Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Ağlamak

Rüyada Ağlamak ne demek?

Rüyada Ağlamak Dini ve İslami anlamı; Rüyada Ağlamak hakkında Ünlü İslam Alimlerinin İhya ve Diyanete göre, kadın ve erkekler için tabirlerini ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada Ağlamak İslami yorumu; sıkça görülmektedir ancak bu rüyanın devamında kişi ağlayamıyorsa karmaşık bir hale gelebilir. Rüyasında başkası için ağladığını gören kişiler genellikle dengesiz bir ruh hali içerisindedir. Rüyasında ağlamak isteyip de ağlayamayan kişiler aslında karmaşık duygular içerisindedir ve ne yapacağını bilememektedir.

Rüyada Ölüm haberi duymak ve ağlamak, ancak bu kararsızlık ve karmaşa dolu ruh hali rüya sahibine zarar verecektir. Rüyada Ağlamak, kişiler bir süre sonra kararsızlığının cezasını çekerek hayal kırıklığına ve mutsuzluğa uğrayacaktır. Üstelik bu durum kişiye zor bir ruh haline sürükleyecektir ve umutları tükenecektir. Kişi kararsızlığına devam ederse bu durumlar kalıcı hale gelebilir.

Rüyada Ağlama Sesi Duymak

Rüyada ağlamak ama göz yaşı akmaması gibi durumlarda kişi kendisini karışık bir halde hissedebilir. İmâm-ı Nablusi (r.a) Hazretleri Buyurmuştur’ki; bunun yanında kişi bir taraftan ağlama sesi de duyabilir.  Rüyada hıçkırarak ağlamak, genel olarak kişinin yüzünün güleceğine ve güzel olaylar yaşayacağına işaret eder. Rüyasında ağlama sesi duyan kişiler bazı işlerle karşılaşır ve bu işler hayırlıdır. Bu işlere yapılan hazırlık içinde koşturacak ve bu koşturmadan mutluluk duyacaktır.

Rüyada Ağlamak İsteyip Ağlayamamak

Rüyada ağlamak isteyipte ağlayamamak olumlu şeylere yorulmaz. Bu rüyayı gören kişilerin başından bazı zor olaylar geçecektir. Bu olayların sonucunda kişi yeni kazanımlar elde edemeyeceği gibi elindekini de kaybedebilir. Diyanete göre rüyada ağlamak isteyip ağlayamamak; hayatın akışının biraz daha olumsuz seyredeceği bir döneme giren rüya sahibi, bu rüyanın ardından tüm umutlarını yitirecektir.

Rüyada Ağlamak Ve Korkmak

Rüyada ağlama sesi duymak çeşitli şekillerde görülebilir. Bu rüyayı gören kişilerin kendisi ağlıyorsa ve bu durumun kaynağı korkmaksa rüya farklı şekillerde yorumlanır. Rüyasında ağlayan ve korkan kişiler için söylenen yorumlar şu şekilde sıralanır:

 1. Kurtuluşa ermek
 2. Allah’ın lütfuyla karşılaşmak
 3. Büyük bir şansa erişmek
 4. Kaderin daha olumlu seyretmesi
 5. Bahtın açılması

Rüyada Sessiz Sessiz Ağlamak

Rüyada sesli ağlamak bazen tam tersi şekilde seyreder. Rüyasında sessizce ağladığını gören kişiler içim olumlu yorumlar yapılmaktadır. Bu rüya hem maneviyata hem de maddiyata işaret etmektedir. Rüyasında sessiz sessiz ağlayan kişilerin kazancı artar ve bereket içerisinde yaşar. Hem hanesi hem de kendisi huzura kavuşur.

Rüyada Sesli Ağlamak

Bu rüya maddi kazancın artmasıyla beraber kişinin dertlerinin de bitmesine ve kişinin artık mutlu olmasına işaret etmektedir.

Rüyada Soğuk Gözyaşı Dökmek

Rüyada birinin ağladığını duymak ile kişinin kendisinin ağlaması arasında büyük farklar vardır. Bu rüyayı gören kişiler ağlarken gözlerinden soğuk damlalar döküldüğünü hissederse bu daha da farklı anlamlara çıkacaktır. Rüyasında ağlayan kişi gözlerinden soğuk göz yaşı döküyorsa, bu durumda kişi kısa bir süre sonra bazı sıkıntılar çekecektir. Genellikle kaygıya ve endişeye işaret eden bu rüya kişinin temkinli olması ve garantici adımlar atması gerektiğine işarettir.

Rüyada Bağırarak Ağlamak

Nasıl ki rüyada ağlamak isteyip ağlamamak durumu yaşanıyorsa, bazen de rüyada bağırmaya çalışmak karşınıza çıkabilir. Rüyada bağırarak ağlayan kişiler için yapılan yorumlar şu şekilde sıralanır:

 1. Maddi kayıpların yaşanması
 2. Maneviyatın eksilmesi
 3. Tartışmaların yaşanması
 4. İş hayatında rakiplerin artması
 5. Eğitim hayatında yardım görmek
  Rüyada Altın Para Görmek (Diyanet Tabiri)

Tüm bu yorumlar rüyasında bağıran ve ağlayan kişiler için yapılır.

Rüyada Ağlamak İsteyip Ağlayamamak Psikolojik Yorumu

Rüyada bağırmak isteyip sesinin çıkmaması ile rüyada ağlamak isteyip ağlayamamak benzer anlamlara çıkmaktadır. Rüyasında ağlamak isteyen kişiler ağlayamadığını görüyorsa aslında bu durum kişinin psikolojisinde bazı durumlara işaret eder. Bu durumlar şu şekilde sıralanır:

 1. Kişinin kendisini mutsuz hissetmesi
 2. Depresyonda olmak
 3. Arkadaşların yanından eskilmiş olması
 4. Aileden destek görememek
 5. İş hayatında emeklerinin karşılığını alamamak

Tüm bu durumlar kişinin psikolojisinde yer edinmiş olabilir.

Rüyada Ağlamak İsteyip Ağlayamamak İhya ve İslami Yorumu

Rüyada ağlamak görmek diyanet tarafından yorumlanmıştır. Bunun yanında bazı din alimleri de bu konuda yorum yapmıştır. Örnek vermek gerekirse İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyasında ağlayan kişiler kısa bir süre sonra Allah’tan dualarına cevap bulur. Bu rüya neşeye ve huzura delalettir demiştir. Bu rüya başka din alimleri tarafından da hayırla yorumlanmıştır. Elbette rüyada görülen durum ve rüyadaki mekan önem taşıyacaktır ancak genel olarak bu şekilde yorumlanır.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.