Rüyada Zeytinyağı Görmek

Rüyada Zeytinyağı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada zeytinyağı görmek, uzun ömre, mutluluk ve sürura işarettir. Rüyada zeytinyağı; arzuların harekete gelmesine ve hastalıklardan afiyete alamettir. Kişinin rüyada zeytinyağı görmesi, ilme, hikmete, berekete ve menfaate, hoş rızka, kutsal zata ve hoş eşe delalet eder. Çünkü zeytin kutsal bir meyvedir.

Rüyada Zeytinyağı Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada zeytinyağı çok, bol nimete nail olmaya, bol ve geniş bir rızka salip olmak demektir. Günahkar bir kimsenin rüyasında zeytinyağı görmesi, inanç ve hidayet nuruna ermeye, tövbeye, ilme işarettir. Rüyada zeytinyağı görmek, güvenlik edilir dayanıklı şeye tutunmaya ve insanların hayırlılarına delâlet eder.

Rüyada görülen zeytinyağları, rızık ve caiz mal, onunla yağlanan kimse için de şifadır. Zeytinyağları, bilim, bereket ve hidayet, batini nur ve caiz rızıktır. Bazen zeytinyağının rüyalarda görünmesi göz, kalp nuruna ve yeni bir evlada işarettir.

Rüyada hoş, leziz ve pak zeytinyağının kötü bir şekilde görülmesi sözü bozmaya, kötü zeytinyağı şişesinin hoş ve hoş olarak görülmesi, hoş muameleye alamettir.

Rüyada görülen zeytinyağı, caiz rızktır. Abdülgani Nablusi ye göre; Zeytinyağı görmek, kalp nuruna, yeni çocuğa yahut eski eşyaların değiştirilmesine delalet eder. Rüyada duru bir zeytinyağı görmek, bizzat için iyi niyetli şahıslar yönünden iyilik düşünüldüğüne, bulanık zeytinyağı görmek şayet bizzat ile ilgili lakırtı yapıldığına ve işlerinin kıskanıldığına delalet eder.

Bir diğer rivayete göre de: Rüyada görülen zeytinyağı, rızık ve caiz mal, onunla yağlanan kimse için de şifadır.

Rüyanda Zeytinyağı İçmek

Rüyanızda zeytinyağı yediğinizi görmek, elinize caiz mal ve rızık geleceğine işaretle deyim olunur. Rüyada zeytinyağı sürünmek, acı ve sıkıntıya düşeceğinize işaretle deyim olunur. Rüyada zeytinyağı görmek, caiz mal sahibi olmaya, sağlıklı ve deva bulmaya işaretle deyim olunur.

Rüyada Zeytinin yağını içtiğini görmek, bedenin sağlığına, afiyete, hastaların iyileşip esenlik bulmasına, sabır ve sebata delalet eder. Bir kimsenin rüyada zeytinyağından içtiğini görmesi, sihirden yahut hastalıktan kurtuluşa işarettir. Rüyada zeytinyağından yemek, caiz mala delalet eder. Yine rüyada zeytinyağı görmek yahut yemek, hayır ve berekete işarettir.

Rüyada Zeytinyağını Dökmek

Bazı kez de zeytin yağını yemeğe, salataya dökmek basit elde ettikleri mala, caiz rızka, sevince ve geçimde genişliğe işaret eder.

Rüyada Zeytinyağı Kutusu Görmek

Bir kimsenin rüyasında zeytinyağları kutusu görmesi, rızık ve caiz mala delalet eder, esenlik ve şifaya alamettir. Bazen dahi zeytinyağının kutusu, bilim, bereket, hidayet, sebep, batını nur ve caiz rızka delalet eder.

Rüyada Zeytinyağı Bidonu Görmek

Su bidonu içerisinde zeytin yağı görmek, düş sahibinin zenginliğine delalet ettiği gibi, zeytin yağı bidonu görmek de, bölümde ucuzluğun olacağına, fazlalık ve bereketin geleceğine işaret eder.

Rüyada Zeytinyağını Satın Almak

Rüyada zeytinyağından satın aldığını görmek, hayır ve menfaate, feyz ü berekete delalet eder ayın vakitte bol ve geniş rızka işarettir. Kirmanî demiştir ki: Rüyada zeytinyağını satın alıp evine götürdüğünü görmek, hayırlı rızka ve çok mala delalet eder.

Rüyada Zeytinyağı Fabrikası Görmek

Rüyada zeytinyağını yapan fabrikayı görmek, düş sahibinin büyük bir iş yapmaya teşebbüs edeceğine işaret eder. Rüyasında zeytinyağlarının fabrikasında çalıştığını gören kimse sağlık bulur, parasal hali düzelir ve saadete erişir.

Rüyada Zeytinyağını Doldurmak

Bütün insanlar için hayra alamettir. Mal, nesne ve onurlu bir kimseye de delalet eder. Rüyada zeytinyağını doldurduğunu görmek, hayır ve berekete delalet eder.

Rüyada Zeytinyağı Şişesi Görmek

Yine zeytin yağı rüyası, göz ve gönül nuruna ve kalp sefasına delalet eder. Zeytinyağının şişesi bolluğa delalet eden bir düş olduğu gibi, insanların ondan yararlanma edeceği ödüllü yağmurların yağacağına dahi alamettir. Rüyada zeytinyağıyla dolu testiyi görmek, varlık ile deyim edilir.

Rüyada Zeytinyağının Dökülmesi

Çetinlik ve meşakkate işarettir. Rüyada zeytin sıktığını görmek, hayır ve menfaate, esenlik ve afiyete delalet eder. Rüyada zeytin sıkacak aleti görmek, öğrenci için ilme, yoksul için rızka delalet eder. Sıkacak aleti hayra dahi delalet eder.

Rüyada zeytinleri sıkan bir kimseyi görmekse, acı, üzüntü, şiddet ve sıkıntıdan kurtulmaya belirti eder.

Rüyanda zeytinyağıyla yağlanmak

ziynet ve ferahlık ile deyim olunur. Sürdüğü yağ normali aşmamışsa, bu ziynettir. Eğer yağın kokusu çirkin şayet, koku ve gücü nispetinde kötü bir isimle anılmaya delalet eder. Genel anlamda rüyada zeytinyağı görmek hayırlı bir düş olup, fazlalık ve berekete delalet etmektedir. İlme, berekete, hidayete, batın”” nura, caiz rızka, göz ve kalp nuruna, Bununla yağlanmak şifaya, Temiz zeytinyağının kötü kokması sözü bozmaya; Zeytinyağı satan kimseyi görmek meliklere yakın olmaya, bilim sahiplerine hizmet etmeye; hidayet ve ilme delallet eder. Berrak, pak şişede zeytinyağı fazlalık ve berekettir.

Rüyada Küçük Köpek Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu