Rüyada Kaplan Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Kaplan görmek ne demek?

Rüyada Kaplan görmek Diyanet ve İhya tabiri. Rüyada kaplan yavrusu görmek, siyah Kaplan görmek, Kaplan beslemek ne anlama gelir? Rüyada Kaplan saldırısından kurtulmak, aslan ve Kaplan görmek, Kaplan ve köpek görmek, Kaplan tarafından kovalanmak ve leopar görmenin Dini ve İslami gerçek tabirlerini ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada Kaplan görmek, genel olarak kişinin elde edeceği bir zaferi veya başkaları karşısında güç elde edeceğini ifade etmektedir. Rüyada kaplan görmek, genel olarak, ormanların kralı ve güç sahibi bir hayvan olduğundan dolayı doğru orantılı olarak kişinin de rüyada kaplan görmesi bu anlam içeriklerine uygundur. Ancak farklı anlamları da bulunmaktadır.

Rüyada Kaplan Görmek İslami Anlamı

Rüyada kaplan görmek, İslamiye göre bu rüya, rüya sahibinin güçlü bir kişi veya düşman ile karşılaşacağına da işaret etmektedir. Kirmani(r.a.)’ya göre rüyada görülen kaplan, kişinin güçlü bir kitle içine gireceğine ve orada söz hakkı olacağına yorumlanır.

Rüyada Kaplan Saldırması

Rüyada kaplan saldırması, rüya sahibinin bir düşmanı tarafından zor duruma düşürüleceğini veya mağlup edeceği anlamını taşımaktadır. Ayrıca İslami yorumcu olan Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüya sahibinin rüyasında kaplan saldırısına uğraması, yakın zamanda zor bir durum ile karşılaşacağına delalettir. Rüya sahibinin bu durum karşısında nasıl hareket etmesi gerektiğini bilmeyecek duruma düşmesine yorumlanmaktadır.

Rüyada Kaplan Isırması

Rüyada kaplan ısırması, sanılanın aksine çok olumlu anlamlar taşımaktadır. Kişinin maddi açıdan rahatlayacağına ve mevcut olan borçlarının bir kısmının kapanacağına işaret etmektedir. Ayrıca kaplanın ısırdığını görmek kısa süre içinde birisi ile gönül bağına girileceğine ve bu kişi ile evlilik yolunda ilerleneceği anlamını da taşımaktadır. Isırılan yerden kan akıyor ise o bölgeniz ile ilgili bazı sağlık durumların yaşanacağına işaret etmektedir.

Rüyada Kaplan Sevmek

Rüyada kaplan sevmek, hayatınızda karşınıza çıkacak kötü niyetli bir insanı ve iş yerinde karşılaşacağınız kötü niyetli insanlara karşı iyi niyetle karşılaşacağınız anlamını taşımaktadır. Ayrıca rüyada sizden güçlü olan kaplanı sevmek sizden yaşça büyük ve güç sahibi bir kişi tarafından çok büyük yardımlar ile karşılaşacağınıza ve bu kişi sayesinde önemli yerlere ve mevkiye geleceğinize işaret etmektedir.

  Rüyada kestane görmek satın almak ve yemek

Rüyada Kaplan Yavrusu Görmek

Rüyada kaplan yavrusu görmek, rüya sahibinin uzaklarda bir yerlerde yaşayan bir kişi tarafından sevinçli ve mutlu bir alacağına, yakın tanıdığının çocuk haberi alacağına ve yeni düşmanlıklara işaret etmektedir. Ayrıca Dini yorumu ise kişinin yavru kaplan görmesi, hayatında yapacağı bazı köklü değişiklikleri ifade etmektedir. Diğer bir anlamı ise içinde bulunduğunuz zorlu bir durumu sabrınız ve azminiz sayesinde olumlu olarak yeneceğinize işaret etmektedir.

Rüyada Kaplan Öldürmek

Rüyada kaplan öldürmek, kişinin elde edeceği zaferleri, bir düşmanına karşı elde edeceği üstün başarıyı ve eğer okuyorsa okulunu başarılı bir şekilde tamamlayacağına ancak çalışıyorsa iş yerinde terfiler alacağına işaret etmektedir. Diğer bir yoruma ve yorumculara göre ise maddi anlamda bazı sıkıntılar yaşayacağınıza kısa süreli bir çıkmaza sürükleneceğinize işaret etmektedir.

Rüyada Kaplan Avlamak

Rüyada kaplan avlamak, hayatınızda kötü niyetli olan birini hayatınızdan çıkaracağına ve başınıza talih kuşu konacağına işaret etmektedir. Uzun süre içerisinde bulunduğunuz maddi ve manevi sıkıntılarınızı kendi çabalarınız ile üstesinden geleceğine ve hatta birikimler yapacağınıza işaret etmektedir.

1 yorum

One thought on “Rüyada Kaplan Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

  1. Rüyada yokuş bir yerden çıkıyorum bir aslan yüzü bana dönük fakat önünde bir şey var ve bana saldırmıyor Sonra aslanın arkasından bir kaplan çıkıyor ve aslana saldırıyor ama yetişmeden kaplan hırlıyor ama saldırmıyor dişlerini gösteriyor ona. O sırada ben tırmanmaya devam ediyorum sonra bir sırt yüksekliğe çıkıp geldiğim yöne doğru yükseliyorum ama kaplanın ardımdan geldiğini görünce korkuyorum ve sırtın düzlüğüne çıkmak isterken ayaklarım beni götürmüyor arkamda onun koşarken nefesini duyuyorum ama yetişmeden uyanıyorum…
    Yorumlar iseniz memnun olurum teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.