Rüyada Dalak Görmek

Rüyada Dalak Görmek Ne Anlama Gelir?

Yemek Tarifleri

Rüyada dalak görmek, mal ve sıhhate işarettir. Bazı yorumculara göre Rüyada dalak görmek din, sağlık, sıhhat, mal ve kuvvete işaret eder. Rüyada dalakla ilgili görülen durumlar bu cihetlere işaretle yorumlanır denmiştir.

Rüyada Dalak Görmek imam-ı Nablûsî’nin yorumu:

Rüyasında kendi dalağının sağlam ve sağlıklı bir durumda olduğunu görülmesi, Rüya sahibinin malını koyduğu ambarın ve parasını koyduğu kasasının sağlam olduğu ve kendisinin sevinçli olduğuna işarettir.

Yani, Rüyayı görenin malının sağlam bir muhafaza ve koruma altında olduğunu gösteriyor. Bu Rüyayı görenin serveti ve malı zarar görmez, telef olmaz, kayba uğramaz. Rüya sâhibi için ferah ve sevinç işaretidir şeklinde yorumlanmıştır.

• Rüyasında kendi dalağının şişmiş olduğunu görmek, rüya sahibinin istek ve arzularının fesat düşüncesini gösterir şeklinde yorumlanır. Bu durum, Rüya sâhibinin halinde değişiklik ortaya çıkar veya hastalanır şeklinde yorumlanır.

Rüyada Dalak Görmek Cafer-i Sadık’ın (R.A.)’ın yorumu:

Rüyasında kendisinde dalak bulunduğunu görenin, eline mal geçeceğine işarettir.

• Rüyasında kendi dalağını yerinden çıkarıp attığını görülmesi, Rüya sâhibi kişinin kendi malını bol bol harcayıp israf ettiğine veyahut kendi eliyle dinin gereklerini yapmayarak dini hayatını bozup yok ettiğine ve inanç yönünden bozulduğuna işarettir.

Rüyada Dalak Görmek Kirmânî’nin yorumu:

Cafer- Sadık’ın yorumunun aynısı gibidir. Şöyle ki kendisinin dalağını gören kişinin eline mal geçeceğine yorumlanır. Kendi dalağını çıkarıp attığını gören, servetini israf ederek yok eder. Veyahut kendi eliyle dinine zarar verir. İki tane dalağı olduğunu görenin, serveti misliyle (iki misli) artar.

Veyahut dinine sıkı bir şekilde (dört elle) sarılıp bağlanır şeklinde yorumlanmıştır.

• Rüyasında dalak yediğini gören kişinin eline mal geçeceğine işarettir şeklinde tabir olunur.

 

Rüyada Ayak Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu