Rüyada Evin Yıkılması Neye İşaret Eder?

Rüyada evin yıkılmasını gören kişilerin rüyaları çok olumlu yorumlanmaz. Rüyada evin yıkılması hane içinde büyük olumsuzluklar veya kavgalara sebebiyet verebilir. Hane içinde yaşanacak olan ve arka arkaya büyük sorunlar halinde ortaya çıkan yıkıcı kavgalar sebebi ile hane halkının huzur kaçabilir. Rüyayı gören kişi evli değilse bu durumda kendi ailesi ile büyük kavgalar yaşayacağına, evli ise eşi veya çocukları ile anlaşmazlıklara işaret edilmektedir. Hane içinde kazalar, belalar veya musibetlerin olabileceğine işaret edilmektedir.

Rüyada Evin Duvarlarının Yıkılması

Rüyada evin duvarlarının yıkılması rüya gören kişinin çok büyük acılar yaşayarak hayallerinin suya düşmesi anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişi için Câferi Sadık (r.a) demiştir ki; hane içinde büyük acılar ve büyük kayıplar yaşanarak, yasla geçirilecek zor günlerin kendilerini beklediğini ifade etmektedir. Zor günlerin kişiler için bir sınav olacağını da yorumlarına ekleyen âlim üzüntüden ve kederden kurutulmak için dua edilmesi gerektiğini söylemiştir. Rüyada evin yıkılmasının taşıdığı anlamlar şu şekilde bahsedilebilir:

 • Rüya sahibinin yasla geçireceği günlere,
 • Aileden birinin eksileceğine,
 • Büyük ve acı kayıplara,
 • Belalara ve musibetlere,
 • Sıhhatin bozulacağına,
 • Ticari kayıplara,
 • Mutsuz edici sorunlara ve korkuya delalet ettiği söylenmektedir.

Rüyada Tanıdığının Evinin Yıkıldığını Görmek

Rüyada tanıdığı birinin evinin yıkıldığını gören kimse tanıdığı ile birlikte büyük bir üzüntü yaşayacağına delalet edilmektedir. Tanıdığı kişinin aile içinde yaşadığı sorun veya üzüntüden kendisinin de etkileneceğini ve acı günler geçireceğine inanılmaktadır. Hane üzerinde kara bulutların dolanması ve sorunların arka arka gelmesiyle huzura kavuşamamış kişilere yardım edilmesi gerektiği ve harekete geçilmesi sonucu çıkarılmalıdır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; evin yıkıldığını görüp bir şey yapmamak, rüyayı gören kişinin de huzurunun bozulacağı anlamına gelerek kötü niyetli akrabalara ve yoksulluğa işaret etmektedir diyerek yorumlamıştır.

Rüyada Evin Aniden Çökmesi

Rüyada evin aniden çökmesi acı bir haberi aniden almaya işaret etmektedir. Hane halkından birinin ani kaybı veya iş hayatında büyük zararlar aniden yaşanmaktadır. Rüyayı gören kişi hakkında İmamı Nablusi (r.a)demiştir ki;

 • Rüya sahibinin üzüntüden çökmesi ve yataklara düşmesi,
 • Kurtulamayacağı bir hastalığa yakalanması,
 • Büyük uğursuzluk yaşaması,
 • İçinden çıkılmaz bir sorunla yüz yüze kalacağı,
 • Korkularının başına geleceği,
 • Yalancıların oyunlarına kanacağı ve rahatının kaçacağı,
 • Maddi sorunlarla boğuşacağı anlamları taşıdığını belirtmiştir.

Rüyada Evi Taşımak

Bir kimsenin rüyada ev taşıması, o kişinin hayatında yetenekli ve başarılı bir insan olmasına işaret etmektedir. Ayrıca rüya sahibinin arkadaşlık ve dostluk ilişkilerinin kuvvetli olduğuna ve insanlarla iletişim kurarken rüya sahibinin hiç zorluk çekmediğine delalet etmektedir. Bir kimsenin rüyasında ev taşıması o kişinin mülkünde artış olacağına da işaret etmektedir. Bir kimsenin rüyasında yaşadığı yeri taşıması ve oradan başka bir yere ayrılması İbn-i Şirin (r.a) tabirine göre;

 • Rüya sahibinin sorun ve olumsuzluklardan uzak bir hayat süreceğine,
 • Rüya sahibinin bulunduğu halinden daha da kudret ve kuvvetleneceğine,
 • Rüya sahibinin şan sahibi olacağına ve bu şanın herkesçe bilineceğine,
 • Rüya sahibinin verdiği sözleri tutacağına,
 • Rüya sahibinin emek verdiği işlerden büyük gelirler elde edeceğine,
 • Rüya sahibinin işinde kademe atlayacağına tabir edilmektedir.

Rüyada Evi Terk Etmek

Rüyasında evi terk ettiğini gören bir kimse zahmetsizce bir servete ya da mülke sahip olmuş anlamına gelmektedir. Ayrıca rüyasında evi terk ettiğini gören kişinin uzun bir ömre nail olacağı da farklı rüya yorumcuları tarafından yorulmaktadır. Kişinin huzur bulacağına, hünerli ve yetenekli bir kimse olduğuna ve başkaları tarafından hayal kurulan bir eş modeli olduğuna delalet etmektedir. Bunun yanı sıra rüya sahibinin rüyasında başka bir kimseyi evi terk ederken görmesi feraha ermesine ve kısa zamanda olumlu ve güzel değişimlere sahip olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Yıkılmış Ev

Rüyada Evin Çatısını Görmek

Bir kimsenin rüyasında ev çatısı görmesi o kişinin her zaman özgüvenle ve inançla hareket edeceğine işaret etmektedir. Bunun yanı sıra rüya sahibinin güçlü ve önemli bir kimse olacağına da işaret etmektedir. Ayrıca Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; her kim rüyasında bir evin en tepesini yani çatısını görür ise o kişinin şansı da bahtı da açık olur, herkesin örnek aldığı bir kimse olur. Buna göre bir kimsenin rüyasında bir evin çatısını görmesi hayırlara yorulmaktadır ve güzel sonuçlara vesile olmaktadır. Bu rüyayı gören rüya sahipleri elindekilerin kıymetini bilmelidir ve mutlu olmalıdır.

Rüyada Evin Çatısında Yatmak

Rüya sahibinin rüyasında bir evin çatısında yattığını görmesi o kişiyi üzecek bir haberin olduğuna ve bu haberin kendisine geleceğine işaret etmektedir. Fakat bu rüyanın sonucunda kazancın bereketleneceğini ve artış göstereceğini söyleyen rüya yorumcuları da bulunmaktadır. Ayrıca rüya sahibinin psikolojik bir çöküntü yaşayacağına ve bunun bir dönem süreceğine dair farklı yorumlar da bulunur.

Rüyada Geniş Bir Ev Görmek

Rüyada bir kimsenin geniş ve ferah bir ev görmesi rüya sahibinin iş hayatında büyük başarılara imza atacağını ve hayırlı işlere dâhil olacağını işaret etmektedir. Ayrıca rüya sahibinin rüyasında geniş bir ev görmesi rahat bir hayata kavuşacağına da işaret etmektedir. Rüyada geniş ev görmek, rüya sahibinin bekâr olması durumunda evliliğin gerçekleşeceğine ve bunun sonucunda büyük bir aileye sahip olacağına yorulmaktadır.

Rüyada Evin İçinde Gizli Yerler Keşfettiğini Görmek

Rüyada bir kimsenin evin içerisinde farklı ve bilinmeyen yerleri keşfetmesi o kişinin uzun bir süre farklı bir yerde kalacağına işaret etmektedir. Uzun bir seyahate çıkacağına ya da iş için uzak bir yere gitmek zorunda kalacağına yorulmaktadır. Bu sebeple rüya sahibinin ailesine ve yakın çevresine yeteri kadar ilgi gösteremeyeceği de tabir edilmektedir. Kişinin uzun süreli bir seyahate çıkması ve bunun sonucunda bir takım yalanların ortaya çıkabileceğine ilişkin farklı rüya tabirleri de bulunmaktadır. Rüyada evin içerisinde gizli geçitler ve gizli yerler bulan kişilerin çeşitli tartışmalar yaşayacağı da yorumlanmaktadır.

Rüyada Yemek Hazırlamak

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

2 Yorum

 1. Rüyamda kendi evimin içindeyken yerlerin ayrıldığını kırıldığını.gormek ama içinden sağ çıkmak. Ne anlama gelir

 2. Selamünaleyküm.
  Rüyamda dağa doğru yapılmış tanımadığım bir sürü evin kendiliğinden yıkıldığını gördüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu