Rüya TabirleriA Harfi Rüya Tabirleri

Rüyada Ayak Görmek

Rüyada ayak görmek, rüyayı görenin servetinin devamlılığına işaretle yorumlanır.

Rüyada ayaklarında kıl görmek, rüyayı gören kimsenin borcunun artacağına işarettir.

Rüyada bir ayağının büyük (fazla) olduğunu görmek, rüya sahibi kimsenin geçiminin artacağına işaretle yorumlanır.

Rüyada Ayak Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ayaklarının güzel ve mükemmel olduğunu görmek, kişinin hem dünya, hem de dinî hayatının güzelliğine işaretle yorumlanır.

Rüyada Ayak Görmek Îbn-i Şirin’in yorumu:

Rüyada görülen ayak veya ayaklar, kişinin malı, amelleri, yaptığı işleri ve gizli sırları gibi şeylere işarettir. Ayak parmakları da, hizmetçileri ve yardımcılarını temsil eder. Uykuda görülen rüya bunlara işaretle yorumlanır.

• Bazı rüya yorumcularının tabirine göre: Rüyasında bir çok ayakları olduğunu görmek, rüya sahibi kişinin, istek ve arzusuna kavuşacağına, muradına ereceğine, hastası varsa, şifa bulacağına ve mal, mülk sahibi olup zenginleşeceğine işaretle yorumlanır.

Rüyada Ayak Görmek Danyal (A.S.) yorumu:

Rüyasında bir ayağının kırılmış veya kesilmiş olduğunu görmek, rüya sâhibi kişi, malının yarısını kaybederek elinden çıkacağına veya anne ve babasından birinin vefat edeceğine (öleceğine) işaret eder.

Rüyasında ayaklarının demirden veya bakırdan olduğunu görmek, uzun ömürlü olacağına ve servetinin artacağına, mal-mülk sahibi olacağına işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyasında ayağının bir ağaca bağlanmış olduğunu görmek, iyiye ve hayra işaret olarak yorumlanır.

Rüyasında ayaklarının bir hayvan ayağına dönüşmüş olduğunu görmek, büyük bir kuvvete, güç ve kudretli olacağına işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Ayak Görmek Mağribî’nin yorumu:

Bir kimse rüyasında ayaklarının kuş ayakları gibi olduğunu, ayağının kuş ayağına dönüşmüş olduğunu görse, bu rüya onun (rüyayı gören kişi) için hayra işaret olarak yorumlanır.

Rüyasında ayaklarının yarılmış olduğunu görmek, pek iyi değildir. Bu rüya hayra ve iyiye yorumlanmaz.

• Ayaklar: Rüyada görülen ayaklar, ebeveyne (anne babaya) servete, yolculuğa, ömürle, kadın, komşu, mal, emlâk, kuvvet, itimat, güvenme ve rızık gibi şeylere işaretle yorumlanır.

Rüyada görülen ayak parmakları, mala işaret eder. İbn-i Şirin’e göre: Rüyada görülen ayak parmakları, hizmetçilere ve yardımcılara işaretle yorumlanır. Bunlardaki güzellik, çirkinlik, azlık, çokluk bu cihetlere işaretle tabir olunur. Ayaklar, insanın malını temsil eder. Ayaklardaki eksiklik, fazlalık mala arız olan şeyler olarak yorum kazanır.

Rüyada Ayak Görmek Cafer-i Sadık (R.A.)’ın yorumu:

Rüyada ayak görmek, şu cihetlere işaret eder: Rahatlık, safalı bir yaşam, ömür, gayret, mal, emlâk, güç, kuvvet, sefer (yolculuk) ve zevce (hanım eş). Rüyada görülen ayak, bu cihetlere işarettir.

Rüyasında ayaklarının büyüdüğünü görmek, güçlü kuvvetli, gayret ve azimli, sebatkâr olmaya işaretle yorumlanır.

• Diğer bazı yorumculara göre: Rüyada ayak ve ayaklarının taştan olduğunu görmek, sağlık ve sıhhate ereceğine, ferah bir hayat süreceğine ve güçlü kuvvetli bir durumda olacağına işaret olarak yorumlanır.

Rüyada görülen güzel ve sağlam ayak veya ayaklar, hayra kavuşmaya ve mal, mülk sahibi olmaya işaret eder.

Rüyada Halhal Görmek

Rüyada Halhal Görmek

Rüyada Halhal Görmek, Rüyada görülen ayak bilezikleri erkek çocukla tabir olunur.

Rüyayı gören kadın evli değil bekâr biriyse, halk indinde, insanlar arsında saygınlığı ve itibarı artar ve ziyneti, süsü ziyadeleşir şeklinde yorumlanır.

Rüyada görülen ayak bileziği (halhal), genellikle iyiye ve hayra yorumlanmaz. İyiye ve hayra yorumlananları pek nadirdir.

Rüyada Halhal Görmek Kirmânî’nin yorumu:

Rüyasında ayağında altından bilezik (halhal) görmek, rüya sahibi kişinin sıkıntıya düşeceğine veya korkacağına veyahut da hapse gireceğine işarettir.

• Bir kadının Rüyasında ayak bileklerine herhangi bir madenden ayak bileziği (halhal) taktığını görmesi, kocasına göre temsil olunur. Yorumu da kocasına temsilen yapılır.

Rüyada Halhal Görmek İhya

Rüyasında ayak bileklerinde altından halhal takılı olduğunu gören kimse, korkuya ve sıkıntıya düşeceğini işarettir.

• Gümüşten halhal takmış olduğunu gören kimse ise, yeni dost ve arkadaşlar edineceğine işaretle tabir olunur.

Diğer bir yoruma göre ise, istemediği bir işe gireceğine işarettir.

• Genellikle yapılan yorumlara göre, Rüyada halhal görmek, iyi değildir. Halhal Rüyası iyiye ve hayra yorulmaz.

Rüyada Tekme Atmak

Rüyada tekme atmak tepmek, Rüyasında ayağı ile bir şeyi tepelediğini görmek, söylemiş olduğunu inkar edeceğine işarettir.

Bir kimse rüyada birinin kendisini ayağı ile tepelediğini (tepeliğini) görse, o kimse onun fakir ve yoksul düştüğünü görür ve ona malıyla büyüklük taslar diye tabir olunur. 

Eğer tekmeleyen ayağın sahibini göremiyorsa, o zaman kendi durumunu kontrol etmeli, israftan kaçınmalıdır.

Rüyada Ayak Kayması

Rüyada ayağın kaydığını görmek iyi değildir.

  • Rüyada ayağının kayıp da düştüğünü görmek, rüyayı görenin bir musibete uğrayacağına işaret olup, kayıp da düşmediğini görmek ise kedere uğrayacağına işarettir.

 

Rüyada Ayak Tırnağı Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu