Rüyada Sel Görmek

Rüyada sel görmek, aile akrabalar ve arkadaşları arasında bazı olumsuzluk ve anlaşmazlıklar olacağını ifade etmektedir. Kişinin rüyada sel görmesi, evindeki bereketinin azalacağına, darlık ve yokluk içerisine düşeceğine işaret eder. Rüyada görülen evi sel basması, bazı mal varlıklarının elinden gideceğine ve bu aralar işinin ters gideceğine işaret etmektedir. Aynı zamanda da kendi ve yakın çevresindeki kişilerin sağlık problemi yaşayacağını söyler.

Rüyada Sel Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

• Rüyasında sel ile uğraştığını görmek, rüya sahibinin bir düşmanı ile uğraşacağına işaretle yorumlanmıştır.

• Rüyasında selin önüne set çekerek yönünü değiştirdiğini gören kimse, düşmanına üstün gelir ve onu yener, şerrinden kurtulur şeklinde yorumlanmıştır. Rüyasında gitmek istediği bir yere sel yüzünden gidemediğini gören kimse, işlerinde aksiliğe uğrar, kedere düşer ve arzusuna kavuşamaz. Selden kurtulup çıktığını gören, keder ve sıkıntıdan kurtulur şeklinde yorumlanır denilmiştir.

Rüyada Sel Görmek İhya

Rüyada yağmur yağmasından meydana gelen sel görmek, iyiye ve hayra yorulmaz. Sel rüyası görmek iyi değildir. Rüyada her yere sel bastığını görmek, halka, bütün insanlara gelecek olan bir belaya veya üzerlerine gelen ve gelecek olan bir düşmana veya halka gelecek olan salgın bir hastalığa işaretle tabir olunur.

Bazı yorumcular, rüyada sel görmeyi, halka gelecek şiddetli bir belaya, uğranılacak büyük bir zulme, düşmanın
kuvvetli olmasına veya kolera, tifüs gibi salgın hastalıklara işaret olarak yorumlamışlardır.

Rüyada Temiz Sel Suyu Görmek

Rüyada Temiz Sel suyu görmek, Cafer-i Sadık (r.a) göre rüya sahibi eğer ticaret ile uğraşıyor ise işleri kötüye gideceğinin ve rakip kuruluşlardaki kişilerin onu geçeceğine işaret eder. Kişi, tarım ve hayvancılıkla uğraşıyor ise de bağının bozulması ve hayvanlarının telef olması durumunun da ortaya çıkması olabilir.

Rüyada Çamurlu Sel Görmek

Rüyada görülen sel felaketinin, çok fazla bir şekilde olması iyi şeyler olduğunu göstermez, eğer sel çok hafif bir şekilde ise iyi şeyleri de yansıtıyor olabilir. İbni Sirin (r.a)ya göre sel bazen kişinin iftiraya uğrayacağına ve kötü sözler işiteceğine de işaret etmektedir. Rüya sahibinin bu durumlara karşı daha dikkatli olması ve gerekli önlemleri alması gerekmektedir.

Rüyada Sel Baskını Görmek

Rüyada sel baskını görmek, hiç bir zaman iyi durumları ifade etmez. Bu durum daha çok kişinin mal varlığının elinden kayıp gitmesi olarak bilinmektedir. İslami yorumcu İbni Sirin (r.a) şöyle buyuruyor; rüyayı gören kişi eğer çok fazla bir şekilde sel baskını görüyorsa. Bu iyi şeyleri ifade etmemek ile birlikte ana konu başlığımız olan rüyada sel görmek ile aynı anlamı taşımaktadır. Bazı dini yorumcularda bu anlamların tam aksine kişinin evine bolluk ve bereket geleceğini söylemektedir.

Rüyada Sel Gelmesi

Rüyada sel gelmesi, kişinin üzerine doğru ise tahmin edilemeyecek bir şekilde düşmanlarının çoğalacağını ve kişiye zarar verebilecek kapasitede olacaklarını ifade etmektedir. Rüyayı gören kişinin hastalık pençesine düşeceğini ve büyük bir hastalık ile uğraşıp atlatacağını ifade eder.

Rüyada Sel Felaketi Görmek

Rüyada sel felaketi görmek, kişinin beklemediği bir anda işlerinin tersine döneceğini ve daha çok da yakın dostlarının bozguna uğratılacağını ifade eder. Yardıma maddi ve manevi bir şekilde muhtaç olan arkadaşlarının yardım istemesini ve zor durumda olmasını ifade etmektedir.

Rüyada Sel Haberi Almak

Rüyada sel haberi almak, yakın dostlardan ve akrabalarından birinin kaza ve hastalık haberi alınacağını, bazı Dini alimlere göre ise kişiye talih kuşunun konacağı ve bir yerden miras kalacağı söylenmektedir.

Rüyada Selden Kurtulmak Yada Selden Kaçmak

Rüyada selden kurtulmak yada selden kaçmak, rüyayı gören kişinin büyük bir felaket atlatacağını ve büyük bir batma aşamasından kurtulacağını ifade etmektedir. Bunun yanı sıra da hastalıktan ve kötü niyetli insanlardan kurtulacağını da ifade etmektedir.

• Rüyasında bir sele yakalanıp, selden yüzerek karaya çıktığını ve selden kurtulduğunu görmek, zulümden kurtulmaya işaret eder. Yüzdüğü halde selden karaya çıkamadığını görmek, zalim bir devlet büyüğünden gelecek zulümden sakınmalıdır şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Sele Kapılmak

Rüyada sele kapılmak, rüya sahibinin büyük bir günahın içine girebileceğini, yanlış insanlar yüzünden yanlışa kapılacağına ve kötü işlere bulaşma gibi durumların ortaya çıkmasına bu sebep ile de yanlış işlerin peşine düşeceğine delalet eder.

Rüyada Yemek Dağıtmak

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu