Trend

Rüyada Baklava Görmek

Rüyada baklava görmek , rüya sahibinin hem bolluk hem de bereket içerisinde yaşayacağına , genel olarak sağlıklı bir yaşam sürüp uzun ömürlü olacağına delalet eder.

Bunların yanı sıra , gerçek yaşam da eğer sağlık sorunu yaşıyorsanız o zaman bu sorunlardan kurtulacağınıza , sağlığınıza tekrardan kavuşup mutlu bir yaşam süreceğinize işaret eder.

Kişi hem sebze hem de farklı lezzetlerin tadına bakacağına , farklı kültürlere sahip olan yemekleri yiyeceğine ve bu yemekleri çok beğeneceğine alamet eder.

Bazı rüya tabircilerine göre , rüyayı gören kişinin yeni bir hayata başlayacağına , yeni kültürler öğreneceğine ve hayattaki yaşam amacına en sonunda ulaşacağına , yeni insanlarla tanışıp onlarla dost olacağına yorarlar.

Bunun haricinde kişi gecesini gündüzüne katarak sürekli olarak çalışacağına , hayalini kurmuş olduğu işleri yaparak en sonunda hayallerini gerçek yapacağına , başına sürekli olarak hayırlı işlerin geleceğine ve her zaman helal yolda ilerleyip helal para yiyeceğine delalet eder.

Maddi ve manevi olarak sıkıntılarınızı çözeceğinize , beklemiş olduğunuz güzel haberleri alarak çok mutlu olacağınıza , mesleğinizde her zaman başarılı olup mevki olarak çok yüksek yerlere geleceğinize işaret eder.

Eğer gerçek yaşam da bir evlilik hayaliniz varsa onun en kısa zaman içerisinde gerçek olacağına , evliyseniz bir çocuk sahibi olacağınıza ve aydın olan bir hayata adım atacağınıza delalet eder.

Diğer bazı yoruma göre: Rüyasında baklava görmek, zahmetle para kazanacağına işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyada görülen baklava, genellikle, sevinç ve ferahlık, nimete ermek ve zahmetli para kazanmak gibi şeylere işarettir.

Rüyada Baklava Görmek Diyanet

Rüyada baklava görmek rüya sahibinin yakın zamanda kısmetinin açılacağına ve parasının bollaşacağına işaret etmektedir. Rüyada baklava görmek İmam Gazali (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin şansının açılacağına ve iş alanında yüksek kazançlar elde edeceğine ve makam mevki sahibi olacağına delalet eder. Hayırlı bir rüya olan rüyada baklava görmenin diğer anlamları ise şunlardır,

 • Rüya sahibinin hanesinde huzurun sağlanacağına ve bolluk bereketli günlerin olacağına işaret eder.
 • Yolunda gitmeyen durumların düzeleceğine yorulur.
 • Çok sevilen biri tarafından sürpriz yapılmasına ve çok mutlu zamanlar geçirmeye işaret eder.
 • Kişinin işlerini geliştireceği ve yüksek makamlar elde edeceği şeklinde yorumlanmaktadır.
 • Rüya sahibinin kısmetinin açılacağına yorulur. Rüya sahibi yakın zamanda biri ile tanışıp evlilik yoluna girebilir.
 • Rüyayı gören işi evli ise bir davete katılacağına işaret etmektedir.

Rüyada Baklava İkram Etmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada baklava ikram etmek İmam Nablusi (r.a) tabirine göre; rüya sahibinin iyi bir kariyer elde edeceğine ve gelecekte kimseye muhtaç olmadan yaşayıp kendi ayakları üzerinde duracağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada baklava ikram ettiğini gören kişi çevresine karşı çok cömert ve yardımsever bir insandır. Ve bu cömertliği sayesinde de yaptığı iyiliklere karşılık alacağına işaret etmektedir.

Binlerine baklava verdiğini, ikram ettiğini görmek, büyük bir işe başlayacağına işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyada Birinin Baklava Yediğini Görmek

Rüyada birinin baklava yediğini görmek rüya sahibine kalacak büyük miktardaki paraya yorulur. Rüya sahibi bir mirasa konabilir ve bu mirası almak için uzun süre çaba harcayabilir. Çaba harcamasındaki en önemli etken ise bu mirası isteyen doyumsuz insanlarla da mücadele edebileceğini simgeler. Rüyada baklava yemek hayırlı bir rüyadır. Verilen bu çabanın karşılığının alınacağına ve kişinin çok rahat bir hayat yaşayacağına yorulur.

Rüyada Baklava Tepsisi Görmek

Rüyada baklava tepsisi görmek Caferi Sadık (r.a) tabirine göre; Rüya sahibinin büyük paralar kazanarak bir emlak sahibi olacağına, malını ve mülkünü arttıracağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada baklava tepsisi görmenin diğer yorumları ise şunlardır;

 • Bolluk, kısmet ve sevince delalet eder.
 • Çekilen zahmetten sonra rahatlığa ermeyi,
 • Yeni arkadaşlıklar kuracağına,
 • Aile büyükleriyle bir araya geleceğine,
 • Yeni ortamlara girerek sosyalleşeceğine,
 • Beklemediği birinden davet alacağına

İşaret etmektedir.

Rüyada Baklava Görmek İhya

Rüyada baklava görmek ihya yorumuna göre zahmetsiz elde edilen para ve mala delalet eder. Rüyada baklava görmek tabirine göre; rüya sahibinin sevinçli olacağı ve ferah bir döneme geçeceğini, önünde güzel günler olduğunun, beklemediği yerden eline para geçeceğini ve büyük bir işe girişip bu işin üstesinden geleceğine işaret eder.

Rüyada Baklava Yemek Diyanet

Rüyada baklava yemek İbn-i Sirin (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin elinden geldiğince yoksullara yardım edeceğine, çokça iyilikte bulunacağına, bir işi halletmek için bir yolculuğa çıkacağına, işaret etmektedir. Rüyada baklava yemenin diğer anlamları ise şunlardır;

 • Kişinin bir yolculuk esnasında yeni insanlarla tanışacağına,
 • Çok beğendiği bir eşyaya sahip olacağına,
 • Hayatı ile alakalı kararlar alıp bu kararları uygulayacağına,
 • Kendine yeni hedefler belirleyeceğine,
 • Sağlıklı bir hayat süreceğine,
 • Hastalıklarına şifa bulacağına,
 • Kendine olan inancının ve güveninin artacağına,
 • Aşk hayatının renkleneceğine,
 • Düşmana karşı zafer kazanmaya

Şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Baklava Almak

Rüyada baklava almak Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; Rüya sahibinin toprak sahibi olacağına, mal mülk alacağına ve gelirinin artacağına işaret eder. Rüyada baklava aldığını gören kişi maddi anlamda elini kuvvetlendirir ve ailesinden de hem maddi hem manevi destek görerek elindeki malları ve parayı arttırır. Rüyada baklava almak kişinin bol kazançlar elde edeceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyasında baklavacıdan bir tepsi baklava satın alıp eve getirdiğini görmek, mal mülk (emlâk) alacağına, emlâk sahibi olacağına işarettir.

Rüyada Baklava Yemek Rüya tabirleri yazımıza göz atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu