Rüyada Düğün Görmek

Rüyada düğün görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada düğün görmek, çeşitli şekillerde yorumlanır. Bazılarına göre keder ve üzüntüye delâlet eder. Bazılarına göre de tam tersine, üzüntü ve kederden kurtulmaya işarettir.

Rüyada Düğün Görmek îbn-i Kesîr yorumu:

Rüyada düğün görmek, cenazeye işaret eder şeklinde yorumlamıştır. Kişinin Rüyada kendi düğününün yapılıyormuş olduğunu görmesi, onun pek yakında öleceğine ve kendisi için cenaze merasiminin yapılacağına işaret eder demiştir.

Rüyada Düğün Görmek Ebu Saîd-il Vâiz yorumu:

Rüyada düğün görmek, düğün sahibi olan kişi için iyi değildir. Musibete işaret eder.

Düğüne davetli olan kişi için, eğer yemek yoksa, hayra ve sevince, feraha işaret eder şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Düğün Görmek Kirmânî yorumu:

Rüyasında kendisinin bir düğünün işleriyle ilgilenmek için görevlendirilmiş olduğunu görmek, iyi değildir. Bu Rüya rüyayı gören kişinin öleceğine ve cenazesinde bazı akrabalarının bulunacağına ve bazılarının bulunmayacağına işaretle yorumlamıştır Kirmânî.

Rüyada düğün görmek Diyanet

Rüyada düğün görmek diyanete göre , genel olarak rüya sahibinin sıkıntı ve kederden kurtulacağına , yüksek bir rütbeye sahip olacağına ya da makam olarak yüksek yerlere geleceğine alamet eder.

Fakat düğün genellikle mutluluğun işaretidir. Eğer kişi gerçek yaşam da evleniyorsa o zaman birisinden kötü bir haber alabilir. Olumsuz olarak bakarsak üzüntü ve sıkıntı olarak tabir edilir. Kişinin çok sıkıntılı bir döneme gireceğine , bir konuya çok üzüleceğine ve kötü olaylarla karşılaşacağına yorulur.

Rüyada düğün görmek İhya Rüya Tabiri

Bu rüya olumlu ve olumsuz olarak iki manada yorumlanır. Bazı alimlere göre rüyada düğün görmek çok hayırlıdır. Kişinin çok büyük mutluluklar yaşayacağına ve kısa zamanda tüm sıkıntılarının ve yaşadığı bütün üzüntülerin artık sonlanacağına işaret eden bir rüyadır.

Aynı zamanda iş hayatında meydana gelecek güzel gelişmeler sonrasında kişinin yükselişe geçeceğine ve çok sevineceğine işaret eder.

Rüyada Düğün Görmek Olumsuz Yorumu

Bazı alimlerin yorumlarına göre bu rüya pek de hayra yorulmayan bir rüyadır.

  • Kişi yakın zamanda bazı sıkıntılar içine girecektir. Maddi veya manevi anlamda girdiği bu sıkıntılardan kurtulması ise biraz zaman alacaktır.
  • Kişi uzakta olan bir yakınından bazı kötü haberler alabilir ve bu haberler karşısında üzülebilir.
  • Ya da kişi uğraştığı veya çalıştığı bir iş üzerine istediği verimi alamayabilir. Rüyanın olumsuz anlamda yorulması görünen düğünün eğlenceli ya da eğlencesiz olup olmadığına bağlıdır.
  • Eğer rüyada eğlence var ise kişi için pek hayırlı bir rüya değildir. Olumsuz tabir edilir.

Rüyada kendi düğününü görmek ne demektir?

Rüyada kendi düğününüzü gördüyseniz , uzakta olan dost ya da akrabalarınızdan birisinin hoş olmayan bir haberler vereceğine , bela ya da musibetlerle karşılaşacağınıza işaret eder. Eğer rüyada görmüş olduğunuz düğünde herhangi bir yeme – içme ve eğlence yoksa o zaman kişinin hem sevineceğine hem de çok ferahlayacağına delalet eder. Bunun yanı sıra , nahoş haberler alacağınıza , boş işlerle uğraşacağınıza ve boş insanlarla hayatınızı heba edeceğinize yorulur.

Rüyada düğün davetiyesi görmek nedir?

Rüyada düğün davetiyesi görmek , kişinin çok yakın zaman içerisinde birisinden haber alacağına ve uzun süre boyunca beklemiş olduğu şey kavuşacağına alamet eder. Aynı zaman da yakınlarınızdan birisinin evleneceğine işaret eder.

Rüyada eğlence olmayan düğün görmek

Rüyada eğlence olmayan bir düğün gördüyseniz , artık sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşacağınıza ve sevinçli olacağınıza delalet eder. Bazı rüya tabircilerine göre bolluk ve bereket içerisinde olacağınıza , elinizde bulunan parayı kaybetmeyeceğinize yorarlar.

Rüyada Düğün Hazırlığı Yapmak

Rüyasında düğün hazırlığı yapan kişi gerçek manada da bir hazırlık içerisindedir manasına gelir. Kişi hazırlık yaptığı bu konuda olumlu bir sonuç alabilir bunun için emek vermesi ve yakınlarının yardımı gereklidir. Yardımlara ve yol gösterenlere inandığı taktirde başarıyı yakalayacak ve istediği her ne ise olacaktır.

Bu rüya bazı durumlarda ise yolculuğa çıkmaya işaret eder. Kişi kısa bir süre sonra hayırlı bir yolculuğa çıkacaktır. Ayrıca etrafındaki insanlara karşı da dikkatli olmalıdır. Çevresinde kendisini seven ve yardım eden insanların var olmasının yanında dost görünümlü bazı kötü niyetli insanların da varlığına işaret eder.

Rüyayı gören kişi etrafındaki insanları iyi tanımalıdır ve ona göre yakınlık kurmalıdır. Sırlarını herkese anlatmaması gerektiğine işaret eden bir rüyadır.

Rüyada Düğün Çiçeği Görmek

Rüyada düğün çiçeği görmek, iyi değildir. Kişinin Rüyada düğün çiçeği görmesi, onun çok zorluk ve meşakkat çekeceği bir yolculuğa çıkacağına işaret olarak tabir olunur.

Rüyada Çatı Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir Yorum

  1. Rüyamda gardasimin düğün hazırlığı vardı ben istemiyorum aylemde herkes istiyordu bir çuval kestane bir çuval yerfıstığı bir çuval kabuklu fındık gördüm hangi anlama geliyor aceba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu