Trend

Rüyada Doğum Görmek Neyi İfade Eder? Rüya Tabirleri

Rüyada doğum görmek kişi sorunlarından kısa sürede kurtulacaktır. Bununla birlikte rüyada doğum yapmak huzurlu ve mutlu günlerin de geleceğine işarettir. Rüya sahiplerinin hayatlarında her zaman olumlu durumlar meydana gelecektir.

Sayfada Neler Var? göster

Rüyada Doğum Yapmak

Rüyada Doğum Yapmak, Rüyasında bir kimse kız çocuğu doğurduğunu görse, hayra ve iyiye işarettir. Erkek çocuk doğurduğunu görmek ise, büyük bir sıkıntı ve kedere uğrayacağına işaretle tabir olunur. Bir kimse Rüyasında hanımının erkek çocuk doğurduğunu görse, (eğer hanımı hamile ise) kız çocuk doğuracağına işarettir. Şayet hanım hamile değilse, sıkıntı ve kedere uğrayacağına işarettir. Şayet hanımının kız çocuk doğurduğunu Rüyada görmüş ise, bu Rüya tersine (aksine) işarettir ki, erkek çocuk doğuracaktır şeklinde yorumlanır.

Rüya tabir ve yorumcuları, Rüyada kız çocuğu doğurduğunu görmesi üzüntü ve kederden kurtulmaya, erkek çocuk doğurduğunu görmeyi de üzüntü ve kedere düşmeye işaretle yorumlamışlardır. Hasta olan bir kişi, Rüyasında annesinin kendisini doğurduğunu görse (yani kendi doğduğunu görmüş ve bilmiş olsa), bu Rüya, Rüyayı gören hastanın öleceğine işaretle tabir edilir.

Rüyada Doğum Yapmak Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu:

Bir kadın Rüyasında bir erkek çocuğu (erkek evlât) doğurduğunu ve çocuğunun doğar doğmaz hemen konuştuğunu görse, hayırlı bir Rüya görmüş olur. Çünkü bu Rüyası o kadının dünya ve ahiretinin çok iyi olacağına, her iki hayatının da selametlik olacağına işaret olarak tabir olunmuştur.

Cafer-i Sadık (r.a.)’ın başka bir yorumuna göre; kadının bu Rüyasında, kendisinin vefatına da işaret vardır denmiştir.

• Bir kadın Rüyasında kız çocuğu doğurduğunu ve çocuğunun hemen doğar doğmaz konuştuğunu görse, hayırdır. Hayırlı bir Rüya görmüştür. Kadının bu Rüyası onun, ileride (gelecekte) milletinin en büyüğü olacak, itibarlı, otorite sahibi bir evlat doğuracağına işaret olarak tabir olunmuştur.

Rüyada Doğum Yapmak Kirmani yorumu:

Bir kadının Rüyada kendisinin bir erkek çocuğu doğurduğunu görmesi, kocasına büyük bir hayır ve menfaat sağlayacağına, erkek çocuk doğurduğunu görmesi, kocasına üzüntü ve keder isabet edeceğine, büyük bir sıkıntı ile karşılaşacağına işaret olarak yorumlamıştır. Rüyasında bir kız çocuğu doğurduğunu görmek, Rüya sahibinin büyük bir hayra kavuşacağına işaret olarak tabir olunur demiştir.

Rüyada Doğum Yapmak Ebu Saîd-il Vâiz’in yorumu:

Rüyada bir erkeğin, kendisinin çocuk doğurduğunu görmesi, bu Rüyası onun taşıyamayacağı ağır bir yükün altına gireceğine, bir süre sonra ise, bu ağır yükten kurtulacağına ve düşmanına galip (üstün) geleceğine ve kendisinin ağır yüke girmesine sebep olan düşmanını tepeleyeceğine işaretle tabir edilir.

Diğer bazı Rüya tabir ve yorumcuları: Kişinin Rüyada erkek çocuğu doğurduğunu görmesi, kız çocuğu doğuracağına, kız çocuğu doğurduğunu görmesi ise, erkek çocuk doğuracağına (yani görülen Rüya tersiyle, tersine) işaret olarak tabir olunur demişlerdir. Ancak bazı durumlarda görülen Rüya, Rüyayı gören kişinin durumuna göre, aynen görüldüğü gibi çıkabileceğine işarettir demişlerdir. Yani, kız çocuğu doğurduğunu gören kız doğurur, erkek çocuk doğurduğunu gören, erkek çocuk doğurur demek olur denmiştir.

• Hasta olan bir kişi, uykusunda (rüyasında) ağzından çocuk doğurduğunu görse, bu Rüyası onun vefat edeceğine (öleceğine) işaret eder demişlerdir. Bazen de, Rüyayı gören kişinin başkaları hakkında şefaatte bulunarak güzel ve yapıcı konuşmasıyla insanların arasını düzeltir ve onları barıştırır şeklinde tabir olunur demişlerdir.

• Kişinin Rüyada bir hayvan yavrusu doğurduğunu ve bu hayvan yavrusunun da kediye benzediğini (yani kedi doğurduğunu) görmesi, hayırlı değildir. Rüyası doğurduğu veya doğacak çocuğunun hırsız olacağına işaretle yorumlanır.

Rüyada Doğum Yaptığını Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyasında doğum yaptığını görenler hayatlarında her zaman pozitif durumlar ile karşı karşıya kalacaktır. Bununla birlikte hem manevi hem de maddi yönden refaha ve huzura erişmiş olacaksınız.

Rüyada Doğum Görmek İhya

Rüyada doğum görmek var olan tüm sorunlarından kurtulacağına ve rahata ereceğine işaret etmektedir. Günahlarının af olacağına, yaptığı tövbe çalışmalarının nihayet olumlu sonuçlanacağına işaret etmektedir. Rüyada doğum görmek; kafa karışıklığına sebep olan soru işaretlerinden, kararsızlıklardan kurtularak, huzura ereceğine ve gönül rahatlığı içerisinde olacağına işaret etmektedir.

ruyada dogum yapan birini gormek

Rüyada Doğum Görmek Diyanet

Rüyada doğum yaptığını gören bir kişi büyük bir darlık yaşayacaktır. Fakat bu darlığın ardından derin bir nefes alınacak ve kişi rahata kavuşacaktır.

  • Rüyada doğum sancısı çektiğini gören bir kimse büyük bir sıkıntı atlatacaktır. Doğum sancısı bazen kişinin işlemiş olduğu günahları da ifade eder.
  • Buna göre rüyasında doğum yapan kişi günahlarının farkına varacak ve af dileyerek hayırlı işlere yönelecektir.
  • Rüyasında tüm sancılara rağmen doğuramayan kimse sıkıntıları büyük ölçüde artacak ve biz çözüm bulamayacaktır.
  • Rüyasında doğum sancısı gören kimse maddi ve manevi olarak zorluklar ile tek başına mücadele etmek zorunda kalabilir.

Rüyada Doğum Yapan Birini Görmek

Rüyada başkasının doğum yaptığını görmekte olumlu şekilde yorumlanır. Rüyayı gören kişinin rahatlığa ereceğine işaret etmektedir. Hayatının attığı adımlar sayesinde doğru şekilde ilerleyeceğine ve yön bulacağına yöneliktir.

Rüyada Hamile Olmak Ne Demektir?

Rüyada hamile olmak genellikle hayra yorumlanmayan rüyalardan birisidir. Rüyayı gören kişinin bazı sorunları bir türlü çözemediğine , belli bir dönem çok mutsuz olacağına yorulur. Eğer doğurduğunuzu görürseniz o zaman üzüntülerden ve sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşacağınıza delalet eder.

Rüyada Doğum Sancısı Çekmek

Rüyada Doğum Sancısı Çekmek Nedir?

Rüyada doğum sancısı çektiğinizi gördüyseniz , dertlerinizin yakın zaman içerisinde biteceğine , rahata ve huzura kavuşacağınıza , hayallerinizin gerçek olacağına alamet eder. Bir kimse, Rüyasında sancılandığını görse, rüyayı gören kimse, malını günah olan bir yerde harcayacağına ve sonra da bundan pişmanlık duyacağına işaretle tabir olunur. Bazı yorumculara göre, bu rüya, rüyayı gören kimsenin ailesinin ve akrabalarının sıhhat ve sağlıklarının iyi olduğuna işaretle tabir olunur, demişlerdir.

Rüyada Doğum Sancısı Çekmek İhya

Rüyada sancılı bir şekilde doğum yapılması rüya sahibinin yapmış olduğu tüm günahlardan kurtulacağı anlamını vermektedir. Bununla birlikte rüya sahibinin ruhsal açıdan sorunları ortadan da kalkmış  olacaktır. Rüyasında sancılandığını görmek, rüya sahibinin işlerinin bozulacağına ve bu bozulan işlerinin sabırla, kararlılıkla düzeleceğine ve yoluna gireceğine işarettir.

Rüyada Doğum Sancısı Çekmek Diyanet

Bir kişi rüyasında doğum sancısı çekiyorsa, rüyada doğum sancısı çekmek diyanet yorumlarına bakıldığında bu rüya genel olarak hayra yorumlanmıştır. Rüyayı gören kişinin ne derdi varsa, biraz daha sabretmesi halinde, çok yakın bir zamanda bütün dert ve sıkıntılarından feraha çıkacağı şeklinde tabir edilmiştir.

Rüyada Bekar Kızın Doğum Sancısı Çekmesi

En yakın zaman da rüya sahibin hayırlı bir kısmetinin çıkacağı, zengin ve varlıklı biriyle evlilik yapağı, bu evlilikte el üstünde tutulacağı, anlayışlı bir eşinin olacağı, rüya sahibinin huzurlu ve mutlu bir yuvaya sahip olacağı, hayırlı evlada sahip olacağı şekilde tabir edilir. Rüyada bekar kızın doğum sancısı çekmesi hayırlı bir kısmete işaret eder.

Rüyada Doğum Sancısı Çekmek Kan Görmek

Hayal edilen huzura yakın zaman içerisinde kavuşulacağına, ayrıca hayırlı mal, iyi bir eş ve yeni bir iş olarak yorumlanır. Rüyada doğum sancısı çekmek kan görmek ise rüya sahibinin uzun zamandır sıkıntılar ile mücadele ettiğini gösterir. Fakat bu rüya ile bütün sıkıntıların sona ereceği tabir edilir. Ayrıca mücadele ettiği maddi ve manevi bütün sıkıntılarının çözümü noktasında sevdiği insanlardan destek alacağı şeklinde de yorumlanmıştır.

Rüyada Doğum Sancısı Çeken Birini Görmek

Rüyada Doğum Sancısı Çeken Birini Görmek

Bu rüya karanlıktan aydınlığa ulaşılacağına hem rüya sahibinin hem ailesinin büyük kazançlar elde edeceğine işaret eder. Rüyada doğum sancısı çeken birini görmek sadece rüyayı gören kişi için değil ailesi içinde yorumlanır. Eğer kurulan yeni iş varsa bu işin günden güne büyüyeceğine, kaybedilen özgüvenin yeniden kazanılacağına, uzun süredir mücadele edilen bir düşman var ise bu düşmanın yerle bir olacağına, rüya sahibinin kimseyle paylaşamadığı sırları varsa bunların yükünden yakın bir zamanda feraha ereceğine ve müjdeli bir habere, hayır ve berekete yorumlanır.

Rüyada Doğum Yapmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada doğum yapmak genel olarak iyiye ve hayra yorumlanan rüyalardan birisidir. Geçim sıkıntısından kurtulacağınıza , dertleri artık geride bırakacağınıza , etmiş olduğunuz duaların Allah katında kabul olacağına , üzüntülerden kurtulacağınıza , borcunuz varsa onları ödeyeceğinize ve hastalığınız varsa kısa sürede şifa bulacağınıza işaret eder.

Rüyada Doğum Yapmaya Çalıştığını Görmek

Bolluk, bolluk, kısmet, yeni bir iş ve açılacak hayırlı kapılar olarak tabir edilir. Rüyada doğum yapmaya çalıştığını görmek ise maddi manevi bütün sıkıntıların sona ereceğine işaret eder. Özellikle gören kişinin maddi birtakım sıkıntıları, borçları varsa bunlardan yakın zaman içinde kurtulacağı şekilde yorumlanır. Ayrıca rüya sahibinin ailesinin tavsiyelerini dinlemesi gerektiğine hem iş hem özel hayatında yeni kararlar almaktan korkması gerektiğine ve çok yakınında bir düşmanı olduğuna işaret eder.

Rüyada Doğum Yapmak

Rüyada Doğum Yapmak Diyanet

Diyanet işlerine göre; rüyasında doğum yapan kişiler kısa süre içinde zengin bir hayata kavuşacaktır. Rüya sahiplerinin hayatlarında tüm sorunlar çözüme kavuşur ve ruhsal olarak da rahatlarlar.

Rüyada Doğum Yapmak Üzere Olduğunu Görmek

Rüyada doğum yaptığını görenlerin hayatları sevinç, mutluluk, bolluk ve bereket içinde geçer. Sevdiklerinizle birlikte mutlu bir yaşantının içine adım atarsınız.

Rüyada Normal Doğum Yapmak

Rüyasında normal doğum yaptığını görenler kısa süre içinde bütün dertlerinden ve kederlerinden kurtulmuş olacaktır. Bununla birlikte rüya sahiplerinin hayatında mutluluk, sevinç, bolluk ve bereket hakim olacaktır. Diledikleri ne varsa, kısa zaman içinde gerçekleşebilecektir.

Rüyada Sezaryen Doğum Yapmak

Rüyada sezaryen ile doğum yapıldığının görülmesi durumunda rüya sahiplerinin çaresi çok zor olan bir hastalık ile mücadele edeceği ifade edilir. Tedavisi çok zor olan bir hastalık ile baş etmeye çalışılacaktır.

Rüyada Başkasının Doğum Yaptığını Görmek

Rüyasında bir başkasının doğum yaptığını gören kişilerin gerçek hayatlarında iş alanında yapmak istedikleri yatırımlar vardır. Yapılacak yatırımlar hakkında herhangi bir donanıma ve tecrübeye sahip değildirler. İşinde uzman olan bir yatırımcı ile iletişime geçip doğru yatırım yaptıkları zaman büyük meblağlarda kazançlar elde edeceklerdir.

Rüyada Bekarken Doğum Yapmak

Rüyasında bekarken doğum yaptığını görenler hayatlarında hem maddi hem de manevi yönden gereksinimlerini karşılamış olurlar. Bununla birlikte rüya sahibinin bir işte çalışmaması sonucunda ise kısa süre içinde istedikleri işte görev alacaktır.

Bekar Birinin Rüyada Doğum Yaptığını Görmesi

Bekar birinin rüyasında doğum yaptığını görmesi olumlu yönde yorumlanır. Özellikle hayallerinde ya da hedeflerinde ne varsa, hepsi kısa süre içinde gerçeğe dönüşmüş olur. Hem maddi hem de manevi sorunlar ile karşılaşmamış olacaksınız.

Rüyada Doğum Anını Görmek

Rüyasında doğum yaptığını gören rüya sahibi gerçek hayatında maddi yönden refaha ulaşmış olacaktır. Kısa süre içinde hiç beklemediği yerden kazanç sağlayacaktır.

Rüyada Kendi Doğum Anını Görmek

Rüyada kendi doğum anınızı gördüyseniz , gerçek yaşam da evliyseniz boşanacağınıza , hastaysanız vefat edeceğinize , zenginseniz iflas edeceğinize yorulur.

Rüyada Erken Doğum Yapmak

Rüyasında erken doğum yaptığını görenlerin hayatları olumlu yönde gelişecektir. Özellikle rüyasında doğum yaptığını gören kadınlar elde ettikleri kazançları hayır kurumlarına paylaşacaktır.

Rüyada Doğurmak Üzere Olduğunu Görmek

Rüyasında doğurmak üzere olduğunu fark edenlerin hayatlarına yeni kişiler girecektir. Bu yüzden rüya sahipleri insanlara güvenme konusunda dikkatli olmalıdır.

Rüyada Bir Kadının Doğum Yaptığını Görmek

Rüyada bir kadının doğum yaptığını gören kişilerin gerçek hayatlarında büyük bir hastalık ile mücadele edeceğine işarettir. Hastalığın sonucunda rüya sahipleri eski sağlıklarına geri dönme şansını elde eder.

Rüyada Doğum Suyunun Gelmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyasında doğum suyunun geldiğini görenlerin hayatlarında sorunlar çözüme kavuşur ve maddi yönden yüksek kazançlar elde ederler. Yeni bir hayata adım atacaksınız demektir.

Rüyada Bebek Doğması Ne Anlama Gelir?

ruyada bebek dogmasi

Rüyada bebek doğduğunu gören erkeklerin hayatları daha feraha ve huzura erişmiş olacaktır. Bunun yanı sıra rüyada doğum yapmak  maddi yönden de bolluk ve bereket içinde olunmasına işarettir.

Rüyada Doğum Yapamamak

Hamile bir kimse rüyasında doğum yapamadığını görüyor ise boş yere yapılan sıkıntıya işaret etmektedir. Kimi zamanda doğum yapamamak kişinin saklamaktan yorulduğu sırlara işaret eder. Huzursuz olduğu bir konuda kararsız kalma olarak yorumlanan bu durum kişinin ilerleyen süreçlerde bu sıkıntılarından kurtulması anlamına da gelmektedir.

Doğum yapamamak adından da belirli olduğu gibi uğursuzluk ve şanssızlık olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin içinde bulunduğu sıkıntılara ek olarak farklı sorunlar çıkacağına, rahatlığa erişemeyeceğine, zahmetlerin artacağına, işsizlik sorununun artacağına, gözyaşlarının çoğalacağına, borçlara, kısacası yaşanılacak tüm olumsuzluklara işaret etmektedir.

Rüyada Yaşlı Kimsenin Doğumu

Rüyada yaşlı bir kimsenin hamile olduğunu ya da doğum yaptığını görmesi maddi sıkıntı olarak yorumlanır. Masrafların artması ve gelebilecek sıkıntılı günlerin ardından sabredilmesi gerektiğine işaret eden bu rüya genellikle olumsuz olarak yorumlanmaktadır. İnsan tabiatına aykırı olarak görülen rüyalar kimi zaman olumsuz olarak yorumlanır.

Rüyada Doğum Yaptırmak

Rüya da bir başkasına doğum yaptırmak rüyayı gören kişi için mutluluğu simgelemektedir. Rüya sahibinin şans ve bereket yönünden zengin olacağına; yaşamında olan sorunların biterek, hayatına renk ve yaşama sevinci geleceğine, mevcuttaki durumlardan daha farklı şansların eline geçeceğine, kısmet anlamında bolluk yaşayacağına delalet etmektedir.

Rüyada Erkek Çocuğu Doğurmak

Rüyada doğum yapmak sıkıntıdan kurtulmaya işaret eder. Rüyasında erkek çocuğunu doğurduğunu gören bir kimse önünde parlak bir dönem olduğuna işaret eder. Erkek bebek kısmet ve hayırlı evlat olarak yorumlanır. Aynı zamanda rüyada erkek çocuğu görmek kişinin hayırlı haberler alacağına da işaret etmektedir.

Rüyada Kız Çocuğu Doğurmak

Rüyada görülen kız çocuğu bazen kızgın haber olarak yorumlanır. Bu durumda rüya sahibi istemediği olaylar ile karşılaşabilir ve bir tartışma ortamında kendini bulabilir. Rüyada kız çocuğu doğurduğunu gören kimse aynı zamanda etrafında imrenilecek bir yaşam süreceği anlamına gelmektedir.

Kişi bu yaşadığı güzel hayatı nedeni ile pek çok kişi tarafından dedikoduya uğrayabilir ve huzursuz olabilir. Rüyada kız çocuğu doğurduğunu gören kimse aynı zamanda iş hayatında olumlu gelişmeler yaşar.

Sitemizden rüyada define görmek bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

5 Yorum

  1. Kizim suan 8. Ayda hamile ve riyamdada bizde tuvalete gidiyor ve kan geldini banada gosteriyo daha sonra sancilaniyo yerlerde kivraniyo

  2. Ruyamda su an bosanmaya karar verdigim 27senedir kumarindan cektigim kocam ruyamda iki kirmizi at siyah at arabasina bagli bana haydi gel gidelim diyor cocuklarimi arabada oturuyor goruyorum fakat su anki yaslari 23 20 cocuk halleriyle oturuyorlar arabada ben terettut ediyom arabaya binmeye ikinci kez haydi gel gidelim diyor arabaya bindigimi hatirlamiyom oylece uyandim tabiri nedir not kocamdan cektigim gercektir ruya degildir su an hic bir iletisimim yok kendisi manisada santiyeli bir iste şoför olarak çalışiyor ben cocuklarla Bayburt tayim

  3. Ruyamda su an bosanmaya karar verdigim 27senedir kumarindan cektigim kocam ruyamda iki kirmizi at siyah at arabasina bagli bana haydi gel gidelim diyor cocuklarimi arabada oturuyor goruyorum fakat su anki yaslari 23 20 cocuk halleriyle oturuyorlar arabada ben terettut ediyom arabaya binmeye ikinci kez haydi gel gidelim diyor arabaya bindigimi hatirlamiyom oylece uyandim tabiri nedir not kocamdan cektigim gercektir ruya degildir su an hic bir iletisimim yok kendisi manisada santiyeli bir iste şoför olarak çalışiyor ben cocuklarla Bayburt tayim

  4. Ruyamda hamile olduğumu ve doğum sancısi çektim kurtarin beni derken uyandım ne anlama geliyor

  5. Merhaba rüyamda doğum sancisi çekiyordum hastaneye gidicektim çanta hazırlıyordum bian eltimin elinde bebek vardı benim bebeyimdi aldı gitti ben eşime ulaşamiyordum hastaneye gitmek için birinde telefon aldim eltimi aradım çocuğu getirdedim biyandada sancimvar kalabalık bi ortama gittim sebze toplayan market pazar gezen bende eşime ulaşmaya çalışıyordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu