Rüyada Taç Takmak ve Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada taç takmak rüyayı gören kişi onurlanacağı bir durum ile karşılaşacağına delalet eder. Bu rüya genel olarak hayırlı ve güzel bir rüyadır.

Genellikle talih kuşu konması olarak tabir edilir. Bekar kişi böyle bir rüya gördüyse zengin , anlayışlı ve aynı zaman da cömert olan birisi ile tanışıp çok kısa zaman içerisinde dünya evine gireceğine işaret eder.

Evli olan birisi gördüyse , ev satın alacağına ya da beklemediği bir anda iş konusunda terfi ile ödüllendireceğine alamet eder.

Bazı rüya yorumcularına göre rüya sahibinin yönetici olacağına , devlet işlerinde mevki olarak yüksek yerlere geleceğine ya da politikaya atılacağına işaret ederler.

Rüyada Altın Taç Takmak

Rüyada altın taç taktığınızı gördüyseniz , karşınıza çıkacak olan çok büyük şansı değerlendireceğinize yorulur.

Bekar birisi böyle bir rüya gördüyse destan gibi bir düğün ile evleneceğine , iş konusunda yüksek yerlere geleceğine ve yaşamış olduğu ilin yönetiminde yer alacağına alamet eder.

Bu rüya aynı zaman da hem hüküm veren hem de liderlik yapan kişiye işaret eder. Bazı rüya yorumcularına göre , günahlarla dolu olan bir yaşama sahip olacağınıza yorarlar.

Rüyada Taç Görmek Ne Demek?

Rüyada taç gördüyseniz , büyük bir saltanata sahip olacağınıza , şanınızın ve şöhretinizin artacağına delalet eder.

Rüyada taç görmek, hayır ile yorumlanır. Yani rüyada taç görmek, çok iyiye işarettir.

• Taç rüyası, çok mala sahip olmaya, bilim ehli olmaya ve çocuk sahibi olmaya işaretle yorumlanır denilmiştir düş
yorumcularınca. Bir bayanın taç görmesi onun evlenmesine işarettir (tabii bekar şayet).

• Bir bayanın başında taç olduğunu görmesi, mahal ve makam sahibi yahut varlıklı bir kimse ile evleneceğine işarettir. Rüya sahibi bayan şayet başı bağlı ve gebe şayet, bir erkek çocuğu doğuracağına işarettir demişlerdir.

• Bir erkek başında taç olduğunu görse, şayet erbap ve layıksa vali belirleme edilir (vali olarak bir şehre atanır) denmiştir. Bazen dahi erkeğin başında taç görmesi, asaletli ve şerefli, varlıklı bir bayan (kız)la evleneceğine işarettir denilmiştir.

• Kocası hasta olan bir bayanın rüyada başındaki tacının alınmış olduğunu görmesi, onun kocasının ölümüne işaretle yorumlanır denilmiştir.

Rüyada Taht Görmek

Rüyada taht görmek, farklı şekillerde deyim olunur. Rüyada görülen tahtın üstünde minderi ve örtüleri yoksa
(çıplak bir taht ise) yolculuğa işaretle deyim olunur.

• Rüyasında kusursuz bir taht üstünde olduğunu (oturduğunu) görmek, bu düş, rüyayı gören kimsenin devlet ve
yüksekliğe ermesine izzet ve şerefe kavuşmasına işarettir.

• Hasta bir kimsenin, Rüyasında tahtının kırıldığını görmesi, bu onun hastalıktan kurtulacağına, deva ve esenlik bulacağına işaretle deyim olunur.

• Bekar bir erkek Rüyasında minderli örtülü bir taht üstünde oturduğunu görse, bu gördüğü düş onun yakında evleneceğine işaretle deyim olunur.

• Kocasız, bekar bir bayan Rüyasında bir tahtı yüklenerek evine getirdiğini görse, bu rüyası, o bayanın pek yakında evleneceğine işaret olarak deyim olunur.

• Rüyasında örtüsü minderi olmayan bir taht üstünde bulunduğunu gören kimsenin, bu rüyası, ölümüne yahut uzak bir yere seyahat yapacağına işaretle deyim olunur.

• Bir kimse, eşiyle beraber bir taht üstünde yerleşik olduklarını Rüyasında görmüş olsa, o kimse eşiyle beraber zevk-u safa içinde mesut ve mutlu bir hayat süreceklerine işaretle deyim olunur.

Rüyada Şal Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

2 Yorum

  1. rüyamdA sevdiğim cocugun ailesine.hediye alırken bir taç görüp alıyorum takıyorum ve sokaklarda geziyorum iki tane tac vardı biri sarı renkti biri gumüs rengi ben gumus rengi olani aldim taşlı felandı.sonra uyandim zaten j

  2. Rüyamda kız kardeşim altın taç vardı elinde ben ona kızıyorum niye başına takmiyorsun sonra ben başına takiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu