Rüyada Hoşlandığın Erkeği Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada hoşlandığın erkeği görmek genellikle İslam alimleri tarafından kişilerin kısmetlerine ilişkin yorumlanmaktadır. Kişilerin kısmetleri bu rüyalar ile açıklanabilir. İslam alimleri bu rüyaların genellikle hayır getirdiğini söyler. Ancak olumsuz anlamlar taşıyanlar da vardır.

Rüyada Hoşlandığın Erkeği Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyanın anlamının gerçekten ne olduğunu anlamak için rüya detaylarına hakim olmak şarttır. Erkeğin ne şekilde görüldüğü son derece önemlidir. Kimi rüyalar kişinin hayatına ışık getirirken kimi rüyalar ise kişinin hayatında sorunlar yaşanmasına neden olur. Rüyaları mutlaka İslam alimleri ile yorumlayın.

Rüyada Hoşlandığın Erkeği Başkasıyla Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada hoslandigin erkegi baskasiyla gormek ne anlama gelir

Rüyada hoşlandığın erkeği başkasıyla görmek rüya sahibi kişinin ileride çok büyük acılar çekmesi anlamlarına gelmektedir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; sevdiği erkeği bir başkası ile gören kişi hayatında büyük sorunların yaşanmasına neden olacaktır. İnsanlar bu rüyayı gördükten sonra bol bol dua okusunlar ve mümkünse nazar için kurşun döktürsünler. Eğer hoşlanılan erkek rüyada bir başkası ile olmaktan mutlu görünüyorsa, bu durum genellikle sevilen kişinin bir başkasını seveceği anlamına gelmektedir. Hoşlanılan erkek eğer diğer kişinin yanında mutlu değilse, bu durum erkeğin kadını aldatacağı ancak bundan çok mutsuz olacağı anlamına gelir. Bu rüyadan sonra erkek çok pişman olarak kadına geri dönmek isteyecektir.

Rüyada Hoşlandığın Erkeği Tek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada hoşlandığın erkeği tek görmek rüya sahibinin hayatında girişimler yapması gerektiği anlamına gelmektedir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; her kim rüyasında hoşlandığı erkeği tek görürse mutlaka iş hayatında ve özel hayatında girişimler yapmaya başlasın. Bu girişimlerden başarılı sonuçlar almak işten bile olmayacaktır. Bu rüyayı gören insanlar şanslı olurlar. En ufak bir iş yaptıkları zaman bile bu işten başarı elde ederler. Diğer insanlar aynı işi yaparak başarı elde edemezlerken bu kişiler işini yaptıkları zaman büyük bir kazanç elde ederler.

Hoşlanılan erkeğin tek görülmesi bazı islam alimleri tarafından olumsuz yorumlanır. Eğer tek görülen erkek mutsuzsa bu durumun rüya sahibinin hayatında yalnızlık yaşayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Olumsuz bu rüya, kişinin uyandıktan sonra büyük bir basınç hissetmesine neden olacaktır. Kişinin bu basınçtan kurtulması için dua okuması yeterli olur.

Eğer rüyada tek görülen koyu renkli kıyafetler içindeyse bu durum kişinin ailesi hakkında olumsuz bir haber alacağı anlamına gelir Bu haber aileden büyük birinin sağlık sorunu ile ilgili olabilir. Tam tersi eğer açık renkli kıyafet içinde bir adam tek başına görülürse bu durum, kişinin iyi bir haber alacağı ve bu haber karşısında çok mutlu olacağı anlamına gelir.

Ayrıca rüyada eve hırsız girdiğini görmek bilgilerine de bakabilirsiniz.

Rüyada Hoşlandığın Erkeği Ağlarken Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada hoşlandığın erkeği ağlarken görmek rüya sahibinin duygularına önem vermediği anlamına gelir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; bu rüyayı gören kişilerin duygularının sesini dinlemesi gerekir. Duygusuz davranmaları kişilerin hayatında yaşanması mümkün olan olumlu işlerin yaşanmamasına yol açabilir. Rüyayı gören kişilerin kalplerinden geldiği gibi davranmaları gerekir. Her zaman zekanin sesi dinlenerek iş yapılmamalıdır. İslam alimleri bu kişilerin duygusal yanları ile buluşmaları için sık sık dua etmeleri gerektiğini söylemiştir.

Bazı islam alimleri rüya sahiplerinin gerçek yaşamlarında olumsuz bir haber alacaklarını ve çok ağlayacaklarını söylerler. Özellikle iş hayatında istenmeyen bir takım olaylar ard arda meydana gelebilir. Bu haberlere karşı dayanıklı olmak gerekir. Bazı islam alimlerine göre ağlayan erkek eğer ses çıkarıyorsa bu durum kişinin yılmadan bazı işlerden sonuç alması anlamına gelir. Kişilerin işlerinden sonuç alması için tek yapması gereken şey istikrarlı bir şekilde devam etmesinde gizli olacaktır.

Rüyada Hoşlandığın Erkeği Çıplak Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada hoşlandığın erkeği çıplak görmek yapılan bir hatanın ortaya çıkması anlamına gelir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüya sahipleri çok uzun zaman önce işledikleri günahların bedelini ödeyeceklerdir. Bu kişiler özellikle aşk hayatlarında yanlış kararlar almış ve başka insanların yaşamlarının zora sokulmasına neden olmuşlardır. Erkek eğer tamamen çıplaksa bu durumda  rüya sahibi çok acı çeker. Ancak eğer erkeğin üzerinde kıyafet varsa, bu durumda kişinin özür dileyerek vb. eylemlerde bulunarak kendini affettirmesi mümkün olacaktır.

Rüyada Hoşlandığın Erkeği Mutsuz Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada hoslandigin erkegi mutsuz gormek ne anlama gelir

Rüyada hoşlandığın erkeği mutsuz görmek rüya sahibinin olumlu bir haber alması anlamına gelir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; olumlu haberin hem iş hayatı hem de özel hayat ile ilgili olduğunu söylemiştir. Özel hayatla ilgili haber alan kişiler çok beğendikleri kişilerin ona karşı boş olmadığını öğrenebilirler. İş hayatı ile ilgili haber alacak olan kişiler ise maddi anlamda daha rahat edeceklerdir. Bu kişiler uzun zamandır bekledikleri projeden olumlu yanıt alabilirler. Ayrıca sevdikleri insanların da iyi haber almalarını sağlayacak güzel enerjileri çekebilirler.

Her ne kadar insanlar sevdikleri insanı rüyalarında mutsuz gördükleri zaman kötü bir etki yaratacağını düşünseler de, aslında bu rüya olumlu anlamlara sahiptir. Kişinin enerjisi yerine gelecek, hayatta istediklerini alacaktır. Bu kişiler bazı islam alimlerine göre özgür ve tatmin oldukları bir hayatı yaşayacaklardır.

Rüyada Hoşlandığın Erkeği Okulda Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada hoşlandığın erkeği okulda görmek rüya sahibinin ilerde kendilerini geliştirmeleri için fırsatlar yakalayacağı anlamına gelir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; her kim rüyasında sevdiği erkeği okulda görürse, bu durum rüya sahibinin işini geliştirmesi anlamına gelir. Ancak kişinin işini geliştirmesi için önce kendini geliştirmesi gerekecektir. Bazı İslam alimleri rüya sahiplerinin çocuk sahibi olacaklarını söylemişlerdir. Eğer rüyayı gören kişiler bekarlarsa, bir an önce evleneceklerdir. Kişiler evliliklerinde çok mutlu olacaktır. Hemen çocuk sahibi olarak mutluklarına mutluluk katacaklardır.

Hoşlanılan erkeğin görüldüğü okul eğer şehir içindeyse bu durum kişilerin bazı davetlere katılacağı anlamına gelir. İş davetleri kişiler için büyük fırsatların yaratılması anlamına gelir. Eğer okul şehir dışındaysa, kişiler özel hayatlarındaki kişiden önemli bir haber alırlar. Bu haber kişilere gelişimi getirecektir. Özellikle maddi anlamda büyük paralar kazanmaya başlayabilirsiniz.

Rüyada Hoşlandığın Erkeği Düğünde Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada hoşlandığın erkeği düğünde görmek eski anıların canlanması, özlem ve özlenene karşı duyulan kızgınlığı ifade etmektedir. Kişiler kavuşamayacakları bir kişiyi özleyebilirler. Bu özlem kişilerde mental bir yük yaratılması anlamına gelmektedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; kişinin kendini bu mental yükten mutlaka kurtarması gerektiği söylenmektedir. Çünkü bu yük kişilerin hayatına bildiklerinden daha çok olumsuz etki yaratmaktadır. Hoşlanılan erkek eğer düğünde oynarken görüldüyse bu durum kişinin çok para kazanmasını ifade eder. Kişi borçlarını öder ve temiz bir sayfa açar. Para biriktirmeye başlar. İstediği maddi değeri yüksek şeyleri bile alabilir hale gelir. Eğer erkek düğünde mutsuz şekilde görüldüyse bu durum kişinin daha çok özel hayatında mutlu olacağı anlamını taşımaktadır. Kişi sevdiği insana kavuşabilir. Uzun zamandır görülmeyen kişiler birden görülebilir.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu