Rüyada Cami Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada cami görmek, temiz bir ruha ve imana işaret eder. Rüyasında cami görenin psikolojik açıdan iyi bir konumda olduğu, huzurlu ve mutlu olduğu ifade edilmektedir. Rüyada cami görmek, İbn-i Şirin (r.a) yorumuna göre hayırlı bir insan olmaya işaret eder. Rüyanın, rüya sahibinin gösterdiği çabalar ardından muradına kavuşacağını delalet ettiği aktarılmaktadır.

Rüyada Cami Minaresi Görmek

Rüyada cami minaresi görme, dindarlığa, işlerin hayırlı yöne gitmesine işaret eder. Rüyada cami minaresi görme, rüyayı gören kişinin mal varlığının artacağına ve maddi açıdan rahat bir dindar olacağına yorulur.

Rüyada Cami Aramak

Rüyada cami aramak, rüyayı gören kişi zorluklar yaşıyorsa hayatında zor işlerden ve kötü ruh halinden kurtulacağına yorulur. Rüyada cami aramak, rüya sahibinin lider olma niyeti ile bir işe girişeceğine, bu yolda birçok araştırma yapacağına ve lider olacağına yorulur. Rüyanın yorumlarından alimlerce, ona dini esasları öğrenmekte rehberlik edecek iyi bir insan ile tanışacağı işaret edilir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyada cami arayan Salih amel işleyecek, bekarsa güzel bir kimseyle evlenecek ve çalışıyorsa yüksek bir mevkiye gelecektir.

Rüyada Cami Avlusu Görmek

ruyada cami avlusu gormek

Rüyada cami avlusu görme, dindar bir kişiden önemli tavsiyeler almaya delalet eder. Rüyada cami avlusu görme, rüya sahibinin tam bir inanç ile Hatay sürmek için dini açıdan yeni şeyler öğreneceğine yorulur. Rüyanın, kişinin yaşadığı kötü durumlar var ise artık sorunların geçeceğini, ailesi ile birlikte ağız tadı ile yaşayacağını işaret ettiği belirtilmektedir.

Rüyada Camide Namaz Kılmak

Rüyada camide namaz kılmak, hayırlı bir rüya olarak tabir edilir. Rüyayı gören genç bir insan ise rüya, onun dindar ve hayırlı bir eş bulacağına yorulur. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre rüyada camide namaz kılmak, hayatta ibadetlere daha fazla yönelmeye işaret eder.

Ayrıca rüyada bulaşık yıkamak hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Rüyada Cami Yaptırdığını Görmek

Rüyada Cami yaptırdığını görme, rüya sahibi erkek ise dini bütün ve hoş sohbetli bir kadın ile evlenmeye yorulur. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre, rüyada cami yaptırdığını görme, bir iş hakkında girişimde bulunan kişinin başarılı olacağına, liderliğe, erkekler için kendilerine uygun bir kadınla evlenmeye, Salih amel işlemeye, yüksek bir mevkiyi toplum içinde kazanmaya işaret eder.

Rüyada Cami Kapısında Durduğunu Görmek

Rüyada cami kapısında durduğunu görme, rüya sahibinin mutluluğa kavuşacağına yorulur. Rüyada cami kapsında durmanın, Allah’a daha yakın olmak için gerçek hayatta daha çok ibadet edileceğini delalet ettiği belirtilmektedir. Rüyada cami görmek ve kapısındayken secdeye varmak ise af için dua edeceğine yorulur.

Rüyada Camide Görevli Olduğunu Görmek

ruyada camide gorevli gormek

Rüyada Cami görevlisi olduğunu görme, rüya sahibin dini açıdan yetkin bir şahsa hizmet edeceğine yorulur. Rüyada camide görevli olduğunu gören ve gerçek hayatında dine daha yakın olmak isteyen kişinin güzel işler yapacağına işaret edilir.

Rüyada Camide Uygun Olmayan Şeyler Görmek

Rüyada camide uygun olmayan şeyleri görmek, rüya sahibinin musibete uğrayacağına delalettir. İmamı Nabulusi (r.a) yorumuna göre; bu rüya, rüyada camide uygun olmayan şeyler gören kişinin dine daha fazla yaklaşması gerektiğini işaret eder.

Rüyada Bakımlı Cami Görme

Rüyada bakımlı cami görme, rüya sahibinin dinine yakın bir kişi olduğuna yorulur. İmamı Nabulusi (r.a) yorumuna göre; rüyada bakımlı, sağlam cami görme, halkın etrafında toplandığı iyiliği ve doğruluğu yapmayı çalışan, bunları insanlara göstermeye gayret eden kişiye yorulur.

Rüyada Cami Yıkılması Görme

Rüyada cami yıkılması görme, rüya sahibinin de bildiği önemli dini bir zatın vefatına yorulur. İmamı Caferi-i Sağdık (r.a) yorumuna göre, rüyada cami görme ve yıkılmasını izlemek, alim ve büyük bir zatın vefatına işaret eder.

Rüyada Mihrap Görmek

Rüyanızda cami mihrabı görmek, hayra ve müjdeye işaretle yorumlanır. Mihrap karanlık bir vaziyette
görülse, kedere işarettir. Aydınlık ve ışıklı bir durumda görülse, sevince işarettir.

• Kişinin rüyada mihraba idrarını yaptığını (işediğini) görmesi, rüya sahibinin bir oğlu olacağına ve bu oğlunun
imam olup mihrapta namaz kıldıracağına (yani oğlunun imamlık görevine geleceğine) işaretle yorumlanır.

Rüyada Minare Görmek

Rüyanızda minare görmek, yüksek itibar sahibi, olgun ululuğa layık bir kimse olacağınıza işarettir.

• ibn-i Şirin’in yorumu şöyledir: Rüyada minare görmek, halkı (tüm insanları) hayra davet eden (çağıran) bir adama
işaretle yorumlanır. Rüyasında minare gören kişi, böyle bir kimsedir, böyle biri olduğuna işarettir.

• Rüyasında, minare görmeyi, minareyi tamir etmeyi veya minareyi yeni inşa etmeyi, hep hayırla, hayırlı insanlara
işaretle ve hayırlı bir topluluğa işaret olarak yorumlamıştır İbn-i Şirin.

Rüyada Minber Görmek

Rüyada cami minberi görmek, nimet ve devlete kavuşmakla yorumlanır. Minberi harap bir vaziyette görmek, dinen ve inanç yönünden zayıflıkla yorumlanır.

• Bir kimsenin rüyada minber merdivenlerine çıktığını ve minber üzerinde halka (cemaat) hitap eder konumunda
bulunduğunu, hayırlardan, iyiliklerden, haktan, hakikatten sözler açtığını görmesi, hayır ve nimete erişmeye ve hayırla anılmaya işarettir.

• Bir kişinin kendisini minberde görüp hayırlı sözler konuştuğunu görmesi, iyiye yorumlanmıştır. Bu rüya, herkes
için hayra işaretle yorumlanmıştır. Yani bu rüyayı kim görürse görsün, hayırlara işaret eder demek olur.

• Bir kimsenin rüyada elleri bağlı olduğu halde minberde hutbe okuduğunu görmesi, iyi değildir. Bu, rüya sahibinin ya idam edileceğine veya büyük günahlar işleyeceğine işaret olarak yorumlanmıştır.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu