İslami Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri rüyada yılan görmek rüyada kedi görmek rüyada fare görmek rüyada köpek görmek rüyada ağlamak rüyada hamile olduğunu görmek rüyada kavga etmek rüyada deprem olduğunu görmek rüyada eski sevgiliyi görmek rüyada kar görmek rüyada bebek görmek rüyada deniz görmek rüyada para görmek rüyada balık görmek Rüyada At Görmek
DOLAR
8,0844
EURO
9,7548
ALTIN
460,27
BIST
1.377
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
16°C
İstanbul
16°C
Gök Gürültülü
Çarşamba Çok Bulutlu
18°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
18°C
Cuma Az Bulutlu
20°C
Cumartesi Gök Gürültülü
17°C

Rüyada Altın Bilezik Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Altın Bilezik Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada altın bilezik görmek , bu rüyayı gören kişi eğer bir bayan ise o zaman kişisel bakımına özen göstereceğine , giyim kuşamına dikkat edeceğine ve zarafetten çok hoşlanacağına yorulur.

Bunun haricinde her ortamda çok bakımlı ve zarafetle olduğundan dolayı ilgi odağı olacağına , her yerde parıldadığına delalet eder.

Rüyada altın bilezik gördüyseniz , özgüveninizin çok yüksek olduğuna , çok iyi birisi olduğunuz için çevreniz tarafından çok sevilip sayılacağınıza , fakat bu rüyayı bir kadın gördüyse o zaman olumsuz olarak tabir edilir.

Eğer bu rüyayı gören kişi erkekse o zaman kadında olan her şeyin aksinin olacağına alamet eder. Rüyayı gören kişinin büyük sıkıntı içerisine gireceğine , dert ve ağırlığa işaret eder. Bunun yanı sıra güç ve zorluklarla karşı karşıya kalacağınıza yorulur.

Rüyada görülen bilezik, kadın görürse, evliliğe, sevinç ve nimete; erkek görürse, iyiliğe, yardıma ve bazen de üzüntü ve kedere işaret eder şeklinde yorumlanır.

Cafer-i Sadık (R.A.)’ın yorumu: Rüyada bilezik görmek, şu beş cihete işaretle yorumlanır.

1. Riyaset (Başkanlık, baş olmak, lider olmak)

2. Hikmet ehli olmak, hikmete ermek,

3. Hile, düzenbazlık,

4. Keder, üzüntü, sıkıntı,

5. Evlat ve kardeş.

• Bazı yorumculara göre: Rüyada görülen bilezik, hangi madenden olursa olsun, kadınlar için de, erkekler için de evliliğe işarettir demişlerdir.

• Kirmânî’nin yorumu: Rüyasında büyük bir adamın kendisine bir bilezik verdiğini veya bilezik hediye ettiğini görmek, rüya sâhibi kişinin veya erkek kardeşinin bir erkek çocuğu dünyaya geleceğine işâretle yorumlamıştır.

• Cabir-il’ Mağribi’nin yorumu: Rüyasında kol bileklerinde gümüş bilezikler görmek, rüya sahibinin nimet ve bolluğa ereceğine, ancak bu nimet ve bolluğu elde ederken çok zahmet ve meşakkat çekerek yorulacağına işâret eder.

• Hâlid-i Isfahânî’nin yorumu: Rüyasında kol bileklerinde bir çift gümüş bilezik görmek, rüya sahibinin sıkıntıya düşeceğine ve elinin daralacağına işarettir. Ancak bu gümüş bilezik görmekten gelecek sıkıntı, altın bilezik görmekten gelecek sıkıntıdan daha hafif olacağına da işaret eder.

• Ebû Saîd-il’vâiz’in yorumu: Rüyasında kol bileklerinde altın bilezik görmek, rüya sâhibinin, bir mirasa kavuşacağına (mirasa konacağına) ve ilâve yoruma göre, rüya sâhibi dindar bir kişi ise, ibadetlerinin, sevaplarının ve hayırlarının artacağına işaret olarak yorumlanır.

• imam-ı Nablûsî’nin yorumu: Rüyasında elinde bilezik bulunduğunu gören bir erkek, geçim darlığı çekeceğine işarettir. Elinde altın ve gümüşten bilezikler bulunduğunu görse, o kişinin iyi bir insan olduğuna hayır işlemede insanlara öncülük yaptığına işaret eder.

• Rüyasında evinde altın bilezik olduğunu gören kimsenin eli geniş ve kendisi geniş nimetlere kavuşur şeklinde yorumlanır.

• Rüyasında gümüş bilezik görenin malı artar. Rüyasında bilezik takmış olduğunu gören erkek, üzüntü ve kedere düşer, kadın görse, onun için süse işaretle yorumlanır.

• Rüyada ölüler üzerinde bilezik görülse, bu rüya üzerinde bilezik görülen ölmüşlerinizin cennette olduklarına işaret eden bir müjdedir şeklinde tabir olunur.

• Rüyada altın bilezik taktığını görmek, mirastan ele geçecek mal ile yorumlanır.

Gümüş bilezik taktığını görmek ise, din ve takva sahibi iyi bir insan olunacağına işaretle tabir edilir.

Bazı rüya tabircileri (yorumcuları) rüyada altın bilezik görmenin, onun rüyada taktığını gören kimse için mirasa kavuşacağına, miras yoluyla mal sahibi olunacağına işarettir.

Rüyada Kol Bileziği Görmek

Rüyada Kol Bileziği Görmek, Rüyasında pazılarına (kolunun üst kısmı olan pazılarına) altından bilezik taktığını görmek, Kirmânî’nin yorumuna göre, üzüntü ve kedere işarettir. Bilezik gümüşten
olduğunun görülmesi, hafif bir keder olarak yorumlanır.

Rüyasında kendi pazısında (dirsekten yukarısında) gümüş bilezik olduğunu görmek, rüya sâhibinin kendi evlâdını veya erkek kardeşinin kızını evlendireceğine işarettir. Bu rüyayı gören kişi, eğer kadın ise, bu onun için, mala ve ziynete (süs eşyasına) kavuşur şeklinde yorumlanır.

Rüyada kol bileziği görmek, bileziğin madeni ne ise o madenin tabir ve yorumuna işaretle yorumlanır.

Cabir-il’ Mağribî’nin yorumuna göre: Rüyasında pazısında demirden yapılmış bir pazı bileziği görmek, rüyayı gören kişinin akrabalarından güç ve kuvvet alacağına işarettir.

Ebu Saîdil’Vâiz’in yorumu ise: Rüyada görülen pazı bileziği, rüya sâhibi için, erkek kardeşi tarafından gelecek güç ve kuvvete işarettir şeklinde yorumlanır. Bu rüyayı gören bir kadın ise, onun evleneceğine işaret eder demiştir. Bileziğin imal edildiği (yapıldığı) maden, bu kadının evleneceği erkeğin durumunu işarettir şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada Altın Bilezik Taktığını Görmek Ne Demek?

Rüyada altın bilezik taktığınızı gördüyseniz , erkek veya bayan olsun hiç fark etmez bu rüya hem hayra hem de iyiye yorumlanır.

Rüyayı gören kişi çevresinde bulunan insanlara her konuda yardım edeceğine , bu yüzden çevresi tarafından sevilip saygı duyulan birisi olacağına ve kişi en büyük desteği her zaman eşinden alacağına delalet eder.

Rüyada altın bilezik taktığını görmek , genel olarak olumlu bir şekilde yorumlanır.

Toplum içerisinde kendinizi kabul ettirmede sorun yaşıyorsanız ve bilinçaltınızda böyle bir şey varsa o zaman bu tarz rüyalar görebilirsiniz.

Ama şu bir gerçek ki altın bilezik takmak çok hayırlıdır.

Yani yakın zaman içerisinde alacağınız müjdeli bir haber sayesinde çok mutlu olacağınıza alamet eder.

Rüyada Altın Bulmak Neye Çıkar?

Rüyada altın bulduğunuzu gördüyseniz , bu rüyayı gören kişi erkek veya kadın olsun hayırlı kısmetlerle karşılaşacağına işaret eder.

Eğer rüyada görmüş olduğunuz altın size hediye olarak geliyorsa gerçek yaşam da birisinden size miras payı kalacağına yorulur.

Manevi ve ruhsal olarak kazançlar elde edeceğinize , olumlu şeylerle karşılaşacağınıza ve bir iş yapacağınız zaman olumlu sonuçlar alacağınıza delalet eder.

Rüyada altın görmek genel olarak sürpriz olarak tabir edilir.

Yani kişinin yeni sürprizlerle karşılaşacağına yorulur.

Eğer altın kaybettiğinizi görürseniz o zaman da saklamış olduğunuz tüm sırların ortaya çıkacağına , zorluklarla mücadele edeceğinize işaret eder.

Rüyada Altın Bilezik Bulduğunu Görmek

Rüyada altın bilezik bulduğunuzu gördüyseniz , gerçek yaşam da bir şans veya kısmet ile karşılaşacağınıza , gerçek yaşam da eğer bekarsanız karşınıza çıkacak olan birisi ile dünya evine gireceğinize , evliyseniz çocuğunuzun olacağına alamet eder.

Bunun haricinde maddi olarak kazanç elde edeceğinize , birisinden size miras kalacağına veya yatırım yapıp ileride çok zengin birisi olacağınıza alamet eder.

 

Rüyada Altın Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

Yorumlar
  1. Anonim dedi ki:

    Ruyada başkasının kolunda altın bilezik görmek ne anlama gelir

  2. Oğuzhan karagöz dedi ki:

    Selamun aleyküm ben rüyamda askerim çatışmaya giriyorum ve bacağımdan vurguluyorum gülüyorum bundan 10 sene önce biri beni bıçaklamıştı bende onu bıçakladım ilk mahkeme mevsi müdafası sonradan ceza aldım yattım çıktım cezaevinde ve dışarda her ay birdefa bu rüyayı görüyorum ve gene aynı rüyanın içinde kendimi köyümün yaylalarında buluyorum çiçeklerin içinde uzanmış ve uç tane güvercin geliyor biri yaralı bacağıma konuyor uyanıyorum manası nedir acaba 10 yıl oldu ve ben her aybırkere bu rüyayı görüyorum tşkl

  3. Anonim dedi ki:

    Esim bana burma bilezik veriyloduYükleniyor...