Rüyada Hurma Görmek

Rüyalar, sıklıkla rastlanan ve çok kişinin anlamını merak ettiği durumlardır. Zaman zaman görülen bazı rüyalar, rüya sahibi tarafından merak edilmektedir. Bunlardan biri olan hurma da rüya içerisinde sıklıkla görülen şeylerden birisidir. Peki rüyada hurma görmek ne demektir? Hurma görmenin anlamı nedir? Bu soruların cevaplarını detaylıca sizler için cevaplıyoruz, gelin birlikte inceleyelim.

Rüyada hurma görülmesi, en genel haliyle hayra yorulan bir durumdur. Müslümanlık dini içerisinde hurma meyvesi, oldukça önemli bir yere sahiptir.  Kur’an-ı Kerim içerisinde ve hadislerde geçen bu meyve, şifa ve bereket olarak görülmektedir. Bu noktada dinimizde önemli bir yerde bulunan bu meyvenin rüya sahibine güzel ve iyi şeyleri işaret ettiği düşünülmektedir.

Hurma görmek, helal yoldan kazanç elde edeceğinize, iyi ve güzel rızka işaret eder. Eğer hurma yediğinizi gördüyseniz hem bolluk hem de bereket içerisinde olacağınıza ve maddi açıdan hiçbir zaman yokluk çekmeyeceğinize delalet eder. Kendinizi fazla yormadan ve kolay yoldan kazanç elde edeceğinize, iş konusunda çok başarılı olduğunuz için itibar sahibi olup saygınlık kazanacağınıza, kazançlarınızın çoğalacağına ve helal rızka alamet eder. Gerçek yaşam da Kur’an okumayı öğreneceğinize ve dinine faydalı birisi olacağınıza yorulur. Elbette ki bu yorumlar görülen hurmanın durumuna, cinsine, hatta nasıl göründüğüne göre farklı şekillerde yorumlanmaktadır.

Rüyada Hurma Yemek

Rüya içerisinde hurmanın yemek, rüya sahibinin hurma yediğini görmesi bolluk ve bereketin işaretidir. Hayırlı şeylere yorulan hurma yenmesi, rüya sahibinin hastaysa derman bulacağına, helal ve bol kazanca sahip olacağına, iyi vakit geçireceğine delalet etmektedir.

Rüyada acve hurması yediğinizi görmek ise hem dertlerden hem de sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşacağınıza delalet eder. Rüyada acve hurması görmek, helal yoldan kazanç elde edeceğinize, bir yerden elinize toplu para geçeceğine ya da mal sahibi olacağınıza yorulur. Her derde deva olarak da görülen bu hurma çeşidi, rüyada görülen kişiye büyük miktarda maddi kazanç alacağının işaretidir.

Rüyada Yaş Hurma Görmek

Rüyada olgunlaşmamış bir hurma gördüyseniz, yaşamış olduğunuz yerde bir türlü yağmur yağmıyorsa o zaman o yere kısa süre içerisinde yağmur yağacağına işaret eder. Ticaretle uğraşan kişiler için yeni işlere, çocuk bekleyenlere müjde şeklide yorumlanmaktadır. Ayrıca yaş hurma görmek iki farklı şekilde de yorumlanmaktadır. Bunlar;

 • Eğer rüyada mevsimsiz olarak yaş hurma yendiği görülüyorsa, rüya sahibinin hasta olacağına,
 • Mevsiminde yeniyor ise helal rızık, şifa ve dertlerden kurtulma olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Hurma Görmek İhya

Diğer tüm şeylerde olduğu gibi rüyalar da farklı şekillerde yorumlanabilmektedir. Hurma görmek ihya olarak hayırla yorumlanır. Hurma ağacı görmek de yine çok iyiye işarettir. Yeşil hurma görmek, zengin olunacağına, sevinçli bir haber alacağınıza işarettir. Bununla birlikte diğer farklı şekillerde hurma görmenin kısaca yorumları şöyledir:

 • Rüyada görülen hurma, helâl mal, erkek çocuk, âlim bilgin, evlât, İslâm dini gibi şeylere de yorumlanmıştır.
 • Rüyada görülen taze hurmanın yorumu, bol rızık ve hastalıklardan şifa bulmaya, sağlığına kavuşmaya işarettir.
 • Kişinin Rüyada çok hurma görmesi, ticaretinde bol kâr ve kazancına işaretle yorumlanmıştır.
 • Rüyasında hurma topladığını görmek, elde edeceği mal ve menfaate işaretle yorumlanır denmiştir.
 • Rüyada görülen kuru hurma ise, bol rızka ermeye işarettir.
 • Rüyada gömülmüş hurma görmek, biriktirilmiş mal ve paraya işaret eder şeklinde yorumlanmıştır.
 • Rüyasında dağılıp saçılmış hurmalar görmek, sürekli olmayan geçici paraya işaret eder şeklinde yorumlanmıştır.
 • Rüyasında Acve adı verilen hurmadan yediğini görmek, hastalıklardan şifa bulup iyileşmeye işaretle yorumlanmıştır.
 • Acve hurmasını görmek, helâl ve bol rızka kavuşmaya, helâl mal edinmeye işaret eder şeklinde yorumlanmıştır.
 • Rüyasında hurma yediğini gören kişi, çok Kuran okur, dinine yarar ve faydalı olan işleri çok yapar şeklinde yorumlanır. Aynı zamanda da hurma yemek, dinîn ve imanın haz ve zevkine erişir şeklinde de yorumlanmıştır.

Rüyada Hurma Ağacı Görmek

Rüyada hurma ağacı görmek, insanlara (halka) çok çok faydalı ve yararlı bir adama işaret eder. Hurma ağacı, uzun ömürlü olmaya ve evlat sahibi olmaya da işarettir. Rüyada hurma ağacı gördüyseniz, mal ve mülk sahibi olacağınıza, ilim öğreneceğinize ve Arap asıllı olan birisi ile evlenip çocuk sahibi olacağınıza işaret eder. Bazı rüya yorumcularına göre: Rüyada görülen hurma ağacı, uzun ömürlü olmaya ve evlat sahibi olmaya işarettir. Yine, hurma ağacı görmek, mal, mülk, elbise, ev, eş, yer, mekan ve çocuk ile veya âlim ile tabir edilir.

Rüyasında hurma ağacının çokluğunu, yani birçok hurma ağacı olduğunu görmek, orada gördüğü hurma ağaçları sayısınca adamlara sahip olur. Yani, ağaçlar adedince adamları olur şeklinde yorumlanır. Eğer gördüğü hurma ağaçları, bostan ve başka hurma ağacı olmayan herhangi bir yerde görülmüş olursa, sahibi olan kişi için akar, tarla ve çiftliğe işaretle yorumlanır. Ayrıca bir başka yorumda rüyada birden fazla hurma ağacı görmek, gerçek yaşam da ticaretle uğraşıyorsanız işlerinizin açılacağına, bol kazanç elde edeceğinize alamet eder.

Rüyada Hurma Ağacı Diktiğini Görmek

Eğer rüya içerisinde hurma ağacı diktiğinizi gördüyseniz, bu durum sizin çok önemli saygınlık elde edeceğinize işarettir. İyi kalpli, cömert ve doğru birisi olduğunuza, iyi insanlarla iyi ilişkiler kuracağınıza yorulur. Hurma ağacını evinize diktiğinizi görmeniz, yine asil ve doğru kişilerle büyük dostluklar kuracağınıza işaret etmektedir.

Rüyada Hurma Çiçeği görmek

Rüyada hurma ağacının çiçeğini görmek, rüya sahibinin talihinin açık olması şeklinde yorumlanmaktadır. Hurma çiçeği, şansa, kısmete işaret etmektedir. Bunun yanında rüyada gördüğü hurma ağaçlarının meyvesine yetiştiğini veya yetişebildiğini gören kimseye, birçok kimseden veya tarla ve çiftlik gibi şeylerden mal ve menfaat gelir şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Kuru Hurma Ağacı Görmek

Rüyada hurma ağacı görmek, her yönden hayır ve iyiliğe işaret etse de kuru hurma ağacı görülmesi farklı yorumlanmaktadır. Rüyasında kuru bir hurma ağacı görmek pek iyi değildir. Bu rüya, münafık iki yüzlü, içi dışına uymayan, insanı aldatan bir kimseye işarettir şeklinde yorumlanır.

Ayrıca rüyasında şiddetli bir rüzgârın hurma ağacını kökünden söküp çıkardığını görmenin, o bölgede veba gibi hastalığın zuhur edeceğine (ortaya çıkacağına) işaret ettiği düşünülür.

Rüyada Hurma Çekirdeği Görmek
Hurma çekirdeğinin rüyada görülmesi, uzun bir ömüre işarettir.

Rüyada Hurma Çekirdeği Görmek

Kişinin rüyada hurma çekirdeği görmesi, onun uzun ömürlü bir insan olduğuna işarettir şeklinde yorumlanmıştır. Ayrıca rüyada hurma çekirdeği görmek, yargılanan biri varsa suçsuzluğu ve haklılığını kanıtlayacağına işaret eder. Ayrıca ömrünün uzayacağına ve güzel ahlaka delalet etmektedir. Rüyasında hurmayı ikiye ayırarak çekirdeğini çıkardığını gören kişinin, bir çocuğu olur şeklinde de yorumlanmıştır.

Rüyada Hurma Salkımı Görmek

Rüyasında hurma salkımı gören kişi, bol para ve bol mal kazanır ve çocuklarından aileden ayrı düşmüş olanları bir araya toplayacağına işarettir. Ayrıca hurma salkımı görmek ilime, hayırlı habere, yararlı ve faydalı bilgiye delalet etmektedir.

Rüyada Hurma Satıcısı Görmek

Rüyasında hurma satıcısı görmek biriktirilmiş helâl kazanca ve mala işarettir. Hurma satıcısı görmek, helal rızık, ömür bereketi ve sünneti bilen kişilerin varlığına delalet etmektedir.

Rüyada Hurma Satın Almak

Rüyada hurma satın aldığını görmek, satın alan kişinin tutumlu davrandığına yorumlanır. Ayrıca gereksiz israf yapmadığına ve parasını düşünerek harcadığına işarettir.

Rüyada Hurma Toplamak

Rüyada, rüya sahibinin hurma topladığını görmesi, bir yerden alacağı hasılata veya mala işaret etmektedir. Bu rüya, rüya sahibinin elinin bollaşacağına, beklediği ödeminin gerçekleşeceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Birinin Hurma Vermesi

Rüyada, rüya sahibinin kendisine hurma verilmesini görmesi makam ve rütbe sahibi kimseler tarafından kedisine mal-mülk verileceğine işaret etmektedir. Yine rüyada hurma ikram edilmesinin görülmesi, alın teri ve helal rızık ile kazanç sağlayacağına, bolluk ve berekete işarettir. Ayrıca rüya sahibinin kendine hurma ikram edildiğini görmesi, umre ziyareti yapacağının habercisi olarak yorumlanır.

Rüyada Turuncu Hurma Görmek

Rüyada sarı veya hurma gördüyseniz, yakın zaman içerisinde hasta olacağınıza, hastalığınız safra ve mide olacaktır. Bunun için çok dikkatli olmakta fayda vardır. Rüyada bu renklerde hurma görmek, hastalığa, zor günlere ve sağlık sorunlarına delalet etmektedir.

Farklı şekilde yorumlanan rüyada hurma görülmesi, en genel şekliyle hayır ve bereket olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu anlamda rüyada hurma görülmesi ve hurmayla alakalı olayların görülmesi, rüya sahibin güzel şeyler yaşayacağına işaret etmektedir.

Rüyada Taze Hurma Görmek

Rüyada taze hurma görmek, hayra ve rızka işarettir. Rüyada mevsiminde taze hurma görmek, işe, memuriyete ve rızka işaret olarak yorumlanır. Yine mevsiminde görülen taze hurma, cümle alem için caiz rızıkla, hastalar için, şifaya hastalıktan iyileşmeye ve cümle alem için sorun ve üzüntülerden kurtuluşa işaret olarak deyim edilir.

Rüyada Yemek Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu