K Harfi Rüya TabirleriRüya TabirleriSık Görülen Rüyalar

Rüyada Kurt Görmek

Rüyada Kurt Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında kurt görmek, kişinin rüyayı hangi zamanda, nasıl ve ne şekilde gördüğü çok önemlidir. Genel olarak alimlerce rüyada kurt görülmesi, gücü ve asaleti temsil ettiği şeklindedir.

Hayırlı işlerin olacağına, hayırlı işlerden iyilik doğacağına işaret edilir. Başka bir tabirle, rüyasında kurt gören kişinin güçlü bir karakteri olduğu, etrafındaki insanlar tarafından saygı duyulan, sözü dinlenen bir kimse olduğu rivayet edilir.

Rüyada kurt görülmesi, en çok cesaret ile yorumlanır. Bazı alimlerin yorumuna göre rüyada kurt görülmesi, iyiye işaret etmez.

Rüya sahibinin sahip olduğu malı kaybedeceği şeklinde yorumlanır. Hiç beklemediği bir anda beklemediği insanlar tarafından kötü şeyler göreceğine rivayet edilir.

Rüyada kurt görmek ile ilgili farklı yorumlar bulunmaktadır. Bu noktada en doğru rüya tabirlerini bulmanızı sağlayacağız. Yazımızda rüyada küçük kurt görmek ve rüyada siyah kurt görmek gibi rüyaların tabirlerini görebilirsiniz.

Rüyada Kurt Görmek İmam Nablusi Yorumu:

İmam Nablusi yorumuna göre; Rüyada görülen kurt, zalim bir düşman ve yalancı bir hırsızdır. Kendi evinde bir kurt olduğunu gören kimsenin evine bir hırsız girer. Bir kimse rüyada bir kurdun kendi ineğini terbiye ettiğini görse, o kimse hırsız neslinden yere atılıp terkedilmiş bir çocuğu bulup büyütür ve terbiyesini üzerine alır. Fakat çocuk büyüdükten sonra o kimsenin malının gitmesine ve işlerinin dağılmasına sebep olacak hareketlerde bulunur.

Bir kimse rüyada kurt görse, suçsuz kimseyi suçlar. Bir kim senin rüyada kurdun öküze döndüğünü görmesi, hırsız bir çocuğun insaflı ve güzel bir kimse olmasına delâlet eder. Rüyada kurt görmek, bazı tabircilere göre o kimse reisinden hoş bir söz işitir yahut huyu ve iyiliğe kavuşur derler.

Kurt, senenin günlerine delâlet eder. Çünkü kurtlar nehri geçerken birbirlerinin arkası sıra dizilip intizamlı bir şekilde geçerler. Nihayetinde senenin zamanları da birbirini takip ederler.

Kurt, işini aşikâre yapan hırsız bir düşmana delâlet eder. Bir kimse rüyada kurt olduğunu görse, o kimse sevinç ve ferahlığa kavuşur.

Kurt sütü, korkuya ve bir işin gitmesine delâlet eder.

Kurt, kahredici zalim bir kimsedir. Ya da zayıf bir hırsız, yahut yalancı ve muhalif bir adamdır. Kurt ile uğraştığını gören kişi  (anlatıldığı gibi) bir kimse ile uğraşır.

Kurdu görmek, aile ve akrabaya yalan, hile ve düşmanlığa delalet eder. Bir kimsenin rüyada bir köpek ile bir kurdun bir yerde birleştiklerini görmesi, aile ve akrabalarına nifak ve hile etmesini alamettir.

Rüyada Kurt Görmek İhya

Kişinin rüyada kurt görmesi, gaddar (zalim) bir düşmana ve yalancı bir hırsıza işaretle yorumlamışlardır. Rüyasında evinde bir kurt bulunduğunu gören kimsenin evine bir hırsız gireceğine işaretle yorumlanmıştır.

• Rüyasında kurt öldürdüğünü görmek, düşmanı yenilgiye uğratmaya, düşmanına galip (üstün) gelmeye işarettir.

• Rüyasında kurt avladığını görmek, hayra ermeye, reis (başkan) olmaya işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

• Rüyasında bahçede kurt görmek, hain bir adama, gaddar bir düşmana işaretle yorumlanmıştır.

• Rüyada bir kurdun evine girdiğini görmek, üzüntü ve kedere veya evinin harap olmasına işarettir denilmiştir.

Rüyada Kurt Görmenin Diğer Tabirleri

Rüyada kurt görülmesi gücü, cesareti ve asaleti simgeler. Rüyayı gören kişinin genel yaşamında güçlü olduğu, hayatını planlayabileceği ve kendi hayatını kolayca yönlendirebileceği şeklinde yorumlanır.

Rüya sahibinin kendi hayatında akıllıca hareket edip, başarılı olabileceği anlamına da gelir. Başka bir rivayete göre rüyada kurt görülmesi, rüyayı gören kişinin etrafındaki insanları üzeceği, kıracağı ve hatta iftira atacağı şeklinde de rivayet edilir.

Rüyada Kurt Isırması

Kişinin rüyasında bir kurdun kendini ısırdığını görmesi, genel olarak iyiye yorumlanmaz. Bir kurdun kendini ısırdığı gören kişinin, yaşamı içerisinde büyük bir sorunla karşı karşıya kalacağı, bu durumun kendisine çok zarar vereceğine delalet eder.

Rüya sahibinin yaşayacağı geçim sıkıntısı gibi, ya da iş hayatında başarısız olacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyasında kendisini bir kurdun ısırdığını gören kişinin, olumsuz bir takım sorunların meydana geleceği, kişiye bildirilir.

Rüyada Dişi ya da Erkek Kurt Görmek

Erkek kişinin rüyasında dişi kurt görmesi, asaletli ve sadık olan bir kadın ile evleneceği anlamına gelir. Erkek kurt görmesi, herkes tarafından taktir edilen hayırlı işler yapılacağı anlamına gelir.

Rüyada Küçük Kurt Görmek

Rüyada küçük kurt görmek ile ilgili farklı yorumlar bulunmaktadır. Rüyayı gören kişi, hem mal ve refaha kavuşabilir hem de ailesi ile farklı sorunlar yaşayabilir. Bunun dışında rüyayı gören kişinin, yakın zamanda refah seviyesinin yükselmesinden dolayı çekemeyenler olacaktır. Rüya sahibi, parlak ve aydınlık geleceği ile bu kişilerin daha çok ilgisini çekecektir. Bu durumda kıskanç kişiler, kötü davranışlar sergileyebilir.

Rüyada Siyah Kurt Görmek

Rüya sahibini zor günler bekleyecektir. Bu rüyadan sonra birçok iftira söz konusu olabilir. Rüyayı gören kişi, yakın çevresinde bulunan kişilere dikkat etmeli ve ona göre adım atmalıdır.

Rüyada Kurt Avlamak

Rüyada kurt avlamak, huzur demektir. Rüyayı gören kişi, en kısa sürede sorunlarını aşacak ve huzurlu olacaktır. Bu dönemde vereceği kararlar ve atacağı adımlar, rüya sahibinin yararına olacaktır. Karar vermeden önce çok iyi düşünülmeli ve buna göre hareket edilmelidir.

Rüyada Kurt Öldürmek

Rüyada Kurt öldürmek, Bu konuda sert yorumlar bulunmaktadır. Rüya sahibi, ilerleyen süreçlerde dini olarak şüphe duyabilir ve dini konuları daha çok araştırabilir. Bu durumda rüyada kurt öldürdüğünü görmek, kötü olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Kurt Saldırısı Görmek

Kötü anlama gelen rüyadır. Rüya sahibi, bu rüyadan sonra sorunlarla karşılaşacaktır. Birçok konuda sorunlar ortaya çıkacak ve huzursuz edici olacaktır. Aynı zamanda rüya sahibi, yakın zamanda gerçekleşecek bir olayda ezilebilir. Gideceğiniz bir organizasyon varsa, çevrenizdeki insanlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

Rüyada Köpek Görmek Rüya Tabirleri yazımıza göz atın.

7 Yorum

  1. Esselamın aleyküm öncelikle rüyamız hayır olsun inşallah ben ikindi vakti uyudum ve rüyamda sahil kenarında küçük küçük Beyaz renkte yavru kurt sürüsü gördüm bunların bazılarını saldırmasın diye ayaklarımla popolarına vurarak kovaladım yorumunuzu bekliyorum saygılar.

  2. Esselamu aleykum. Yolda yürürken üzerime kurt geliyor. Ben yoldan geçen birine sesleniyorum. Oda yardıma geliyor. Kurt sonra kaçıyor

  3. Kakaolu kekin ici asiri derece kurt bi isirik aliyorum fark ediyorum

  4. Rüyamda kurt gördüm sewdigim biri kurdu sagmaya başlayınca kurt uluyordu sonra ben sagiyorum kurdu uluması duruyor ve bı litre kadar süt alıyorum neredeyse taşacak şekilde ve karsidan bı kadın tanidik biri bana ters ters bakıyordu ?

  5. Rüyamda kurt sürüsünün köyüme saldırdığını ama kimseye zarar vermediğini gördüm

  6. Beğendiğim hatta hayatıma istediğim bir kızı kurt şeklinde gördüm. Güzeldi. Yatağımda oturuyordum ve oda yatağın yanında dizlerimin dibinde oturur vaziyette idi.
    Güzel yüzünü okşuyodum.. O da usulca bana bakıyodu. Ama güzeldi..

  7. Rüyamda kurt la awa çıkıyordum dini tefsiri ala bilirmiyim oruç ayında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu