Rüyada Kartal Görmek

Rüyada kartal görmek , kişinin başarılı , mutlu ve zaferlerle oldu birisi olacağına işaret eder. Bunun yanı sıra hem maddi hem de manevi olarak rahatlayacağınıza , yakın zaman içerisinde karşınıza kısmetli birisinin çıkacağına ve yüklü olan bir mirasa konacağınıza delalet eder.

Rüyada Kartal Görmek Ne Anlama Gelir?

Eğer bir kişinin evinin çatısında kartal olduğunu gördüyseniz , o evde bolluk ve bereket olacağına , kişinin devlet kurumlarında görev yapacağına yorulur.

Yani kısacası rüya sahibinin makam olarak yükseleceğine ve rütbe sahibi olacağına işaret eder.

Rüyada kartal (kuşu) görmek, çeşitli şekillerde yorumlanmıştır. Rüyasında kendisine ait bir kartalı olduğunu ve kuşunun da kendisine itaat ettiğini (sözünü dinlediğini, emrini yerine getirdiğini) görmek, Rüya sahibinin devlet
büyüklerine yakınlık elde ederek onlarla arkadaşlık kurar veya kuracağına işaretle yorumlanır denilmiştir.

• Rüyasında bir kartalın süzülüp suratla yere indiğini gören kişinin eceli pek yakındır, hemen vefat edeceğine (öleceğine) işaret eder denilmiştir.

Rüyada Kartal Görmek Diyanet

Diyanet’e göre rüyada kartal görülmesi, izzet ve kuvvet sahibi olmaya delalet edilmiştir. Rüya sahiplerinin bir kartalı yüksekten uçarken görmeleri kudret sahibi olmak olarak da yorumlanmıştır. Eğer rüya sahipleri asker veya komutansa bir savaşa girebilir ya da çatışma arasında kalabilir. Kişiler eğer, ellerine ya da omuzlarına bir kartalın konduğunu görüyorlarsa bir servet sahibi olabilirler. Bu servet çok yüklü olabilir ve rüya sahipleri, sahibi oldukları bu serveti çok iyi yönetmeyi başaracak, çok zengin olacak paralar kazanacaklardır.

Rüyada Kartal Görmek Danyel (a.s.)’ yorumu:

Bir kimsenin Rüyada evine veya bulunduğu mahallesine bir kartal kuşunun indiğini görmesi, o yerin (bölgenin) idarecisinden gelecek bir hayır ve menfaate işaret eder şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada Kartal Görmek Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu:

Rüyada kartal kuşu görmek, sekiz cihete işaret eder.

1. Şeref ve itibara işaretle,

2. Siyasete (yerine getirilecek emire) işaretle,

3. Başkanlığa (reisliğe, liderliğe) işaretle,

4. Zikr-i cemil (övgü ve methe) işaretle,

5. Şöhret (ünlü) sahibi olmaya işaretle,

6. Yüksek bir makam ve mevki sahibi olmaya işaretle,

7. Sefere çıkmaya işaretle,

8. İzzet, kuvvet ve kudrete işaretle. Rüyada görülen kartal, bu sekiz cihetten birine işaretle yorumlanır demiştir Cafer-i Sadık hazretleri.

Rüyada Kartal Öldürmek Ne Demek?

Rüyada bir kartalı öldürdüğünüzü gördüyseniz , elinize geçecek olan büyük bir fırsatı kaçıracağınıza , hem rakiplerinizi hem de düşmanlarınızı alt edeceğinize delalet eder.

Rüyada kartal eti yediğinizi gördüyseniz , hem sağlık sorunlarından hem de işsizlikten kurtulacağınıza yorulur. Kişi aynı zaman da güzel bir iş sahibi olur ve büyük kazançlar elde eder.

Rüyada Kartal Olduğunu Görmek 

Rüyada kartal olduğunu görmek sonra da uçtuğunuzu gördüyseniz , yakın zaman içerisinde büyük bir iş adamı olacağınıza , büyük makama ulaşacağınıza alamet eder. Bazı rüya yorumcularına göre , rüyayı gören kişinin iş hayatında büyük bir yükselişe geçeceğine yorarlar.

Rüyada Kartal’ın yuvasını gördüyseniz , kurmuş olduğunuz hayallerin , dileklerinizin ve hedeflerinizin gerçek olacağına , önünüze kısa zaman içerisinde hayırlı bir kısmet çıkacağına , kazanç kapılarınızın açılacağına işaret eder.

Rüyada Kartala Binmek

Kişinin Rüyada bir kartala binerek uçtuğunu görmesi, onun büyük bir şeref ve itibara kavuşmasına veya uzun bir yolculuğa çıkacağına işarettir demişlerdir.

Rüyada Kartal Saldırması

Rüyada bir kartalın saldırdığını gördüyseniz, büyük bir sağlık sorunu ile karşı karşıya kalacağınıza delalet eder. Yani kişi hem inatçı hem de zor bir hastalık ile savaşır , bu hastalıktan kurtulmak için uzun süre tedavi olur.

Bir kartalın pençesiyle kendisine (Rüya sahibine) vurduğunu gören kimse, devletten büyük zarar görür veya göreceğine işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Kartal Yakalamak

Rüyasında bir kartal (kuş) avladığını gören kişi, devlet büyüğünün itimat ve güvenini kazanıp her yerde sözü geçerli biri olur ve olacağına işarettir denilmiştir.

Rüyada Kartal Yavrusu Görmek

Rüyada kartal yavruları görmek, asaletli (iyi ahlaklı) evlada işarettir. Kartalın eti, kemiği, tüyü büyükler tarafından verilecek mala veya devlet idarecileri sayesinde elde edilecek mal ve menfaate işaret eder demişlerdir.

Rüyada Eve Kartal Girdiğini Görmek

Rüyada kartalın eve girmesi, rüya sahiplerinin hayatlarını maddi anlamda düzeltmelerine delalet edilmiştir. Rüya sahipleri, rüyalarında evlerine giren bir kartalı gördükten sonra, hanelerine bereket de girecektir. Özellikle yeni evlenecek veya evladını evlendirecek kişilerin bu rüyayı görmesi çok hayırlıdır. Yeni kurulan yuvanın her zaman huzurlu ve bereketli olacağı, bu sayede de kişilerin çok huzurlu yaşayacakları yorumu yapılmıştır. Eğer rüya sahipleri, rüyalarında önce bir kartalın evlerine girdiğini, fakat evde biraz durduktan sonra çıkıp gittiğini görüyorlarsa, sahip olacakları huzur, mutluluk ve bereket kalıcı olmayacaktır. Çeşitli sebeplerden dolayı rüya sahiplerinin uykularını kaçıracak dertleri olabilir. Câferi Sâdık (r.a), rüyada görülen kartalı şeref sahibi olmak olarak yorumlamıştır. Kişiler her ne ile karşılaşırsa karşılaşsın her zaman şerefli ve namuslu olacaklardır.

Rüyada Kartal Yavrusu Görmek

Rüyada küçük yavru kartalın görülmesi, iki farklı şekilde yorumlanmıştır:

  • Bazı rüya tabircilerine göre bu rüya, rüya sahiplerinin ailelerini gururlandırmalarına yorumlanmıştır. Kişiler için kazanılacak bu gurur, başarılarından ötürü olabilir. Ayrıca rüya sahiplerinin bu başarıyı kazanmaları, hayatlarının da olumlu bir ivme kazanmasına yorumlanmıştır.
  • Bazı din alimleri için, bu rüya hayırlı ve kısmetli bir bebek sahibi olmaya yorumlanmıştır. Eğer rüya sahibi yeni evlenmişse ve bir çocuk sahibi olma planı yoksa beklenmedik bir anda hamile kalabilir ya da baba olacağını öğrenebilir.
  • Rüya sahibi, bu rüyayı gördükten sonra mutlu olacaktır. Herhangi bir neden aramadan mutlu olmayı öğrenecek, bu sayede de daha iyi günler geçirecektir.

Rüyada Uçan Kartal Görmek

Rüyada gökyüzüne havalanmış kartal görmek, kişinin hem her daim hayallerinin peşinden koşacağına, hem de her zaman çok çalışkan olacağına yorumlanmıştır. Eğer rüya sahibi, kendi mesleğinden farklı bir işle uğraşıyorsa, yakın zamanda kendi mesleğini yapma fırsatı yakalayabilir. Rüya sahibinin uçan kartal sürüsü görmesi ise rüya sahibinin bir erkek çocuğunun olmasına delalet edilmiştir. Bu erkek çocuk, gelecekte çok saygın biri olacaktır. Çocuğun sahip olduğu bu saygınlık sayesinde ailesi de tanınacak ve çok saygın kişiler olarak görüleceklerdir. Rüyada uçan bir kartalın yere düştüğünü görmek ise genellikle kişilerin itibarlarını kaybetmelerine yorumlanmıştır. Rüya sahiplerinin kendileri hakkında çıkarılan dedikoduların önünü almaları din alimleri tarafından öğütlenmiştir.

Rüyada Beyaz Kartal Görmek

Beyaz renkli kartalın rüyada görülmesi, çoğu rüya tabircisi tarafından kişilerin kendi hayatlarına düzen vermesi anlamında yorumlanmıştır. Bu düzen, bazı kimseler için kötü alışkanlıklardan uzaklaşmak ve daha düzenli bir hayata sahip olmak olarak yorumlanmıştır. Bazı tabircilerse bu düzeni kişilerin harcamalarına dikkat etmesine yormuşlardır. Kişiler kazandıkları paraların farkına varacak ve boş yere yaptığı birtakım harcamaları kısma kararı alacaklardır. Bazı din alimleri, beyaz bir kartalın evine girdiği gören kişiler için bir kız bebek sahibi olma yorumunu yapmışlardır. Kadın rüya sahipleri, yakın zamanda hamilelik olduklarını öğrenebilirler. Bu gebelik haberi, aile içinde çok büyük bir mutluluk yaratacaktır. Haneye yeni gelecek kız bebek ailenin mutluluğuna mutluluk katacaktır.

 

Rüyada Canavar Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir Yorum

  1. rüyamda bir kartların komşumın bahcesındeki iki kaz yavrusuna süzülüp almak istedigini gördüm bende elşmde bir cubukla onu uzaklastırmaya calıştım.kartal iki defa süzülüp almaya calıstı bende ıkisindede onu uzaklaştırdim.bana bu rüyamin anlamını söylerseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu