Rüyada Kabus ve Karabasan Görmek, Neden Kabus Görürüz?

Hatıraların, güzel anıların, hasret ve özlem duyulan geçmiş günlerin, sizi rahatsız eden bütün olaylarla hepsinin toplam birikimi olarak yorumlanır. Bilinçaltınıza yerleşen kötü ve olumsuz düşünceler evresinde gerçekleşir. Örnek verecek olursak eğer; Rüyada Eski Sevgiliyi Zor Durumda ve Çaresiz Görmek, Aslında sizin o kişiye karşı olan olumsuz hissiyat ve duygularınızdan ibarettir.

Karabasan Nedir? Karabasan Neden Gelir? Diyanet Yorumu

Görülen rüyada korkunç olayların yer alması, boğulma, nefes alamama, düşme kovalanma ve kalbe yüksek çarpıntı veren karışık ve korku dolu rüyalardır.

Karabasan Gerçekte Var mıdır?

Uykudan uyanmak isteyip uyanamamak, vücuda titreme gelmek, bir an öleceğini hissetmek bağırmak ama sesinizin çıkmaması. Uyku ve uyanıklılık arasında birden ortaya çıkan korku ve dehşet dolu düş’tür. Kaslarda felç ortaya çıkar ve görülen rüyanın içeriğine göre el-kol hareketleri baskılanıyor sonrasında ise vücudu hareketsiz kılan düş ler görülmektedir.

Şunuda unutmamak gerekli.!

El kol hareketlerinin baskılanması aslında kötü bir şey asla değil aksine çok iyi bir durum.  Rüyanın gidişatı söz konusu ise, aksi durumda rüyada kabus ve karabasan gören kişinin kendine zarar vermesi kaçınılmaz olurdu.

Rüyada Sıçramak ve Sıçrayarak Uyanmak, Boşluğa Düşmek, Uçurumdan Düşmek, Bağırarak Uyanmak, Kovalanmak, Kaçmak, Bağırmak Sesinin Çıkmaması, Yardım İstemek, Boğazında El Hissetmek, Boğazının Sıkılması, Üzerinde Kara Bir Gölge ve Siluet Belirmesi, Nefes Nefese Uyanmak, Ağlayarak Uyanmak.

Rüyada Lav Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu