Rüyada Hortum Görmek Nedir? İslami Diyanet Tabiri

Rüyada Hortum Görmek Nedir? İslami Diyanet Tabiri

Rüyada hortum görmek İslami ve diyanet kaynaklarına göre , genel olarak rüyayı gören kişinin kısmetli olacağına , şanslı ve mutlu bir yaşam süreceğinize , maddi gelirinizin yüksek miktarda artacağına , çok şanslı bir döneme gireceğinize işaret eder.

Bunun yanı sıra çok yoğun olan bir iş temposu içerisine gireceğinize , yapmış olduğunuz işlerde kendinizi gösterip işinizde terfi edeceğinize , hem makam olarak yükseleceğinize hem de maaşınızın artacağına yorulur.

Rüyayı gören kişi hiç beklemediği bir anda alacağı haber ile çok mutlu olacağına , bir yerde menfaat elde edeceğine delalet eder.

Yani kısacası rüyada görülen hortum kişi için çok hayırlıdır.

Rüyada hortum felaketi görmek

Rüyada hortum felaketi gördüyseniz , hem maddi hem de manevi olarak kayıplar yaşayacağınıza , bazı zorluklarla karşı karşıya kalacağınıza ve bu yüzden üzüntü içerisine gireceğinize alamet eder.

Aynı zaman da başınızın belaya gireceğine , tehlikeli işler yapacağınıza ve hiçbir zaman güvende olmayacağınıza işaret eder.

Rüyada hortumdan su çıktığını görmek

Rüyada hortumdan su çıktığını gördüyseniz , iş hayatınızda olumlu gelişmeler yaşayacağınıza , uzun ömürlü olacağınıza , hayırlı işler yapacağınıza , maddi gelirinizin artacağına delalet eder.

Bunun yanı sıra iş hayatınızda çok başarılı olacağınıza ve maddi gelirinizin artacağına yorulur.

Eğer hortumun içinin kuru olduğunu gördüyseniz o zaman maddi kayıplar yaşayıp , iş konusunda olumsuzluklarla karşılaşacağınıza alamet eder.

Yorumlar
 1. kubra Korkmaz dedi ki:

  Rüyada siyah bir hortum görüyorum dusmanimin evine siginiyordum

 2. Anonim dedi ki:

  Dısarda bir yerdeydım yanımda birileri var ama kım olduklarını hatırlayamıyorum elımde bir tane hortum var ve hortumdan su geliyor hortumu gokyuzne dogru tutuyorum hortumdan gelen su benı ve yanımdakılerı ıslatıyor bu durum hosumıza gıdıyor huluyoruz ama cevremdekılerde sudan gulerek kacıyorlar

 3. Anonim dedi ki:

  Hortuma dolanmak

 4. Furkan COŞKUN dedi ki:

  Rüyamda hayr olsun diye başlamak istiyorum.. inşallah.
  Rüyamda koca bir hortum ve kasırga şehirdeki en yüksek bina kulesinin tepesini yerle bir etti,o kadar büyüktü ki herşeyi içine alıyordu,bizim evde ben ve kardeşim var,ben pancereden bunu görünce bu tarafa gelmez umarım diye düşünüyorum,çünkü bizim de binamız karşı bina ile aynı,ikiz kule gibiler,derken bize doğru geliyor hortum yer sallanıyor deprem gibi,hava berbat,ben pencereden içeri doğru koşuyorum,kardeşim aşağı inicem diye kapıya yöneliyor,diyorum olmaz bina yıkılırsa asansöre veya merdivene gidemezsin çok tehlikeli,geç bir yere yat diyorum,onu tutmak için cabaliyorum,gitmesin diye,başkada kimse yok zaten.o sırada hortumun evi salladigini hissediyor muyum bilmiyorum ama çok korkuyorum,savaş içindeyim ama sanki birşey olmayacak gibi de bir his içindeyim,sanki rüyada olduğumu biliyorum gibi bir his,aslında bilmiyorum ama orada baş karakter benim,ve ben ölürsem film bitecek misali.. neyse,o ara uyanmisim işte.. hayırlısı olsun bakalım..

 5. Pinhan dedi ki:

  Rüyamda kendi doğduğum büyüdüğüm yerde aniden hortum çıktı ve aramızda o kadar az bir mesafe vardı ki hanı kafayı kaldırmasam belki alıp içine gitmişti . O esnada bizim çay in basındaydım . Yürüdüm kardeşime de seslendim hortum geliyor dikkatli olalım diye . İlerlerdigim yerden cayın suyunu süpüre süpüre nasıl gittiğini gördüm . Hayırlara gelsin diyorum . Şans kısmet diyorlar ne derece doğru bilmiyorum . Bugün önemli bir görüşmem var is ile ilgili bakalım neye gelecek . Güzel geçmesi için dua ediyorum .

 6. halil dedi ki:

  rüyamda bir tarladayım bir rüzgar gelip etrafımı tertemiz yapıyor ve arkasından birhortum geliyor ada temizliyor etrafıma bakıyorum ve etrafım tertemiz olmuş ve birazda yeşillik var burası tarla

 7. Anonim dedi ki:

  Rüyamda hortum cıktı ben ve eşim arabadaydık hortumun ters yönüne geri geri gitmeye başladık sonra arabadan cıktık ve sımsıkı tutunduk birbirimize eşim korkmuyodu ama ben cok korkuyodum hortumun kuvveti beni kısa bi süre havaya kaldırdı eşime tutunarak hortumun içine girmekten kurtuldum ve sonra eşimin ailesini arayıp nasıl olduklarını sorduk

 8. Sibel dedi ki:

  Rüyamda güneyden bi hortum geliyor du bize yaklaşıyordu kardeşim ve ben evimize doğru koşuyorduk sonra eve girdik cam pencereleri kapattık sonra birden gecti iceriye o kuvvetle bir kayık girdi bunu annem taşıdı tek başına çok korktukYükleniyor...