M Harfi Rüya TabirleriRüya Tabirleri

Rüyada Melek Görmek

Rüyada melek görmek, birden fazla anlamı vardır. İslami rüya tabirleri içerisinde melekle ilgili rüyalar genellikle hayra yorulur ve kişi için bolluk ve berekete işaret eder.

Eğer kendinizi melek olarak görmüşseniz insanlar arasındaki saygınlığınızın artacağına ve maddi manevi kazanç elde edeceğiniz anlamına gelir. Meleği insan kılığında görüyorsanız mutlu olacağınıza, temiz bir şekilde görüyorsanız ise bereketli zamanların geleceğine yorulur.

Fakat aksine meleği temiz değil de kötü bir surette görüyorsanız kötü zamanlar geçireceğinize ve hatalı davranışlarınızdan ötürü hoş görülmeyeceğinize yorumlanabilir.

Bir melek rüyada size selam veriyor ise hayırlara vesile olacak haberler alacağınıza, ahiret hayatınızda rahat edeceğinize, rüyanızda melekle konuşuyor iseniz yaradan tarafından şehadet konumuna ulaşacağınıza işaret eder.

Rüyada Melek Görmek İhya

Rüyada melek görmek, hayra ve iyiliğe yorulur.

• Rüyasında bir mahalle (bir yere) melek indiğini görmek, o mahallin (o yerin) halkına bir hayır gelir ve onlar bir nimete kavuşurlar ve gamdan kederden ve sıkıntıdan kurtulurlar, şeklinde tabir olunur.

• Rüyada büyük meleklerden Cebrail Aleyhisselam’ı görmek, dilek ve muradına kavuşacağına işaretle tabir olu-
nur. Yine Rüyasında büyük meleklerden Mikail Aleyhisselam’ı görmek, mala ve itibara kavuşur, şan ve şerefi artar,
servet ve zenginliğiyle, cömertliğiyle şöhret (ün) yapar veya yapacağına işaretle tabir olunur.

İslami Rüyalar Bereketi Simgeler

İslami rüyalar, rüyada göreceğiniz varlığa, olaya ve gerçekleşme durumuna bağlı olarak birbirinden farklı şekillerde yorumlanabilir. İslami rüya tabirleri kişiden kişiye değişmekle beraber eğer kutsal sayılan varlıklar ve olaylar görüyorsanız lehinize mutluluk, iman ve huzurun sağlanacağı hususunda yorumlanır. Beklenmedik olumsuz İslami rüyalar görüyorsanız hayatınızda eksik giden veya hatalı yaptığınız şeyleri düzeltmenin gerektiğini gösterir.

Genellikle melek görmek güzel zamanlara işarettir. Melek size doğru yaklaşıyorsa, hayat felsefenizi, tavırlarınızı ve bakış açınızda değişiklik yapmanız gerektiğine işaret eder. Meleklerin sizinle irtibata geçtiğini görmeniz imanlı bir Müslüman olduğunuza ve mükafatlandırılacağınıza işaret eder. Rüyada meleklerin size bir şeyler vermesi şehadet mertebesine yükselebileceğinize, Allah yolunda şehit olacağınıza ve Allah’ın sevgili bir kulu olduğunuza yorulur.

Görülen İslami rüyalar arasında kabre inen bir melek var ise bol rızkla, bereketli bir hayata, durumu iyi olmayan Müslümanın zengin olacağına veya Allah katında şehadet mertebesine yükseleceğine işarettir.

Meleklerin Allah’ın görevlendirdiği gözle görülmeyen varlıklardır. Eğer bu varlıkları rüyanızda görür iseniz bu çoğunlukla kişinin temiz kalpliliğine, Allah inancının olmasına ve hayırlı bir geleceğe sahip olacağına yorulmaktadır.

İslami rüya tabirleri, herkesin zaman zaman görebileceği kutsal sayılabilecek rüyaların yorumlanmasına verilen isimdir. Bu İslami rüya tabirlerinin anlamları kişiden kişiye değişebileceği gibi rüya içerisinde göreceğiniz olayların gelişme şekline bağlı olarak farklı bir biçimde yorumlanabilir. O yüzden rüya tabirini net öğrenebilmek için rüyanızı da net hatırlamanız gerekmektedir. Allah yolunda ilerleyen bir Müslüman iseniz bu tür İslami rüyaların sizler için olumlu, bereketli günler geleceği hususunda yorumlanması muhtemeldir.

Rüyada Kuran Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu