Rüyada Tilki Görmek

Rüyada Tilki Görmek Ne Demek, Neye İşarettir?

Rüyada tilki görmek, İslami yorumu ile kötü bir insana delalet eder. Aynı zamanda, bu rüya uyarıcı nitelik taşımaktadır. Rüya sahibinin yakın çevresinde bulunan, sürekli yalan söyleyen, kötü niyetlere sahip kişilere işaret eder. Kişi, bu insanlara karşı dikkatli olmalıdır.

Kirmani(r.a) yorumu ile rüyada tilki görmek, içinde sevgi olmayan, duygusuz bir adama yorulur. Rüyada beyaz tilki görmek, aldatıcı olaylara da tabir olunur. Bazı alimlere göre rüyada tilki kovaladığını görmek, aşırı kurnaz bir insanın varlığı ile tabir olunur.

Rüyada Tilki Postu Görmek

Rüyada tilki postu görmek, Kirmani ( r.a ) demiştir ki; bir iş için harcanacak bir miktar para ya da bu iş için elden çıkacak bir mala delalet eder. İş hayatında yapılacak bir takım masraflara da yorumlanmaktadır.

Rüyada Tilki Sürüsü Görmek

Rüyada tilki sürüsü görmek, geçmişte çözüme kavuşturulmuş problemlerin tekrar gündeme geleceğine işaret eder. Bir başka yorumu ile bu rüya, akrabalar ile araya mesafe koymaya, bağları koparmaya yorumlanır.

Rüyada Tilki Yakalamak

Rüyada tilki yakalamak, temiz kazanca yorumlanır. Kaybedilen maddi ve manevi gücün tekrar kazanılacağına tabir olunur. Uzun zamandır çaba gösterilen bir işten elde edilecek menfaate işaret eder. Ele geçecek bir fırsat anlamına da gelir.

Rüyada tilki yakaladığını ve avladığını görmek, genellikle hilekar ve yalancı bir dost ya da arkadaşa tabir olunmaktadır. Fakat rüyada görülen tilkinin nerede görüldüğü de yorum için önemlidir. Öyle ki tilki evde görülüyor ise ve halkından birinin aileyi kandırması ya da oyun oynaması söz konusu olur. Bunun yanında rüyada tilki görmek beklenmedik bir olayla karşılaşmak olarak ta yorumlanmaktadır.

Rüyada Tilki Yakalamak

Rüyada Tilki Yakalamak İslami Anlamı

Cafer-i Sadık (r.a)’a göre bu rüya tamamen kötü niyetli ve düzenbaz birinin dostluğunu kazanmaya ve bu nedenle duyulacak sıkıntılar olacağına tabir edilmektedir. Ayrıca bazı dini yorumculara göre bu rüya hayra yorumlanmalıdır. Çünkü rüya sahibinin bir düzen bazdan kolayca kurtulacağına ve bunun için mutlu olacağına tabir olunur.

Rüyada Tilki Avlamak

Rüyada tilki avlamak kandırılan kişinin olayın peşine düşmesi ve çözümü için çabalaması olarak yorumlanmaktadır. Bazı İslam alimlerine göre ise bu rüya kişinin yakın zamanda bir kadından ya da beklemedi bir kişiden yoğun ilgi duyması ve bundan dolayı rahatsızlık duyması olarak tabir edilmektedir.

Rüyada Tilki Beslemek

Rüyada tilki beslemek, müjdeli haber olarak yorumlanır. İmam Nablusi (r.a) buyurmuştur ki; hayırlı kazançlar elde etmeye ve bu kazançlarla iyi işler yapmaya delalet eder. Bir diğer yorumu ile bu rüya, kişinin iş hayatı ile ilgili yeni fikirler edineceğine, yeni kararlar alacağına tabir edilir. Dini anlamı, aile, akraba ya da yakın arkadaşlardan birine yapılacak bir iyilik olarak yorumlanır.

Rüyada Tilki Saldırması

Rüyada tilki saldırması kişinin hayatına yakın zamanda önemli bir müdahale olacağına ya da ciddi şekilde kaydırılacağına ve bu nedenle para ya da mal kayıpları yaşanacağına tabir olunmaktadır. Ayrıca bazı dini yorumculara göre bu rüyayı gören kişinin kısa bir süre sonra ciddi bir şekilde hastalanacağına ya da aileden birinin rahatsızlanmasına tabir edilmektedir.

Rüyada Tilki Isırması

Rüyada tilki ısırması kötü niyetli ve dedikoducu bir kimseden küçük bir zarar görmeye ve bunu görerek savunma oluşturmaya tabir olunur. Bazı alimlere göre ise bu rüya son derece tehlikeli bir rüya olup kısa süre gerçekleşecek bir kavgaya tabir edilir.

Rüyada Tilki Sevmek

Rüyada tilki sevmek, İslami yorumu ile çekilen sıkıntıların ardından gelecek feraha işaret eder. Rüya sahibinin çevresinde bulunan akıllı ve zeki bir insan ile yapılacak ortaklık ya da fikir birliğine de tabir olunur.

Rüyada tilki sevmek dini alimler tarafından kişinin harama bulaşması ve hata yapması olarak yorumlanır.  Ayrıca bazı alimler bu rüyayı bir işten kolayca sıyrılmak ve bu nedenle insanların dedikodu yapması olarak ta tabir edilmektedir.

Rüyada Tilki Yuvası Görmek

Rüyada tilki yuvası görmek, manevi anlamda güçleneceği, ruhsal olarak iyileşme yaşanacak huzurlu bir döneme tabir edilir. İş hayatında rüya sahibinin rakiplerinin olduğuna ve rekabette yaşanacak sorunlara yorumlanır. Bazı alimlere göre makam sahibi olmak şeklinde yorumlar.

Rüyada Beyaz Tilki Görmek

Rüyada Beyaz Tilki Görmek

Rüyada beyaz tilki görmek, kurnazlıkla yapılacak bir işten karlı çıkmaya yorumlanır. Mesleki hayatta hiç umulmayan bir yükseliş ya da terfiye delalet eder.

Rüya tabiri yorumcularına göre rüyada ak renkli tilki görmek düş sahibinin sevmediği, beğenmediği bir insanla kaynaşacağına, kendi kendisinin ön yargılarını kıracağına işaret eder. Bazı tabircilere göre rüyada ak tilki görmek düş sahibinin kazanacağı mal ve mülke yorumlanır.

Rüyada Tilki Öldürmek

Rüyada tilki öldürmek kişinin dolandırıcı ve riyakar birinin gerçek yüzünü görmesi ve onunla olan ilişkisini bitirmesi olarak yorumlanmaktadır. Bazı alimlere göre ise bu rüya kişinin ailesinden birinin dolandırıcılık ya da hata yapması ve bu nedenle üzülmeye tabir olunur.

Rüyada Tilki Yavrusu Görmek

Rüyada Tilki Yavrusu Görmek

Rüyada tilki yavrusu görmek, rüyayı gören kişinin huzurunu kaçıran, üzüntü veren bir durumdan kurtulacağına işaret eder. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; bu rüya, mücadele edilen bir konunun sonuca ulaşacağına ve kişinin yararına olacağına tabir edilir. İş ve mesleki hayatta zafer yaşanacağına da yorumlanır. Bir diğer yorumu ile yeni ve güzel bir habere delalet eder. Bekar kişiler için birlikteliklerde ilerleme olacağı ve ilişkinin resmiyete döküleceği anlamı taşır.

Rüyada tilki yavrusu görmek genellikle küçük çaplı bir sıkıntı yaşanacağına ve bunun kişinin genellikle evinden ya da ailesinden biri tarafından ortaya çıkacak bir sorun olacağına tabir edilmektedir. Ayrıca çok sayıda alime göre bu rüya dedikodu şeklinde bazı küçük tartışmaların yaşanacağı ve bu nedenle ailenin huzursuzluk yaşayacağına tabir olunmaktadır.

Rüyada Tilki Kovalamak

Rüyada tilki kovalamak bir düzenbazlığın anlaşılması ya da ayyuka çıkması şeklinde herkesçe öğrenilmesi olarak tabir edilmektedir. Ayrıca çok sayıda yorumcu tarafından evdeki yani aile içindeki kötü niyetli ve dedikoducu kimseye yorumlanmaktadır.

Rüyada Köpek Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu