Trend

Rüyada Ayakkabı Görmek

Rüyada ayakkabı görmek, rüyayı gören kişinin gerçek yaşamında çok başarılı olacağına ve çok iyi yerlere geleceğine , herkes tarafından sevileceğine , girmiş olduğu ortamlarda büyük saygınlıklar kazanacağına , büyük miktarda kazanç elde edeceğinize , hem mal hem de mülk sahibi olacağınıza delalet eder.

Eğer rüyada ayakkabıyı çift aradığınızı gördüyseniz o zaman hayatınızı düzene sokmak için elinizden gelen her şeyi yapacağınıza delalet eder.

Rüyanın İçeriği

Rüyada Ayakkabı Görmek Câfer-i Sadık yorumu:

Rüyada ayağın rahat ettiği, rahat ve yumuşak bir ayakkabı görmek, şu cihetlere işaretle yorumlanır: Zevce (hanım eş) hizmetçi ve yardımcısı, güç-kuvvet, başarı, fayda-menfaat, keyifli ve safalı bir yaşam, gibi cihetlere işaret eder şeklinde yorumlanır.

Rüyada Ayakkabı Görmek Câbir-il Mağribî’nin yorumu:

Rüyasında ayakkabılarının kuyuya ve benzeri bir yere düşmüş olduğunu görmek, iyi değildir. Bu rüya onun (rüyayı görenin) hanımını boşayacağına işaret eder şeklinde yorumlanır.

Rüyada Ayakkabı Görmek İbn-i Şirin’in yorumu:

Rüyasında dar bir ayakkabı görmek, üzüntü ve sıkıntıya düşeceğine işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Ayakkabı Görmek Danyel (A.S.)’ın yorumu:

Rüyada ayakkabı, (Mest ve benzer kundura, potin, iskarpin, çizme ve benzeri isimler verilmiştir.) görmek, kış mevsiminde hayır ve berekete, yaz mevsiminde ise, üzüntü ve kedere işaret eder şeklinde yorumlanır.

• Rüyasında deriden yapılmış bir ayakkabı görmek, rüya sâhibi kişinin evleneceğine işarettir şeklinde yorumlanır.

• Rüyasında ayakkabısını ters giydiğini görmek, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulacağına işaret olarak yorumlanır.

• Rüyasında ayakkabılarının delik (yırtık) olduğunu ve ayaklarının deliklerden (yırtıklardan) göründüğünü görmek, rüya sâhibi kişinin, herkesin gıpta edeceği (imreneceği) kadar büyük bir servete, mal ve mülke kavuşup zengin olacağına ve kederlerden kurtulacağına işaret olarak yorumlanır.

• Rüyasında koyun derisinden yapılmış birçok ayakkabı satın aldığını veya kendisine hediye edildiğini veya her ne şekilde olursa olsun bu ayakkabılara sahip olduğunu görmek, bir çok nimet ve mala kavuşacağına işarettir.

Rüyasında ayakkabılarını ayağından çıkarmış olduğunu görmek, rüyayı gören kişinin sevineceğine ve muradına ereceğine işarettir. Veya rüya sâhibi kişi hapiste ise, hapisten kurtulur şeklinde yorumlanır.

• Rüyasında ayakkabılarını kalıba koyduğunu görmek, pek yakında bir kadınla evleneceğine işaretle yorumlanır.

• Rüyasında ayakkabılarını kaybedip bulamadığını görmek, üzüntü ve kederden, sıkıntılardan kurtuluşa işarettir.

Diğer rüya tabir ve yorumcuları, mest ve ayakkabı tabir ve yorumlarında aynı görüşte değildir. Onların görüş ve yorumları ayrıdır.

Rüyada Ayakkabı Görmek Ebû Saîd’il Vâiz’in yorumu:

Rüyasında ayakkabı giydiğini görmek, ticaret için bir yolculuğa çıkacağına işaret eder.

• Rüyasında dar bir ayakkabı giydiğini görmek, üzüntü ve sıkıntıya veya borçlanacağına işaret olarak yorumlanır.

• Rüyasında yeni bir ayakkabı giydiğini görmek, kendisine âkit mallarını iyi bir şekilde koruyup muhafaza edeceğine işaret olarak yorumlanır. Bu rüyayı devlet büyükleri görse, çok büyük bir servete sâhip olacağına veya büyük makam ve mevkie çıkacağına işaret olarak yorumlanır.

• Bazı yorumculara göre de; rüyada görülen ayakkabı özetle şöyle tabir edilmiştir:

• Rüyada görülen yeşil ayakkabı, hayırlı bir ümit var olmaya, muradına kavuşmak için tedbirli, ihtiyatlı davranacağına işarettir.

• Rüyada görülen beyaz ayakkabı, hayırlı olacak bir yolculuğa, ferahlık getirecek bir harekete işaretle yorumlanır.

• Rüyasında kırmızı ayakkabı görmek, zararlı bir yolculuğa veya işçilerle yolculuğa çıkacağına veya memurluk isteyip de memur olamamaya bir ümit, bir bekleyiş içinde olmaya işaret eder şeklinde yorumlanır.

• Sarı ayakkabı giydiğini Rüyasında gören kişi, kedere düşeceği bir yolculuğa çıkar, yolculukta büyük sıkıntılar çekeceğine işarettir.

Rüyasında ayakkabısını sattığını görmek, rüya sâhibi kişinin hanımının öleceğine, zevcesinin vefatına işarettir.

• Rüyada görülen bol ayakkabı, ferahlık veya yolculuğa işaretle yorumlanır.

• Rüyada yeni bir ayakkabı (pabuç) giydiğini görmek (ayakkabı rahatsa), huzur ve rahatlığa, bekarlar için evliliğe işarettir.

• Dar ayakkabı giydiğini gören, sıkıntıya düşeceğine ve borçlanacağına işaretle yorumlanır.

• Rüyasında ayağındaki ayakkabının eski olduğunu görmek, rüyayı gören için fakirlik, keder ve üzüntüye işarettir.

• Rüyasında sarı ayakkabı giydiğini görmek, kedere işarettir.

• Rüyasında yeşil ayakkabı görmek, hayırlı bir ümit, muradının ele geçmesi, tedbirli olmaya işarettir.

• Ayakkabısını ters giydiğini gören, kederden kurtulup sevince ulaşır, diye tabir olunur.

• Ayağındaki ayakkabının deriden bir ayakkabı olduğunu görmek, rüyayı gören kimsenin evleneceğine işarettir.

Rüyada Büyük Ayakkabı Görmek Ne Demek?

Rüyada büyük ayakkabı gördüyseniz , yakın zaman içerisinde bir düğüne gideceğinize ve çok sevinçli olacağınıza yorulur.

Rüyada Küçük Ayakkabı Görmek

Rüyada küçük ayakkabı görmek , yakın çevrenizde bulunan kişilerin sizin hakkınızda kötü konuşacağına delalet eder. Rüyada ayakkabının geniş olduğunu görmek , sıkıntılardan kurtulup artık feraha kavuşacağınıza , dar gördüyseniz bazı konularda çok sıkılacağınıza ve kederleneceğinize yorulur.

Rüyada Yırtık Ayakkabı Görmek Neye İşarettir?

Rüyada yırtık ayakkabı görmek , hastalığa , kötü ve üzücü bir haber almaya , ayrılık yaşamaya ve tehlikeye alamet eder.

Rüyada Ayakkabının Delindiğini Görmek

Rüyada ayakkabının delindiğini gördüyseniz , kısa zaman içerisinde seyahate çıkacağınıza , mekan veya şehir değişikliği yapacağınıza işaret eder.

Bazı rüya yorumcularına göre , kişinin maddi sıkıntı yaşayacağına ve mal kaybına uğrayacağına yorarlar.

Rüyada Ayakkabıları Parçalanmış Görmek

Rüyada ayakkabınızın parçalandığını gördüyseniz , eşinizin vefat edeceğine yorulur.

Rüyada Gelin Ayakkabısı Görmek

Rüyada gelin ayakkabısı görmek , rüyayı gören kişinin zengin olacağına , sıkıntılardan kurtulup refaha kavuşacağına ve rahat bir yaşam süreceğine delalet eder.

Rüyada Ayakkabı Kaybetmek Nedir?

Rüyada Ayakkabı Kaybetmek
Rüyada Ayakkabı Kaybetmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ayakkabı kaybetmek, hayırlı ve çok güzel olaylarla karşılaşacağınıza , evli değilseniz yakın zaman içinde evleneceğinize , çocuk sahibi olacağınıza , evliyseniz eşinizle aranızdaki tüm sorunları çözeceğinize , huzurlu bir yaşam süreceğinize işaret eder.

Rüyada ayakkabı kaybetmek, genel olarak olumlu bir rüya olarak yorumlanmaz. Rüyayı gören kişinin biraz aksilikler yaşayacağına , şansızlıklarla karşı karşıya kalacağına ve bu dönem içerisindeki tedbiri ise hiçbir zaman elden bırakmamanız gerektiğine işaret eder.

Rüyada ayakkabı kaybetmek, Bu rüya tek bir unsur üzerinden yorumlanmaz. Bunun için rüyanın tam hatırlanması çok önemlidir.

Rüyada Ayakkabı Kaybetmek İhya Rüya Tabiri

Rüyada Ayakkabı Kaybetmek İhya, yakın zaman içerisinde zorlu olan bir döneme gireceğinize , bu süreçte karar verirken çok dikkat etmeniz gerektiğine yorulur.

Rüyayı gören kişi bu dönemde hem şansızlık hem de üzüntü yaşayacaktır. Fakat hemen endişe etmeyin çünkü ilk olarak rüyada hatırlamış olduğunuz her detayı göz önünde bulundurun.

Rüyada Ayakkabı Giymek Ne anlama gelir?

Rüyada ayakkabı giymek, kazancınızın çok az olacağına , bir yakınınızdan borç alacağınıza , bu borcunuzu ödeyemeyip zora düşeceğinize , yapacağınız bazı hamlelerle beraber ekonominizi düzelteceğinize alamet eder.

Rüyada Topuklu Ayakkabı Giymek ne demek?

Rüyada topuklu ayakkabı giymek, evlilik yolunda ilerleyen bir ilişkinizin kısa zaman içinde çıkacak olan dedikodulardan dolayı sorunların olacağına , hem anne hem de babanızın sağlık sorunlarının olacağına yorulur.

Rüyada Şık Ayakkabı Giymek

Rüyada şık bir ayakkabı giydiğinizi gördüyseniz , güzel ve aynı zaman da mutlu bir yaşam süreceğinize işaret eder.

Rüyada Ayakkabı Almak ne anlama gelir?

Rüyada ayakkabı almak, hem tartışmalı hem de zorlu bir dönemden geçeceğinize , yaşmış olduğunuz başarısızlıklardan dolayı maddi kayıplara uğrayacağınıza işaret eder.

Rüyada ayakkabı görmek

Rüyada Beyaz Ayakkabı Görmek 

Rüyada beyaz ayakkabı görmek, büyük olan bir gruba liderlik yapacağınıza , bir olaydan dolayı ise başınızın derde gireceğine , maddi ve manevi olarak bir zarara gireceğinize işaret eder.

Rüyada Beyaz Ayakkabı Giymek Ne Demek?

Rüyada beyaz ayakkabı giymek, iş yaşantınızda büyük kazançlar elde edeceğinize , iş yaşantınızda büyük kazançlar elde edeceğinize , hem mal hem de mülk sahibi olacağınıza , etrafınızda bulunan insanlar tarafından kıskanılacağınıza , büyük bir projeye imza atacağınıza yorulur.

Rüyada Siyah Ayakkabı Görmek neye işarettir?

Rüyada siyah ayakkabı görmek, eğer gerçek yaşam da bekarsanız kısa süre içerisinde birisiyle tanışacağınıza ve hayırlı bir yola gireceğinize , yakın zaman içinde evladınızın olacağına , eşinizle sorunlarınız varsa onların son bulacağına alamet eder.

Rüyada Yeni Ayakkabı Görmek ne anlama gelir?

Rüyada yeni ayakkabı görmek, hoş bir sürpriz ile karşılaşacağınıza , hem güzel hem de eğlenceli vakit geçireceğinize , maddi ve manevi olarak boşluğa düşeceğinize , bir büyüğünüz sayesinde bu sorunlardan kurtulacağınıza yorulur.

• Rüyasında yeni ve güzel bir mest giydiğini görmek, rüya sâhibinin bâkire bir kızla evleneceğine işaretle yorumlanır.

Rüyada yeni ayakkabı görmek , genel olarak hayra ve iyiye yorumlanır. Rüyayı gören kişinin hem maddi hem de manevi olarak çok rahatlayacağına , temiz niyetli insanlarla karşılaşacağına , hane içerisinde mutluluk ve huzur olacağına , kişinin sağlıklı ve mutlu bir ilişkide bulunacağına yorulur.

Sıklıkla hayra yorulan rüyada yeni ayakkabı görmek, hem maddi hem de manevi anlamda refaha erilecek bir döneme girmeye işaret eder. Rüya sahibinin temiz niyetli isteklerinin gerçekleşeceği müjdelenir.

Bazı tabircilere göre ise haneye gelecek uzun soluklu mutluluğun habercisidir. Kişinin ailesiyle sağlıklı ve mutlu bir ilişkide olacağı tabir edilir.

Rüyada Topuklu Ayakkabı Görmek ne demek?

Rüyada topuklu ayakkabı görmek, karanlık günlerin artık son bulmasına , işlerinizin duracağına ve sonrasında ise bolluk ve bereket içerisinde olacağınıza delalet eder.

Rüyada Yeni Ayakkabı Giymek nedir?

Rüyada yeni ayakkabı giymek, manevi olarak büyük zararlar göreceğinize , kazancınızın artacağına , yakın akrabanızdan manevi olarak destek alacağınıza işaret eder.

Rüyada Ayakkabı Aramak ne anlama gelir?

Rüyada ayakkabı aramak, sıkıntılardan ve dertlerden kurtulacağınıza , iş yaşantınızda kendinizi geliştireceğinize , büyük başarılar elde edeceğinize delalet eder.

Rüyada ayakkabı aradığınızı gördüyseniz , rüyayı gören kişi planlamış olduğu bir seyahatini iptal edeceğine , içerisinde bulunmuş olduğu zorlu süreçte dışarıdan destek aradığına delalet eder.

Rüya sahibi eğer bu süreç içerisinde dini vecibelerini yerine getirirse hem manevi olarak güçlü olacağına hem de hak yolundan ayrılmayarak sürekli olarak hayırlı sonuçlara ulaşacağına yorulur.

Rüyayı gören kişi bu dönemde hem şansızlık hem de üzüntü yaşayacaktır. Fakat hemen endişe etmeyin çünkü ilk olarak rüyada hatırlamış olduğunuz her detayı göz önünde bulundurun.

Rüyada ayakkabı aradığınızı gördüyseniz , rüyayı gören kişi planlamış olduğu bir seyahatini iptal edeceğine , içerisinde bulunmuş olduğu zorlu süreçte dışarıdan destek aradığına delalet eder.

Rüyada Parlak Ayakkabı Görmek Neye Delalet Eder?

Rüyada ayakkabı görmek Rüyada parlak ayakkabı görmek

Rüyada parlak ayakkabı görmek, genel olarak iyiye yorumlanan rüyalardan birisidir. Rüyayı gören kişinin doğru yolda ilerlediğine , güzel bir yaşam sürdüğüne , çalışma ortamında tutumu ve aldığı kararlardan dolayı her zaman olumlu şeylerle karşılaşacağına , emeklerinin karşılığını alacağına işaret eder.

Bunların yanı sıra rüyada parlak ayakkabı görmek lükse çok düşkün birisi olduğunuzdan dolayı çok çalışacağınıza , bazı konularda çok dikkatli adımlar atacağınıza ve her alanda kendinizi kat ve kat geliştireceğinize alamet eder.

Rüyada Parlak Çocuk Ayakkabısı Görmek

Rüyada parlak çocuk ayakkabısı gördüyseniz, gerçek yaşam da eğer evliyseniz o zaman hem sağlıklı hem de hayırlı bir evladınızın olacağına , hane içerisinde mutlu zamanlar geçireceğinize , bekarsanız karşınıza çıkacak olan hayırlı birisi ile dünya evine gireceğinize , mutlu bir yuva kuracağınıza ve yakın zaman içerisinde ise bir bebek sahibi olacağınıza yorulur.

Rüyada Ayakkabı Denemek Ne Demek?

Rüyada Ayakkabı Denemek
Rüyada Ayakkabı Denemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ayakkabı denemek , bekar erkek gördüyse bu rüyayı kısa zaman içerisinde evleneceğine , evleneceğiniz bayanın iyi huylu ve ahlaklı olacağına , denediğiniz ayakkabı dar ve eski ise o zaman hem huysuz hem de memnuniyetsiz birisi ile evleneceğinize alamet eder.

Rüyada Ayakkabı Denemek Ne Demektir? Neye İşarettir?

Rüyada ayakkabı denemek , rüyayı gören kişinin yaşamını değiştireceğine , hayatına çok heyecan verecek olan yeni bir işe gireceğine ve yeni fırsatlara işaret eder.

Eğer rüyada görmüş olduğunuz ayakkabı yıpranmış ise o zaman girmiş olduğunuz işte çok çalışıp başarılı olup yüksek miktarda kazanç elde edeceğinize yorulur.

Eğer yeni ayakkabı gördüyseniz o zaman da güven kazanacağınıza yorulurken , bir ayakkabı kaybettiğinizi gördüyseniz aksilikler ya da kayıplar yaşayacağınıza delalet eder.

Rüyada görmüş olduğunuz ayakkabı sizin hayatınızı çok etkileyecektir. Yani bu rüya kısacası fırsata , şansa , evliliğe ve bir olaya yorumlanır.

Rüyada Dar Ayakkabı Denemek

Rüyada dar ayakkabı denediğinizi gördüyseniz , kısa zaman içerisinde zor ve üzüntülü geçecek olan bir seyahat yapacağınıza, bir konuda ilerlemek için yeteri kadar hazır olmadığınıza , hem hedeflerinizi hem de istekleriniz tekrardan değerlendirmeniz gerektiğine alamet eder.

Yani bu rüya kişi için uyarıcıdır. Eğer böyle bir rüya gördüyseniz , o zaman hem hedefleriniz hem de isteklerinizi yeniden gözden geçirin.

Rüyada Rahat Ayakkabı Denemek

Rüyada rahat ayakkabı denediğinizi gördüyseniz , tüm sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşacağınıza , rahat bir hale geleceğinize, hayatınızda çok başarılı olup herkes tarafından çok sevileceğinize, iş konusunda başarılı olup olumlu değişiklikler yapacağınıza delalet eder.

Eğer ayakkabı satın aldığınızı gördüyseniz o zaman hedeflerinize yakın içerisinde kavuşacağınıza yorulur.

Rüyada Ayakkabı Çıkarmak (Diyanet Tabiri)

Rüyada ayakkabı çıkarmak , hayat yolunuzu tekrardan gözden geçirmeniz gerektiğine işaret eden bir rüyadır. Yakın zaman içerisinde önemli ya da radikal bir değişikliklerle karşılaşabilirsiniz.

Bu rüya kişinin hayata karşı yaklaşımına ve yolculuğuna yorulur.

Yani gelecek zamanla ilgili yapacağınız plan ve izleyeceğiniz yollarla ilgilidir.

Karşınıza çıkacak olan engelleri aşmak için bakış açınızı değiştireceğinize , genel olarak güven eksikliği yaşayacağınıza delalet eder.

Rüyada Sıkan Ayakkabıyı Çıkarmak

Rüyada sıkan bir ayakkabıyı çıkardığınızı gördüyseniz , fikir ya da tutumlarınıza uymayı kabul etmeyeceğinize , size sunulan şeylerle yetinmeyip daha farklı arayışların içerisine gireceğinize ve bakış açınızı bu yönde çok zorlayacağınıza alamet eder.

Bunun için geri adım atmanız , farklı bir konumda bulunmanız gerekiyor. Bu rüya genel olarak kişi için uyarıcıdır.

Rüyada Dolaptan Eski Ayakkabı Çıkarmak

Rüyada dolaptan eski ayakkabı çıkardığınızı gördüyseniz , hayatınızla ilgili çok önemli bir değişiklik yapacağınıza , her zaman tutumlu birisi olacağınıza, gerçek yaşam da yenilikçi birisi olmasanız bile kanaatkar , hoşgörülü ve merhametli birisi olduğunuzdan dolayı herkes tarafından çok sevilen birisi olduğunuza işaret eder.

Rüyada ayakkabı çıkarıp taşımak , hem açık hem de çok kararlı birisi olduğunuza yorulur. Bunun haricinde ayakkabıyı yıkadığınızı ya da temizlediğinizi gördüyseniz, eski arkadaşlarınızla veya geçmiş zaman da tanıştığınız insanlarla bir araya gelip tekrardan bağlantı kuracağınıza alamet eder.

Rüyada Ayakkabı Bulmak Nedir?

Rüyada ayakkabı bulduğunuzu gördüyseniz , gerçek yaşam da sizin lehinize gelişmelerin olacağına , eğer yeni bir ayakkabı bulduysanız o zaman da yakın zaman içerisinde güzel dostluklar kuracağınıza alamet eder.

Rüyada ayakkabı bulduğunuzu gördüyseniz , geçmiş zamanda yaşamış olduğunuz zorlukların sürekli olarak aklınıza geleceğine , bu yüzden sık sık huzursuz olacağınıza delalet eder.

Bunun için bu süreçte sabırlı olmanız gerekiyor ve aceleci davranmadan hatalardan kaçının.

Rüyada Ayakkabı Satın Almak

Rüyada ayakkabı satın almak genel olarak hayırlı bir rüya olarak tabir edilir.

Rüyayı gören kişi bu dönem içerisinde çevresinde bulunan insanlara karşı çok duyarlı olacağına , aramış olduğu fırsatları en sonunda bulacağına işaret eder.

Eğer bulduğunuz fırsatları güzel bir şekilde değerlendirirseniz o zaman hayatınızda kazançlı bir döneme gireceğinize delalet eder.

Bekar kişi böyle bir rüya gördüyse en yakın zaman içerisinde evleneceğine yorulur.

Rüyada Ayakkabı Satın Almak İhya

Rüyada ayakkabı satın aldığınızı gördüyseniz , karşınıza birden fazla fırsatların geçeceğine ve eğer bu fırsatları değerlendirirseniz kazançlı olacağınıza yorulur.

Rüyada Ayakkabı Çaldırmak

Rüyada ayakkabı çaldırmak, rüyayı gören kişinin hayatından hiç memnun olmadığına , zor veya istemediği durumlarla karşı karşıya kalacağına, emeklerinin hep boşa çıkacağına ve emeklerinin karşılığını bir türlü alamayacağına işaret eder.

Bunun haricinde rüya sahibi böyle zorluklarla karşılaştığı için yakın zaman içerisinde farklı bir yere taşınacağına delalet eder.

Rüyada Ayakkabı Çaldırmak İhya

Rüyada ayakkabı çaldırmak ihya, rüyayı gören kişinin hayatından pek memnun olmadığına , zor durumlar içerisinden çıkabilmek için büyük çaba sarf edeceğine ve emeklerinin karşılığını alabilmek için elinden geleni yapacağına işaret eder.

Bunun yanı sıra kişi bu zorluklardan kurtulabilmek için farklı bir yere taşınacağına delalet eder.

 

Rüyada Kar Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir Yorum

  1. Rüyada asvaltta hızlı motosiklet sürüyordum iki adamın yanında bozuldu ve çalıştı adamlar hayretle bakıyordu negüzel diye yorumlar mısınız ???

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu