B Harfi Rüya TabirleriRüya Tabirleri

Rüyada Bit Görmek

Rüyada bit görmek az görülen ve değişik rüyalardan bir tanesidir. Gerçek hayatta bit nasıl sevilmeyen ve istenmeyen bir durumsa rüyada da aynı anlamı taşımaktadır. Fakat içinde bulunulan durumlara göre anlamları değişebilmektedir. Rüyanızda biti pis ve kirli bir ortamda gördüyseniz bu fakirliğin ve yokluğun habercisidir fakat biti temiz bir alanda gördüyseniz bu zenginliğe yorumlanmaktadır.

Rüyada bit görmenin anlamı bitin durumuna göre de değişiklik göstermektedir. Kalabalık bir bit topluluğu gördüyseniz sizi üzüntü ve kederli günlerin beklediğine yorumlanmaktadır. Büyük bir bit yerine rüyanızda sirke gördüyseniz bu sizinle ilgili kötü düşünen ve fesatça davranışlar sergileyen biri olduğu anlamı taşımaktadır.

Rüya bit görmek, iki farklı şekilde yorumlanmaktadır. Kimi zaman bit olumlu anlam taşırken kimi zaman olumsuz anlamlar taşımaktadır Eğer çok kirli bir ortam içerisinde bit görülmüş ise bu haram kazanç olarak yorumlanır.

Bit zenginlik anlamına gelmektedir. Bu nedenle pis ortamda bulunan bir bit kazanılan paranın helal yollardan gelmediğini bu nedenle de haram işler için kullanılacağını ifade eder.

Rüyada bitin görüldüğü ortam temiz ise bu helal kazanç anlamına gelir. Rüyada bit görmek zenginlik, bolluk olarak yorumlanır.

Rüyada  bit görmek, mal ve ev halkı ile tabir olunur.

  • Rüyasında kendi üzerinde bitlerin dolaştığını gören kimsenin, eline çok mal ve para geçer veya ev halkı, aile efradı çoğalır, şeklinde yorumlanır.
  • Rüyada yeni elbiselerinin üzerinde bit gören kimsenin, mal ve serveti artar diye tabir edilir. Eğer gördüğü bit eski elbisenin üzerinde ise, rüyayı  görenin fazlaca borçlanacağına
    işarettir şeklinde yorumlanır.
  • Rüyada elbiselerinde veya vücudunda bitlerin çoğaldığını, bir çok bitlerin bulunduğunu görmek iyidir. Bu nimetlerin çoğalmasına ve bereketin artmasına, üzüntü ve kederlerden, dert ve belâlardan kurtulacağına işaretle yorumlanır.
  • Rüyasında üzerine bit düştüğünü görmek, bir çok kişilerin, Rüya   sâhibinden faydalanacağına ve ondan menfaat sağlayacağına işaret eder şeklinde tabir olunur.
  • Rüyasında kendi üzerinden bitlerin yere döküldüğünü görmek, rüyayı  gören kişinin, kâr ve kazancının artacağına işarettir şeklinde tabir olunur.

Rüyada Bit Öldürmek

Kişi rüyasında kendisinin bit öldürdüğünü görüyorsa, tanıdığı ve sevdiği bir kişiye kötü sözler söyleyeceği, ona haksızlık edeceği yönünde yorumlanmaktadır. Rüyada öldürülen bitin sirkesiyse eğer kötü düşüncelerin, art niyetin ve dedikoduların uzaklaştırılacağına işaret etmektedir.

Rüyada Saçta Bit Görmek

Rüyada saçta bit görmek, rüya sahibinin eğitim veya iş hayatında sıkıntılı ve endişeli günler yaşayacağına işarettir. Bugüne kadar yaptığı ve pişman olmadığı davranışlardan dolayı vicdan azabı çekmeye başlayacağı ve kimseyle paylaşmadığı hayallerinin tek tek yıkıldığını fark ederek yoğun bir duygusal döneme gireceğini göstermektedir.

Rüyanızda saçtan bit ayıklandığını görüyorsanız eğer bu güzel gelişmeler yaşanacağını göstermektedir. Saçınızdan bit temizlenmesi, yapmak istediğinizle işle ilgili tereddütlerin yersiz olmadığını anlamanıza ve önceden önlem alabilmeniz için ufak olaylar yaşanacağına yorumlanmaktadır. Bu önlemleriniz sayesinde işler daha kolay ilerleyecektir.

Rüyada Yatakta Bit Görmek

Rüyada yatakta ölmüş bit görmek bir hastalığın fark edilmeden ayakta atlatılacağı anlamı taşımaktadır. Ayrıca ölü bit görmek rüya sahibiyle ilgili, kendisinin de sonradan öğreneceği bir sorunun kendiliğinden hallolacağına dair de yorumlanmaktadır. Rüyada yatakta canlı bit görüldüyse aslında önemsiz olan fakat rüya sahibinin kafasını kurcalayacak, canını sıkacak küçük bir meselenin yaşanacağı anlamı taşımaktadır. Rüya sahibinin sakin kalarak bu olayla baş edeceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada Üzerinde Bit Gezmesi

Bir kişi rüyasında üzerinde bit olduğunu görmüş ise bu rüya iyi olarak yorumlanır. Bitin çok olması zenginlik anlamına gelir.

Kişinin üzerinde olan bitler kişinin kendi kazancı ile elde edeceği maddi kazanca karşılık gelir.

Rüya sahibinin işleri açılacak ve bol rızk elde edecektir. Rüyada üzerinde bit gezmesi aynı zamanda hane içerisinde kalabalığın artmasına da yorulur.

Eğer kişi bekar ise söz ya da düğün gibi bir durum nedeni ile yeni bir aile kuracak ve ailesini genişletecektir.

Eğer kişi evli ise haneye yeni bir bebek gelebilir ve kalabalık oluşabilir. Rüyada bir görmek çoğalmak anlamına da gelir.

Rüyada Bit Temizlemek

Rüyada bit temizlemek kuşkuların ortadan kalkması anlamına gelir. Kişi rüyasında bit temizlediğini görmüş ise bu durumda şüphe duyduğu bir olay üzerine gidecek ve bu olayı onunda açıklığa kavuşturacaktır.

Bit temizlemek saklanan bir takım sırların ortaya çıkması anlamına da gelir. Eğer bitler çok ve temizlemekle bitmiyor ise şüpheli durumun uzayacağı ve işlerin biraz karışık bir hal alacağı anlamına gelir.

Eğer kişi rüyasında tüm bitleri temizliyor ise bu durumda tüm çabaların karşılığı alınacak ve bir sonuca ulaşılacaktır. Temizlenen bitin rengi beyaz ise şüpheli durum kısa sürede ortadan kalkar.

Rüyada Bit Yumurtası Görmek

Rüyada Bit Yumurtası gördüyseniz, fesat çıkaran (bozgunculuk eden) bir takım kötü kişilere işaret eder.

  • Rüyasında bit yumurtaları görüp de onları temizleyemediğini görmek, bir takım müfsit kişilerin kötü adamların arkasına düşeceklerine ve bunlara mâni olamayacağına, kovalamayı başaramayacağına işarettir şeklinde tabir edilir.

Rüyada Saç Görmek Rüya Tabirleri yazımıza göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu