Rüyada Göz Görmek

Rüyada göz görmek, genellikle nazar şeklinde değerlendirilir. Rüyada göz makyajı yaptığını gören kişinin herkesçe imrenilerek, aynı zaman içerisinde kıskanılarak bakılmış olan bir güzelliği bulunur.

Rüyada Göz Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada göz ameliyatı olmak ise, bu sebeple de öyle olmayı başarmayan bireyler açısından kem göz ile görülür. Rüyada göz kanlanması ise, bireyin yıldızının düşük olduğundan ötürü sık sık nazara geldiği yorumu yapılır.

Rüyada Göz Görmek İhya

Rüyada görülen göz, çok çeşitli olarak yorumlanır. Gözün görünüş durumuna göre yorumu yapılır.

• Rüyada görülen göz rüyası bazen sevince ve mutluluğa işaret olarak yorumlanır.

• Bazı yorumculara göre, siyah göz görmek, sıkıntı ve kedere, mavi göz, dostluğa arkadaşlığa, görülen kahverengi
göz, sevimli bir yaklaşma, yeşil göz, sevgi ve mehabete, gri göz, kıskançlığa işaretle yorumlanır demişlerdir.

• Rüyada görülen göz, sağ göz olursa, bu rüya erkek evlat ile tabir olunur. Rüyada sol göz görmek, kız evlat ile tabir olunur.

Rüyada Göz Görmek İbn-i Kesîr’in yorumu:

Bir kimsenin rüyasında gözlerinin görmediğini, kendisinin âmâ (kör) olduğunu görmesi, onun gurbete çıkmasına ve gurbetçilikle tanışıp gurbetçi hasreti çekeceğine işarettir.

Rüyada Göz Kalemi Sürmek

Rüyada gözüne göz kalemi süren kimse, aynı biçimde bireyin inancıyla tabir edilmektedir. Bu birey Allah’ın bütün kullarına, kendi gözünden bakmayı başarıp, empati kurarak, ona istinaden hükümde bulunmayı başarmış olan güzel bireyler olarak tabir edilir.

Rüyada Göz Doktoru Görmek

İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; Rüyada göz doktoru gören bireyin hidayet, dini ve sapıklık yolunu görmüş olan kalp gözüdür. Rüyada göz kızarması ise, insanların tümü için güzeldir. Az görmek ise sahibinin yakın zamanda mal muhtaçlığı duyacağına ve boş içerisinde kalacağına yorumlanır.

Rüyada Göz Doktoru Görmek, Bir kimsenin rüyada göz doktoru (göz hekimi) görmesi, doktorun hastadan para (ücret) alıp almamasına bakılır. Eğer hastadan ücret aldığı görülürse, rüya sahibinin maddî ve manevi yaramaz bir şahıs olduğuna işaret eder. Şayet doktorun hastadan para (ücret) almadığı görülürse, rüya sahibi kişinin değerli bir kişi olduğuna, ilme önem veren, ilme teşvik eden ve işlerin sonucunun güzelliğine önem veren ve halka hizmeti amaç edinen iyi bir insanı temsil eder denmiştir.

Rüyada Göz Kayması

Rüyada göz kayması, bir türlü düzeltilememiş olan işlerin yüzünden meydana gelecek olan maddi manadaki kötü vaziyetin tam tersine, güzel kazanç kapılarının açılmasına işarettir. Rüyada göz çıkması ile beraber her geçen gün zenginleşip, maddi bakımdan alım gücünün hiçbir zaman sarsılmayacağı bir konum içerisine ulaşmak yönünde işaretler barındırmış olan bir rüyadır.

Rüyada Göz Şişmesi Görmek

Rüyada göz şişmesi görmek, bireyin kendisini kötü ve moralsiz olarak hissedeceğine bu vaziyetin de yüzünün asılmasına sebep olacağına, mühim işlerin bireyi vaziyetin geleceğine alamettir.

Rüyada Büyük Göz 

Rüyada büyük göz görmek, kimi zaman Allah bakımından zuhur edecek olan yardımın göstergesidir.

Rüyada Göz Oymak

Rüyada göz oymak, akraba, dost ya da eşin birinin yapacağı bir hatanın telafi edilmesinden ötürü kimi hamleler yapacağına, kişinin başına çok iyi olaylar geleceğine delalettir. Uzun vakitten beri canını sıkan vaziyetlerin düzeleceğine ve aile yaşamında da çok iyi gelişmeler yaşanıp, mesleği içerisinde yabancılar ile anlaşmalar yaparak, el sıkışacağı manasını taşır.

Rüyada Göz Bebeği Görmek

Rüyasında göz bebeği görmek, önemli kişiler bakımından korunuyor anlamına gelir. Bireyin kendisine güveneceğine, sıkıntı ve streslerden kurtulacağının göstergesidir.

Rüyada Renkli Göz Görmek

Rüyada renkli göz görmek, yaşam rutinin kırılmasına yol açacak olayların yaşanacağına ve bu durumun rüyayı gören kişinin fiziksel ve psikolojik taraftan olduğu gibi, statü olarak da çok güzel geleceğini bildiren rüyalar arasındadır. Rüyada göz renginin değişmesi, güzel gelişmeler gibi, yaşanacak olan heyecan verici, iyi bir aşkın da habercisidir. Bilhassa bekar bireyler için bu rüya huzur ve aşk manasına gelir. Bireyin ayaklarını yerden kesecek, hem görsel hem de ruhen uygun olacak biri ile karşılaşması, biçiminde de tabir edilmektedir.

Rüyada Gözün Bozulması

Rüyada gözün bozulması, rüyayı gören bireyin belli bir süre belini oynatamayacağına, hayallerine ve sevdiğine kavuşup, istediği her türlü işi yerine getirme fırsatı ve imkanına ehil olacağına, şansının iyiye gitmesi ile bütün arzularının ve dileklerinin de gerçek olacağına yorumlanır.

Rüyada Göz Ağrısı

Rüyada görülen göz ağrısı iyiye yorumlar. Rüyada gözünün ağrıdığını görmek iyi bir rüya değildir. Göz ağrısı
rüyaları, geçim darlığına, işlerinde zorlukla karşılaşmaya, unutkanlığa ve dininden eksikliğe gibi şeylerle yorumlanır.

• Rüyasında gözünün ağrıdığını gören kimse, evlâdından gelecek bir üzüntü ve sıkıntıya düşer şeklinde tabir olunur.

• Başka bir yoruma göre; rüyasında iki gözünün de birden ağrıdığını gören, rüya sahibinin babasının hastalanacağına işaret eder denmiştir.

• Rüyada görülen göz ağrısı, gelecek bir zarar ziyana, üzüntü ve kedere, gizli bir durumun ortaya çıkması gibi hallere işaret eder denmiştir.

• Rüyasında ağrılı hasta gözüne ilaç damlattığını görmek, dışarda bulunan birinin geri gelmesine veya dinî yaşama
önem vermeye işaretle yorumlanır.

• Bir kişinin rüyasında gözünde çıban veya çiçek çıktığını görmesi, gerçekleri örtmeye (hakikatleri gizlemeye) ve kötü huylu kimselerin huylarını benimseyerek kötü davranışlarda bulunmaya işaret eder denmiştir.

Rüyada Göz Kırpmak

Rüyada binlerine göz kırptığını ya da binlerinin kendisine göz kırptığını görmek, üç şekilde yorumlanmıştır:

  1. Gizli bir işe işaretle,
  2. Alay etmeye işaretle,
  3. Kazaya işaretle tabir olunur denmiştir.
  • Bir toplulukta herkesin birbirine göz kırptığını görmek, halk arasında gizli bir şeylerin döndüğüne işarettir.
  • Rüyada tanınan bir kimseye göz kırptığını görmek, ondan bir yardım beklendiğine işaret eder. Tanınmış bir kişinin kendisine göz kırptığını görmek, o kişi aracılığı ile işlerinin düzelip yoluna gireceğine işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Evleneceğin Kişiyi Görmek Ne Anlama Gelir? Tabiri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu