Rüyada Polis Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada polis görmek; rüyanın içeriğine göre hem olumlu hem de olumsuz yorumlara sahip olsa da, çok sayıda alim tarafından kedere ve otoriteye yorulur. Rüya sahibinin sorumluluk üstlenmesi ve alacağı haberler karşısında mutsuz hissetmesi şeklinde yorumlanır. Rüyada polis görmek bazı alimler tarafından da Azrail’e işaret eder.

Rüyada görülen polisin psikolojik yorumu ise; rüya sahibinin güven problemleri yaşadığı şeklindedir. Güven konusunda sıkıntı çekiyor olması ve etrafına güvenmek istemesi olarak yorumlanabilir. Aynı zamanda ölüm korkusu yaşadığı ve yaşamından beklentisi kalmadığı şeklinde de yorumlanabilir.

Rüyada Polis Olduğunu Görmek

Rüyada kendisinin polis olduğunu görmek; rüya sahibinin kendisinden hoşlanmayan ve kötü niyetli olan kişilere karşı temkinli olması için verilen bir işarettir. Eğer rüya sahibi gerçekte polis olmadığı halde bu rüyayı görüyorsa, çevresindeki insanlara karşı oldukça dikkatli olmalıdır.

İmamı Nablusi (r.a) tabirine göre bu rüya, rüya sahibinin emri altında olan kişiler ile bir anlaşma yapacağına işaret eder. Rüya sahibi polislik görevi esnasında birilerini hapsettiğini görür ise; hem kendisi hem de emri altında olan kişiler arasında düşmanlık yaşanacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin bu düşmanlık ile bir süre uğraşacağı anlamına gelir.

Rüyada Polis Arabası Görmek

ruyada polis arabasi gormek

Rüyada polis aracı görmenin anlamı; rüya sahibinin hem iş hem de eğitim yaşamında başarılı olacağıdır. İşlerinde başarı elde edip ailesini gururlandıracağına ve hayırlı bir evlat olacağına işaret eder. Ayrıca rüya sahibinin vatanı için de faydalı işler yapacağına da yorulur.

Rüyada Sivil Polis Görmek

Rüyada sivil polis görmenin yorumu; rüya sahibinin hayal ettiklerine çok emek vermeden ulaşmasına yorulur. Rüya sahibinin sevdiği kişilerin vereceği maddi ve manevi destek ile beraber hayal ettiklerine ulaşacağı anlamını taşır. Ayrıca rüya sahibinin uzak bir akrabasından miras elde edeceğine, kendisi için oldukça iyi sonuçlar getirecek bir kişi ile evleneceğine ve hayatındaki sorunların sonlanacağına da tabir edilir.

Rüyada Polisin Birini Tutukladığını Görmek

Rüyada polisin başkasını tutukladığını görmenin anlamı; rüya sahibinin makamının yükseleceğine, maddi gelirinin artacağına ve yaptığı iyiliklerin faydasını görmeye başlayacağına işaret eder. Rüya sahibinin helal kazanç elde ettiğine ve bu kazanç ile elde ettiği fırsatları değerlendirdiğine yorulur.

Rüya sahibinin rüyasında polis tarafından yakalandığını görmesi; kendisi için olumlu haberler alacağı anlamına gelir. Eğer tutuklanır ise; toplum içerisinde saygı duyulan biri olacağına yorulur. Aynı zamanda itibarının da artacağı şeklinde yorumlanan bir rüyadır. Bazı alimler tarafından ise; rüya sahibinin dost görünümlü düşmanlarının olduğu ve bu düşmanları yenebileceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Polis Baskını Görmek

Rüyada polis baskınının yorumu; rüya sahibinin önem taşıyan bir sorumluluk alacağı şeklindedir. Devlet ile ilgili bir işinin sonuca ulaşacağı olarak yorumlanır. Rüya sahibinin evine bir polisin baskın düzenleyerek evini araması; devlet makamından derece elde etmeye, yorucu geçmiş olan bir süreç sonrasında artık feraha ermeye işaret eder.

Ayrıca rüyada kalabalık görmek hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Rüyada Çok Sayıda Polis Görmek

Rüyada çok polisi bir arada görmenin anlamı; rüyada polis görmenin aksine birçok alim tarafından olumluya yorulur. Caferi Sadık (r.a) diyor ki; rüyasında çok sayıda polisi bir arada gören rüya sahibi, hayal ettiği huzurlu ve ferah yaşama ulaşır. Kendisi için hayırlı olan kişiler ile karşılaşır ve hayatında başarı elde etmeye başlar.

Rüyada Yardımcılarıyla Beraber Polis Görmek

Rüyada polis ve yardımcılarını beraber görmenin yorumu; rüya sahibini için korku, hüzün ve tehlike olarak yorumlanır. Rüya sahibinin kendisini kandıracak biri ile karşılaşmasına işaret eder. Ayrıca Cabir ül Magribi (r.a) demiştir ki; rüya sahibi eğer kendisine doğru bir polis memuru ve yardımcılarının geldiğini görürse, haşerelerden ya da yırtıcı bir hayvandan zarar görmesine yorulmalıdır.

Rüyada Kadın Polis Görmek

Rüyada kadın polis görmenin anlamı; rüya sahibinin iş yaşamında gösterdiği performansın ve başarılarının meyvelerini toplayacağıdır. Rüyada polis görmek, görülen polis kadın olduğunda; rüya sahibinin iş yaşamındaki başarıları sebebi ile kısa süre içerisinde büyük bir firmada üst düzey bir pozisyonda iş bulacağı anlamını taşır. Rüya sahibi yeni pozisyonu sayesinde hayatına bolluk ve bereket içerisinde devam edecektir.

Rüyada Polisten Kaçtığını Görmek

Rüyada polisten kaçmanın yorumu; rüya sahibinin kötülüklerden korunabileceği ve güvende olacağı şeklindedir. Rüya sahibinin içinde bulunduğu olumsuz durumdan kurtulacağına ve tövbe edeceğine işaret eder. İmamı Gazali (r.a) yorumuna göre rüya sahibi eğer korkmadığı halde polisten kaçıyorsa, kendisini mutlu edecek bir haber alacağı şeklinde yorumlanır. Korkarak polisten kaçanın ise zorluk sonrasında rahatlayacağı söylenir.

Rüyada Polise İfade Verdiğini Görmek

Rüyada polise ifade vermenin anlamı; rüya sahibinin hararetli tartışmaların yaşanacağı ortamlara gireceği şeklindedir. Ayrıca rüya sahibinin bu ortamlardaki tartışmaların sonlanmasını sağlayacak müdahaleyi yapacak kişi olduğuna yorulur. Bazı alimler tarafından da rüyada polise ifade vermek, rüyayı gören kişinin büyük risk alacağı bir işe girdikten sonra bu işten tatmin edici sonuçlar alacağına yorulur. Rüya sahibinin sıkıntılarını sonlandıracağı ve işlerini toparlayacağı anlamını taşır.

Rüyada Polis Çevirmesi Görmek

ruyada polis cevirmesi gormek

Rüyada polis çevirmesi görmenin yorumu; rüya sahibinin aile yaşantısında bazı problemler ile karşılaşması şeklinde yapılır. Sevdiği kişiler ile oldukça kısa süreli de olsa küslükler yaşayabileceği şeklinde tabir edilir. Ancak bu süreci hoşgörülü ve sabırlı şekilde atlatırsa problemlerini çözebileceği şeklinde de bir uyarı verir. Rüya sahibinin küslük yaşayacağı kişilerin kalplerini yakın zamanda yeniden kazanabileceklerine delalet eder.

Rüyada Polis Öldürdüğünü Görmek

Rüyada polisi vurduğunu görmenin anlamı; rüya sahibinin çeşitli problemlerinin üst üste gelmesi, büyük beklentiler ile giriş yaptığı bir işin sonuçsuz kalması, maddi ve manevi zarara uğraması ve bunlardan dolayı da huzurunun kaçmasıdır. Rüya sahibinin çalışmalarından kazanç elde edemeyeceği, sevdiği kişiler ile anlaşmazlıklar yaşayacağı, anne ve babasının tartışmalarına tanıklık edeceği anlamına gelir.

Rüyada Üniformalı Polis Görmek

Rüyada üniformalı polis görmenin tabiri; görülen polisin cinsiyetine göre farklıdır. Üniformalı polis eğer erkek ise; rüya sahibinin resmi başvuru yapacağı ve bu başvurusundan da olumlu sonuç alacağı şeklinde yorumlanır. Üniformalı polisin kadın olması ise; rüya sahibinin iş yaşamında aksilikler yaşayabileceğine işaret eder. Beklediği haberlerden istediği sonuçları alamayacağına yorulur.

Üniformalı polisin eğer üniforması yırtıksa, rüya sahibinin kirli işlere bulaşacağı anlamını taşır. Üniformanın temiz ve ütülü olması ise; rüya sahibinin iş yaşamında olumlu gelişmeler yaşanacağı ve terfi alacağı anlamına gelir.

Rüyada Trafik Polisi Görmek

Rüyada trafik polisinin anlamı; rüya sahibinin ahlaki açıdan bazı şartlara dikkat etmediği ve toplum içerisinde bu davranışları nedeni ile kınandığı şeklindedir. Rüyada görülen trafik polisi eğer rüya sahibine ceza yazarsa, rüya sahibinin maddi açıdan kayıp yaşayacağına delalet eder. Ayrıca hayatında yapacağı yanlış davranışların cezasını çekmesi şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Polis Sireni Duyduğunu Görmek

Rüyada polis sireni duymanın yorumu, rüya sahibi için olumludur. Rüya sahibinin kötü giden işlerinin yoluna gireceği, kaybettiklerini geri kazanacağı ve yardım beklediği insanlardan beklediği desteği göreceği anlamına gelir.

Rüyada Polisten Yardım İstediğini Görmek

Rüyada polisten yardım istenmesinin anlamı İbn-i Sirin (r.a) yorumunda olumsuzdur ve rüya sahibinin biriyle tartışma yaşayacağına yorulur. Rüyada polis görmek ve polisten yardım istemek, rüya sahibinin tartışma yaşamamak için dikkatli olması gerektiği anlamını taşır.

Rüyada Karakol Görmek

Rüyada polis veya jandarma karakolu görmek, korkulu anlar geçireceğinize işarettir.

• Bazen de karakol görmek, üzüntü ve kedere düşmeye, sıkıntı ve şiddete uğramaya işaret eder denilmiştir.

• Bazı yorumcular, Rüyada karakol görmeyi, itham edilmeye (suçlanmaya beklenmedik bir kimsenin iftirasına uğramaya), fakat sonunda işin gerçeğinin anlaşılması ile temize çıkıp rahat ve huzura ermeye işaret eder.

• Karakol Rüyası, borçlanmaya, hastalık veya kararsızlık yüzünden ortaya çıkacak hata ve kusura, tembelliğe de işaret eder demişlerdir Rüya yorum ve tabir ustaları.

Rüyada Kelepçe Görmek

Rüyada kelepçe görmek, iyi sayılmaz. Bu Rüya, sıkıntıya ve üzüntüye işaret eder şeklinde yorumlanmıştır.

• Bir kimsenin Rüyada kelepçe görmesi, onun (Rüya sahibinin) ailesiyle ve çevresiyle kavga edip tartışacağına ve sonra da onlarla arasının düzeleceğine işaretle yorumlanmıştır.

• Rüyasında kendi ellerine kelepçe vurulduğunu gören kimse, mahrumiyete düşeceğine ve zor durumla karşılaşmasına işarettir denilmiştir.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu