Rüyada Düşük Yapmak Görmek İslami Tabiri

Rüyada düşük yapmak, rüya sahibinin yakın zaman içerisinde zorlu bir işe gireceğine , bu gireceği işlerde beklemiş olduğu başarıyı göreceğine delalet eder. Bunun haricinde büyük işlerin altına imza atacağınıza , kendinizle her zaman gurur duyacağınıza ve sevdiklerinizin , ailenizin , dostlarınızın göğsünü kabartacağınıza işaret eder. Her zaman yapmak istemiş olduğunu işi ve projeyi en sonunda hayata geçireceğinize , bu konuda çok başarılı olup adınızı duyuracağınıza ve sevmiş olduğunuz işleri yaparak herkes tarafından takdir göreceğinize ve böylelikle çok mutlu birisi olacağınıza delalet eder.

Rüyada Düşük Yapmak Ne Anlama Gelir?

Yapmış olduğunuz bu işlerde bol kazançlar elde edeceğinize , lüks içerisinde yaşayacağınıza , hem maddi hem de manevi sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşacağınıza alamet eder.

Rüyada Bebek Düşürmek Ve Kan Görmek Diyanet

Özellikle doğum ile ilgili endişe duyan kişilerin rüyasında bebek düşürmek ve kan görmek ile ilgili sık rüya gördüğü bilinmektedir. Bu kişiler maddi anlamda rahatlık ve huzura kavuşabileceği gibi manevi anlamda da mutluluğu bulacağına delalettir. Rüyada bebek düşürmek ve kan görmek Diyanet tarafından hayırlı haberler alınacağına yorumlanır. Rüya sahibi çok kısa süre içerisinde müjdeli bir haber alacaktır. Kişi iş hayatında çok daha başarılı olacak ve hak ettiği saygınlığı görecektir. Bunun yanı sıra kazancında da artış görülecektir.

Rüyada Bebek Düşürmek Ve Kan Görmek Diyanet

Rüyada Düşük Yaptığını Görmek Nedir?

Rüyada düşük yaptığınızı gördüyseniz , sağlık sorunlarınızdan ve hastalığınız varsa onlardan kurtulacağınıza , şansınızın her zaman yaver gideceğine , uzun süre boyunca sağlıklı yaşayacağınıza ve hayatınıza sporu sokarak uzun bir ömre kavuşacağınıza yorulur.

Rüyasında düşük yapan kişinin kısa süre içinde hayatında bulunan olumsuzluklardan kurtulacağına delalet etmektedir. Rüyada düşük yaptığını görmek genel kanının aksine aslında hayırlara delalet eden bir durumdur. Rüyada düşük yapılması gerçek hayatta olumsuz olan ancak rüya için güzel gelişmelerin yaşanacağına yorumlanan bir durum olmaktadır. Aynı zamanda bu kişinin henüz farkında olmadığı bazı zararlar da başlamadan sona erecektir. Kişinin hayatında yaşadığı acı ve unutmak istediği olaylar da bir an önce son bulacaktır. Maddi ve manevi anlamda da kişinin yoğunluğu ve yorgunluğunun azalacağına delalet etmektedir.

Rüyada Birinin Düşük Yaptığını Görmek

Rüyada birinin düşük yaptığını görmeniz yaşadığını zorlu sorunlardan kurtulacağınıza ve hayırlı işler yapacağına delalettir. Rüyada birinin düşük yaptığını görmek çevrenizden bulunan bir kişinin yaşayacağı sağlık sorununa delalet olmaktadır. Sizler bu insana yardımcı olacak ve kişinin mutsuzluğunu gidermeye çalışacaksınız. Aynı zamanda rüyada birinin düşük yaptığını görmek sıkıntı çektiğiniz bir konuda mutlu sona ulaşacağına delalet olmaktadır. Bu zorluk maddi olabileceği gibi aynı zamanda manevi bir zorlukta olabilir. Rızkınız artacak ve helal kazançlar elde edeceksiniz.

Rüyada Düşük Yapan Birini Görmek

Kişinin yakın çevresinde bulunan ve çok güvendiği bir kişi ile bir güvensizlik durumu yaşaması muhtemel olarak yorumlanmaktadır. Aynı zamanda rüyada düşük yapan birini görmeniz günlük hayatınızda sizi kötü etkileyecek ve mutsuz olmanıza neden olacak bir gelişmenin yaşanması ile de ilgili olabilmektedir. Rüya sahibinin bu dönemde kendini manevi anlamda yüksek tutması ve günlük hayatında yaptığı seçimlerde dikkatli olması istenir. Rüyada düşük yapan birini görmek kişinin yakın zamanda kötü bir haber alacağına delalet etmektedir.

Rüyada Bebek Düşürmek

Rüyada Bebek Düşürmek Görmek Ne Demektir?

Rüyada bebek düşürmek , başınıza gelecek olan hiçbir şeyin sizi dertlendirmeyeceğine , ağzınızın tadını kaçıramayacağınıza , mutlu ve huzurlu birisi olacağınıza delalet eder. Yani kişi hayata yeni bir sayfa açar , yeni başlangıç yapar.

Rüyada Bebek Düşürmek İhya

Bu kişi hem çevresinden hem de profesyonel işlerinden son derece olumlu ve mutluluk verici sonuçlar alacağına delalet eder. Ailesi ve çevresi ile huzurlu ilişkiler kuracağı ve maddi açıdan bolluk yaşayacağı bir döneme girecektir. Aynı zamanda yaşadığı olumsuz durumları da unutacağına yorumlanmaktadır. Rüyada bebek düşürmek ihya kişinin olumlu haberler alacağı yönünde yorumlanmaktadır.

İhya’ya göre düşük yaptığını rüyada görmek, rüyayı görmüş kimselerin akıllarına bir an gelecek olumsuz bir düşünceye kapılıp gitmelerine delalet edilmiştir. Rüya sahipleri, düşen bebeklerini görmelerinden sonra beyinlerinde bu olumsuz düşünceye bağlı olarak birçok olumsuz düşünceyi akıllarından geçirecek ve çeşitli senaryolar kuracaklardır. Kafalarında bunca fazla olumsuz şey olması, yalnızca kendilerine zarar verecek, haklarında düşündükleri kimseler rüya sahiplerini umursamayacaklardır.

Rüyada Hamileyken Bebek Düşürdüğünü Görmek

Kişi rüyayı görmesinden kısa bir süre sonra huzura ve mutluluğa kavuşacak maddi anlamda daha rahat günler yaşayacaktır. Aynı zamanda çevresinde bulunan kişiler ile iletişimi ve yakınlığı da gelişecek böylece daha güvenilir ilişkiler kuracaktır. Rüyada hamileyken bebek düşürdüğünü görmek rüya sahibinin hayırlı bir haber alacağına delalet etmektedir. Bu kişi kısa zaman içerisinde çalıştığı iş ile ilgili veya yakın çevresinden çok sevindirici bir haber alacaktır. Bunun yanı sıra iş hayatı ile ilgili de olumlu bir gelişme yaşanacağına delalet etmektedir.

Rüyada Rahimden Bebek Çıkması

Rüya sahibi çevresinde bulunan düşmanlıkların ve kötü niyetlerin son bulacağı bir döneme girecektir. Aynı zamanda rüya sahibinin kısa süre içerisinde maddi anlamda da rahata ereceğine delalet etmektedir. Kısmetinin önündeki engeller kalkacak ve bu sayede kişi manevi anlamda da en az maddi açıdan olduğu kadar bir gelişme kaydedecektir. Aynı zamanda kişi ödemekte zorluk yaşadığı borçlarını da rahatlıkla ödeyecektir. Rüyada rahimden bebek çıkması rüya sahibinin yaşadığı anlaşmazlıkların kısa süre içerisinde çözüleceği anlamına gelmektedir. Rüyasında rahminden bebek çıktığını gören kişi yeni yatırımları düşünebilir ve geleceğe umutla bakabilir.

Rüyada Erkek Bebek Düşürmek Diyanet

Rüyada Erkek Bebek Düşürmek Diyanet

Kişinin devlet işlemleri ile ilgili sıkıntıları oluşabileceği gibi aile içi problemler de ortaya çıkabilecektir. Bu süreçte hayatınızda çok güvendiğiniz kişiler tarafından kandırılmanız ve güveninizin zedelenmesi gibi durumlar da meydana gelebilir. Rüyada erkek bebek düşürmek Diyanet tarafından olumsuz gelişmelerin yaşanacağı yönünde yorumlanmaktadır. Bu kişiyi tedirgin eden bazı durumlarda kötü sonuçlar alınabileceğine delalet etmektedir. Rüyayı gören kişinin medeni durumu da rüyanın tabirinde değişkenlik gösterebilmektedir. Gören kişi bekar ise evlilik vadi ile kandırılması olarak yorumlanmaktadır. Gören kişi eğer gerçekten bebek bekliyorsa bu bebeği düşürebileceğine delalet eder. Kişinin hayatında dikkatli olması gerekir.

Rüyada Hamile Olmak Görmek Neye İşarettir?

Rüyada hamile olduğunuzu gördüyseniz , çok kısa zaman içerisinde mutlu birisi olacağınıza , sevinç gözyaşları dökeceğinize ve müjdeli bir haber alarak mutlu olacağınıza delalet eder.

Rüyada Düşen Bebek Görmek

Rahimden düşen bebeğin rüyada görülmüş olması, bazı din alimleri tarafından rüyayı görmüş olan kişilere verilmiş olan birçok sözün tutulmayacak olmasına delalet edilmiştir. Rüyasında düşen bebek görmüş olan kimseler, özellikle kendilerine işleri ile ilgili maddi bazı sözler veren kimselere karşı dikkatli olmalılardır. Bu insanlara güvenerek iş yapmaları ya da bazı işleri yapma yoluna çıkmaları, rüya sahiplerini çok yanıltacak ve yanlış yollara sapmalarına neden olacaktır. Kendilerine söylenen her şeye inanan rüya sahipleri, duydukları şeyleri doğru ve yanlış olarak da ayırmayı öğrenmelilerdir.

Rüyada Bebek Düşürmek Ve Kan Görmek Diyanet

Diyanet’e göre rüyada bebeği düşürdükten sonra kanadığını görmek, rüya sahiplerinin insan ilişkilerini güçlendirmek için bazı fırsatları kolladığına delalet edilmiştir. Özellikle geçmişte hayatlarından çıkardıkları insanların yeniden hayatına girmesini isteyen rüya sahipleri, bu durumu gerçekleştirebilmek için uğraşacaktır. Ancak verdikleri uğraşların sonuçlanabilmesi için de sabır göstermesi gereken rüya sahipleri, eğer sabırlı davranmazlarsa duaları hiçbir zaman kabul olmayacaktır.

Rüyada Birinin Bebek Düşürdüğünü Görmek Diyanet

Düşük yapan birinin rüyada görülmüş olması, Diyanet tarafından rüyayı görmüş olan kimselerin hayatlarının hem maddi hem de manevi manada zor olacağına delalet edilmiştir. Şu an kolay bir şekilde yaşamlarını sürdürmeye devam eden rüya sahipleri, zamanın biraz daha ilerlemesinden sonra ufak sorunlarla karşılaşarak onları çözebileceklerdir. Ancak sorunların büyümesi, rüya sahiplerinin de bunları aşamamasına neden olabilir.

Rüyada Bekar Bir Kızın Bebek Düşürmesi Diyanet

Diyanet’in rüyada bir kızın düşük yaptığını görmek için yaptığı yorumu, rüyayı görmüş kimselerin hiç beklemedikleri insanlardan üzüntü ve keder çekecek olmasıdır. Rüyayı görmüş olan kimseler, yakın zamanda arkadaşları herhangi bir konu sebebi ile tartışmasalar da aralarına soğukluk girdiğini göreceklerdir. Bu soğukluk, rüya sahiplerine çok manasız gelecek, bir anda aralarındaki sohbetin kesildiğini göreceklerdir. Bu durum canlarını sıksa da rüya sahipleri, kimseye tepki vermeyecek ve aralarında ne olduğunu da sormayacaktır.

Rüyada Erkek Bebek Düşürdüğünü Görmek

Rüyada erkek bebeğe hamile olduğunu görmüş birinin düşük yaptığını da görmesi, rüya sahiplerinin kendilerine gelecek olan hayırları engellemelerine delalet edilmiştir. Rüya sahipleri, bu davranışların hiçbirini bilerek ve isteyerek sergilemeyeceklerdir. Ancak yaptıkları bazı eylemler, dolaylı olarak da olsa hayır görmemelerine neden olacaktır. Rüya sahipleri, yaptıkları şeylerin nelere sebep olduğunu geç de olsa fark etmeye başlayabilirler. Farkındalıklarından sonra yaptıkları bazı şeylerden vazgeçmeleri, kendilerini hayırsız olarak yaşanacak bazı durumlardan kurtarabilir.

Rüyada Tuvalete Bebek Düşürmek

Bebeğini tuvaletin içine düşürdüğünü rüyada görmek, iki farklı şekilde delalet edilmiştir:

 • Bazı din alimleri, bu rüyayı görmüş olan kimselerin yakın bir dostları dolayısıyla iş hayatlarının sarpa sardığını öğreneceklerine delalet etmişlerdir. Rüya sahipleri, bu kişileri kendilerine güvenmeleri sebebi ile yakın tutuyorlarsa bu hatayı yapmamalı, kendileri o kişiyi ne kadar yakın görürlerse görsünler yine de işleri ile arkadaşlıklarını birbirine bu denli paralel tutmamalılardır.
 • Birçok rüya tabircisi ise rüyasında tuvalete bebek düşürdüğünü görmüş olan kimselerin birtakım hastalıklar yaşayacakları yorumunda bulunmuşlardır. Rüya sahiplerinin yaşadıkları bu hastalıklar, fiziksel olmayacaktır. Fiziksel olmaması ve zamanla kendiliğinden iyileşemeyen bazı ruhsal hastalıklarla uzunca bir dönem boyunca boğuşacak olan rüya sahipleri, uzun vadede niçin bu halde olduklarını bulacak ve bulmalarının ardından da yeniden hasta olmamak için çaba göstereceklerdir.

Rüyada İkiz Bebek Düşürdüğünü Görmek

İkiz bebeklere düşük yaptığını rüyada görmek, birçok din alimi tarafından rüya sahiplerinin yapmak üzere hazırlık yaptıkları bir işe hem arkadaşlarının hem de ailelerinin onay vermeyecek oluşuna delalet edilmiştir. İkiz düşen bebeklerini kaybettikten sonra üzüldüğünü rüyasında görmüş olan rüya sahipleri, kendilerini onaylamayan insanların fikirlerini duymazdan gelerek önlerine bakacaklardır. Sergiledikleri bu tavır dolayısıyla bazen pişman olsalar da rüya sahipleri kararlarından büyük pişmanlıklar yaşamayacaklardır.

Rüyada Su Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

17 Yorum

 1. Bebek düşünüyoruz dün gece rüyamda hamile olduğumu öğrendiğim an düşük yaptığımı gördüm embriyo elimdeydi ama kan yoktu WC den arkadaşıma seslendim orda uyandım ne demektir

 2. Bende bir ay önce 7 haftalikken düşük yaptım.dun gece rüyamda tuvalete oturduğumda bireyin düştüğünü gördüm baktığımda herseyi gelişmiş 3 aya yakın bir bebek gördüm. Anlamı nedir acaba.

 3. Rüyamda neredeyse 8 aylık hamileyim. 3. Çocugum olacak diye söyleniyordum.bebegin karnımda hiç hareket etmediğini hiç tekme atmadığını da anlatıyordum. Birden bi sancı oldu doğum olmadı ama karnımdaki bebek yok oldu. Kanamadan yoktu bebekte yoktu. Geriye sadece çektiğim acılar kaldı.

 4. Hamileyim düşük yapıyorum ama düşük yaptığımda ikiz olduğunu görüyorum ve yumurta şeklinde

 5. Hamileyim 2aylık bu gece rüyamda kanamam oluyodu ve düşük yapıyodum okadar gercekciydiki uyanır uyanmaz yatağıma ve üstüme baktım çok korktum ?

 6. Rüyamda kızım düşükyapıyor kızım beşatlık hamile ama ďüşükyapıyor düşen bebek erkekti

 7. Rüyada hamile oldugunu bilmeden çocuk düşğrmek elti ve görümce tarafından düşüyor lavaboya girdigimde kocamqndı ve de erkek çocuktu

 8. ben ruyamda erkek bebek dusuruyorum ama sonra bebeyi aliyorum yerden bebek sapa saglam duruyor benim bebeyim bawqasinin evinde bawkasinin oglu olmuw ama geri almaya caliwiyorum bebeyimi

 9. 5 aylık hamileyim rüyamda da düşük yaptığımı görüyordum kanamam vardı anneme gösteriyordum ve beni hastaneye götürmeleri ni istiyordum ama ne babam ne Kayınpederim götürmüyor du

 10. Rüyamda düşük yapıyorum ama ben hamile değildim ki diyorum anneme koşuyorum.benden bir parça düştü diyorum Dr a gidiyoruz Dr düşük yapmışsın kürtaja gerek yok parça kalmamış diyor kız kardeşim elinde enjektör bana ağrı kesici yapmak istiyor ama ben ona yaptırıyorum.dr a yaptırmak istiyorum Dr kolumdan iki tane iğne yapıyor. ben bu rüya ne anlama geliyor anlamadım

 11. Rüyamda ölü dogumyaptigim bebeğini gördüm cekup girmisimdoktor vücuttaki hastalıklarını söylerken sen birde düşük iki de çocuk doğurmuşsun diyo

  1. Rüyada hamile oldugunu bilmeden çocuk düşğrmek elti ve görümce tarafından düşüyor lavaboya girdigimde kocamqndı ve de erkek çocuktu

 12. Rüyamda düşük yaptım ama bebeyi bir küvez içinde görüyordum ane diyordum hani ay az olan bebek kandir ve diyordum elerinden tam her yeri tam diyordum bide aslanlar gibi bi erkek diyordum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu