Rüyada Tesbih Görmek Yapmak Ve Çekmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada tesbih gören kişi güzel ve mutluluk verici gelişmelere şahit olacağını ileten bir rüyadır. Rüyada tesbih görmek tesbihi gören kişi açısından hayırlı işlerin ve bol kazançların kazanılacağına işaret eder. Rüyasında tesbih gören kişinin Allah katında makbul olduğuna inanılır. Bir başka yapılan yorumlara göre rüyasında tesbih gören kişi için dini bütün bir kadın olarak düşünülür.

Rüyasında namazdan sonra tesbih çektiğini gören kişi tüm sıkıntı ve tasalarından kurtulacağına ve esenliğe kavuşacağına delalet eder.

Rüyada Tesbih Görmek Diyanet

Rüyasında dizilmiş taneler durumunda (tesbih taneleri) görmek, çekilen tesbihlerden bir tesbih görmesi hayırla ve
iyiye yorulan hayırlı bir düş olarak deyim edilir.

• Rüyasında tesbihinin ipinin kopması ve tanelerin dağılmasını görmek, üzüntü ve sıkıntıya işaretle deyim olunur.

• Bir kimsenin rüyada tesbih görmesi, her yönüyle hayırlı bir rüyadır. Bilindiği üzere tesbih, Cenab-ı Allah’ı tesbih
etmek demektir ki, “sübhanallah” diye Rabbimizi noksan sıfatlardan ırak tutmak, kemal sıfatlarla vasıflamak anlamı taşır. Müminler Allah’ı her daim tesbih ederler, Allah’ı tesbih etmeyen kefere zümresidir. Bunun içindir ki, rüyada tesbih ettiğini (tesbih çektiğini) görmek, caiz kazanç ve bereket elde etmeye nimetlere ermeye, ün ve şeref sahibi olmaya işarettir denilmiştir. Bu rüyayı bekar bir kişi görse, onurlu ve asaletli bir eşe kavuşur denilmiştir.

Rüyada Tesbih Çekmek

Rüyasında tesbih çekerken kendini gören kişinin çevresinde hayırlı ve kendisi için dost olacak insanların sayısının fazla olduğuna işaret eder. Bir kimse rüyasında Allah’ın isimlerinden birisini zikrederek tesbih çekiyorsa tüm hastalıklarından kurtulacağına işaret eder. Bu kişilerin tehlikelerden ve kazalardan korunacağına inanılır.

Rüyada Tesbih Yapmak

Rüyasında tesbih yaptığını gören kişinin, kazancının yükseleceği, bereketli bir kazanç elde edeceği, çevresine, kendisine ve ailesine hayırlı bir kişi olacağı, birçok kişiye elinde bulunan imkanlar ile yardımcı olacağına ve birçok kişi tarafından sevilip sayılacağına delalet eder.

Rüyada Tesbih Dizmek

Rüyasında ipe tesbih dizdiğini gören kişi çok hayırlı işlere girişeceğine, şansının ve bahtının açılacağını, bu rüyayı gören kişinin çok iyi fırsatlar ile karşılaşacağına işaret eder.

Bu kişiler bekar ise mutlu bir yuva kuracakları, işsiz iseler aradıkları işi bulacakları, yakınları hasta ise şifa bulacaklarına işaret eder. Rüyada tesbih görmek her anlamda hayırlı işlere işaret etmektedir.

Rüyada Tokat Attığını Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

3 Yorum

  1. Merhaba ben rüyamda gerçekte ayrıldığım nişanlımın ismini namaz tesbihine ekleyerek yazdım sonra komşularımız ve annem gelip o tesbihte yazılı olan ismi tesbihten çıkarmak istedi bunu yaparken tesbih bozuldu daha sonra düzeltmek için çantamıza koyduk yorumlarsanız çok mutlu olurum

  2. Merhaba ben nil .kız kardeşim rüyasında beni ve sevgilimi görmüş, ben bekarım, babamın evinin önünde bir kamyon varmış, kamyonun arkasında benı ve sevgilimi yere çökmüş birşekilde elimizde ip varmış bir ucu sevgilimin elinde bır ucu benim elimde tespih dizerken görmüş, bana demişki babam görür sizi . bende demişim ki babamlar bizi görmesin diye burda duruyoruz, tabir ederseniz sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu