Rüyada Def Görmek

Rüyada Def Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Def Görmek, Rüyada kendisi ile beraber bir def olduğunu görmek, şöhret sahibi, meşhur ve ünlü biri olacağına işarettir.

• Rüyasında kadın elinde def görmek, sevinçli, neşeli ve iyi bir haber ile tabir olunur. Kız elinde def görmek ise, hayırlı bir iş ile hayra ve iyiye yorulur.

• Rüyada def çaldığını görmek (def çalmak), düşmandan haber almak ile tabir olunur.

• Rüyasında def görmek (def Rüyası), evliliğe işaret ederken bazen de kaybolmuş bir kimsenin çıkıp geleceğine yani kaybın bulunmasına işaret ile tabir olunur.

Rüyada Def Görmek Câfer-i Sâdık (r.a.)’m yorumu:

Rüyada bir kadının veya bir hizmetçinin çaldığı defin sesini duymak veya işittiğini görmek, ferahlanmaya, sevince ve neşelenmeye işarettir.

• Bazı yorumcuların yorumuna göre, Rüyada kadınların ellerinde mazhar adı verilen tarikat ehlinin kullandığı zilsiz büyük defler görmek, müjde ve selâmete işaret eder.

Rüyada Def Görmek Kirmânî’nin yorumu:

Bir kimse Rüyasında kendisini çok güzel bir ustalıkla, uzman bir kimseye benzer bir şekilde def çaldığını görse, onun bu Rüyası, iyiliği ile meşhur fakat, ağzı bozuk (ağzından ne çıktığına aldırış etmeyen) bir kadınla evleneceğine işarettir şeklinde yorumlamıştır.

• Rüyada def sesi işittiğini görmek, ferah ve mutluluk işaretidir.

• Rüyada def çaldığını görmek, keder, düşmandan haber almaya işarettir.

Rüyada Def Çalmak

Rüyada def çalmak, erkeklerde şöhrete işaret, bazı durumlarda da musibet ile yorumlanır. Def kadınlarda hayra işaret eder şeklinde yorumlanır.

• Bazı tabircilere göre, Rüyada def çalındığını görmek, ünlü, tanınmış, meşhur olunacağına yorulur. Bu ün, yaptığı iş hayırlı ise hayırla ün yapar, kötü ise, kötü bir işle ün yapar şeklinde tabir olunur.

Rüyada Def Sesi Duymak

Rüyada Def Sesi Duymak, Rüyada def sesi işitme (duymak) ferahlık ve mutlulukla tabir olunur.

Rüyada Def Çalan Birini Görmek

Rüyada def çalan bir kimseyi görmek, ferahlığa ve sevince işaret eder, şeklinde yorumlanır.

• Rüyada, def çalan bir kimse, hasta bir adamın yanma girdiği görülse, o hasta kimse ölür veya öleceğine işarettir.

• Bazen de o hasta kimse sıhhat bulur ve halk (insanlar) o kimsenin ziyaretine gider, ünlü biri olur şeklinde yorumlanır.

 

Rüyada Birini Zincirlemek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu