Rüyada Çimen Görmek

Rüyada Çimen Görmek, Rüyada çayır ve çimenlik bir yer görmek, İmam-ı Nablûsî’nin yorumuna göre; zahmet ve meşakkat çekilmeden, kolayca elde edilecek rızka veya zahmeti, yük olması az hanıma veya manevi ilme veyahut devam eden sadaka ve hayra işaret eder şeklinde yorumlanmıştır.

  • Bir kimse Rüyasında çeşitli yeşil otların, çiçeklerin de bulunduğu bilinen bir çayırlık görse, onun bu Rüyası dünyaya ve dünya malına işarettir demiştir Nablûsî. Bazen de, Rüyada görülen çayır ve çimenlik hazine ve pazar gibi kendisinden dünya malı elde edilen yere işaretle yorumlanmıştır. Şu halde böyle bir Rüya görmek, iyiye ve hayra yorumlanmıştır.

Bazı yorumculara göre, Rüyada çayır ve çimenlik görmek, İslamiyet’e işaret eder şeklinde yorumlanır. Rüyasında çayırlık ve çimenlik gören kimse, Cenap-ı Hakk’ın lütfuna ve bağışına mazhar olur şeklinde yorumlanır.

Rüyada çimlik bir alanda kendisinin dolaştığını gören bir kişi, umduğuna kavuşur, içindeki ümit ve beklentileri gerçekleşir şeklinde yorumlanır.

  • Bir kimse Rüyasında kendi bahçesini çimlendirdiğini görse, bu onun rızkını, evinin geçimini kolayca, hiç zahmet çekmeden kazanacağına ve ev halkına ferah bir hayat sunacağına işarettir şeklinde yorumlanır.

Bir kimse, Rüyasında çayır ve çimenlik bir yerde dolaştığını ve gezindiğini görse, bu Rüyası, onun ibadetlerinin kabul edilmeye layık olduğuna ve cennete girmesine vesile olacağına işaret olarak yorumlanır.

  • Rüyasında bir çayırda, çimenler üzerinde uzanıp yattığını gören kimse, kimsesizlere, yetimlere ve yoksullara yardım eder ve yardım edeceğine işaret olarak tabir olunur.
  • Rüyasında çayırda koyun ve kuzu otlattığını gören kişi, yardım sever, iyilik sever biridir. Gördüğü Rüya, onun iyilik ve hayır işleyeceğine işaret olarak tabir olunur.
  • Bir kime, Rüyasında bir çayırlıktan başka bir çayır ve çimenliğe geçtiğini görse, bu Rüyası onun dünyalık kazanmak istek ve arzusu ile bir çarşıdan, bir iş merkezinden başka bir iş merkezine veya bir meslekten başka bir mesleğe geçeceğine işaret eder şeklinde yorumlanır.

Rüyasında çayır ve çimenlik bir yerde ot ve çayır topladığını veya yediğini görmek, Rüya sahibi kişinin durumuna göre yorumlanır. Eğer Rüya sahibi kişi, fakir ise fakirlikten kurtulup zengin olur. Eğer Rüyayı gören kimse, zengin ise, zenginliği daha da artar şeklinde yorumlanır.

Rüyayı gören kişi, eğer takva ehli ve dünyalığa önem vermeyen biri ise, bu Rüyası onun tekrar dünya ziynetlerine ve dünyalığa kapılacağına ve takvasının zayıflayacağına işaret olarak yorumlanır. (Bu yorum Nablüsî’nindir.)

Rüyada görülen çimen veya çimenlik, büyük bir hayra ve iyiliğe işaret olarak yorumlanır. Rüyada görülen çayırlı ve çimenli yerler, İslam’ın sembolüdür. İslam’ın getirdiği sadet ve mutluluğa işaret olarak yorumlanır.

Bu ölçülerden hareketle imam-ı Nablûsî’nin yorumu bu cihetlere işaret eder ve yol gösterir özelliktedir.

• imam-ı Nablûsî’nin yorumu: Bir kimsenin Rüyasında çimenli, çayırlı ve sulak yerler görmesi, Din ve İslâm ile tabir olunur. Yer yüzünde görülen her yeşilliğin tabir ve yorumu da böyledir. Bir kimse Rüyasında bağını, bahçesini yemyeşil çimenle bezediğini görse, bu onun kendi kalbini İslam’ın nuru ile doldurduğuna işarettir. Büyük bir kırlık alanda yemyeşil çimenler, türlü otlar ve dağ çiçekleri arasında bulunduğunu ve bunlardan topladığını görmek, rüya sâhibi kişinin, İslam’ın her türlü nimetlerinden, manevi cihetinden yararlandığına ve kendisini ahiret yolculuğuna hazırladığına işaretle yorumlanır.

Bu Rüyayı gören, dünyada da huzur ve mutluluğa namzettir: Fakirse zengin olur, zenginse, daha zengin olur, aile fertleri iyilerden, Salihlerden olur, sağlık sıhhati yerinde olur, gam ve kederlerden
uzak olur, dünya ve ahireti için hayra işaretle tabir olunur.

• Rüyada iyi bir durumda görülen çimenlik, rahat bir hayat, tatlı ve güzel yiyecekler, iyi ve bol bir geçim ile tabir edilir.

• Rüyada çayır çimen görmek, büyük hayra ve iyiliğe işaret eden bir semboldür. Bütün Rüya tabir ve yorumcuları bu hususta görüş ve yorum birliğindedirler.

 

Rüyada Arazi Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu