İslami Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri rüyada yılan görmek rüyada kedi görmek rüyada fare görmek rüyada köpek görmek rüyada ağlamak rüyada hamile olduğunu görmek rüyada kavga etmek rüyada deprem olduğunu görmek rüyada eski sevgiliyi görmek rüyada kar görmek rüyada bebek görmek rüyada deniz görmek rüyada para görmek rüyada balık görmek Rüyada At Görmek
DOLAR
8,1550
EURO
9,7089
ALTIN
457,33
BIST
1.393
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Yağışlı
11°C
İstanbul
11°C
Yağışlı
Pazar Çok Bulutlu
12°C
Pazartesi Çok Bulutlu
13°C
Salı Az Bulutlu
15°C
Çarşamba Çok Bulutlu
17°C

Rüyada Cehennem Görmek

Rüyada Cehennem Görmek
07.04.2021
0
A+
A-

Rüyada cehennem görmek, cehalet, isyan, küfür, sıkıntı, kötülük, bozgunculuk, fakirlik, pahalılık, kıtlık, sefalet gibi iyi sayılmayan niteliklere işarettir.

  • Cehennem ile ilgili görülen rüyalar pek iyi sayılmaz. Cehennem rüyaları pek hayra işaret olarak yorumlanmaz.
  • Rüyada cehennem görmek, günah, yalan, iki yüzlülük (münafıklık), afet, belâ ve musibet, zahmet, meşakkat, azap gibi şeylere işaret olarak yorumlanır demişlerdir.

Rüyasında kendisinin cehennemin kapısına kadar varıp içeriye girmeden döndüğünü veya kapıdan dönmüş olduğunu görmek, rüyayı gören kişinin, günahlarından tevbe ederek döneceğine, günahlarından pişmanlık duyduğuna veya duyacağına ve dolayısıyla tövbe edeceğine işarettir.

Kişi rüyasında kafirlerin cehennemde azap görüp eziyet içinde azap çektiklerini görse, rüyayı gören kişinin bu rüyası onun tövbe etmesi için Cenap-ı Allah’ın kendisine (rüya sâhibine) bir uyarısıdır. Bu rüyayı gören kişi, tövbe etmelidir.

  • Bir kişi rüyasında cehennemden çıktığını veya kendisini cehennemden çıkıyormuş olduğunu görse, bu onun (rüyayı görenin) günahlarından tövbe edeceğine işaret eder.

Kişi rüyasında kendisini cehennemde oturuyormuş olduğunu ve cehennem yemeğinden yediğini, cehennem içeceğinden içtiğini görse, bu rüya rüyayı gören kişinin günah ve işlediğini günahlarında Israrlı olduğuna yani devamlı işlemekte inat edeceğine günahından asla vazgeçmek istemediğine ve elde ettiği (tahsil ettiği) ilim ve bilgiyle de çevresine zararlı bir kişi olacağına işarettir.

Rüyasında kendisinin cehennemde olduğunu ve birisinin onu yakalayıp ateşe attığını görmek, rüyayı görenin dünyada hakarete uğrayacağına, işarettir. Ama cehenneme girip de tekrar çıktığını görmek ise günahlarından tövbe edeceğine ve tövbekâr olacağına işaret olarak yorumlanır.

  • imam-ı Nablûsî’nin yorumu: Bir kimse Rüyasında cehenneme girdiğini görse, bu onun büyük bir günah işleyeceğine veya büyük günah işlediğine işarettir.
  • Rüyasında cehennemin kendisine yaklaştığını görmek, rüya sâhibinin bir zalimin zulmüne (haksız işkencesine) uğrayacağına işaret eder şeklinde yorumlanır.

Bir kimse Rüyasında bir adamın kendisini yakalayıp cehenneme koyduğunu görse rüyayı gören kişi, o kendisini yakalayan adam yüzünden (yani onun sebebiyle) büyük bir günah işleyeceğine yani o kişinin sözlerine kanarak cinayet ve zina gibi dinen büyük günah sayılan bir suç işler ve işleyeceğine ve ahirette ceza göreceğine işarettir.

  • Rüyasında cehenneme gülerek girdiğini gören kişi azgın, fasık ve Cenap-ı Allah’a isyan eden, dünya malıyla gururlanan (övünen) kötü ahlaklı olduğuna işaretle yorumlanır.

Rüyasında cehennemde gezindiğini, cehennemde gezip dolaştığını gören kişi tövbe etmediği her günahından dolayı rezil ve rüsva olur veya olacağına işaretle yorumlanır.

Rüyada Cehennem Bekçisi Görmek

Rüyada Cehennem Bekçisi Görmek, Rüyasında cehennem bekçisi olan hatta cehennemde görevli meleklerin başı olan Mâlik isimli meleği görse ve bu görevli meleğin, kendisini yanına alıp ona (rüya sahibine) iyi bir şey verdiğini görmüş olsa, rüya sâhibinin Cenap-ı Allah’ın ve Hazret-i Peygamberin, tüm müminlerin sevgi ve muhabbetine ereceğine, nifaktan uzaklaşacağına,  günahlarından kurtulacağına, izzet ve itibara ereceğine işarettir şeklinde yorumlanır.

  • Bir kimsenin Rüyasında Mâlik (A.S.)’m ve cehennemde bekçilik görevlisi meleklerden birinin kendisini (rüyayı göreni) yakalayıp ateşe (cehennem ateşine) attığını görmesi rüyayı gören kişinin aşağılanacağına, hakarete uğrayıp horlanacağına işaret eder.

Rüyasında cehenneme atıldıktan sonra, oradan çıktığını görmek, günahlarından pişmanlık duyup tövbe edeceğine işarettir şeklinde yorumlanır.

 

Rüyada Cebrail Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.