Rüyada Gökkuşağı Görmek

Rüyada gökkuşağı görmek ne demek, sizlerle beraber inceleyeceğiz. Eşsiz renkleriyle normalde de seyir keyif sunan gökkuşağı, rüyada da hayırlara vesiledir. Nitekim rüyada gökkuşağını kendi asli renkleriyle görkemli bir durumda görmek, iyiye ve hayırlara işaret eder, mutlu günlerin geleceğine işarettir.

Rüyada Gökkuşağı Görmek Ne Anlama Gelir?

Kişinin rüyada gökkuşağı görmesi, onun içinde bulunduğu korkudan ve diğer korkulardan emin olacağına işaret olarak tabir olunmuştur.

 • Bir kimsenin rüyada ebem kuşağı görmesi, bazı yorumlara göre, rüya sahibi eğer bekarsa, evleneceğine işarettir.
 • Kişinin Rüyada Gökkuşağını kırmızı olarak görmesi, o sene içinde kan akmasına veya rüya sahibinin yaralanıp kendisinden kan akmasından korkulacağına işarettir.
 • Gökkuşağını sarı renkte olduğunu Rüyasında gören kişinin bu rüyası, onun hastalanacağına, yeşil bir renkte görmesi ise, kıtlıktan ve geçim sıkıntısından emin olacağına işaret eder denmiştir.

Rüyada Gökkuşağı Görmek Diyanet

Diyanet tarafınca yapılan eski söylemlere göre, rüyada görülen gökkuşağı kişi için başarıyı, umudu, mutluluğu temsil etmektedir. Sevinç uyandıracak bir olay veya haberin ön müjdecisidir.

İslam camiasına göre rüyasında rengarenk gökkuşağı gören kişi şanslıdır. İnsan isteklerle doludur, bu doğamızda var. Rüyasında rengarenk gökkuşağı gören kişi, gördüğü rüyada en çok hangi rengin dikkatini çektiğine dikkat etmelidir. Ardından da o rengin ona ne hissettirdiğini hatırlamalıdır. Hissettirdiği şeye ve gördüğü renge en yakın olan isteğinin gerçekleşebileceği manasını taşımaktadır.

Rüyada Gökkuşağı Görmek Psikolojik Anlamı Nedir?

Rüyada gökkuşağı görmek psikolojik olarak çeşitli anlamlara gelebilir. Rengarenk gökkuşağı görmek psikolojide genelde olumlu şeylere işarettir. Nitekim gökkuşakları çoğu insan ve kültür için umudun ve dileklerin gerçekleşmesinin sembolüdür. Dolayısıyla rüyalara bu şekilde yansıyabilmektedir.

Psikoloji birey odaklı çalışan bir bilim alanı olduğundan, görülen rüyalar da kişi nezdinde farklıdırlar. Rüyanızda gökkuşağı görmek psikolojide herkese farklı şeyler ifade etmektedir. Sizlere fikir vermek için bunlardan bazılarını, toplumumuzdaki genel tiplemeleri inceleyelim.

 • Ailesine düşkün kişi için, mutlu ve renkli aile yaşamı istemesinin bir yansıması olabilir.
 • Birisine aşık olan birey için, nihayet daha ileri bir adım atmak isteğinin yoğunlaşmasına işarettir.
 • Hapiste olan birisi için özgürlük aşkının rüyalarda yakarılışı olabilir. Cezasının bitmesine yakın yeşeren umutlarını temsil ediyor olabilir.
 • Gurbetteki birisi için, kendi vatanına duyduğu sevginin bir anımsatıcısı olabilir. Özlem duyan gurbetçi ülkesini düşünerek rüyasında gökkuşağı görmüş olabilir.
 • Ağır hastalıklardan mustarip olan birisi için tedaviyle birlikte yeşeren umutların bir sembolü olabilir.
Rüyada gökkuşağı görmek, birçok din alimi tarafından farklı yorumlanmaktadır.

Rüyada Gökkuşağı Görmek İhya

Rüyada gökkuşağı görmek, çeşitli şekillerde değişik değişik yorumlanır:

 • Kişi rüyada parlak ve aydınlık veren gökkuşağı gördüğüyse, hayırlı bir nimetin, ferahlık veren mutluluğun işareti olarak tabir edilir.
 • Rüyasında kırmızı gökkuşağı görmek, iyi değildir. Bu rüya, savaş gibi, yangın gibi, kan dökülmek gibi olumsuz işaretlerle tabir olunur.
 • Yeşil gökkuşağı görmek ise, bolluk ve bereket, geçimde genişlik, selâmet ve emniyet gibi olumlu ve istenilen ve iyilik getiren şeylere yorumlanır.
 • Kişi rüyada sarı gökkuşağı gördüyse; hastalık geleceğine, kendisinde ya da yakınında herhangi bir rahatsızlığın oluşacağına yorumlanır.

Rüyada Gökkuşağının İçinden Geçmek

Rüyada gökkuşağının içinden geçmek, şansınızın yaver gideceğinin bir işaretidir. Şansın tekrar sizinle buluşacağına, hayırlı işlere koyulacağınızın müjdecisidir. Kişinin maddi olarak toparlanacağını, maddi işlerinin rayında gideceğini temsil etmektedir. Aile ilişkilerinde ve sevilen kişiyle daha da yakınlaşabileceğinin semavi ve sıcakkanlı bir sembolizmidir. Üzüntü ve kederden uzak, dengeli ve sağlıklı bir yaşamınızın olacağının güzel habercisidir.

Rüyada Gökkuşağı Fotoğrafı Çekmek

Rüyada gökkuşağı fotoğrafı çekmek, gökkuşağının adeta sizinle bütünleşmesinin bir bilinçaltı betimlemesidir. Yaşamınızdaki renkleri, sizin ahenkli kişiliğinizi ve ruhunuzdaki güzelliği temsil eder. İnsan ruhu muhteşemdir, siz de bu muhteşemliği taşıyanlardansınız. İsterseniz gökkuşağında kendinizi görebileceğinizi temsil eder. Siz de çevrenizdeki insanlar için rengarenk bir gökkuşağı olabilir, günlerini ve yaşamlarını renklendirebilirsiniz.

Rüyada Gökkuşağının Başladığı Yeri Görmek

Rüyanızda gökkuşağının başladığı yeri gördüyseniz, şanslısınız demektir. Belki kötü olduğunu düşündüğünüz bir durumdasınız ve kurtulmak istiyorsunuz. Belki de hoş olmayan şeylere bulaştınız. Gökkuşağının başladığı yeri görmeniz sizin için güzel şeyler ifade ediyor olabilir. Gökkuşağı başladığı noktadan göklere, büyük yerlere ulaşır ve sonu bile rengarenktir. Durumumuz ne olursa olsun, çabalamanız gerekir. Her şey için çabalamamız gerekir, sonuçta hiçbir şey bizim çabamız da olmadan olmaz. Bu bilinci öğrenmeli ve yaşamımızın renklenip yükselmesi için çalışmalıyız. Rüyamızda gördüğümüz gökkuşağı gibi biz de büyüyüp yükselmeliyiz.

Rüyada Gökkuşağı ve Güneş Görmek

Güneş bol kazanç ve bilgelik, gökkuşağı da bolluk ve umut gibi anlamlara gelebilmektedir. Rüyada gökkuşağı ve güneş görmek, umutlarınıza sarılmanız gerektiği anlamına gelir. Duruma göre, belki de inançlarınıza daha çok yoğunlaşmanız gerekiyordur. Umutlarınıza ve inançlarınıza sarılırsanız, huzuru bulmaya daha yakın bir insan olacaksınız. Huzurlu bir yaşam süren insanlar amaçlarına daha verimli bir biçimde ulaşırlar. Mutlu olmaları daima daha kolaydır, çünkü mutlulukların inşa edildiği temel de huzurun ta kendisidir.

Rüyada Gökyüzü Görmek

Rüyada görülen gökyüzü (sema) ile ilgili rüyalara, çeşitli şekillerde yorum getirilmiştir. Yükselmek (terakki etmek), yolculuğa, yağmura, kaybolmağa ve rüyanın görülüş şekline göre daha bir kısım özel işaretlere delâlet eder denmiştir.

 • Rüyasında gökyüzüne çıktığını görmek, rüya sahibi için, yükselmeye nimete ermeye ve başkan olmaya gibi şeylere işaret eder denmiştir.
 • Rüyada gökyüzünün kapılarının açılmış olduğunu veya gökyüzünün açılmış bir halde olduğunu görmek, çok yağmur yağacağına, yani o senenin bol yağmurlu olacağına ve insanların dualarının kabul olacağına işaret eder şeklinde yorumlanır. Gökyüzünün kapılarının kapalı olduğunun görülmesi, o sene yağmurun yağmamasına işarettir.
 • Kişinin gökten yere indiğini rüyasında görmesi, fenalıktan, zarar ve ziyandan, kederden ve korkulardan kurtulacağına işaret eder şeklinde yorumlanmıştır.
 • Kişinin rüyasında gökyüzünden düştüğünü görmesi iyi sayılmaz. Bu rüyası, onun işten çıkarılmasına, itibarının,
  saygınlığının kaybolacağına işarettir denmiştir.

Rüyada Asker Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu