Rüyada Avuç İçi Görmek

Rüyada avuç içi görmek, görenin güç ve kuvvet sahibi olduğuna işarettir.

• Avuç içinin açık olduğunu görmek, geçiminin bol ve genişliğine işarettir.

• Avuç içinin kapalı olduğunu görmek, geçiminin darlığını ve sıkıntıda olduğuna işarettir.

• Rüyasında avuç içlerini (elinin iç tarafını) göğe doğru açtığını gören kişi, eğer devlet memuru ise, mertebesi ve derecesinin yükseleceğine işarettir.

• Rüyasında avuç içlerinin açık ve güzel bir durumda olduğunu görmek, rüyayı gören kişinin, rızkının bol olacağına ve cömert bir kişi olduğuna işaret eder şeklinde yorumlanır. Avuç içlerinin kapalı ve yumuk olduğunu görmek ise, rüya sahibi kişinin cimriliğine, pintiliğine ve hayırdan yoksun, iyilik yapmasını sevmeyen biri olduğuna işarettir.

• Bir avcı Rüyasında el içlerini (avuç içlerini) göğe doğru (dua eder gibi) açtığını görse, bu onun çok av avlayacağına işarettir.

• İbn-i Kesîr’in yorumu: Bir kimse Rüyasında avuç içlerinin geniş ve enlice bir durumda olduğunu görse, bu rüyası onun, servetinin, zenginliğinin artacağına, mal ve parasının çoğalacağına işâret eder, cömertlikte,  hayırseverlikte de meşhur ve ün sâhibi olur, herkes onu bu şekliyle tanır ve bilir şeklinde yorumlanır. Avuç içlerinin daralmış, küçülmüş ve yumuk bir halde olduğunu görmek ise, iyiye yorumlanmaz. Bir evvelki yorumun tersi ve zıddıyla yorumlanır.

• Kirmânî’nin yorumu: Bir kimsenin, rüyasında avuçlarının (el içlerinin) tertemiz ve pırıl pırıl güzel bir durumda olduğunu görmesi, hayırlara işâret eder, günahlarından el çektiğine, onlardan uzak durduğuna işâretle yorumlanır.

• Cafer-i Sadık (R.A.)’ın yorumu: Rüyada avuç içi görmek, şunlara işaret eder:

1. Güzel hayat,

2. Mal, servet,

3. Evlâd,

4. Başkanlık,

5. Kahramanlık,

6. Ve haramdan uzaklaşmak ve uzak durmak.

Rüyada görülen, avuçtaki fazlalık, noksanlık, temizlik, pislik ve çirkinlik bu altı şeye işaret olarak yorumlanır.

 

Rüyada At Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

 

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu