Rüyada Paraşütle Uçmak Ne Demek, Neye İşarettir?

Rüyada Paraşütle Uçmak ne demek?

Rüyada Paraşütle Uçtuğunu görmenin Dini ve İslami anlamı; Rüyada Paraşütle Uçtuğunu görmek hakkında Ünlü İslam Alimlerinin Diyanete ve İhya tabirine göre, kadın ve erkekler için yorumlarını ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada paraşütle uçtuğunu görmek, rüya sahibinin mali işleri ile tabir edilir. Rüyayı gören kişinin elinin çok bol olması, fakat kimi zaman da bu durumu çok abartıp kendine zarar verdiğine işaret etmektedir. Bu kişi, bazen çok cömert davranıp, elindekileri kolaylıkla savurarak sıkıntıya düşeceğine yorumlanır. Nablusi(r.a)’ya göre kimi zaman da rahatlık ve kolaylık anlamına gelmektedir.

Rüyada Paraşüt ile Atlamak

Rüyada paraşütle atlamak, ani olaylara ve beklenmedik gelişmelere alamet eder. Rüyasında paraşüt ile atladığını gören kişi hiç beklemediği bir anda kendini hiç ummadığı bir yerde ve planlamadığı bir işin ortasında bulacağına yorumlanır.

Rüyada Paraşütle Atlayanları Görmek,

Buhari Şerhi (r.a) Buyurmuştur’ki; rüyayı gören rüya sahibi, bir tesadüf sonucu kendini ummadığı bir anda bir görüşmenin ortasında bulabilir. Bununla beraber rüyada paraşüt görmek veya paraşüt atlamak, kişinin beklemedik bir zamanda ve şekilde bazı olaylar yaşayıp gelişmelere hazırlıksız yakalanacağına delalet eder.

Rüyada Paraşütle Uçmak

Rüyada paraşütle uçmak, kişinin keyifli günler geçireceğine işaret eder. Yaşadığı streslerden uzaklaşmak için uzun bir tatil planı yapacağına ya da kendini dinleyebileceği bir yere gideceğine yorumlanır. Aynı zamanda uzakta olup uzun zamandır görüşmediği eş ve çocukları ile dostlarına bir ziyarette bulunacağına işaret eder. İmâm-ı Nablusi (r.a)Hazretleri Buyurmuştur’ki; Dertlerin yükünden kurutulmak, ferahlık ve esenliğe kavuşmak olarak da tabir edilir.

Rüyada Paraşütle İnmek

Rüyada paraşütle inmek, mutluluk ve huzur anlamına gelir. Rüya sahibinin derdinden ve tasasından kurtulacağına, yükünün hafifleyeceğine alamettir. Aynı zamanda rüyada paraşüt görmek ve paraşütle inmek, neşesinin ve ağız tadının yerine geleceğine, rahata ereceğine delalet eder.

  Rüyada Para görmek İslami Yorum

Rüyada Paraşütle Düşmek

Rüyada paraşütle düşmek, imkanlarının kendisini ve ailesini rahat yaşatacak kadar geniş olacağı anlamına gelir. Kişinin borçlarının kapanacağına, nimetinin çoğalacağına ve bu sebeple de kafasının rahat edeceği olarak yorumlanır.

Rüyada Yamaç Paraşütü Görmek

Rüyada yamaç paraşütü görmek, rüya sahibinin kurnaz davranıp bazı kimselerin dikkatini çekmeyi başararak, istediği işi kolay biçimde halledeceğine işaret eder.

İbni Cerir (r.a) Buyurmuştur’ki; yine yamaç paraşütü cesaretin simgesi olup, rüya sahibinin çekinmeden risk alabileceğine ve tüm risklerin üstesinden geleceğine yorumlanır.

Rüyada Paraşütle Havalanmak

Rüyada paraşütle havalanmak, rakiplerin kurduğu bir tuzak sebebiyle maddi zararlara uğranacağına, rahat ve ferah bir yaşam sürerken bir anda darlığa düşüleceğine yorumlanır. Yılların birikimlerinin bir anda yok olabileceğine işaret ettiğinden, ticaretle uğraşanların veya yatırım yapacakların çok dikkatli davranmaları gerektiğine işaret eder.

Rüyada Paraşütle Denize İnmek

Rüyada paraşütle denize inmek, belirsiz durumların bitip kişinin hedefine daha doğru ve daha net bir yoldan ulaşacağını gösterir. Aynı şekilde yine o kişinin başının dertte olduğunu öğrenip birtakım tatsız olaylarla karşılaşacağına işaret eder.

Rüyada Paraşütün Açılmaması

Rüyada paraşütün açılmaması, zorluğa ve sıkıntıya işaret eder. Rüyasında paraşüte binip o paraşütün açılmadığını gören kişi inandığı yoldan ayrılır, doğru bildiği yolu bırakıp hiç bilmediği yeni yollara sapacağı anlamına gelir. İmâm-ı Cafer-i Sâdık (r.a) Buyurmuştur’ki; ancak seçimleri ile ilgili hataya düşüp bir hayli zor günler geçireceğine de işaret eder.

1 yorum

One thought on “Rüyada Paraşütle Uçmak Ne Demek, Neye İşarettir?

  1. Selamün aleyküm Rüyamda Paraşütle şehirde Uçan Birini Gördüm ve Rica Ettim Benide ucursun diye Sonra Akşamdı Uçtuk sisli geceydi Ben kayboldum Sonra Yere hızlıca Düştüm ama canım Yanmadi Sonra Kalktım Misafirlikteydik Eve dönduk annemlerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.