Rüyada 4 (Dört) Büyük Melekten Birini Görmek

Rüyasında melek görmek, tamamen hayırlı işlere yorumlanır. Kişinin rüyasında bir bölgeye melek indiğini görmesi, nereye indiyse o yerin insanlarına büyük bir hayır gelir. O insanlar bereket içinde olurlar.

Huzursuzluktan, hastalıktan, mutsuzluktan kurtulurlar. Namuslu ve dürüst bir kimsenin rüyasında melek görmesi, o kişinin daha namuslu ve dürüst olacağına, insanlara doğru yolu göstereceğine işaret eder.

Rüyada Cebrail Görmek

Rüyasında Cebrail ( A.S ) Meleğini Görmek

Kişinin rüyasında Cebrail meleğini görmesi, o kişinin kalbinden geçenlerin, Allah’tan dilediklerinin kısa zamanda olacağına işaret eder.

Rüyayı gören kişinin rahatlayacağına, hasta ise sağlığına kavuşacağına, dürüst ve şerefli bir kimse olacağına rivayet edilir.

Rüyada Cebrail Görmek, Rüyasında dört büyük melekten biri olan ve peygamberimize Kur’an-ı Kerimi getiren Melek Cebrail (Aleyhis selâm)ı gören kimsenin gördüğü bu rüya, çok iyi çok
çok hayırlı bir rüyadır. Bu rüyayı gören kimse çok şerefli, çok değerli bir kimse olduğuna veya olacağına işarettir.

Rüyasında Cebrail’i (A.S.) görmek, şehit olarak ölmeye işarettir. Rüyayı gören kimse, her ne kadar uzun ömürlü olursa olsun, ne kadar çok yaşarsa yaşasın, ölürken şehit olarak veya şehit sevâbına ererek vefat edeceğine (öleceğine) işaret olarak yorumlanır.

Bir kimse rüyasında Cebrail (A.S.)dan yiyecek bir şey veya bir şeyler aldığını görse, bu onun (rüya sâhibinin) cennetlik, cennet ehlinden olduğuna veya olacağına işaret eder.

Kâfir olan bir kişi rüyasında Cebrail’i (A.S.) görse bu onun korku ve şiddete ve azaba düşeceğine işaretle yorumlanır.

Bir kimse rüyasında Cebrail’i (A.S.) görse rüya sâhibinin bu rüyası kendisinin, istek ve arzularının gerçekleşeceğine ve muradına ereceğine, düşmanlarına karşı galip (üstün) geleceğine işaret olarak yorumlanır.

Rüyasında Mikail ( A.S ) Meleğini Görmek

Rüyasında Mikail meleğini gören kişinin, Allah katında sevilen bir kul olduğu, o kişinin zengin olacağı, zenginliğini herkesle paylaşacağı, herkes tarafından sevilip saygı duyulan biri olacağı şeklinde tabir edilir.

Hem dünya da hem de ahirette, hak ettiği mevkiinin Allah tarafından kendisine verileceği anlamına gelir.

Mikail (A.S.) ismindeki meleği görmek, malının çok olacağına işarettir.

• Rüyasında büyük meleklerden Mikail Aleyhisselam’ı görmek, mala ve itibara kavuşur, şan ve şerefi artar, servet ve zenginliğiyle, cömertliğiyle şöhret (ün) yapar veya yapacağına işaretle tabir olunur.

• Bir kimsenin rüyada dört büyük melekten biri alan Mikail (a.s.)’i rüyada bir köyde veya kasabada imiş olduğunu görmesi, o bölgeye, o köy ve kasabaya bol yağmur yağacağına ve orada bolluk, bereket olacağına ve her şeyin ucuzlayacağına işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyasında İsrafil ( A.S ) Meleğini Görmek

Rüyasında İsrafil meleğini gören kişinin beklemediği bir anda çok güzel bir haber duyacağına, karlı bir iş için seyahat edeceğine işaret eder.

Rüya sahibinin hep hayırlı işler içinde olacağı, kalbinin temiz kalacağı ve insanlara karşı anlayışlı olacağı şeklinde yorumlanır.

İsrafil meleğin sura üflediğini ve bunu sadece rüyayı gören kişinin duyduğunu gören kişinin vefatını işaret eder.

Rüyasında Azrail ( A.S) Meleğini Görmek

Rüyasında Azrail meleğini gören kişinin, yaşamında kötü şeylerle uğraştığı işaret edilir.

Uğraştığı kötü şeyler yüzünden başına hep olumsuz şeylerin geldiğine, hep sorunlarla karşılaşmasına rağmen, hatta o kişinin yaptığı şeylerin kötü olduğunu bilmesine rağmen, yaptığı şeyden çıkarı olduğunu düşünüp, hatalarından ders çıkarmayıp hala aynı hatayı devam ettiğine işarettir.

Rüyada Melek Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir Yorum

  1. Ruyada dort meleğin geldiğin kendileri görmuyordum bana isimlerini süylediler bana dedilerki ayşeye dı oyle yapmasın bu sefer geldiğimide on gotrecez ellerinde bi kağıt vardı ben o kağıtı cekiyordum bakiyordum kağıta ayşeni ismi yoktu ve ben cok seviniyordum ayşe benim kızım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu