Rüyada El Görmek

Rüyada El Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada el görmek, rüyayı gören kişinin hem güç hem de kudret sahibi birisi olacağına , üstüne titremiş ve çok önem vermiş olduğunuz şeylere çok değer vereceğinize delalet eder. Rüyada elin açık olması , rüyayı gören kişinin elinin bol olacağına , ikramda bulunacağına ve mert birisi olup herkes tarafından takdir göreceğine yorulur.

  • Rüyada elinizin uzadığını gördüyseniz , her konuda başarılı olacağınıza , rakiplerinize karşı her zaman zafer alacağınıza ve güçlü birisi olup tüm engelleri aşmak için elinizden geleni yapacağınıza işaret eder.
  • Rüyada sağ elinizi gördüyseniz , gerçekte evliyseniz erkek çocuğunuzun olacağına , sevmiş olduğunuz kişilerle yakınlık kuracağınıza delalet eder.
  • Rüyada sol el görmek ise , kız kardeşe , anneye , ablaya veya teyzeye yorumlanır.
  • Rüyada güzel el gördüyseniz , her konuda başarılı olarak herkes tarafından çok sevilen birisi olacağınıza , yapmış olduğunuz sanatla ilgili övgüler toplayıp çok mutlu olacağınıza delalet eder.
  • Rüyada çirkin el görmek , yaşamış olduğunuz maddi zararlardan dolayı darlığa düşeceğinize işaret eder.

Rüyada El Görmek Diyanet

Sağ elin yorumu olduğu gibi, sol elin de yorumu vardır. Sağ elin yorumu ile sol elin yorumu değişiktir. Sağ el görmek, Rüyayı gören (Rüya sahibi) kişinin gücü kuvveti, kazancı, geçim sebebi, malı, arkadaşı, erkek akrabalara, kazanılan mallara işarettir. Sağ el, alış veriş ve kazanç sembolüdür.

• Sağ el, erkek akraba, ticaret ve kazanılan maldır. Sol el, kadın akraba, eş, anne ve kız kardeştir. Her el sembolü olduğu cihetlere işaret ederek yorum kazanır.

Rüyada El Görmek İmam-ı Nablusi yorumu:

Rüyada görülen sağ el; erkek çocuğa, babaya veya dosta, arkadaşlık yaptığı kimselere işarettir. Sol el ise, zevceye, anneye, kız kardeşe, kız evlada ve hizmetçiye işaret eder. Bu sebeptendir ki, bir
kişi, Rüyasında iki elinden birini kaybetmiş olduğunu görse, bunun yorumunda bakar, hangi elini kaybetmiş ise, o elinin temsil ettiği ve işaret ettiği kimselerden birini kaybedeceğine işarettir şeklinde tabir olunmuştur.

• Rüyasında sağ elinin kesildiğini gören kişi için iyi sayılmaz. Bu rüya, Rüyayı gören kişinin yalan yere yemin ederek bir insanın hakkına mani (engel) olarak günah işleyeceğine işarettir. Başka bir yoruma göre ise, bu Rüyayı gören kişinin işlerinin bozulacağına, geçim darlığı ve maişet sıkıntısı çekeceğine veya akrabalarına yardım etmeyeceğine işarettir.

Rüyada El Görmek Cafer-i Sadık yorumu:

Kişinin Rüyada elini veya ellerini görmesi, şu cihetlere işaret olarak yorumlanır:

1. Erkek kardeş,

2. Kız kardeş,

3. Arkadaş (ortak),

4. Evlat,

5. Hizmetçi, hademe (uşak),

6. Güç, kuvvet,

7. Zenginlik,

8. Velayet ve memuriyet,

9. Mal ve servet

10. Vesika (belge), sanat,

11. îş ve amel,

El ile ilgili Rüyalar, bu cihetlerden birine işaret olarak tabir olunur. Bu da, ya bunlara kavuşmakla ya da bunlardan mahrum kalarak tabir olunur denmiştir. Rüyasında elinin uzun olduğunu görmek, ömrünün uzunluğuna, karlı ticarete, kuvvet ve itibara işarettir.

• Rüyasında elleri üzerinde yürüdüğünü görmek, bazı akrabalarına güvenip dayandığına ve onlara inandığına işarettir. Kişinin Rüyasında iki elinin birden açıkmış olduğunu görmesi, onun cömertliğine ve hayırseverliğine, malını hayır ve sadaka olarak Allah yolunda dağıttığına işaret eder.

Rüyada Ellerinin Titrediğini Görmek

Rüyasında ellerinin titrediğini görmek, iyi sayılmaz. Bu rüya dört cihete işaret eder şeklinde yorumlanır:

1. Geçim darlığı, para kazanamamak,

2. Kuvvetini kaybetmek, zafiyet, güç eksikliği,

3. Hastalık, sağlığının bozulması,

4. Ömür uzunluğu, erzel-i ömür ki, pek iyi sayılmaz.

Bu Rüyada dikkate alınması gereken nokta, elleri titreyen kişinin iş yapamama, bir iş tutamamasıdır.

• Bir kimse Rüyasında kendi iki eliyle beraber başka bir el veya birçok ellerin bulunduğunu görse, bu Rüyası onun için hayırla tabir olunur. Bu Rüyası, onun, dost ve arkadaşının çokluğunu veya güçlü ve kuvvetli biri olduğuna işarettir.

• Rüyasında sağ elinin çolakmış olduğunu görmek, rızkın azlığına, maişet ve geçim darlığına veya büyük bir günah işleyeceğine işaret olarak yorumlanır.

• Rüyasında elinin kısaldığını görmek, iyi değildir. Acizlik, başarısızlık ve güçsüzlük işareti olarak yorumlanır.

• Rüyasında elini kınaladığını görmek, iyi değildir. Hilekarlığa veya ev eşyasını satacağına işarettir.

• Rüyasında ellerinin güzelleşmiş olduğunu görmek, temiz mal ve güzel kazanca ermeye işaretle yorumlanır. Bazen de düşmana galip (üstün) gelmeye işarettir denmiştir.

Rüyada El Öpmek

Rüyada güzel bir el öptüğünüzü gördüyseniz , gerçek yaşamda yapacağınız şeyler sayesinde hem başarılı hem de ünlü birisi olacağınıza işaret eder.

Rüyada hem çirkin hem de bakımsız el gördüyseniz , gerçekte fakir birisi olacağınıza , hep hayalini kurmuş olduğunuz şeylere kavuşamayıp büyük hayal kırıklığına uğrayacağınıza alamet eder.

Rüyada Ekin Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu