F Harfi Rüya TabirleriRüya Tabirleri

Rüyada Felç Görmek

Rüyada Felç Görmek, Felç Olduğunu Görmek, Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen felç değişik şekillerde yorumlanmıştır.

Bir kimsenin Rüyada bütün vücudunun felç olduğunu görmesi, iyi sayılmaz. Bu Rüyası onun, tüm ailesine ve akrabalarıyla beraber bir belâ ve musibetin geleceğini ve onların üzüleceğine işaret eder şeklinde yorumlanmıştır.

• Rüyada görülen felç, belâ ve musibete, Cenap-ı Hakk’ın gazap ve azabına, ölüm, hastalık, gam, keder, evlat ve yakın akrabanın kaybı gibi, iyi olmayan şeylere işaretle yorumlanmıştır. Bazı yorumcular ise, felç Rüyasını, Cenap-ı Hakk’ın af, afiyet, nimet ve iman selâmeti ve uzun ömür gibi iyi şeylere işaret olarak yorumlamışlardır.

İbn-i Şirin’in yorumu:

Rüyasında tüm vücudunun felç olduğunu görmek, Rüya sahibinin vefat edeceğine veya evlâdının vefatına veyahut akrabasından birinin vefatına veya ağır bir hastalığa, ya da hepsini üzecek, hep birlikte bir belâ ve musibete düşeceklerine işaret olarak yorumlamıştır.

• Rüyasında sağ tarafına (sağ el ve sağ ayağına) felç geldiğini gören kimsenin, erkek evladı veya erkek kardeşi, ya ağır hastalığa tutulup Rüya sahibine yardımcı olamayacağına veyahut vefat edeceğine işaret eder şeklinde tabir olunur.

• Rüyasında sol tarafına felç geldiğini görmek, Rüya sahibinin kız evlâdı veya kız kardeşinin şiddetli, ağır bir hastalığa yakalanacağına veyahut vefat edeceğine işarettir.

• Bir kimsenin Rüyada başına felç indiğini görmesi, onun ansızın vefat edeceğine veya büyük bir belâya uğrayacağına veyahut aklını kaybetmeye ya da Cenap-ı Allah’ın gazabına uğramaya işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

İbn-i Kesîr’in yorumu:

Bildiği ile amel eden ve kendisini günah olan şeylerden koruyan, takva sahibi, olgun bir Müslümanın gördüğü felç Rüyası, hayırla yorumlanır. Bu Rüya, Cenap-ı Allah’ın af ve mağfiretine ermeye, iman nimetinin coşkusuna ermeye, cennet ve Rıdvan’a işaret olarak yorumlamıştır. Bu Rüyayı günahlardan korunmayan, bir günahkâr kişinin görmesi ise, iyi değildir. Bu kimse hal ve hareketlerini düzeltmez ve günahlara devam ederse, Cenap-ı Allah’ın gazap ve azabına çarpılacağına işarettir.

Bazı yorumculara göre;

Rüyasında kendisine nüzul indiğini (felç geldiğini) görmek, Rüya sahibi kimsenin ömrünün uzun olduğuna işaretle tabir olunmuştur. Yani bu Rüya tersiyle yorumlanmış demek oluyor.

Rüyada Tuvalet Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu