Rüyada Dikiş Dikmek

Rüyada Dikiş Dikmek, Rüyada iğne iplikle bir şey diktiğini görmek, Rüyayı gören kimse için kuvvet bulacağına veya maksadına ve arzusuna kavuşacağına, işarettir. Elbise diktiğini görmek, dünya ile ilgili bütün isteklerinin olacağına (gerçekleşeceğine) işarettir şeklinde tabir olunur.

• Bazı yoruma göre ise; Rüyada dikiş diktiğini görmek, eş dost ve akrabalar arasında mevki ve mertebesinin artacağına işarettir şeklinde yorumlanır.

• Bir erkek Rüyasında dikiş diktiğini görse, bu Rüyası, onun rahata kavuşacağına ve feraha erişeceğine işaret eder.

• Bir kadın Rüyasında dikiş diktiğini görse, bu Rüyası onun, iki yüzlü, samimiyetsiz, dürüst olmayan bir arkadaşı olduğuna işarettir denmiştir.

• Rüyasında dikiş diken birini görmek, Rüyayı görenin işinde çalıştırdığı kimselerin kendisine bağlı olduklarına işarettir şeklinde yorumlanır.

• Rüyasında bir terziye gidip sökük diktirdiğini görmek, Rüyayı gören kimsenin, hükümete yaptığı bir iş müracaatının olumlu bir cevabı geleceğine işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyada İplik Görmek

Rüyada iplik görmek, değişik şekillerde yorumlanmıştır.

Rüyada iplik görmek, delil ve şâhide (tanığa) işaret eder.

Rüyada görülen beyaz iplik gündüze, siyah iplik ise, geceye işaret eder denmiştir.

• Rüyada düğümlenmiş iplik, büyüye işaret eder.

• Bir kimsenin Rüyada yapağıdan (koyun yününden), deve yününden, keçi kılı ve benzerlerinden iplik yaptığını görmesi, Rüya sahibinin bir yolculuğu olacağına, bir sefere çıkacağına ve o seferden hayır ve menfaat göreceğine işarettir.

• Rüyada iplik görmek, yolculuğa çıkılacağına işaret eder. Ve uzun ömürlü olmaya da delâlet eder şeklinde tabir olunur.

Rüyada iplik eğirici (iplik eğiren) birini (erkek olsun, kadın olsun) görmek, misafire işaret eder. Çünkü pamuk ve benzeri şeyleri eğiren, iplik eğirmek, iplik yapmak, yolculuğa işaret eder demişlerdir.

Bir kişinin Rüyada ağır ağır iplik eğirdiğini görmesi, (kadın olsun, erkek olsun) uzak bir yolculuğa çıkmaya işaret eder şeklinde yorumlanmıştır. Rüyayı gören kadın ise, iplik eğirdiği ipin başının kırıldığını görse, kadının yolculuktan vaz geçtiğine işaret eder denmiştir.

• Bir kadının Rüyada acele acele iplik eğirdiğini görmesi, kaybolmuş bir kimsenin gerisin geriye geleceğine işaret eder.

• Kişinin Rüyada yün veya kıl veyahut erkeklerin de eğirdiği şeylerden bir şeyler eğirdiğini görmesi, onun bir yolculuğa çıkacağına ve büyük bir hayra ereceğine işaret eder.

Rüyada Ayakkabı Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu