Rüyada Demir Görmek

Rüyada Demir Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada demir görmek ve demiri elinde tutmak, zenginlik ve kuvvetli olmakla yorumlanır. Demir aldığını görmek, zayıflıktan kurtulmaya ve kuvvetli olmaya delâlet eder.

• Bazen de demir erittiğini görmek, halkın diline düşeceği ile ve halk (insanlar) onun dedikodusunu yaparlar, yapacakları şeklinde yorumlanır.

• Rüyada birçok birikmiş demir görmek, dilek ve arzusuna kavuşmak, işinde gücünde çok kuvvetli olacağına işarettir.

• Rüyada demir dövdüğünü görmek, zor bir işi başarmak ve başaracağı ile, fedakârlık ve sebat göstererek, sabırla servete kavuşacağı ile tabir olunur.

Rüyada Demir Görmek îbn-i Şirin’in yorumu:

Rüyada işlenmiş demir görmek, hizmetçiye, işlenmemiş demir görmek ise, eşya ve uzun ömre işaret eder şeklinde tabir olunur.

Rüyada Demir Görmek Kirmânî’nin yorumu:

Rüyasında bir yerde toplu halde demir bulduğunu gören kimse, elindeki ve kazandığı maldan hayır ve bereket görür şeklinde tabir olunmuştur.

Rüyada Demirci Görmek

Rüyada demirci görmek, zengin olunacağına, çok mal sahibi olacağına ve yüksek bir makam sahibi olacağına işaretle yorumlanır.

• Rüyasında kendisinin demirci olduğunu görmek, mal mülk sahibi olacağına işaretle tabir olunur.

Rüyada Demir Çengel Görmek

Rüyada demir çengel görmek, halka eziyet veren bir adama işarettir şeklinde tabir olunur.

• Rüyasında demir bir çengele bir şeyler astığını gören kişinin bu Rüyası, onun muradına ereceğine istek ve dileğinin gerçekleşeceğine işaret olarak tabir olunur.

Rüyada Demirci Dükkanı Görmek

Rüyada Demirci Dükkanı Görmek, kimse, çok zamandan beri arzu ettiği istediği bir işin artık gönlüne göre olacağına işarettir.

Rüyada Demir Parmaklık Görmek

Rüyada Demir Parmaklık Görmek, Rüyada demirden yapılmış parmaklık gören kimse, çok zahmet ve zorluklar çekerek ferahlık ve mutluluk elde edecektir şeklinde tabir olunur.

Rüyada Demir Ocağı Görmek

Rüyada demir ocağı görmek, kuvvetli ve şiddet sahibi bir kimsenin ailesinden (ev halkından) bir kadına işaretle tabir olunur. Görülen demir ocağı bakır veya tunçtan kurulmuş bir ocak ise, o kadın malı çok ve dünya ziynetlerine sahip birinin hanımıdır. Bu meziyette bir hanıma işaret eder. Görülen demir ocağı ağaçtan (ahşaptan) kurulmuş bir ocak ise, o kadın, malı çok, zengin fakat, dedikoducu bir kişinin karısına işarettir.

Görülen demir ocağı çamurdan yapılmış, topraktan kurulmuş ise, o kadın dindar bir adamın hanımı (karısı)’dır, buna işaret eder. Görülen demir ocağı, kireçten kurulmuş (yapılmış) ise, o kadın, çok zalim Firavun gibi bir kimsenin karısıdır, ona işaret eder.

Rüyada Örs Görmek

Rüyada Örs Görmek

Rüyada Örs Görmek, Rüyada demircilerin demir döğdüğü demirci örsü görmek, kuvvet ve kudret sahibi olunacağına işaretle yorumlanır.

Rüyada Örs Görmek Cafer-i Sâdık (r.a.)’ın yorumu:

Rüyada demirci örsü ve çekici görmek, değerli ve kıymetli bir kişi, menfaat, kuvvet, velâyet ve işlerin yolunda gitmesine işaretle yorumlanır. Demirci çekici ise, kıymetli ve güçlü (kuvvetli) bir kimseyi temsil eder. Bir kimseyi Rüyasında çekiçle vurduğunu gören kişi, kudretli, gücü yerinde olan birinin yardımıyla bir zararlı şahsı kahrederek zararını giderir şeklinde yorumlanır.

Rüyada Örs Görmek Kirmânî’nin yorumu:

Kendisi demirci olmadığı halde rüyasında demirci çekici ile örsün üzerine vurduğunu gören kişi, dedikodu yapıp, iki değerli dostu birbirine düşürüp kavga ettirir şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada görülen demir külünk, sahibine gelecek bir habere işaret olarak tabir olunur.

Rüyada Çelik Görmek

Rüyada Çelik Görmek

Rüyada Çelik Görmek, Rüyada görülen çelik, kuvvet ile tabir olunur. Çelik, kuvvet, kuvvetli adam, zafere ulaşmak, uzun ömür, mal elde etmek ve zorluklara karşı göğüs gererek güçlü ve üstün gelmek, başarılı olmak gibi nitelikler ile yorumlanır.

• Rüyasında elinde çelik olduğunu gören kimsenin rızkı bol olduğu gibi, mal-mülk, emlak sahibi olduğuna işarettir.

• Elinde çok çelik bulunduğunu veya bir çok çelik olduğunu gören kimse, güç ve kuvvete sahip olur ve muradına, istek ve dileğine kavuşur şeklinde yorumlanır.

• Çelikten yapılmış eşya veya çelikten yapılmış bir şeyler görmek, kuvvetli hizmetçilere, güçlü yardımcı adamlara işarettir.

Rüyada Çelik Görmek îbn-i Şirin’in yorumu:

Rüyasında işlenmemiş çelik görmek, uzun ömürlü olmaya işarettir. İşlenmiş çelik görmek ise, hizmete işarettir. Çelik görmek, demirin tabiri gibi de yorumlanır.

Bir kimse Rüyasında eğe ile bir çelik eğelediğini görse, bu onun, zor ve zahmetli işlerle uğraşacağına işaret eder.

Rüyada Miğfer Görmek

Rüyada başında çelik başlık veya miğfer gören kimsenin malı eksilmez çoğalır ve bu kimse saygın bir yere sahip bulunur veya bulunacağına işaretle yorumlanır.

Rüyada Kurt Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu