Rüyada Felç Görmek

Rüyada görülen felç değişik şekillerde yorumlanmıştır. Rüyasında kendisine nüzül (inme) indiğini (felç geldiğini)  görmek, pek iyiye yorumlanmaz. Bu görülen rüya, başınıza veya ailenize bela ve musibet geleceğine işaretle yorumlanır.

Rüyada Felç Görmek, Felç Olduğunu Görmek, Ne Anlama Gelir?

Bir kimsenin Rüyada bütün vücudunun felç olduğunu görmesi, iyi sayılmaz. Bu Rüyası onun, tüm ailesine ve akrabalarıyla beraber bir belâ ve musibetin geleceğini ve onların üzüleceğine işaret eder şeklinde yorumlanmıştır.

• Rüyada görülen felç, belâ ve musibete, Cenap-ı Hakk’ın gazap ve azabına, ölüm, hastalık, gam, keder, evlat ve yakın akrabanın kaybı gibi, iyi olmayan şeylere işaretle yorumlanmıştır. Bazı yorumcular ise, felç Rüyasını, Cenap-ı Hakk’ın af, afiyet, nimet ve iman selâmeti ve uzun ömür gibi iyi şeylere işaret olarak yorumlamışlardır.

Rüyada Felç Görmek İbn-i Şirin’in yorumu:

Rüyasında tüm vücudunun felç olduğunu görmek, Rüya sahibinin vefat edeceğine veya evlâdının vefatına veyahut akrabasından birinin vefatına veya ağır bir hastalığa, ya da hepsini üzecek, hep birlikte bir belâ ve musibete düşeceklerine işaret olarak yorumlamıştır.

• Rüyasında sağ tarafına (sağ el ve sağ ayağına) felç geldiğini gören kimsenin, erkek evladı veya erkek kardeşi, ya ağır hastalığa tutulup Rüya sahibine yardımcı olamayacağına veyahut vefat edeceğine işaret eder şeklinde tabir olunur.

• Rüyasında sol tarafına felç geldiğini görmek, Rüya sahibinin kız evlâdı veya kız kardeşinin şiddetli, ağır bir hastalığa yakalanacağına veyahut vefat edeceğine işarettir.

• Bir kimsenin Rüyada başına felç indiğini görmesi, onun ansızın vefat edeceğine veya büyük bir belâya uğrayacağına veyahut aklını kaybetmeye ya da Cenap-ı Allah’ın gazabına uğramaya işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Felç Görmek İbn-i Kesîr’in yorumu:

Bildiği ile amel eden ve kendisini günah olan şeylerden koruyan, takva sahibi, olgun bir Müslümanın gördüğü felç Rüyası, hayırla yorumlanır. Bu Rüya, Cenap-ı Allah’ın af ve mağfiretine ermeye, iman nimetinin coşkusuna ermeye, cennet ve Rıdvan’a işaret olarak yorumlamıştır. Bu Rüyayı günahlardan korunmayan, bir günahkâr kişinin görmesi ise, iyi değildir. Bu kimse hal ve hareketlerini düzeltmez ve günahlara devam ederse, Cenap-ı Allah’ın gazap ve azabına çarpılacağına işarettir.

Bazı yorumculara göre;

Rüyasında kendisine nüzul indiğini (felç geldiğini) görmek, Rüya sahibi kimsenin ömrünün uzun olduğuna işaretle tabir olunmuştur. Yani bu Rüya tersiyle yorumlanmış demek oluyor.

• Bir kimse, Rüyasında kendisinin herhangi bir yerine nüzül geldiğini (inme indiğine veya felç olduğunu) görse, bu gördüğü rüyası, Allah’ın gazabına ve azabına işaret, Allah’ın bela ve musibet gönderdiğine veya göndereceğine, ölüm ve hastalık gibi musibetlerin geleceğine, keder, üzüntü ve evladının ölümü gibi bela ve musibetler geleceğine işarettir.

Rüyada Tuvalet Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu