Rüyada Kar Yağdığını Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada kar yağdığını görmek anlamı geçim sıkıntısı ve üzüntüdür. Mevsiminde kar görmek üzüntü ve kederden kurtulmak demektir. Bununla birlikte, mevsim dışı kar yağışı, hastalığın ve geciken işin bir işaretidir. Bir rüyada kar görmek şifa bulmaya, menfaatli şeylere ve rızka işaret eder.

Yerde biriken fazla kar, yönetimin zorluklarını ve sıkıntılarını göstermektedir. Bazen bir rüyada kar görmek, rızık, mal, can ve ucuz mal demektir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada kar ve ateşi bir arada görmek aşk sevgisidir.

Rüyada Kar Yağdığını Görmek Rüya Tabirleri

Rüyada kar yağmasını görmek nerede ve ne zaman görüldüğüne göre farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Kışın veya soğuk bölgelerde kar görmek hayır ve bereket olarak yorumlanır. Ama rüyada ilkbaharda kar yağışı başarısızlık anlamına gelir. Kar üzerine yağarsa, seyahat veya işten zarar görmeye yorulur. Genel olarak kar yağması güzelliktir.

İslam’da kar yağışını görmek, kapsamlı bir rızık, mutlu bir yaşam, çok fazla mal ve asker demektir. Bir rüyada kar yemek iyi haber demektir. Yazın rüyada kar görmek hastalık demektir. Kışın kar yağışı, rüya sahibi için bir üzüntü ve kederin biteceğinin belirtisidir.

  • Üzerine kar yağdığını gören uzak yere yolculuk yapar. Bazen de bu rüyadan zarar hâsıl olur.

Eğer ekilmiş toprağa kar yağıyorsa, oldukça faydalı ve bereketli olmaktadır. Bolluğa ve berekete işaret etmektedir. Kardan korunduğunu gören ve şemsiye tuttuğunu gören kişi geçecek olan sıkıntı ve kaygılara işaret etmektedir. Kişinin korkusuz şekilde işe kalkışmasına ve cesaretli olmasına işaret etmektedir.

Rüyada Kar Yağdığını Görmek İhya

Rüyasında üzerine kar yağdığını gören kişinin, çevresinde üzücü bir durumla karşılaşacağı, fakat bu durum karşısında rüyayı gören kişinin tepki vermeyeceğine işaret eder.

Rüyada kar yağdığını görüp kendini koruyan kimsenin, bundan sonraki hayatında atacağı adımlarda daha dikkatli olacağı anlamına gelir.

  • Kar yağdığını fakat kendisini şemsiye v.s. gibi şeylerle koruyup kardan müteessir olmadığını gören kimse, işlerinde itiyat ve temkin­li olması ve kendisini koruması ile korkusuz olarak yaşamasına delâlet eder.
  • Rüyasında kar yağdığını ve üşüdüğünü gören kişi; yaşadığı parasal zorlukları yakın zamanda atlatacaktır.

Rüyada Kar Yağdığını Görmek Diyanet

Rüyada kar yağması kişinin şifa bulacağına işaret etmektedir. Özellikle mevsiminde yağan kar ile ıslandığı gören bir kişi, beklemediği bir yerden para alacaktır. Kişinin işlerini sağlama alması gerektiğine de yorulan kar yağması, nimet ve bolluğa işaret eder. Kişi rüyasında bahar mevsiminde kar yağdığını görüyorsa, yenilgiye maruz kalacağı anlamına gelmektedir. Rüyada soğuk yerlerde kar yağdığını görmek için hayır ve berekete işaret etmektedir.

Rüyasında sıcak yerlerde kar olduğunu gören kişilerin ise kıtlık ve keder ile karşılaşacağına işaret etmektedir. Eğer rüyasında kar gören kişi tutuklu ise kişinin suçsuz olduğunun anlaşılmasına ve yakın zamanda tahliye edileceğine işaret etmektedir.

  • Mevsimsiz bir şehirde fazla kar yağdığını görmek, o şehirde sultan veya Haktan gelecek bir azaba veya içlerinde bir fitnenin çıkmasına delâlet eder. Karın, kıtlık seneye delâlet edeceğini söyleyen tabirciler de vardır.

Rüyada Yazın Kar Yağdığını Görmek

ruyada yazin kar yagdigini gormek

Rüyada yaz aylarında kar yağmasını görmek çaresizliğin, seyahat ve maaş ihtiyaçlarından kaynaklanan hareketsizliğin bir işaretidir.

Bazen yazın kar rüyası beklenmedik bir talihsizliğin habercisi olabilir. Rüya yorumu sözlüklerinin bazı yorumcuları bu rüyayı (yani yazın kar yağışı rüyasını) talihsizlik olarak yorumlar.

Caferi Sadık (r.a) demiştir ki; ilkbaharda kar görmek başarısızlık demektir.

Ancak, normalde kar yağmaması gereken mevsimde kar yağdığını gören kişinin rüyası, iyiye yorumlanmaz.

• Kişinin Rüyasında yaz mevsiminde kar yağdığını görmesi, iyi değildir. Hastalığa işarettir demiştir Cafer-i Sadık (r.a.) hazretleri.

Rüyada İlkbaharda Kar Yağdığını Görmek

Rüyada baharda yağan kar, rüya sahiplerinin güzel zamanlar yaşamayacak oluşuna delalet edilmiştir. Rüya sahipleri devamlı olarak çeşitli problemlerle karşılaşacak, ne yaparlarsa yapsınlar hayatlarından sorun ve aksilik eksik olmayacaktır. Eğer kişiler, ilkbaharda yağan karın tutmadığını, hızlı bir şekilde eriyip bittiğini rüyalarında görüyorlarsa, aileleri ile olan bağlarını koparabilirler veya sevgililerinden ayrılabilirler. Fakat karın erimediği, aksine yağmaya devam ettiği ve tuttuğu görülüyorsa, yaşayacakları bir şeye çok üzülecekler, bu üzüntü nedeniyle hasta olacaklardır. Yaşadıkları şey bir ölüm veya ağır bir hastalık olabilir.

Rüyada Lapa Lapa Kar Yağdığını Görmek

Rüyada çok fazla kar yağmasını görmek zenginlik olarak tanımlanır. Az kar olması ve zemini tamamen kaplamaması oraya bereket geleceğini gösterir. Rüyalardaki lapa lapa kar,  rüya sahibinin çok parası olacağını gösterir. Kesintisiz kar yağışı hayırlıdır. Bu büyük bir gelir demektir. Mutluluğu ve neşeyi sembolize eder. Talihin rüya sahibinin tarafından olduğunu gösterir. Her tarafı kaplayacak derecede lapa lapa kar yağışı, geleceğe yorumlanır.

Rüyada birisini yarı çıplak görmek ne anlama gelir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyada Üzerine Kar Yağdığını Görmek

Rüyada üzerine kar yağmasını görmek hayırlı olarak yorumlanır. Rüyadaki bir kişiye düşen kar, düşmanın ondan fayda sağlayacağını gösterir. Kişi tutuklu ise, serbest bırakılacağı ve beklenmedik bir yerden büyük fayda sağlayacağı anlamına gelir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; üzerine kar yağdığını gören kişinin serbest bırakılacağını ve cezaevinden kurtulup özgür kalacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin tek tek istediklerinin gerçekleşeceğini gösterir. Yaz ve ilkbaharda kar yağışı, dert ve üzüntü olarak yorumlanır.

Rüyada Kar Fırtınası Görmek

Rüyada kar fırtınası görülmesi ve tipi, kötü bir duruma işaret eder. Bu durum, hedeflerinize ulaşma gücünüzü elinizden alma boyutundadır. Ayrıca özel hayatınızda bir sorun veya soğukluk olduğunu da gösterebilir.

Bir rüyada kar fırtınası görmek genel olarak bir durumu temsil eder. Bu tür istenmeyen koşullar şu koşulları içerebilir: Başarı için kullanılan tüm güç kaynaklarının kullanımının engellenmesi veya gerekli kaynakların elden alınması. Ek olarak, kar fırtınası, özel hayattaki biriyle olan ilişkide araya giren soğukluk anlamına gelebilir.

Rüyada Eve Kar Yağdığını Görmek

Eğer rüyasında eve kar yağdığını gören kişi kar ile temizliyorsa, kişinin işlerinin oldukça sağlam ve bereketli olacağına yorumlanmaktadır.

Eğer mevsimsiz şekilde eve kar yağdığını görüyorsa; keder ve hastalık kapıda olabilir, kişinin dikkatli olması salık verilmektedir.

Rüyada Kar Süpürdüğünü Görmek

Rüya içine kar süpürmek mevcut çıkmazdan kurtulmaya çalıştığınızı gösterir. Bu olumsuz durumdan kurtulmak için daha büyük çaba harcanması gerektiği ve bu dönemin aşılacağı anlatır. Bu rüya aynı zamanda bu dönemi kendi çabalarınızla geçireceğinizi de gösterir.

Rüyada kar küremek ve karları temizlemek ise hem iyiye hem kötüye işaret eder. Kışın, kar küreyerek temizlik yapmak ve karları atmak bereket ve bolluk göstergesidir. Yaz aylarında, kar küremek ise iyi değildir. Bir felaket olacağının bir göstergesi olarak yorumlanır.

Rüyada Kar ve Yağmur Yağdığını Görmek

ruyada kar ve yagmur yagmasi gormek

Rüya içinde yağmur ve karı bir arada görmek oldukça farklı şekillerde yorumlanabilir:

  • Geçim sorunun sona ereceğine ve bu sayede rahatlık içinde bir hayat süreceğine işaret eder.
  • Özellikle özel hayatında beklenmedik fenalıklar meydana geleceğini gösterir.
  • Büyük kazanımlar ve hayırlı rızklar elde edileceğine delalet eder.
  • Son zamanlarda kötüleşen her şeyin iyileşeceği, dertlerin biteceği şeklinde yorumlanır.
  • Başkalarına yardım ederek büyük kazanımlar elde edileceğini gösterir.
  • Mutlu ve huzurlu bir aile kuracağını rivayet eder.

Rüyada Kar Üstünde Yürüdüğünü Görmek

Rüyada kar üstünde yürümek bir rızık işaretidir. Bir kimsenin rüyada karda yürüdüğünü görmesi hiç beklemediği bir yerden menfaat elde edeceğini gösterir. Rüyada karda yürümek, rüya sahibinin gerekli geliri sağlayacağını ve kendisini ve ihtiyaçlarını sürdürmesi gerektiğini gösterir. Hayatında oluşacak bazı farklılıklara delalet eder.

Rüyada karda yürürken görmek, kişinin ve sevdiklerinin kısa sürede mutlu vakit geçireceğini ve çok mutlu olacağını gösterir. Rüyada karda yürümek, acı veren ve mutlu eden bazı günlerin sonunu gösterir.

Rüyada karda çıplak ayakla yürümek ise, ölüme ve kedere yol açan bir durumun sonu olarak yorumlanır.

Rüyada Karda Kaydığını Görmek

Rüya içinde karda kayıldığının görülmesi genel olarak güzel şeylere işaret eder.

Bir rüyada karda kaymak, rızık elde etmenin bir işaretidir. Karda kayan ve düşen bir insanı rüyada görmek; o kişinin hiç beklemediği bir yerden faya, menfaat elde edeceğini gösterir.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüya sahibi için karda kaymanın, kendilerini ve ailelerini geçindirmek için gereken geliri ve ihtiyaçları sağlamak anlamına geldiğini söyler. Rüyada hasta bir kişinin karda kaydığını görmesi, onun hastalıktan iyileşeceğini gösterir.

Rüyada karda yürümek, rüya sahibinin hayatında oluşacak bazı farklılıkları açıklar. Bir rüyada kişinin kendini karda yatarken görmesi aynı zamanda acıyı, kederi, sorunu, acıyı ve ıstırabı hafifletmek olarak yorumlanır.

Rüyada Mart Ayında Kar Yağdığını Görmek

Rüyada kar görmek berekete ve bolluğa işaret eder. Rüyasında kar yağdığını gören kişiler eğer rüyada üşümüyorsa: Evli olan kişilerin uzun ve sağlıklı bir evlilik hayatlarının olacağına işaret etmektedir.
Rüyasında kar yağdığını gören kişi eğer bekar ise korkusuz olarak yaşayacağına ve hayırlı haberler alacağına işaret etmektedir.

Kar soğuğunu hisseden kişilerin ise yakın zaman kıtlık ve fakirlikle boğuşacaklarına ancak yakın zamanda bu sorunların geçeceğine işaret etmektedir.

Üzerine kar yağan kişi ise yolculuğa çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu