Rüyada Yırtık Elbise Görmek Ne Demek, Neye İşarettir?

Rüyada Yırtık Elbise giydiğini görmek kötü ve art niyetli insanlardan gelecek zararlara işarettir. Rüya sahibinin akrabalarında ve yakın çevresinde ona zarar vermek isteyen insanların varlığını gösterir. Ayrıca umulmadık bir zamanda yakın bir dosttan darbe alınacağına da işarettir. İmam Nablusi(r.a.)‘ya göre rüyada yırtık elbise gören kimse, aynı zamanda ruhsal anlamda da boşluklara işarettir. Rüya sahibi ne kadar çabalarsa çabalasın kendini ifade edemez ve hep yalnızlığa mahkûm olur.

Rüyada yırtılmış elbiseleri veya eski elbise parçaları satın aldığını görmek, hayırlı bir Rüya sayılmaz. Fakirliğe işarettir. Çünkü parçalanmış elbiseyi satan kişi kendisinden iyi olmayan şeyleri uzaklaştırmak istemiş demek olur anlamı taşımaktadır. İşte bu inceliğe işaretle eskimiş, parçalanmış elbise veya parçaları almak iyi değildir, fakirliğe işarettir. Ama eskimiş, parçalanmış elbiseleri sattığını görmek iyiliğe ve hayra işarettir. Bu da fakirlikten kurtulmaya, yoksulluğun gitmesine işaret eder.

Rüyada Elbise Yırtmak

Rüyasında elbisesini yırtmak yahut yırtılmış görmek, iki türlü yorumlanır. Dindar ve imanı tüm bir kimse, rüyasında elbisesinin yırtıldığını yahut kendisinin yırttığını görse, bu rüyası, onun (rüyayı görenin) dost ve dostlarının yanında saygınlık ve saygınlığının artacağına işarettir. Aynı rüyayı dindar ve dini tüm olmayan bir kimse görse, bu rüyası onun üzüntü ve kedere düşeceğine işaret eder. Rüyasında elbiselerini yırttığını görmek, pekçok yorumculara göre, üzüntü ve kedere işarettir biçiminde yorumlanır.

Bazı yorumculara göre şayet, Rüyasında kendi elbisesinin bir tarafından yırtıldığını gören kimsenin evinde bir hastalık meydana geleceğine ve bu sebepten aile içerisinde bir üzüntü ve acı olacağına işarettir. Rüyasında elbisesinin sökük ve yırtığını diktiğini gören kimsenin hastalık ve sıkıntıdan kurtulacağına işaret eder.

Rüyada Yırtık Para Görmek

Rüyada yırtık para görmek, rüya sahibinin dini anlamda iyi bir insan olduğuna, helal yollardan ve zorluklar ile mücadele ederek geçimini sağladığına işarettir. Ayrıca rüya sahibinin hayırlı evlatlar yetiştirdiğine de delalet eder. Ancak yırtık para aynı zamanda yatırımların doğru yapılması gerektiğine dair bir uyarıdır.

Rüyada Yırtık Elbise Giymek

Rüyada yırtık elbise görmek, hayat boyu rahat ve bolluk içinde bir yaşam sürüleceğine işarettir. ^Rüyada elbisenin yırtılması, tüm işlerin yolunda gideceğine ve rızkın artacağına delalettir. Rüya sahibinin eline onu tüm borçlarından kurtaracak ve hayat boyu rahat bir yaşam sürmesini sağlayacak bir para geçeceğini gösterir.

Rüyada Yırtık Ayakkabı Görmek

Rüyada yırtık ayakkabı görmek, iyiye yorumlanmaz. Rüya sahibinin dost zannettiği kişiler tarafından kandırılacağına ve darbe yiyeceğine işaret eder. Rüya sahibinin başına gelecek çeşitli musibetlere ve şanssızlıklara delalettir. Ebu Saidü’l-Vaaz (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Rüyayı gören kişi zorluklar ile boğuşacağına, darlığa düşeceğine ve üzüleceğine işarettir.

Rüyada Yırtık Kâğıt Görmek

Rüyada yırtık kâğıt görmek, umutsuzluğa kapılmayı gösterir. Rüya sahibinin istekleri uğruna çıktığı yolda pek çok zorlukla karşılaşacağını ve dostları tarafından yüzüstü bırakılacağını gösterir. Buhari Şerhi (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Rüya sahibinin yaptığı planlar bozulur, aksilikler yaşar, maddi ve manevi anlamda kayıplar görür. Ayrıca bu rüya şansın son bulacağı bir süreçten geçileceğine de işarettir.

Rüyada Yırtık Çorap Görmek

Rüyada yırtık çorap görmek, rüya sahibi varlıklı da olsa malının bereketini göremeyeceğine, borçlardan bir türlü yakasını kurtaramayacağına işarettir. Kirmâni (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Kazanılan para ve malın bereketinin olmayacağına, kısa sürede hepsinin yok olup gideceğine işarettir. Aynı zamanda har vurup harman savuran kişiye de delalettir.

Rüyada Yırtık Pantolon Görmek

Rüyada yırtık pantolon görmek, evli ve bekâr kişilere göre değişmektedir. Evli rüya sahibi için alkol ve kumar alışkanlığı olan hayırsız eşe delalettir. Bu nedenle evde büyük tartışmaların yaşanacağını gösterir. Bekâr kişiler için ise evde kalmaya ve kısmetsizliğe yorumlanır.

Rüyada Yırtık Kazak Görmek

Rüyada yırtık kazak görmek iki şekilde yorumlanır. Rüya sahibinin aile içinde huzura erişeceğine, sıkıntıların bir bir geride kalacağına ve bolluk içinde bir yaşam sürdürüleceğine işarettir. Aynı zamanda İbni Cerir (r.a) Buyurmuştur ‘ki; planların alt üst olacağına, bir anda tüm işlerin tersine döneceğine ve tüm malın mülkün kaybedileceğine de delalettir.

Rüyada Yırtık Ceket Görmek

Rüyada yırtık ceket görmek, önemli ve zor işlerin üstesinden başarı ile gelineceğini gösterir. Bu işler sonrasında mertebenin ve kazancın artacağına, güzel haberler alınacağına ve haneye giren paranın artacağına işarettir.

Rüyada Mezar Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu