Rüyada Karaciğer Görmek

Rüyada karaciğer görmek, mal, evlat ve ilim (bilgi) çokluğuna işaretle yorumlanmıştır.

Rüyada Karaciğer Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada karaciğerde görülen iyi veya kötü haller, malda, ilimde veya evlada ortaya çıkacak iyi veya kötü şeylere işaret eder demiştir. Rüyasında karaciğerinin dışarıya çıktığını görmek, onun (Rüya sahibinin) bir zulme uğrayacağına veya evladının gurbete gideceğine veya malının veyahut itibarının kaybolacağına işarettir ki, iyi bir Rüya değildir şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada Karaciğer Görmek Ebu Saîd’il Vâiz’in yorumu:

• Rüyasında başka biri tarafından karaciğerinin çıkarıldığını görmek, Rüya sahibi kişi, o ciğerini çıkardığını gördüğü kişi tarafından bir zulme, bir zarara uğrayacağına işarettir şeklinde yorumlamıştır Ebu Said.

• Bir kimsenin Rüyada karaciğerinin koptuğunu ve bundan da büyük bir acı duyduğunu görmesi, iyi değildir.

Onun bu Rüyası, evladının ölümüne veya malını kaybedeceğine ve bundan dolayı büyük bir üzüntü ve sıkıntı yaşayacağına işaret eder. Eğer karaciğeri koptuğu halde bir acı ve sızı duymadığını görse, o zaman yorum, onun evladının şehit düşeceğine, şehit olacağına işaretle yorumlanır denilmiştir. Veya Rüya sahibi kişi, kendilerine bakmakla yükümlü olduğu kişiler için paralar sarf eder, mal harcar ve bu sebeple malı eksilir ve eksileceğine işaret eder denilmiştir.

• Rüyada birçok karaciğer görmek, çeşitli ilimlere sahip olmaya işaret eder şeklinde yorumlanır. Karaciğerin evinden veya odasından uçarak çıkıp gittiğini görmek, ilminin uçtuğunu (unuttuğunu), çocuklarından birisini kaybedeceğine maaşlı, ücretli biri ise, işinden çıkarılacağına, fakir biri ise, bir zarara uğrayacağına işarettir. Bu Rüya iyi bir Rüya değildir demişlerdir Rüya tabiri ve yorumcuları.

• Rüyasında karaciğer yediğini görmek, iyi sayılmıştır. Mal ve zenginliktir. Karaciğerin pişmişini yediğini görmek, helâl maldır, çiğ ise, haram mala işarettir denilmiştir.

Rüyada Karaciğer Görmek Salimi’nin yorumu:

Rüyasında karaciğer yediğini görmek, Rüya sahibinin, evladının malından veya mirasından yiyeceğine işarettir şeklinde yorumlamıştır. Rüyasında karaciğerinin koptuğunu gören kişi, evladını kaybeder. Karaciğerinin yaralandığını gören kişinin, oğlu hastalanır, yaranın iyileştiğini de görürse, çocuk iyileşir ve sağlığına kavuşur
şeklinde yorumlanmıştır.

• Bir kimsenin Rüyada bildiği ve tanıdığı bir şahsın kendisine bir karaciğer verdiğini ve o karaciğerden yediğini görmesi, iyidir. Rüyayı gören kişi, ciğer veren kişinin malından veya ilminden, evladından veya akrabasından iyilik ve hayır göreceğine, onlardan faydalanacağına işaret eder. Şayet bu verilen ciğerden yemezse, bu yorumda sayılan şeylerden istifade edemez şeklinde yorumlanır denilmiştir.

• Rüyasında karaciğerin üzerinde yağ bulunduğunu gören, kadın vasıtasıyla elde edilecek mal ve zenginliğe işarettir.

• Rüyasında ciğeri üzerinde yara görmek, fasıklık ve günahkârlığa işaret eder denilmiştir.

• Rüyasında karaciğerini kestiğini gören kimse, kendisinin veya sevdiği birisinin ölümüne (öleceğine) işaret eder.

Rüyada Vapur Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu