Rüyada Kale Görmek

Rüyada kale görmek, emniyet ve selamete işaret eder.

Bir kimse, Rüyasında kendisini her ne şekilde olursa olsun, bir kalede bulunduğunu veya bulunuyormuş olduğunu görse, bu Rüyası hayra işaret olarak yorumlanır. Böyle bir Rüya görmek, iyidir, hayra işarettir.

Bazı yorumculara göre, Rüyada kale görmek, İslam’a, İslam inancına da işaret eder şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kale Görmek Kirmânî’nin yorumu:

Rüyasında muhkem gayet sağlam ve sarp bir kale bulunduğunu ve orada yaşadığını gören kimsenin dindarlığı sağlam ve devamlı olur, niyeti ve işleri hâlis ve ihlaslı olur veya olacağına işarettir şeklinde tabir olunur.

• Rüyasında sağlam ve muhkem bir kaleden çıkıp indiğini ve bir daha dönmediğini ve dönmemiş olduğunu gören kimse, dininden zarar görür, dinden uzaklaşır veya uzaklaşacağına işarettir. Bazı yorumculara göre ise, düşmanına yenilir, düşmanı galip (üstün) gelir, Rüyayı gören mağlûp olur, düşmanı kendisinden intikamını alır, şeklinde tabir olunur.

• Bir kimse Rüyasında, kendisini kale duvarında asılı veya asılıymış olduğunu görse, onun bu Rüyası, dininde samimi olmadığına, dindarlığının sahte olduğuna işaret olarak tabir olunur.

• Rüyasında sağlam ve muhkem bir kale yaptığını gören kimse, düşmanından emin olup selâmete kavuşur, nefsini haramlardan korur, zilletten ve kendisini aşağılayıcı şeylerden sakınarak korunur, belâ ve musibetlerden uzak durur, böylece başı selâmette olur ve olacağına işaret eder.

• Rüyasında kendisini bir kalenin tepesinde oturduğunu veya oturmuş olarak durduğunu gören kimse, erkek kardeşinden veya evladından istifade ederek faydalanır ve bunların yardımıyla kurtuluşa erer veya ereceğine işaret eder.

• Bir kimse, Rüyasında çok uzaklarda bir kalenin bulunduğunu görse, oraya varmak için de yola çıkmış olduğunu görürse, o kimse, uzak bir yolculuğa çıkar veya çıkacağına ve işlerinin yolunda gideceğine işaretle yorumlanır.

Rüyada Şato Görmek

Rüyada şato görmek, gönlünüze göre hoş bir eve sahip olacağınıza işaret ile deyim olunur.

• Rüyasında yıkılmış ve yıkık bir şato görmek, iyi değildir.

Rüya sahibinin hayallerinin gerçekleşmeyeceğine, muradının olmayacağına işaretle yorumlanır demişlerdir.

Rüyada Kaldırım Taşı Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu