Rüyada Gülümsemek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada gülümsemek, iyi haberler almak ile tabir edilir. Rüyada güldüğünü görmek, ters anlamlar ile de yorumlanmaktadır. Rüyasında güldüğünü gören kişi, ağlayacağı olaylar yaşayacaktır. Rüyada ağlarken gülmek, güzel haber almak ile de tabir edilir. Rüyada gülmeyi, alimler İslami olarak şu şekilde açıklamışlardır.

Rüyadan Gülerek Uyanmak İhya ve Diyanet Yorumu

İbn-i Sirin (r.a) Rüyasında gülerek uyandığını gören kişi, sevineceği haberler alacak ve mutluluktan ağlayacaktır. Yorumunu yapmıştır. Cafer-i Sadık (r.a) Rüyasında güldüğünü gören kişi, üzücü olaylar yaşayacak ve kısa zamanda bu olayları unutacaktır. Demiştir.

Rüyada Uyurken Gülmek

Rüyada uyurken gülmek, beklenmeyen haberler almak ve şaşırmak ile yorumlanır. Rüyasında uyurken güldüğünü gören kişi, zahmet çekmeden mal ve para sahibi olacaktır. Rüyada uyurken gülen birini görmek, akıl hastalığı ve şuur kaybetmek ile tabir edilir.

Rüyada Şakaya Gülmek

Rüyada şakaya gülmek, sevindirici haberlerin ardından, üzücü haberlerin geleceğini delalet eder. Rüyayı gören kişi, alıngan ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Rüyada yapılan şakaya gülmek, anlamsız ve amaçsız arkadaşlıklar yapmak ile de yorumlanır. Rüyada başka birine şaka yapıp onu güldürmek, çevreye karşı farklı görünen kişiler ile tabir edilir.

Rüyada Tebessümle Gülmek

Rüyada tebessümle gülmek, kendini bilen ve her şeyi olgunluk ile karşılayan kişiler ile tabir edilir. Rüyasında tebessüm ettiğini gören kişi, umudunu kestiği kişilerden iyi haberler alacaktır. Rüyada birinin tebessüm etmesine sebep olmak, aile içinde uzlaşmaya ve sıkıntıları çözmeye yorulur. Rüyasında başka birinin tebessüm ettiğini gören kişi, kendini ve düşüncelerini sorgulamalıdır.

Rüyada Kahkaha Atmak

Rüyada kahkaha atmak, herkesin sevineceği haberleri vermek ile yorumlanır. Rüyasında kahkaha atan kişi, çevresinde ki insanları mutlu edecek işler yapacaktır. Rüyada kahkaha atmak, üzülmek ve ağlamak ile de tabir edilmektedir.

Rüyada Kahkaha Atmak İhya

Bir kimsenin Rüyada kahkaha ile güldüğünü görmesi, onun (Rüya sahibinin) ağlayacağına, kötü bir haber
alıp üzülerek ağlamaya işarettir. Bu Rüya tersiyle yorumlanan Rüyalardandır.

• Bazı yorumcular, Rüyasında kahkaha ile güldüğünü görmeyi, uzun ömürlü olmaya işaretle yorumlamışlardır.

Rüyada Gülerek Uyandığını Görmek İslami Yorumu

Rüyada gülerek uyanmak, sabır etmek ile yorumlanır. Rüyasında, gülerek uyandığını gören kişi, yakın zamanda iyi haberler alacak ve sorunlarını çözecektir. Rüyada gülerek uyanmak, yatalak hastaların şifa bulacağını da delalet etmektedir. Rüyada uyanır iken gülen birini görmek, akrabalardan gelecek olan müjdeli haber ile yorumlanır.

Rüyada Yalandan Gülmek

Rüyada yalandan gülmek, inanmamak ve samimi olmamak ile yorumlanır. Rüyasında yalandan güldüğünü gören kişi, çevresine karşı samimi olmayan ve yapmacık sevgi gösterisinde bulunan kişidir. Rüyada yalandan gülmek, başkalarını sevindiren haberlere sinirlenmek ve kötü niyetli olmak ile de tabir edilmektedir.

Rüyada Eşiyle Gülmek

Rüyada eşiyle gülmek, çocuk ve bereket ile yorumlanır. Rüyasında eşi ile birlikte güldüğünü gören kişi, çocuk sahibi değil ise çocuk sahibi olur. Rüyayı gören kişinin çocukları var ise, çocuklarından yana memnun kalacak haberler alır.

Rüyada Gülümsemek

Rüyada gülümsemek, beklenen ve gelecek olan müjdelerin habercisi olduğunu işaret eder. Rüyasında gülümsediğini gören kişi, umudunu yitirdiği anlarda destek alacak ve mutlu olacaktır. Rüyada gülümsemek, hayırlı eş, evlat ve aile ile de tabir edilmektedir.

Rüyada Gülmek

Rüyada güldüğünü görmek, iyi değildir. Gülmek, üzüntü ve kedere işarettir. Rüyasında güldüğünü gören kimse, üzüntü ve keder ile karşılaşır, diye tabir olunur. Bu yorum, kahkaha ile gülmeye işaret eden yorumdur.

Rüyada Gülmek Kirmânî’nin yorumu:

Rüyasında tebessüm ile güldüğünü gören kişi, müjdeye ve muradına erer, isteklerine kavuşur şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada Gülmek Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu:

Bir kimsenin rüyasında tebessüm ederek güldüğünü görmesi, erkek evlâda işarettir. Bu rüyayı gören kişi, eğer bekâr olsa, onun evleneceğine ve iyi huylu, dindar bir hanımı olacağına işaret eden iyi ve güzel bir rüyadır demiştir.

Rüyada Sigara İçen Bir erkek yada kadın Görmek Ne Anlama Gelir?

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu