Rüyada Ağlamak

Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir? Rüyada Ağlamak Ne Demek?

Rüyada ağlamak, mutluluk ve keder olarak yorumlanır. Rüyada ağladığını görmek, dert ve sıkıntı veren olaylardan kurtulmaya da yorumlanmaktadır. Rüyada ağlama genellikle iyiye yorulmaz. Bazı yorumculara (tabircilere) göre ise, rüyada ağlamak, tersiyle yorumlanır. Yâni rüyada ağlamak, sevinmeye ve sevinileceğine işaretle yorumlanır.

Rüyada Ağlama rüyası, sıkça görülmektedir ancak bu rüyanın devamında kişi ağlayamıyorsa karmaşık bir hale gelebilir. Rüyasında başkası için ağladığını gören kişiler genellikle dengesiz bir ruh hali içerisindedir. Rüyasında ağlamak isteyip de ağlayamayan kişiler aslında karmaşık duygular içerisindedir ve ne yapacağını bilememektedir.

Rüyanın İçeriği

Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada ağlamak, genel olarak insanların en çok görmüş olduğu rüyalardan birisidir. Fakat bu rüyayı yorumlamak için rüyanın şekli çok önemlidir. Fakat genel olarak bakarsak kişinin çok ferahlayacağına , sıkıntılardan kurtulacağına , merhametli olacağına , iyi niyetli olup insanlara yardım edeceğine işaret eder.

Rüyada Ölüm haberi duymak ve ağlamak, ancak bu kararsızlık ve karmaşa dolu ruh hali rüya sahibine zarar verecektir. Rüyada Ağlamak, kişiler bir süre sonra kararsızlığının cezasını çekerek hayal kırıklığına ve mutsuzluğa uğrayacaktır. Üstelik bu durum kişiye zor bir ruh haline sürükleyecektir ve umutları tükenecektir. Kişi kararsızlığına devam ederse bu durumlar kalıcı hale gelebilir.

Ağlamak, hale göre mutluluk veya kedere işarettir. Rüyada usuldan yaş akıtmak acı, üzüntülerin bitmesine, rüyada ağlarken gözlerden yaş akması murada ermeye, durgun durgun ağladığını gören, gamdan kurtulmaktır. Rüyada yaş akıtmak; neşeli bir habere, hüzün ve kederden kurtulmaya delalettir.

Rüyada Ağlamak İhya

Rüyada yüksek sesle böğüre böğüre, ya da elini yüzüne vurarak, söz belirterek, üzerini başını yırtarak veya çekiştirerek ağlamak, yaş akıtmak, uyanıkken de bu yolla yaş akıtmak ile yorumlanır. Eğer ağlaması Allah korkusundan, Kur’an dinlemek yahut günahlarını anımsamak pişmanlığından ötürüyse şayet, düş sahibinin havadar ve neşeli olması, hüzün ve kederinin gitmesi ile tabir edilir.

Rüyada bir kadın tarafından ağlatıldığınızı gördüyseniz o zaman hayatınızda bulunan ve önem vermiş olduğunuz kişiyi bilerek veya bilmeden üzeceğinize yorulur. Bunun haricinde yeni bir dost sahibi olacağınıza alamet eder.

İmam-ı Nablusî şu şekilde der: Eğer rüyada yaş akıtmak Allah korkusundan, Kur’an dinlemekten yahut işlenen günahlara pişmanlıktan ötürü şayet, rüyayı gören kimsenin üzüntülerinin konumunu sevincin alması ile yorumlanır. Ağlamak, Allah’tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç kimseler için yağmur yağmasına işaret eder.

Kirmani: Ağlayan bireyin çok sevineceğine, ağlamaktan ötürü gözlerinin yaşla dolu olması helalinden mal kazanacağına işarettir.

Kirmanı şu şekilde der: “Bir kimsenin kendisini rüyasında ağladığını görmesi; o kimsenin çok sevineceğine, şayet ağıt böğüre böğüre ahuvah biçiminde şayet bir musibete uğrayacağına, ağlamaktan ötürü gözlerinin yaşla dolu olduğunu ve ama dışarıya çıkmadığını görmesi; helalinden mal kazanacağına işaret eder. Gözlerinden akan yaşın sıcak olması; acı ve üzüntüye, sıcak olmaması şayet üzüntülerin konumunu sevincin alacağına delalet eder.

Rüyada Ağlamak İhya

Rüyada Ağlamak Diyanet

Rüyada ağlamak , gerçek yaşam da hoş görülü , duyarlı , merhametli ve kalbi yumuşak birisi olacağınıza , başınıza gelecek olan haksız olaylardan dolayı hiçbir zaman sessiz kalmayacağınıza ve bu sayede hayatınız boyunca kazançlı olacağınıza alamet eder. Hayatınızda sürekli olarak iyilikler yapacağınıza , bolca dostlar edineceğinize ve mutluluğu en sonunda yakalayacağınıza işaret eder.

Rüyada yaş akıtmak birkaç şekilde deyim edilmektedir. Ağlamayı, ara sıra sevince, ara sıra de kedere deyim etmişlerdir. Genel anlamda, yaş akıtmak sevince, hüzün ve kederden kurtulmak ve neşeli hoş haber demektir. Eğer rüyanızda Allah korkusundan ağlıyorsanız kederin gitmesine ve ferahlığa alamettir. Ağlayıp ta gözlerinden yaş akmıyorsa hayal kırıklığına deyim edilir. Bir kimse Rüyada bağırtı atmadan ağladığını görürse, bu, düş sahibinin uzun yaşamlı olduğunu gösterir.

Rüyada yaş akıtmak bulunmaz sermayedir. Sevinç, feraha, caiz mal, paraya yorumlanır. Rüyada ağladığını gören kimse Allah’ın rahmetine nail olur. Sıcak gözyaşı kedere, soğuk göz yaşı gam, kederden kurtulmak demektir. Bazı tabirciler, sessiz durgun yaş akıtmak; havadar ve sevinçtir demişlerdir. Bu çoğu kez deneyim edilmiş bir rüyadır. Arkası kesinlikle hayırdır.

Rüyada Ağlama Sesi Duymak

Rüyada ağlama sesi duymak, Rüyada ağlamak ama göz yaşı akmaması gibi durumlarda kişi kendisini karışık bir halde hissedebilir. İmam-ı Nablusi (r.a) Hazretleri Buyurmuştur ‘ki; bunun yanında kişi bir taraftan ağlama sesi de duyabilir.

Rüyada Hıçkırarak Ağlamak

Rüyada hıçkırarak ağlamak, genel olarak kişinin yüzünün güleceğine ve güzel olaylar yaşayacağına işaret eder. Rüyasında ağlama sesi duyan kişiler bazı işlerle karşılaşır ve bu işler hayırlıdır. Bu işlere yapılan hazırlık içinde koşturacak ve bu koşturmadan mutluluk duyacaktır.  Yaşanacak olan sağlık sorunu olarak yorumlanır.

Rüyada Ağlamak İsteyip Ağlayamamak

Rüyada ağlamak isteyip ağlayamamak, olumlu şeylere yorulmaz. Bu rüyayı gören kişilerin başından bazı zor olaylar geçecektir. Bu olayların sonucunda kişi yeni kazanımlar elde edemeyeceği gibi elindekini de kaybedebilir. Diyanete göre rüyada ağlamak isteyip ağlayamamak; hayatın akışının biraz daha olumsuz seyredeceği bir döneme giren rüya sahibi, bu rüyanın ardından tüm umutlarını yitirecektir.

Rüyada Allah Korkusundan Ağlamak

Rüyada Allah korkusundan yaş akıtmak, sevince, feraha, iyi bir gelecek demektir. Rüyada yaş akıtmak üzülmek, ulu Allah’tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç olan kimseler için de yağmura tabirdir. Çünkü gözyaşı olan yere rahmet iner.

Ebu Saîd el-Vâiz şu şekilde der: “Bir kimsenin rüyasında, tanıdığı bir kimsenin öldüğünü ve nedeniyle dahi ağladığını görmesi; o rüyanın gördüğünüz gibi çıkmasına, ölüm tarafından musibete ve üzüntülerin husulü ile deyim olunur. İnsanların ölüm eden bir vali için haykırış edip ağladıklarını ve elbiselerini yırttıklarını görmeleri; öldüğü görülen valinin insanlara eziyet yapacağına işarettir.

Rüyada Ağlamak Ve Korkmak

Rüyada ağlama sesi duymak, çeşitli şekillerde görülebilir. Bu rüyayı gören kişilerin kendisi ağlıyorsa ve bu durumun kaynağı korkmaksa rüya farklı şekillerde yorumlanır. Rüyasında ağlayan ve korkan kişiler için söylenen yorumlar şu şekilde sıralanır:

 1. Kurtuluşa ermek
 2. Allah’ın lütfuyla karşılaşmak
 3. Büyük bir şansa erişmek
 4. Kaderin daha olumlu seyretmesi
 5. Bahtın açılması

Rüyada Korkudan Ağlamak

Rüyada Korkudan Ağlamak

Rüyada korkudan ağlamak, gerçek hayatta yaşanacak olan hüzünlü bir olaya şahit olmaya yorumlanır. Rüyada birinin öldüğünü görüp onun için sessizce ağladığını görmek, rüyayı gören kimse, o ölüsü için ağladığı kimseden iyilik göreceğine işaretle yorumlanır.

• Rüyasında ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek, rüyayı gören kimsenin dilek ve muradına ereceğine işaretle yorumlanır.

• Rüyasında ağladığını ve gözyaşlarının yanaklarını yaktığını görmek, sevinç ve iyilikle tabir edilir. Şayet gözyaşları yanaklarını üşütüyorsa, üzüntüye işarettir.

• Rüyada Kur’an dinlediğini ve ağladığını görmek, sevinçle ve kederlerden kurtuluşla yorumlanır. Allahtan korkarak ağlamak ta aynı yoruma tabidir.

• Rüyasında ağladığını görüp sonra da güldüğünü görmek, rüya sahibi (rüyayı gören kimse) için ecelinin yaklaştığına işaret olarak yorumlanır.

• Rüyasında sağ gözünden çıkıp (akıp) sol gözüne yaş girdiğini görmek, yakınlarına kavuşacağına işaret eder.
Rüyada ağlamanın iyiye yorulması, bağırıp çağırmadan sessizce ağlamaktır. Bu yorum Cafer-i Sadık’ın yorumudur. Bunu binden fazla denediğini ve hep hayır ve iyilikle karşılaştığını söylemektir.

Rüyada Sessiz Sessiz Ağlamak

Rüyada sessizce ağlamak, bazen tam tersi şekilde seyreder. Rüyasında sessizce ağladığını gören kişiler içim olumlu yorumlar yapılmaktadır. Bu rüya hem maneviyata hem de maddiyata işaret etmektedir. Rüyasında sessiz sessiz ağlayan kişilerin kazancı artar ve bereket içerisinde yaşar. Hem hanesi hem de kendisi huzura kavuşur.

• Rüyasında sessizce ağladığını görmek, rüyayı gören kimsenin sevineceğine ve feraha ereceğine işaret eder.

İçine kapanık olan ve duygularını gizleyen insanlar olarak yorumlanır. Aynı zamanda iş hayatında yaşanacak olan mal kaybına işaret eder.

Rüyada Sessiz Sessiz Ağlamak

allahu Tealadan korkmaya, Allahu Teala yönünden rahmetin inmesine , muhtaç olan kimseler için yağmur yağmasına delalet eder. İmam-ı Nablusî şu şekilde der: “Eğer rüyada yaş akıtmak Allah korkusundan, Kur’an dinlemekten yahut işlenen günahlara pişmanlıktan ötürü şayet, rüyayı gören kimsenin üzüntülerinin konumunu sevincin almasına işaret eder.

Rüyada Hıçkırarak Sesli Ağlamak

Rüyada hıçkırarak sesli ağlamak, Bu rüya maddi kazancın artmasıyla beraber kişinin dertlerinin de bitmesine ve kişinin artık mutlu olmasına işaret etmektedir.

Rüyada Soğuk Gözyaşı Dökmek

Rüyada birinin ağladığını duymak ile kişinin kendisinin ağlaması arasında büyük farklar vardır. Bu rüyayı gören kişiler ağlarken gözlerinden soğuk damlalar döküldüğünü hissederse bu daha da farklı anlamlara çıkacaktır. Rüyasında ağlayan kişi gözlerinden soğuk göz yaşı döküyorsa, bu durumda kişi kısa bir süre sonra bazı sıkıntılar çekecektir. Genellikle kaygıya ve endişeye işaret eden bu rüya kişinin temkinli olması ve garantici adımlar atması gerektiğine işarettir.

Rüyada Bağırarak Ağlamak

Rüyada bağırarak ağlamak, Nasıl ki rüyada ağlamak isteyip ağlamamak durumu yaşanıyorsa, bazen de rüyada bağırmaya çalışmak karşınıza çıkabilir. Rüyada bağırarak ağlayan kişiler için yapılan yorumlar şu şekilde sıralanır:

 1. Maddi kayıpların yaşanması
 2. Maneviyatın eksilmesi
 3. Tartışmaların yaşanması
 4. İş hayatında rakiplerin artması
 5. Eğitim hayatında yardım görmek

Tüm bu yorumlar rüyasında bağıran ve ağlayan kişiler için yapılır.

Rüyada Ağlamak İsteyip Ağlayamamak Psikolojik Yorumu

Rüyada Ağlamak İsteyip Ağlayamamak Psikolojik Yorumu

Rüyada bağırmak isteyip sesinin çıkmaması ile rüyada ağlamak isteyip ağlayamamak benzer anlamlara çıkmaktadır. Rüyasında ağlamak isteyen kişiler ağlayamadığını görüyorsa aslında bu durum kişinin psikolojisinde bazı durumlara işaret eder. Bu durumlar şu şekilde sıralanır:

 1. Kişinin kendisini mutsuz hissetmesi
 2. Depresyonda olmak
 3. Arkadaşların yanından eskilmiş olması
 4. Aileden destek görememek
 5. İş hayatında emeklerinin karşılığını alamamak

Tüm bu durumlar kişinin psikolojisinde yer edinmiş olabilir.

Rüyada Ağlamak İsteyip Ağlayamamak İhya ve İslami Yorumu

Rüyada ağlamak görmek diyanet tarafından yorumlanmıştır. Bunun yanında bazı din alimleri de bu konuda yorum yapmıştır. Örnek vermek gerekirse İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyasında ağlayan kişiler kısa bir süre sonra Allah’tan dualarına cevap bulur. Bu rüya neşeye ve huzura delalettir demiştir. Bu rüya başka din alimleri tarafından da hayırla yorumlanmıştır. Elbette rüyada görülen durum ve rüyadaki mekan önem taşıyacaktır ancak genel olarak bu şekilde yorumlanır.

Rüyada Ağlayan Kadın Görmek

yaşanacak bir olaydan dolayı sıkıntı ve huzursuzluk çekmeye yorumlanır. Rüyada ağlayan kadın görmek , genel olarak iyiye ve hayra yorumlanan rüyalardan birisidir. Rüyayı gören kişinin hayatına birisinin gireceğine , bu kişinin olumlu izler bırakarak hayırlı işler yapacağına delalet eder. Size yardım eden kişi iyilik ve merhamet sahibi birisi olduğundan dolayı dikkat çekeceği bir iş yapacağına yorulur.

Rüyada Ağlayan Kadın Görmek

Rüyada Ağlayan Kadın Görmek İhya

Rüyada ağlayan kadın görmek , hayatınıza yeni bir insanın gireceğine , o kişi sayesinde olumlu olarak değişim yaşayacağınıza işaret eder. Eğer rüyayı gören kişi erkekse o zaman gönlünü bu kişiye kaptıracağına , aşık olacağına ve aşık olmuş olduğu kadının sayesinde hayatını düzelteceğine , hayatına çeki düzen vereceğine ve onun için her şeyini ortaya koyup iyi niyetli birisi olacağına delalet eder.

Eğer rüyayı gören kişi kadınsa o zaman da sık sık gerçek yaşam da dost edineceğine , sürekli olarak yardıma muhtaç olan insanlara yardım edeceğine ve her şeyini ortaya koyup büyük fedakarlık yapacağına yorulur. Yani kısacası bu rüya Yüce Allah katında her zaman hem iyiye hem de hayra yorumlanır. Rüyada lavaboda ağlamak maddi ve manevi yönden çekilecek olan sıkıntılara işaret eder.

Rüyada Avaz Avaz ağlamak

Rüyada avaz avaz ağladığınızı gördüyseniz , gerçek yaşamda da çok kısa zaman içerisinde çok ağlayacağınıza işaret eder. Bunun yanı sıra bazı rüya tabircilerine göre rüyayı gören kişinin başına bir bela geleceğine yorarlar.

Rüyada Tövbe Ederek Ağlamak

Rüyada tövbe ederek ağladığınızı gördüyseniz , kısa zaman içerisinde manevi olarak huzura kavuşacağınıza delalet eder. Bunun haricinde mutlu günlerin çok yakın olduğuna yorulur. Rüyada gözyaşınızın biriktiğini görmek genel olarak hayra yorumlanır. Bazı rüya yorumcularına göre , kişinin çok çalışarak mal mülk sahibi olacağına , sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşacağına alamet eder.

Rüyada Gözden Yaş Gelmesi

Rüyada gözünüzden yaş geldiğini gördüyseniz , en sonunda arzularınıza ve istemiş olduklarınıza kavuşacağınıza işaret eder.

Rüyada Ağzı Kapatarak Ağlamak

Rüyada ağzınızı kapatarak ağladığınızı gördüyseniz , gelecek zamanda bazı sıkıntılar ile karşı karşıya kalacağınıza fakat bu yaşayacağınız sıkıntıları hem ailenizden hem de dostlarınızdan saklayacağınıza delalet eder.

Rüyada Ağlayan Çocuk Görmek Ne Demek?

Hane içinde yaşanacak olan tatsızlıklara yorumlanır. Rüyada ağlayan bir çocuk gördüyseniz o zaman gerçek yaşam da yardıma ihtiyaç duyduğunuza ve muhtaç olduğunuza işaret eder.

Rüyada Çok Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Hayallerini süsleyen istek ve muradına kavuşmak olarak tabir edilir. Çalışkan ve azimli kimse olarak yorumlanmaktadır aynı zamanda ganimet ve malının artması olarak yorumlanır.

Rüyada Ağlamak Duygulanmak

Kişinin günlük hayatta yaşamış olduğu sıkıntılar doğrultusunda bilinç altına yerleşmesi ile görmüş olduğu rüyadır ve merhamet edeceği bir olaya tanık olmaya işaret eder.

Rüyada Ağlayarak Fatiha Okumak

Bastırılmış olan duygularınızın gün yüzüne çıkması olarak tabir edilir. Aynı zamanda rüyada ağlayarak Fatiha suresini okumak, Allah yolunda harcanacak olan ganimet ve mal olarak yorumlanır.

Rüyada Filmde Ağlamak

Günlük hayatında yaşamış olduğu sıkıntıların etkisi altında kalarak görülen rüyadır ve yaşanacak olan kötü olayların sinyallerini de içerisinde barındırmaktadır.

Rüyada Ağlamak Hüzünlenmek

Yakın zamanda gelecek olan kötü haber olarak yorumlanır. Rüyada hüngür hüngür ağlamak Sevinç gözyaşları dökmek olarak tabir edilir. Rüyada hüngür hüngür ağladığını görmek, beklediği bir haberin olumlu şekilde sonuçlanmasına işaret eder.

Rüyada Hüzünlenmek

Rüyada Hüzünlenmek

Rüyada kendisini hüzünlü ve kederli görmek, pek yakında mutluluk ve sevince ereceğinize işaretle yorumlanır.

Rüyada Hüzünlenmek İbn-i Şirin’in yorumu:

Kişinin Rüyasında kendisinin hüzünlü ve kederli olduğunu görmesi, onun sevince ereceğine, yani sevineceğine işaret eder şeklinde yorumlamıştır. Hani derler ya, “Rüya tersine yorumlanır.” işte bu da ona benziyor.

Câbiril Mağrîbi’de aynı şekilde yorumlamıştır. Ve demiştir ki: Bu hüzün Rüyasını gören kişi, eğer dindar biri ise, kavuşacağı sevinç ve ferahlık daha da büyük olur. Sevinç üstüne sevinç gibi olur demektir. Eğer Rüya sahibi kişi günahkârlardan bir kişi ise, üzülmesine sebep olacak bir durum ortaya çıkar, hüzün ve kederi daha büyük olur şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada Eski Sevgili İçin Ağlamak

Rüyayı gören kişinin eski sevgilisi için ağladığını görmesi o kişiye karşı olan hasret ve özlemi olarak tabir edilir. Aynı zamanda rüyada eski sevgilisini görmek ve ağlamak, o kişiden gelecek olan hayırlı bir habere yorumlanır

Rüyada Ağlamaya Çalışmak

Elde ettiği kazançların elinden kayıp gitmesine yorumlanır.

Rüyada Ağlamak Dövünmek

Üzüntüye sahip olacak bir haber işitmeye yorumlanır.

Rüyada Ağlamak ve Dua Etmek

İş hanesinde yaşanacak olan yüksek gelire ve kendi iş yerini kurmaya yorumlanır.

Rüyada Ağlayan Hamile Kadın Görmek

Huzur ve bereket dolu günlerin habercisi olarak yorumlanır.

Rüyada Ağlamaktan Bayılmak

Yaşanacak olan güzel ve sevinçli bir olaya işaret eder.

Rüyada Ağlamak ve Kavga Etmek

Hane içerisinde yaşanacak olan huzursuzluğa işaret eder.

Rüyada Ağlamaktan Gözleri Şişmek

Kişinin yaşamı boyunca zorluk ve engellerle karşılaşması olarak tabir edilir.

Rüyada Sesli Ağlamak

Çok çalışarak malın ve mülkün artmasına yorumlanır. Rüyada yüksek sesle böğüre böğüre, ya da elini yüzüne vurarak, söz belirterek, cep ve yakasını yırtarak ağlaması, uyanıkken bu yolla ağlaması ile deyim edilir. Eğer ağlaması Allah korkusundan, Kur’ân dinlemek yahut günahlarını anımsamak pişmanlığından ötürü şayet, düş sahibinin havadar ve neşeli olması, hüzün ve kederinin gitmesi ile deyim edilir. Ağlamak, Allah’tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç olan kimseler için yağmur yağmasına delâlet eder.

Rüyada Yüksek Sesle ağladığını görmek: Rüyada yüksek sesle ağladığını görmek uyandığında dahi ağlayacağına tabirdir. Rüyada sessiz ağladığını gören şahıs berekete yorumlanır.

Rüyada yüksek sesle, üstünü kafasını yırtarak yaş akıtmak, düş sahibinin uyanıkken, ağlamasına, Sessizce yaş akıtmak yağmur, berekete, rahmete, Allah korkusuna, mutluluk, sürura işarettir. Rüyasında ağladığını gören kimse çok sevinir. Ağlamak ruhun saflığına işarettir. Rüyada Ağlamak sevince, rüyada gözyaşı yanağı yakıyorsa sevineceğinize, üşütüyorsa üzüleceğinize, rüyada bağırmadan yaş akıtmak sıkıntı, gam, kederden kurtulmak demektir.

Rüyada Üzülmek ve Ağlamak

Arzu ve isteklerinin gerçekleşmesinde yaşanacak olan zorluklara işaret eder.

Rüyada Ağlamak ve Ağlayarak Uyanmak

Yaşanacak olan sıkıntıların üstesinden tez zamanda gelmeye işaret eder.

Rüyada Ağlamak ve Acı Çekmek

Rüyayı gören kişinin vereceği bir karardan dolayı pişmanlık duygusuyla yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada Ağlamak ve Ağıt Yakmak

Geçmiş günlere olan hasret ve özlem olarak tabir edilir.

Rüyada Ağlamak Ama Gözünden Yaş Gelmemesi

Kişinin hayatındaki kaygı ve endişeler ile yorumlanmaktadır. Bazı yorumculara göre, riyakar ve yalan sözlü kimse olarak tabir edilir.

Rüyada Ağlamak Allaha Yalvarmak

Hane içinden bir bireyin yaşayacağı sıkıntıya işaret eder.

Rüyada Ağlamak Bağırmak

Girdiği her ortamda sözü geçen ve otoriter kimse olarak yorumlanır. Bağırarak yaş akıtmak: Rüyada Bağırarak ağladığını görmek, o yer halkı için musibet geleceğine yorumlanır. Ağlamadığı durumda gözlerinden yaş aktığını görmek, muradına ermektir. Rüyada Ağladığını ama gözlerinden yaş akmadığını görenin, beklediği, umut ettiği şey eline geçmez. Ağladığını gözünden yaş yerine kan aktığını görmek, elinden kaçırdığı fırsata pişman olduğuna, günahlarından tövbe etmesi lazım olur.

Rüyada Ağlayarak Beddua Etmek

Yaşayacağı üzüntülü olaydan dolayı sıkıntı çekmeye delalet eder.

Rüyada Başkasının Ağladığını Görmek

Zorlu günleri geride bırakmaya ve rüyasında gördüğü kişi tarafından manevi bir yardım eli uzanmasına yorumlanır.

Rüyada Birinin Ağlayarak Namaz Kıldığını Görmek

Yüksek kazançlar elde etmeye ve kazançlarını Allah yolunda yardıma muhtaç kimselere harcamak olarak tabir edilir.

Rüyada Birinin Ağlayarak Sarılması

Hasretin ve özlem dolu günlerin son bulmasına istek ve arzularına kavuşmak olarak yorumlanır.

Rüyada Birinin Ağlayarak Özür Dilemesi

Karşılaştığı zorluklar ile baş etmeye ve rüyada görülen kişi tarafından manevi anlamda fayda görmeye işaret eder.

Rüyada Ağlamak Çok Üzülmek

Sevinçli ve güzel haberler almak olarak yorumlanır.

Rüyada Ağlayarak Camiye Gitmek

İş hayatında yapılacak olan bir seyahate ve bu seyahatten elde edilecek olan yüksek gelirli bir iş görüşmesine işaret edilir.

Rüyada Ağlayarak Camiye Girmek

İş hayatında hayırlı ve güzel gelişmelerin yaşanacağı sürece işaret eder.

Rüyada Camide Ağlamak

Psikolojik olarak yaşamış olduğu zorlu süreci ferah bir şekilde atlatmaya yorumlanır.

Rüyada Ağlayarak Cezaevine Girmek

Kişinin verdiği kararlar doğrultusunda sonucunda hayırlı olaylar ile karşılaşmasına yorumlanır.

Rüyada Cenazede Ağlamak

Rüyada görülen kişinin ömrünü uzatmaya ve o kişiden fayda menfaat görmeye yorumlanır.

Rüyada Ağlamak Çığlık Atmak

Rahatsızlık yaratan bir işin çözüme kavuşmasına yorumlanır. Rüyasında Feryat etmek sevinçle yorumlanır. Eger korkup dahi haykırış etmişse, bu uyanıkken yapmış olduğu bir kötülükten ileri gelmektedir.

Birisinin kendine bir fenalık yapacağından çekine çekine imdat arzulamak için haykırış etmişse, yaptığı bir kötülükten ötürü yasa programı ile bir ceza göreceğine delalettir. Sonuç olarak:Rüyada yaş akıtmak neşeli bir habere, hüzün ve kederden kurtulmaya yorumlanır.

Rüyada Ağlayan Çocuğu Susturmak

Hayırlı bir erkek evladına sahip olmaya işaret edilir.

Rüyada Ağlayan Çocuğa Sarılmak

Evladı olan kimseler için evladından hayır ve menfaat görmeye işaret eder.

Rüyada Ağlama Duvarını Görmek

Saygı ve sevgi duyduğu kişiden alınacak olan üzücü habere işaret eder.

Rüyada Ağlayan Dede Görmek

Rüya sahibinin vereceği kararlar sayesinde üzüntü ve stresin ortadan kaybolmasına yorumlanır.

Rüyada Ağlayan Damat Görmek

Zor durumda olan arkadaş veya yakın bir akrabaya yapılacak olan yardım olarak yorumlanır.

Rüyada Ağlamak Feryat Etmek

Önemli ve büyük adımlar atmak için bir takım işlere girmeye ve hayırlı sonuçlar almaya yorumlanır.

Rüyada Ağlayan Hala Görmek

Rüyada görülen kişi tarafından fayda ve menfaat görmeye tabir edilir.

Rüyada Ağlayarak Helalleşmek

Kişinin vereceği önemli bir karara ve bu kararın hayatını ciddi anlamda etkilemesine işaret eder.

Rüyada İçten Ağlamak

Sevdiği ve özlem duyduğu kişiye kavuşmak olarak tabir edilir.

Rüyada Kuran-ı Kerim Okuyarak ağlamak

Dert ve sıkıntılarından kurtulmaya sevinçli bir haber almaya yorumlanır.

Rüyada Sevdiği İçin Ağlamak

Sevdiği kişiden gelecek olan müjdeli bir habere işaret eder.

Rüyada Yağmurda Islanarak Ağlamak

Allah’ın rahmet ve bereketinin kişinin üzerine nail olacağı anlamına gelir.

Rüyada Allah İçin Ağlamak

Allah’ın kendisinde görmek istediği güzellik ve iyi huyların kişinin üzerinde bahşetmesi olarak yorumlanır.

Rüyada Baba İçin Ağlamak

Yaşayacağı sıkıntılarından babasının veya aile büyüğünün yardımıyla kurtulmasına yorumlanır.

Rüyada Ağlamak Mutsuz Olmak

İş hayatında yapılan bir yanlış sonucu üzüntü ve keder duymaya yorumlanır.

Rüyada Ağlayarak Merdiven Çıkmak

Kişinin yaşayacağı zorluklar karşısında direncinin düşmesi ve hastalığa yakalanması anlamına gelir.

Rüyada Ağlayarak Merdiven İnmek

Maddi ve manevi anlamda huzur ve feraha inmek olarak yorumlanır.

Rüyada Ağlayan Melek Görmek

Allah katında makbul görülen kullar olarak yorumlanır.

Rüyada Ağlayan Mezar Görmek

İş hayatındaki sorunların boyutunu aşmasına ve işlerin askıya alınmasına tabir edilir.

Rüyada Ayrıldığı ve Ölmüş Sevgilisi İçin Ağlamak

Rüyayı gören kişinin eski sevgilisi için ağlaması, hayırlı ve güzel bir haber olarak tabir edilir.

Rüyada Ağlayan İnsanlar Görmek

Kötü huylu insanlar tarafından sürekli zan altında bırakılmaya ve ihanet görmeye işaret eder.

Rüyada Ağlayarak Kaybolmak

Bir konuda kararsız kalmaya ve sonucunda sıkıntı yaşamaya işaret eder.

Rüyada Feryat Figan Ağlamak

Karar verdiği bir konuda pişmanlık yaşamaya ve ardından tövbe etmeye yorumlanır.

Rüyada Ağlamak Gözünden Yaş Gelmesi

Rüya sahibinin vermiş olduğu kararlar doğrultusunda, arzu ve isteklerinin gerçekleşmesine işaret eder.

Rüyada Ağlamak Gözyaşı Dökmek

Yaşanacak olan sıkıntılardan hane bireylerinden gelecek olan yardım ile kurtulmaya yorumlanır.

Rüyada Ağlamaktan Gözleri Kızarmak

Kişinin yakın çevresindeki art niyetli insanları görememesine ve gözlerine perde inmesine yorumlanır.

Rüyada Fakirlikten Ağlamak

Gerçek hayata ithaf en, mal ve ganimetinin artmasına yorumlanır.

Rüyada Ağlayan Maymun Görmek

Rüya sahibinin çevresindeki riyakar ve yalan söz konuşan insanlar topluluğuna işaret eder.

Rüyada Ağlayan Hayvan Görmek

Bolluk ve bereketin artmasına hane içindeki sıkıntıların son bulmasına yorumlanır.

Rüyada Ağlayan Fil Görmek

Kişinin başına gelecek olan bela ve musibet olarak yorumlanır.

Rüyada Ağlayan Fare Görmek

Rüya sahibine karşı fitne ve fesat duyguları besleyen kişilerin varlığına işaret eder. Aynı zamanda rüyada farenin ağladığını görmek, kişinin yakın arkadaşları tarafından iftiraya ve ihanete maruz kalmasına yorumlanır.

Rüyada Farenin Ağlaması

Rüya sahibine karşı dost görünümlü fakat art niyetli olan kimselerin varlığına işaret eder.

Rüyada Mezar Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir Yorum

 1. Rüyamda sevdiğim kişiyle karısını gördüm. Karısı sevdiğimin elini tutup beni kıskandırmaya çalışıyordu. Ben de o an üzüldüm ve gözlerim doldu. O an sevdiğimin ablası da oradaydı ve bana üzme kendini değmez dedi. Ben de o an utancımdan benimle dalga geçiyorlar ondan üzüldüm dedim. Bu ne anlama gelmektedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu