Rüyada Bebek Beklemek Görmek Rüya Tabiri Diyanet ve İhya Yorumları

Rüyada bebek beklemek; yeni başlangıçlara, hayatta ki bir takım değişikliklere, mal ve mülkün artışına, beklenmedik gelişmelerin yaşanacağına, büyük övgülere, mutluluğa, güzel haberlere yorulur. Rüyada hamile olmak, bol kazanca ve başarıya işarettir. İslam alimlerinden İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; dünya üzerinde bulunan mal varlığının artması, büyük bir zenginliğe sahip olmak anlamına gelmektedir. Rüyada bebek beklediğini görmek, kadın için bir bebeğin yola çıkma işareti olarak da yorumlanmaktadır. Mucizelere, müjdeli haberlere tabir olunur.

Rüyada hamile olduğunu görmek, rüyayı gören kişinin oldukça şaşıracağı sürprizlerle karşılaşacağına, maddi açıdan güzel bir döneme gireceğine, takdir edilmeye, itibar görmeye, yakın zamanda gelecek güzel habere, sevinç ve mutluluğa delalet eder.

Rüyada Bebek Beklemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bebek beklediğini görmek, malın, mutluluğun artacağının habercisi olarak ifade edilir. Bu rüya yaşanacak sürprizleri, sevindirici haberleri işaret eder. Bu rüyayı İmam Nablusi Hz. şöyle yorumlamaktadır; eğer bir kadın rüyasında kendisinin hamile kaldığını görmüş ise o kadının malları artacak ve çevresinden duyduğu övgüler çoğalacaktır. Bir erkek kendisini hamile olarak görmüş ise bu da gizlenen bir sırrın korkusunu, üzüntülü durumları göstermektedir. İbn-i Sirin Hz. yorumu ise bu rüyayı ister kadın görsün ister erkek görsün bu rüya bol kazanca ve yükselişe işaret etmektedir. Rüyada görülen hamilelik genel olarak hayra yorulmaktadır. Cabir ül Magribi Hz. der ki, rüyada hamile kalındığının görülmesi güzel haberlere işarettir. Bu rüya genel olarak sıkıntıların bitmesine işaret etmektedir. Rüyadaki hamilelikler genel olarak zenginlik ile yorumlanır. Bu rüya, rüya sahibinin maddi dertlerinin biteceği ve refaha kavuşacağı anlamı taşımaktadır. Kirmani’nin yorumuna göre, rüyada hamile olduğunu gören kişinin kazancı, malı, mülkü, geliri fazlası ile artar. Rüyada hamile olduğunu gören kadının, mal ve mülkünün artmasına, övülmeye, izzet ve şerefe nail olmaya tabir olunur. Rüyada hamile olduğunu gören kadın yaptığı işlerden başarıya ulaşacağına, zenginleşeceğine ve başarılarından dolayı rahata kavuşacağına işaret eder.

Rüyada Bekar Bir Kızın Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada bekar kızın hamile olduğunun görülmesi, evlenmeye yeni bir yuva kurmaya dalalet eder. Bir erkeğin kendini rüyada hamile görmesi ise, içinde sakladığı gizli meselelerin ortaya çıkmasına, sırların bir anda ortaya dökülmesine, yapılan bir yanlışın gün yüzüne çıkmasına, sıkıntı, keder ve üzüntüye yorulur. Rüyada bekar bir kızın hamile olmasına İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; bir alim veya ermiş bir kişinin rüyada hamile olduğunu öğrenmesi, bilgisinin yada sanatının artacağına dünya üzerinde öğreteceği şeylerin fazlalaşacağına yorumlanır.

Sanatçı veya bilge bir kişinin hamile olduğunu görmesi, herkesin başarması zor olan bir olayı, mucizevi bir şekilde başaracağına yorumlanır. Rüyada eşinin hamile olduğunu gören bir adam, dünya üzerinde istediği bir malın, mülkün veya eşyanın sahibi olacağına, tez zamanda isteğine kavuşacağına işaret eder. Rüyada bekar bir kız eğer bir hayvandan hamile kaldığını görüyor ise, bu güzel hayırların kendini bulacağına, dünya üzerinde iyiliklerle karşılaşacağına, güzel haberlerin onu beklediğine dalalet eder. Rüyada bekar bir kızın birden hamile kaldığını görmesi ise, dünya üzerinde görmediği mutluluğu göreceğine, iyi insanlarla karşılaşacağına, istediği bir dileğin mucize gibi hayatına doğacağına veya sevindirici, iyi bir haber alacağına işaret eder.

Rüyada Bakire Birinin Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada bakire birinin hamile olduğunun görülmesi, hamile olarak rüyanıza yansıyan kişinin kendi hayatında ve aile hayatında bir takım acı olaylar ve kayıplar yaşayacağı anlamına gelmektedir. Hamile olan kişinin, büyük bir mal kaybına veya bir afet ile yüz yüze kalacağına da dalalet eder. Aynı zamanda hamile olan kişinin, kötü niyetli olduğuna kafasının fitne ve fesatlık üzerine çok çalıştığına da işaret eder. Rüyada bakire birinin hamile olmasına Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bakire bir kişi eğer kendini hamile olarak görmekte ise, bu kişinin kendisine uymayan bir eş seçeceğine ve bu eş ile mutlu olmayacağına, kişi eğer bakire olduğu halde hamile olduğunu görmekte ise evlilik öncesi zina yapacağına ve bu zinadan sonra uzun bir süre mutsuz ve bir başına kalacağına işaret etmektedir der.

Rüyada Dul Bir Kadını Hamile Olarak Görmek

Rüyada dul bir kadının hamile olduğunu görmek, kişi eğer kendisi ise yakın bir zamanda iyi bir yuvaya ve eşe kavuşacağına, kısa bir sürede güzel bir evlilik yapacağına dalalet eder. Dul ve kısır bir kadın kendini eğer rüyada hamile olarak görürse, bu kişinin içinde bulunduğu yılın kötü geçeceğine, olumsuzluklar ve kötülüklerle karşılaşacağına, huzursuz bir ortamda uzun süre kalacağına işaret eder. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; bekar veya bakire bir kadın kendisini rüyada dul ve hamile olarak görüyor ise en kısa sürede büyük bir mutluluğa vakıf olacağına, dünya üzerinde büyük zevklere ve mutluluğa ulaşacağına, kendisine uygun iyi bir eş ve yoldaş bulacağına işaret etmektedir, demektedir.

Rüyada Yaşlı Bir Kadının Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada yaşlı bir kadının hamile olduğunun görülmesi, hamile olan kişinin zor durumlarla yüz yüze geleceğini, hayatında görmediği kötülüğü kısa süre içerisinde yaşayacağına, zamanını iyi değerlendiremeyeceğine, zorluklarla birebir mücadele etmek zorunda kalacağına işaret eder. Rüyada yaşlı bir kadının hamile olması hakkında İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyayı gören kişi hayatında çocuk sahibi olamıyor ise beklenmedik bir şekilde istediği o çocuğa kavuşacağına dalalet etmektedir diyor. Bekar bir kadın rüyasında yaşlı bir kadının hamile kaldığını görüyor ise, yakın zamanda iş ile ilgili bir problem yaşayacağına maddi olarak zorluklar çekeceği anlamına da gelmektedir.

Rüyada Kısır Bir Kadının Hamile Olduğunu Görmek

Rüyada kısır bir kadının çocuk doğurduğunu görmek, zor dönemler geçireceğinize, çevrenizde ki insanlardan kötülük bulacağınıza, zorlu, acılı bir dönem geçireceğinize işaret etmektedir. İslam alimi İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada kısır olan kadın bir hayvan doğurur ise, bu kişinin yaşadığı kötü olaylar son bulacak, yaşadığı yoksuluk, sefalet bitecek ve bunun akabinde güzel günlere tez zamanda ulaşacaktır şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada Hamile Bir Kadının Kendisini Görmesi

Rüyada hamile kadının kendisini görmesi, kadın eğer hamile ise ve kocası ile bir ilişkiye girmeden çocuk sahibi olduğunu görüyor ise, bu kişinin gizli bir mal varlığı veya büyük bir hazine keşif edeceğine işaret eder. Alim İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; bir kadın kendisini hamile olarak görür ise gizlediği bazı sırların ortaya çıkacağına, bu ortaya çıkan sıkıntıların aile hayatında ve yaşamında problemler yaratacağına, büyük olumsuzluklarla yüz yüze geleceğine, manevi olarak bir çöküntüye gireceğine işaret etmektedir.

Rüyada İkiz Bebek Beklediğini Görmek

Rüyada ikiz bebek beklemek, eğer kadın rüyada ikiz bebek doğurduğunu görüyor ise dünyada asla tadamayacağı mutluluklara erişeceğine, yaşadığı zor günleri bir çırpıda geride bırakacağına dünya üzerinde asla görmediği zenginliğe erişeceğine, refah ve bolluk sahibi olacağına işaret eder. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; bir kadın rüyasında ikiz bebek görmekte ise, yaşadığı yerden taşınacağına var olan mal varlığının üstüne yenilerini katacağına, büyük bir zenginlik ve hazine elde edeceğine, bolluk ve bereket sahibi olacağına, hayırlı işler başaracağı yönünde yorumlamaktadır.

Rüyada Öğrenci Birini Hamile Görmek

Rüyada öğrenci olan birini hamile görmek, yaşadığı zorlu eğitim hayatında mutluluğa erişeceğine iş hayatında ilerde büyük bir mertebe ve mevki sahibi olacağına, çektiği zorluk ve acıların ödüllendirileceğine işaret etmektedir. Kişi eğer hayatında öğrenci ise, girdiği sınavlardan başarı ile geçeceğine, okul hayatının uzun süreli ve başarılı olacağına mucizelerin ve müjdelerin peş peşe geleceğine yorumlanır. Büyük Alim Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kişi eğer talebe ise kendi hayatında başaramadığını düşündüğünü işlerin altından kalkacağına, zorluklara karşı büyük bir dirayet ve başarı göstereceğine, yaptığı çalışmaların sonucunda ödüllendirileceğine işaret etmektedir.

Rüyada Doğum Yaptığını Görmek

Rüyada dünyaya bebek getirmek, genel anlamda güzel yorumlanır. Alimler bu rüyanın oldukça hayırlı olduğunu söylemektedir. Rüyada bebek dünyaya getirdiğini gören bir kimse, yaşadığı bütün sıkıntı ve kederden kurtulacak ve her daim hayal ettiği huzura kavuşacaktır. Bu rüya kişinin yenilenmesine, değişimi kabul ederek kucaklamasına ve aynı zamanda psikolojik olarak geçmişi geride bırakmasına da işaret eder. Rüyayı gören kişinin kötü giden bir işi ya da ilişkisi var ise; bu tür durumlar tam tersine dönecek ve kişi için mutluluğun kapısı aralanacaktır. Bu rüya, rüya sahibi için bütün kederden kurtuluş ve huzura eriş olarak yorumlanmaktadır.

Hamile Bir Kadının Rüyasında Kendini Bıyıklı Olarak Görmesi

Gerçek hayatta hamile olan bir kadının, rüyasında kendisini bıyıklı olarak görmesi, rüya sahibinin bir erkek çocuğu doğuracağına işaret eder. Hamile olmayan kadının bu Rüyayı görmesi ise, hiç çocuğu olmayacağına işaret eder.

Rüyada Hamile Bir Kadının Karnından Balık Çıkması

Rüyada hamile bir kadının balık doğurduğunu ya da karnından balık çıktığını görmek, rüyayı gören kimse gerçek hayatta hamile ise doğacak bebeğinin kız olacağına işarettir. Eğer hamile değilse o hane bir çocuk ile müjdelenir.

Rüyada Düşük Tehlikesi Yaşamak

Rüyada düşük tehlikesi yaşamak, rüya gören kimseyi bunaltan ve kafasında soru işaretleri oluşturan bir rüyadır. Bu rüyayı gerçek gibi hissetmek, rüyayı gören kimseyi saatlere, günlerce belki de haftalarca etkisi altına alır. Bu rüya sıkıntıların habercisi olsa dahi eninde sonunda mutluluğa kavuşulmasına işaret eder. Rüyada bir kimsenin hamileliğini riskli ve bebek için tehlikeli olarak geçirdiğini görmesi, kişilerin çektikleri sıkıntıların ve verdiği çabalarının karşılığının en kısa zaman içerisinde alınacağı anlamına gelmektedir. Bu anlamda beklenmedik bazı engellerle karşılaşma, tatsızlıklar yaşama olasılığı da vardır. Fakat rüya sahibi sabırlı olursa mükafatını görecektir. Çünkü bu sıkıntıların ve problemlerin sonunda huzurlu zamanlar bulunmaktadır. Sabırlı davranmayan kişiler ise eğer içinde bulundukları durumda isyan eder, yaşadığı olaylardan herhangi bir ders çıkarmadan kendisine ve çevresine manevi anlamda zarar verirse, kişinin yaşadığı olumsuzluklar artarak devam edecektir.

Rüyada Bebek Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu