Rüyada Melek Görmek

Rüyada melek görmek, birden fazla anlamı vardır. İslami rüya tabirleri içerisinde melekle ilgili rüyalar genellikle hayra yorulur ve kişi için bolluk ve berekete işaret eder.

Eğer kendinizi melek olarak görmüşseniz insanlar arasındaki saygınlığınızın artacağına ve maddi manevi kazanç elde edeceğiniz anlamına gelir. Meleği insan kılığında görüyorsanız mutlu olacağınıza, temiz bir şekilde görüyorsanız ise bereketli zamanların geleceğine yorulur.

Fakat aksine meleği temiz değil de kötü bir surette görüyorsanız kötü zamanlar geçireceğinize ve hatalı davranışlarınızdan ötürü hoş görülmeyeceğinize yorumlanabilir.

Bir melek rüyada size selam veriyor ise hayırlara vesile olacak haberler alacağınıza, ahiret hayatınızda rahat edeceğinize, rüyanızda melekle konuşuyor iseniz yaradan tarafından şehadet konumuna ulaşacağınıza işaret eder.

Rüyada Melek Görmek İhya

Rüyada melek görmek, hayra ve iyiliğe yorulur.

• Rüyasında bir mahalle (bir yere) melek indiğini görmek, o mahallin (o yerin) halkına bir hayır gelir ve onlar bir nimete kavuşurlar ve gamdan kederden ve sıkıntıdan kurtulurlar, şeklinde tabir olunur.

• Rüyada büyük meleklerden Cebrail Aleyhisselam’ı görmek, dilek ve muradına kavuşacağına işaretle tabir olu-
nur. Yine Rüyasında büyük meleklerden Mikail Aleyhisselam’ı görmek, mala ve itibara kavuşur, şan ve şerefi artar,
servet ve zenginliğiyle, cömertliğiyle şöhret (ün) yapar veya yapacağına işaretle tabir olunur.

İslami Rüyalar Bereketi Simgeler

İslami rüyalar, rüyada göreceğiniz varlığa, olaya ve gerçekleşme durumuna bağlı olarak birbirinden farklı şekillerde yorumlanabilir. İslami rüya tabirleri kişiden kişiye değişmekle beraber eğer kutsal sayılan varlıklar ve olaylar görüyorsanız lehinize mutluluk, iman ve huzurun sağlanacağı hususunda yorumlanır. Beklenmedik olumsuz İslami rüyalar görüyorsanız hayatınızda eksik giden veya hatalı yaptığınız şeyleri düzeltmenin gerektiğini gösterir.

Genellikle melek görmek güzel zamanlara işarettir. Melek size doğru yaklaşıyorsa, hayat felsefenizi, tavırlarınızı ve bakış açınızda değişiklik yapmanız gerektiğine işaret eder. Meleklerin sizinle irtibata geçtiğini görmeniz imanlı bir Müslüman olduğunuza ve mükafatlandırılacağınıza işaret eder. Rüyada meleklerin size bir şeyler vermesi şehadet mertebesine yükselebileceğinize, Allah yolunda şehit olacağınıza ve Allah’ın sevgili bir kulu olduğunuza yorulur.

Görülen İslami rüyalar arasında kabre inen bir melek var ise bol rızkla, bereketli bir hayata, durumu iyi olmayan Müslümanın zengin olacağına veya Allah katında şehadet mertebesine yükseleceğine işarettir.

Meleklerin Allah’ın görevlendirdiği gözle görülmeyen varlıklardır. Eğer bu varlıkları rüyanızda görür iseniz bu çoğunlukla kişinin temiz kalpliliğine, Allah inancının olmasına ve hayırlı bir geleceğe sahip olacağına yorulmaktadır.

İslami rüya tabirleri, herkesin zaman zaman görebileceği kutsal sayılabilecek rüyaların yorumlanmasına verilen isimdir. Bu İslami rüya tabirlerinin anlamları kişiden kişiye değişebileceği gibi rüya içerisinde göreceğiniz olayların gelişme şekline bağlı olarak farklı bir biçimde yorumlanabilir. O yüzden rüya tabirini net öğrenebilmek için rüyanızı da net hatırlamanız gerekmektedir. Allah yolunda ilerleyen bir Müslüman iseniz bu tür İslami rüyaların sizler için olumlu, bereketli günler geleceği hususunda yorumlanması muhtemeldir.

Rüyada İnsan Kılığında Melek Görmek

Rüyada İnsan Kılığında Melek Görmek

Rüyada görülen insan kılığındaki melek sıkıntı ile geçen günlerin geride kalmasına ve eldeki imkânların önemli derecede artarak mutlu olunmasına delalet eder. Ayrıca kalbin ferahlamasına ve hayırlı bir biçimde hayat sürmeye işarettir. Rüyada insan kılığında melek görmek Allah’ın sevdiği kullardan biri olmaya ve mutlu bir biçimde huzurlu bir hayat süremeye işaret eder. Ayrıca Rüyada görülen insan kılığındaki melek hak yolunda yapılabilecek en şerefli görevlerden birini yapabilmeye alamet eder. Aynı zamanda mutlu ve huzurlu bir aileye sahip olmaya da delalet etmektedir.

Rüyada Meleklerin Uçtuğunu Görmek

Rüyasında meleklerin uçtuğunu gören kişinin ekonomisinin ve aile bütçesinin birtakım sıkıntılara gireceğine, hiçbir durumda karamsarlık duygusu ile karşılaşmayacağına, bazı durumlardan dolayı üzüleceğine delalet eder. Aynı zamanda bir sebepten ötürü büyük bir zarar edileceğine, kötü bir kışı tarafından oyuna getirileceğine, umutsuzluk ve belirsizlik ile geçirilmiş olan günlerin geride bırakılacağına, mal ya da mülk kazanacağına ve bir konu hakkındaki endişeli olan bekleyişin son bulacağına işaret etmektedir.

Rüyada Gökyüzünde Melek Uçtuğunu Görmek

Rüyada gök yüzünde melek uçtuğunu görmek, rüya sahibinin kuruş olduğu sağlam dostluklardan dolayı sırtının yere gelmeyeceğine ve adap konusunda bazı kişilere önderlik edeceğine işaret olmaktadır. Rüyasında gökyüzünde uçan bir melek gören kişilerin başı sıkışan biri ya da birilerinin çaresine çözüm olacağına delalet eder.

Rüyada Melek Işığı Görmek

Rüyada Melek Işığı Görmek

Rüyada görülen melek ışığı rüyayı gören kişinin mutsuz olmasına neden olan sıkıntılarının kısa bir süre içerisinde son bulmasına ve tekrardan eskisi kadar mutlu olunacağına işaret etmektedir. Ayrıca umutlarını kaybetmek ya da zorda kalma şeklinde de yorumlanmaktadır. Riyayı gören kişinin iyi bir insan olması halinde iyi insanlar tanımaya ve güzel arkadaşlık ilişkileri kurmasına delalet eder. Ayrıca rüyada melek ışığı görmek kişinin yaşlı olması durumunda hanesinde bolluk ve bereketin her daim baki kalacağına ve her işini zamanında yapacağına işaret etmektedir.

Rüyada Meleklerin Koruduğunu Görmek

Rüyada meleklerin koruduğunu görmek pek çok farklı anlama gelmektedir. Rüyasında meleklerin koruduğunu gören kişinin neşesinin yerine geleceğine ve bazı kimselerden menfaat göreceğine işaret etmektedir. Aile içerisinde yaşanan bazı tartışmaların son bulacağına ve herhangi bir maddi sıkıntıya düşmeyeceğine delalet eder. Ayrıca çok büyük bir prestije ve kazanca ulaşacağı şeklinde de yorumlanmaktadır. Bunun yanı sıra rüyanın sahibi tekrar birikim yapmaya başlayacak ve insanları bir şekilde hayır dualarını alacaktır. Oldukça güzel ve sürpriz gelişmeler ile karşı karşıya kalacağına ve başarılı bir kişi olacağına delalet etmektedir. Haktan gelen her türlü zorluğa göğüs gerebileceğini ve hedeflerini her daim başarıyla tamamlayacağına işaret etmektedir.

Rüyasında meleklerin koruduğunu gören kişi ferahlayacak ve mesleki hayatında büyük başarılar elde edeceğine alamet etmektedir. Maddi olanaklarının sınırsız olacağına ve bu nedenle herhangi bir eksiğinin kalmayacağı da söylenmektedir.

Rüyada Erkek Suretinde Melek Görmek

Rüyasında melek erkek suretinde melek gören kişi karşısına çıkacak hayırlı bir insan yönünde yorumlanmaktadır. Bu hayırlı insandan gelecek olan maddi ya da manevi desteğe delalet eder. Rüya sahibinin saf ve temiz kalbinin ve iyi niyet ile gerçekleştirdiği eylemlerinin karşılığını alacağına işaret etmektedir. Bu nedenle kişinin adından hayırlı bir biçimde söz ettireceğine ve huzur bulmaya da işarettir.

Rüyada erkek suretinde melek görmek mutlu ve huzurlu bir hayat sürmeye de haberci olmaktadır. Bu nedenle erkek suretindeki melek pek çok olumlu habere aynı anda işaret olarak gösterilebilmektedir.

Rüyada Kuran Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu