Rüyada Ayak Görmek

Rüyada ayak görmek, rüyayı görenin servetinin devamlılığına işaretle yorumlanır. Rüyada ayaklarında kıl görmek, rüyayı gören kimsenin borcunun artacağına işarettir. Rüyada bir ayağının büyük (fazla) olduğunu görmek, rüya sahibi kimsenin geçiminin artacağına işaretle yorumlanır.

Rüyada Ayak Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ayaklarının güzel ve mükemmel olduğunu görmek, kişinin hem dünya, hem de dinî hayatının güzelliğine işaretle yorumlanır.

Rüyada Ayak Görmek Îbn-i Şirin’in yorumu:

Rüyada görülen ayak veya ayaklar, kişinin malı, amelleri, yaptığı işleri ve gizli sırları gibi şeylere işarettir. Ayak parmakları da, hizmetçileri ve yardımcılarını temsil eder. Uykuda görülen rüya bunlara işaretle yorumlanır.

• Bazı rüya yorumcularının tabirine göre: Rüyasında bir çok ayakları olduğunu görmek, rüya sahibi kişinin, istek ve arzusuna kavuşacağına, muradına ereceğine, hastası varsa, şifa bulacağına ve mal, mülk sahibi olup zenginleşeceğine işaretle yorumlanır.

Rüyada Ayak Görmek Danyal (A.S.) yorumu:

Rüyasında bir ayağının kırılmış veya kesilmiş olduğunu görmek, rüya sâhibi kişi, malının yarısını kaybederek elinden çıkacağına veya anne ve babasından birinin vefat edeceğine (öleceğine) işaret eder.

Rüyasında ayaklarının demirden veya bakırdan olduğunu görmek, uzun ömürlü olacağına ve servetinin artacağına, mal-mülk sahibi olacağına işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyasında ayağının bir ağaca bağlanmış olduğunu görmek, iyiye ve hayra işaret olarak yorumlanır.

Rüyasında ayaklarının bir hayvan ayağına dönüşmüş olduğunu görmek, büyük bir kuvvete, güç ve kudretli olacağına işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Ayak Görmek Mağribî’nin yorumu:

Bir kimse rüyasında ayaklarının kuş ayakları gibi olduğunu, ayağının kuş ayağına dönüşmüş olduğunu görse, bu rüya onun (rüyayı gören kişi) için hayra işaret olarak yorumlanır.

Rüyasında ayaklarının yarılmış olduğunu görmek, pek iyi değildir. Bu rüya hayra ve iyiye yorumlanmaz.

• Ayaklar: Rüyada görülen ayaklar, ebeveyne (anne babaya) servete, yolculuğa, ömürle, kadın, komşu, mal, emlâk, kuvvet, itimat, güvenme ve rızık gibi şeylere işaretle yorumlanır.

Rüyada görülen ayak parmakları, mala işaret eder. İbn-i Şirin’e göre: Rüyada görülen ayak parmakları, hizmetçilere ve yardımcılara işaretle yorumlanır. Bunlardaki güzellik, çirkinlik, azlık, çokluk bu cihetlere işaretle tabir olunur. Ayaklar, insanın malını temsil eder. Ayaklardaki eksiklik, fazlalık mala arız olan şeyler olarak yorum kazanır.

Rüyada Ayak Görmek Cafer-i Sadık (R.A.)’ın yorumu:

Rüyada ayak görmek, şu cihetlere işaret eder: Rahatlık, safalı bir yaşam, ömür, gayret, mal, emlâk, güç, kuvvet, sefer (yolculuk) ve zevce (hanım eş). Rüyada görülen ayak, bu cihetlere işarettir.

Rüyasında ayaklarının büyüdüğünü görmek, güçlü kuvvetli, gayret ve azimli, sebatkâr olmaya işaretle yorumlanır.

• Diğer bazı yorumculara göre: Rüyada ayak ve ayaklarının taştan olduğunu görmek, sağlık ve sıhhate ereceğine, ferah bir hayat süreceğine ve güçlü kuvvetli bir durumda olacağına işaret olarak yorumlanır.

Rüyada görülen güzel ve sağlam ayak veya ayaklar, hayra kavuşmaya ve mal, mülk sahibi olmaya işaret eder.

Rüyada Tekme Atmak

Rüyada tekme atmak tepmek, Rüyasında ayağı ile bir şeyi tepelediğini görmek, söylemiş olduğunu inkar edeceğine işarettir.

Bir kimse rüyada birinin kendisini ayağı ile tepelediğini (tepeliğini) görse, o kimse onun fakir ve yoksul düştüğünü görür ve ona malıyla büyüklük taslar diye tabir olunur. 

Eğer tekmeleyen ayağın sahibini göremiyorsa, o zaman kendi durumunu kontrol etmeli, israftan kaçınmalıdır.

Rüyada Ayak Kayması

Rüyada ayağın kaydığını görmek iyi değildir.

  • Rüyada ayağının kayıp da düştüğünü görmek, rüyayı görenin bir musibete uğrayacağına işaret olup, kayıp da düşmediğini görmek ise kedere uğrayacağına işarettir.

Rüyada Ayak Tabanı Görmek

Bir kimsenin rüyada ayak tabanlarını görmesi, onun kısa bir yolculuğa çıkacağına ve bu yolculuktan kazançlı
döneceğine işarettir denilmiştir.

• Rüyasında ayak tabanlarının ağrıdığını görmek, dünya işlerine dalmış ve gaflet içerisinde bulunan bir kimseye işarettir.

Rüyada Ayak Tırnağı Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu