Rüyada Paraşütle Uçmak Ne Demek, Neye İşarettir?

Rüyada paraşütle uçmak görmek, rüya sahibinin mali işleri ile tabir edilir. Rüyayı gören kişinin elinin çok bol olması, fakat kimi zaman da bu durumu çok abartıp kendine zarar verdiğine işaret etmektedir. Bu kişi, bazen çok cömert davranıp, elindekileri kolaylıkla savurarak sıkıntıya düşeceğine yorumlanır. Nablusi(r.a)’ya göre kimi zaman da rahatlık ve kolaylık anlamına gelmektedir.

Rüyada Paraşüt ile Atlamak

Rüyada paraşütle atlamak, ani olaylara ve beklenmedik gelişmelere alamet eder. Rüyasında paraşüt ile atladığını gören kişi hiç beklemediği bir anda kendini hiç ummadığı bir yerde ve planlamadığı bir işin ortasında bulacağına yorumlanır.

Rüyada Paraşütle Atlayanları Görmek,

Buhari Şerhi (r.a) Buyurmuştur ‘ki; rüyayı gören rüya sahibi, bir tesadüf sonucu kendini ummadığı bir anda bir görüşmenin ortasında bulabilir. Bununla beraber rüyada paraşüt görmek veya paraşüt atlamak, kişinin beklemedik bir zamanda ve şekilde bazı olaylar yaşayıp gelişmelere hazırlıksız yakalanacağına delalet eder.

Rüyada Paraşütle Uçmak

Rüyada paraşütle uçmak, kişinin keyifli günler geçireceğine işaret eder. Yaşadığı streslerden uzaklaşmak için uzun bir tatil planı yapacağına ya da kendini dinleyebileceği bir yere gideceğine yorumlanır. Aynı zamanda uzakta olup uzun zamandır görüşmediği eş ve çocukları ile dostlarına bir ziyarette bulunacağına işaret eder. İmâm-ı Nablusi (r.a)Hazretleri Buyurmuştur’ki; Dertlerin yükünden kurutulmak, ferahlık ve esenliğe kavuşmak olarak da tabir edilir.

Rüyada Paraşütle Uçmak İhya

Rüyada paraşütle uçtuğunuzu gördüyseniz , hayatınızla ilgili ciddi sorunlarla uğraşacağınıza , büyük kayıplar yaşayacağınıza, hayatınızın bir süre boyunca sıkıntılı olacağına , hem ahlaklı hem de güzel birisinden alacağınız yardımdan dolayı hayatınızı düzene sokacağınıza, hem iş hem de sosyal hayatınızı düzene sokacağınıza , maddi ve manevi olarak çok rahatlayacağınıza delalet eder.

Rüyada Paraşütle İnmek

Rüyada paraşütle inmek, mutluluk ve huzur anlamına gelir. Rüya sahibinin derdinden ve tasasından kurtulacağına, yükünün hafifleyeceğine alamettir. Aynı zamanda rüyada paraşüt görmek ve paraşütle inmek, neşesinin ve ağız tadının yerine geleceğine, rahata ereceğine delalet eder.

Rüyada Paraşütle Düşmek

Rüyada paraşütle düşmek, imkanlarının kendisini ve ailesini rahat yaşatacak kadar geniş olacağı anlamına gelir. Kişinin borçlarının kapanacağına, nimetinin çoğalacağına ve bu sebeple de kafasının rahat edeceği olarak yorumlanır.

Rüyada Yamaç Paraşütü Görmek

Rüyada yamaç paraşütü görmek, rüya sahibinin kurnaz davranıp bazı kimselerin dikkatini çekmeyi başararak, istediği işi kolay biçimde halledeceğine işaret eder.

İbni Cerir (r.a) Buyurmuştur ‘ki; yine yamaç paraşütü cesaretin simgesi olup, rüya sahibinin çekinmeden risk alabileceğine ve tüm risklerin üstesinden geleceğine yorumlanır.

Rüyada Paraşütle Havalanmak

Rüyada paraşütle havalanmak, rakiplerin kurduğu bir tuzak sebebiyle maddi zararlara uğranacağına, rahat ve ferah bir yaşam sürerken bir anda darlığa düşüleceğine yorumlanır. Yılların birikimlerinin bir anda yok olabileceğine işaret ettiğinden, ticaretle uğraşanların veya yatırım yapacakların çok dikkatli davranmaları gerektiğine işaret eder.

Rüyada Paraşütle Denize İnmek

Rüyada paraşütle denize inmek, belirsiz durumların bitip kişinin hedefine daha doğru ve daha net bir yoldan ulaşacağını gösterir. Aynı şekilde yine o kişinin başının dertte olduğunu öğrenip birtakım tatsız olaylarla karşılaşacağına işaret eder.

Rüyada Paraşütün Açılmaması

Rüyada paraşütün açılmaması, zorluğa ve sıkıntıya işaret eder. Rüyasında paraşüte binip o paraşütün açılmadığını gören kişi inandığı yoldan ayrılır, doğru bildiği yolu bırakıp hiç bilmediği yeni yollara sapacağı anlamına gelir. İmâm-ı Cafer-i Sâdık (r.a) Buyurmuştur ‘ki; ancak seçimleri ile ilgili hataya düşüp bir hayli zor günler geçireceğine de işaret eder.

Rüyada Paraşütle Atlamak Uçmak, Paraşütün Açılmaması

Rüyada paraşütle atlamak , hayırlı ve güzel rüyalardan birisidir. Rüyayı gören kişi hayatıyla ilgili risk alıp bir girişimde bulunacağına ,

bu konuda alacağınız zararlardan dolayı canınızın çok sıkkın olacağına fakat çevrenizdekilerin desteği ile tekrardan ayağı kalkacağınıza ve bu sıkıntılardan kurtulacağınıza işaret eder.

Gökdelen gibi bir yerden atladığınızı gördüyseniz o zaman , alacağınız riskin çalışma hayatından olacağına , dağdan veya uçurumdan atlamak ise hem hane hem de sosyal hayatınızı simgeler.

Rüyada Paraşütün Açılmaması

Rüyada paraşütün açılmadığını gördüyseniz, o zaman bu rüyada hayırlı bir şekilde tabir edilir.

Güven duymuş olduğunuz insanları tekrardan gözden geçirmeniz gerektiğine , güvenmiş olduğunuz insanlardan dolayı zor duruma düşeceğinize ,

ticaretle uğraşıyorsanız o zaman maddi zorluğa düşeceğinize , yapacağınız girişimlerde hüsrana uğrayacağınıza ve bundan sonra temkinli olacağınıza işaret eder.

 

Rüyada 7 (yedi) Rakamı Ne Anlama Gelir

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

2 Yorum

  1. Selamün aleyküm Rüyamda Paraşütle şehirde Uçan Birini Gördüm ve Rica Ettim Benide ucursun diye Sonra Akşamdı Uçtuk sisli geceydi Ben kayboldum Sonra Yere hızlıca Düştüm ama canım Yanmadi Sonra Kalktım Misafirlikteydik Eve dönduk annemlerle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu