Trend

Rüyada Simit Görmek Diyanet ve İhya Tabiri

Rüyada simit görmek, kişinin helal para kazandığına ancak bu paranın onun kıt kanaat geçinmesine yetecek kadar az olduğuna yorumlanmaktadır. Rüyada simit gören kimse, simidi elinde tutan kişi eğer onu yemiyor ise gerçek hayatında da birikim yapacağını gösterir. Rüyada simit görmek, insanın özel yaşamındaki değişikleri de yansıtır.

Rüyada Simit Görmek İslami Anlamı

Rüyada Simit görmek, Eğer kişi simidi bir başkasına veriyor ise etrafında tanıdığı birine ya da çok yakın olan bir dostuna borç para verecektir. Rüyada simit görmek genelde hayra yorumlanmaktadır.

Eğer kişi bir başkasından simit alıyor ise birisinden borç para alacağına yorumlanabileceği gibi, görülen simidin rüyayı görenin Salih amellerini yansıttığı söylenmektedir.  Evli ise eşinin hayırlı bir kişiliğe sahip olduğuna, bekâr ise kendisine uyumlu birinin karşısına çıkacağına ve mutluluğu onun ile yakalayacağına delalettir. İbni Sirin (r.a) bu rüya hakkında hayırlı bir evliliğe işaret etmiştir.

Rüyada simit görmek, sefere-yolculuğa seyahate işarettir. Bazı yorumcular, rüyada görülen simit, hayır ve nimete işaretle yorumlamışlardır. Bazıları da, simit, az bir maldır
demiştir.

Rüyada Simit Görmek Diyanet

Rüyada simit görmek diyanet yorumuna göre; rüya sahibinin rızkının artacağına ve bolluk bereket yaşayacağı çok ferah bir sürece giriş yapacağına işaret etmektedir. Hayırlı ve güzel bir rüya olan rüyada simit görmek İmam Nablusi (r.a) tabirine göre; haneye girecek olan kazancın bollaşmasına ve kişinin yoksulluk yüzü görmeyeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada simit görmenin diğer anlamları ise şunlardır;

 • Rüya sahibine gelecek hayırlı bir misafir olduğuna,
 • Kişinin hayatındaki problemlerin kısa süre sonra çözüleceğine ve huzura kavuşacağına,
 • Beklentilerinin ve isteklerinin gerçekleşeceğine,
 • Eline geçen nimetlere karşı çok şükür etmeye ve saygılı olmaya

Şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Simit Görmek İhya

Rüyada Simit Görmek İhya

Rüyada simit görmek ihya yorumuna göre; rüya sahibinin iş hayatında yeni dostluklar kuracağına ve bu dostluklardan büyük yarar sağlayacağına işaret etmektedir. Rüyada simit görmek İmam Gazali (r.a) yorumuna göre; rüyayı gören kişinin işlerinin düzeleceğine ve karşısına iyi insanlar çıkacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada simit görmenin diğer anlamları ise şunlardır;

 • Kişinin helal kazanç elde edeceğine,
 • Ailesi ile mutlu bir yaşam süreceğine,
 • Kıtlık ve yokluk dönemlerini geride bırakacağına,
 • Sağlık sıkıntılarının hane içerisinde artık şifaya kavuşacağına,
 • Çok uzaktan beklenen birinin geleceğine ve hasretin sona ereceğine

İşaret etmektedir.

Rüyada Simit Yemek

Rüyada simit yemek, hayatını dolu dolu yaşanacağına, yaşamının her anının kıymetini bilmeye alamettir. Rüyayı gören insan sahip olduğu parayı biriktirir iken de harcar iken de keyfini bozmayan biridir.

Bir kimsenin rüyada elinde simit olduğu halde onu yemediğini görmesi, onun para biriktirmesine işaret eder
denmiştir. Elindeki simidini yediğini gören kimse ise, paralarını harcamasına ve harcayacağına işarettir denilmiştir.

Rüyada Simit Almak

Rüyada simit aldığını görmek, yoksulluğun bitmesine, kişinin hep sevdiği kişiler ile yaşamasına, sevinçli olmaya, varlık içinde yaşamaya yorumlanır. Hayırlı bir çocuğa, uğraş vermeden kazanılan paraya ya da mülke, sosyal hayatta da imrenilen biri olmaya delalettir. Bir başka yorum türüne göre de yalan söyleyen akraba ile bir iş yapmaya, fakirlik görmeye işarettir.

Rüyada Simit Aldığını Görmek

Rüyada simit aldığını görmek dileklerin gerçekleşeceğine işaret eder. Rüyada simit aldığını görmek Caferi Sadık (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin hayırlı kazançlar elde edeceği şeklinde yorumlanmıştır. Rüyada simit aldığını görmek çok hayırlı bir rüyadır. Bu rüyanın bazı anlamları ise şunlardır;

 • Kişinin rızkının her geçen gün artacağına,
 • Yardımsever ve iyi niyetli birisi olduğuna,
 • Karşısına iyi insanlar çıkacağına,
 • Ekmeğini taştan çıkaracağına ve asla yokluk yüzü göremeyeceğine,
 • Yeni bir işe girmeye ve yeni bir iş fırsatı ile karşılaşmaya,
 • Yoksul birine yardım edileceğine ve çevresindeki insanların takdirini toplayacağı

Şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Simitçiden Simit Almak

Rüyada simitçiden simit almak İbni Şirin (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin gelirini ve giderini planlayarak hareket edeceğine her zaman ayağını yorganına göre uzatacağı için parasal sıkıntı yaşamayacağına işaret der.

Rüyada Simit Poğaça Görmek

Rüyada simit poğaça görmek rüya sahibinin iş yerinde yaşadığı bir sorunun çözüleceğine işaret eder. Rüyada simit poğaça görmek kişinin iş için şehir değişikliği yaşayacağına ve gurbete gideceğine de işaret etmektedir.

Rüyada Simit Yapmak

Rüyada Simit Yapmak

Rüyada simit yapmak yeni bir iş, yeni bir düzen ve yeni fırsatlar demektir. Rüyada simit yaptığını görmek Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin makam mevki sahibi olacağı ve insanları emrinde çalıştırıp başka insanlar içinde kazanç kapısı olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Susamlı Simit Görmek

Rüyada susamlı simit görmek rüya sahibinin eğitim hayatında büyük başarılar elde ederek yükseleceğine ve hayatının her döneminde rahat yaşayacağına işaret eder. Rüyada susamlı simit yemek iyi gelir elde etmeye de yorulur.

Rüyada Susamlı Simit Yemek

Rüyada susamlı simit yemek yoksulluğun bitmesine ve hayırlı gelişmeler yaşanması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada susamlı simit yemenin diğer anlamları ise şunlardır;

 • Kişinin kısmetinin artacağına,
 • Dostları ve çevresindeki insanlarla muhabbetinin artacağına ve çevresinde her zaman sevilen sayılan bir insan olacağına,
 • Hayırlı işler yapacağına,
 • Bol sevap kazanmaya,
 • Birikim yapmaya ve bu birikimin bir iş meselesi için değerlendirilip yatırım haline getirileceğini,
 • Kişinin şansının açılacağına ve hayatının her döneminde şansının yanında olacağına,
 • Kişinin maneviyatının güçleneceğine ve inancının artacağına,
 • Kendisine verilen her nimet için şükür edeceğine ve nankör olmayacağına

İşaret etmektedir.

Rüyada Simit Çalmak

Rüyada simit çalmak, hayatın güzel yaşanacağına delalettir.

Rüyada Simit Satmak

Rüyada simit satmak, simidi satan kişinin mallarını paylaşacağına yorumlanır. Eğer simidi satan kişi bir başkası ise başkasından mal geleceğine delalettir.

Rüyada Kandil Simidi Görmek

Rüyada kandil simidi görmek, bereketli yaşama, iyilik yapmaya, hayır işlemeye, müjdeli haber almaya yorumlanan, imanı, sevaplar kazanmayı, hediyeler almayı, hayırlı kazançlar elde etmeyi işaret eden güzel bir rüyadır.

Rüyada Simit Fırını Görmek

Rüyada Simit Fırını Görmek

Rüyada simit fırını görmek, rüya sahiplerinin ikamet ettiği şehir ve ailesi ile ilgili yorumlanmaktadır. Fırında görülen simit ev içerisinde bolluk yaşanacağına yorumlanır. Ancak simitsiz bir fırın görmek, ev içerisinde çok kötü bir fakirlik yaşanacağına, geçim konusunda sıkıntılar çıkacağına delalet eder.

Rüyada Simit Hamuru Görmek

Rüyada simit hamuru görmek, yeni bir ticari işe girişileceğine ancak bu işin çok küçük bir iş olacağına işaret eder. Bu iş yeri sayesinde birikim yapmaya, her daim bereketli bir yaşamının olmasına, helal para dışında boğazından başka lokma geçmeyeceğine de yorumlanabilir. Bu kişinin Allah’a olan inancı tamdır. Allah’ın koyduğu tüm kurallara uyan bu kişinin eş ve çocuğuyla birlikte huzurlu bir yaşam süreceğine alamet olan bir rüyadır.

Rüyada Sıcak Simit Görmek

Rüyada sıcak simit görmek, güzel bir yaşama, dertlerin sona ereceğine yorumlanır. Simidi yemekse tüm rakiplerin geçilmesine ve güçlü olmaya delalettir.

Rüyada Birine Simit Vermek

Rüyasında birine simit verdiğini görmek, rüya sahibinin o kimseye yardım elini uzatacağına, ona yardımda
bulunacağına işaret eder denilmiştir. Başka birinin kendisine (rüya sahibine) yardım ettiğini görmek, o adamdan o
simit verenden yardım göreceğine işarettir denilmiştir.

Rüyada Simitçi Görmek

Rüyada simitçi görmek, mal biriktirmeye veya çevresindekilerle münakaşalara girerek tartışmaya, kin ve düşmanlığa işaret eder şeklinde yorumlanmıştır.

 

Rüyada Yemek Yemek Rüya Tabirleri yazımıza göz atın

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu