Rüyada Nohut Yemek Ne Demek, Neye İşarettir?

Rüyada nohut yemeği yemek, hayırlara vesile eder. Rüya sahibinin yakın bir zamanda alacağı güzel bir iş teklifi ile yorumlanır. İslami yorumu ile nohut yemek, bol rızık elde etmek, kişinin karşısına çıkacak kısmet ve nasip ile yorumlanır. Kazanılan parada artış anlamına gelir. İbni Sirin (r.a) demiştir ki; rüyada nohut yemeği yediğini görmek, hane içinde sofranın bereketleneceğine, yokluk çekilmeyeceğine işaret eder. Geçim sıkıntısının son ereceğine, ekonomik anlamda süregelen sıkıntılı durumların biteceğine, varsa borçların ödeneceğine, rahatlama yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada Etli Nohut Yemek

Rüyada etli nohut yemek, zorluklarla çalışılan bir işten elde edilecek kazanca tabir edilir. Diğer bir yorumu ile bu rüya, hane içine girecek para, mal ya da mülk anlamına gelir. Helal mal ve para olarak da yorumlanır. Haneye girecek mal ya da sahip olunan mallarda artış olarak da yorumlanır.

Rüyada Nohut Haşlamak

Rüyada nohut haşlamak, rüya sahibinin alnının teri ile çalıştığına, emek verdiğine, her türlü zorluğa göğüs gerdiğine, kimseden yardım almadan sabırla çabaladığına delalet eder.

İmâm-ı Nablusi (r.a)Hazretleri Buyurmuştur ‘ki; bu rüya, kişinin sofrasında rızkının hep bol olacağına, fakirlik yüzü görmemeye, geçim sıkıntısı çekmemeye yorumlanır.

Rüyada Haşlanmış Nohut Görmek

Rüyada haşlanmış nohut görmek, emeklerin, verilen çaba ve gösterilen gayretin maddi anlamda karşılığının alınacağı anlamına gelmektedir. Bu rüya kişiye maddi konuda hiç beklemediği anda müjdeli haberler geleceğini bildirir. İbni Kesir (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Evde herkesin çok mutlu olduğu, iyi ilişkiler içinde bulunulduğu ve bolluk ve bereket içinde bir sürecin habercisidir.

Rüyada Nohutlu Pilav Yemek

Rüyada nohutlu pilav yemek, hayırlı işlerden kazanç elde etmeye, paralar kazanmaya, yatırımlardan kar elde etmeye, mal ve mülk sahibi olmaya delalet eder. Kirmani (ra) demiştir ki; bu rüyayı gören kişinin müjdeli haberler alacağına yorumlanır. Kişinin sahip olacağı birden fazla kısmet ve nasip ile değerlendirilir.

Rüyada Pişmiş Nohut Yemek

Rüyada pişmiş nohut yemek, cefanın, derdin ve sıkıntının biteceğine, hane içinde ferah, güzel ve mutlu günler yaşanacağına tabir edilir. Aile üyeleri içinde huzurun yaşanacağı günlere de yorumlanır. İbn-i Şirin (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Özel hayatta birlikte olunan insanla problemleri çözmeye, ilişkiyi daha güzel seviyelere taşımaya delalet eder.

Rüyada nohut yemek, genellikle makbul olmayan işler ile uğraşılıp bu işler peşinde koşulduğunun ifadesidir. Kişinin yaşam tarzı ailesinin hoşuna gitmeyen bir şekilde ilerleyeceğine ve bundan mutluluk duyulmadığına delalet eder. Acele verilen kararların sonunda kişi zarar edebilir. İmâm-ı Nablusi (r.a)Hazretleri Buyurmuştur’ki; Başkalarının aklıyla hareket edip girişilen işlerde beklenenlerin elde edilemeyeceğine yorumlanır.

Rüyada Yeşil Nohut Yemek

Rüyada yeşil nohut yemek, ticari kazancın artacağına, güzel bir hayat sürmeye ve hane içinde refah düzeyinin artmasına tabir edilir. Özel hayatta yaşanacak mutluluk verici gelişmelere ve olaylara da delalet eder. İyi, dürüst ve doğru bir insan ile dostluk kurmak ve arkadaşlık etmek ile değerlendirilir.

Rüyada Beyaz Nohut Yemek

Rüyada beyaz nohut yemek, kötülerden arınmaya ve kurtuluşa ermeye tabir edilir. İş hayatında yeni yatırım alanlarına ve bu yatırımlardan kazanç elde etmeye delalet eder. Bu rüya, bolluk anlamına da gelir. Güzel, olumlu ve sevindirici haberler almaya, bu haberlerden dolayı mutluluk duymada yorumlanır.

Rüyada Taze Nohut Yemek

Rüyada taze nohut yemek, yenilik anlamındadır. Rüyayı gören kişinin hayatının birçok alanında yenilikler yaşayacağına, bu yeniliklerin kişiye mutluluk getireceğine delalet eder.

Rüyada Nohut Görmek

Rüyada nohut görmek

Rüyada görülen nohut neye işarettir? Şansın dönmesi, rızkın artması, bolluk ve bereketin gelmesi, başarının çoğalması demektir İşlerde olumlu olaylar olması anlamına gelirken, aynı zamanda da meşakkat ve uzun uğraşlar anlamına gelir.

Rüyada nohut görmek, kedere yorulur.  Rüyada nohut görmek, bazı kere de, zorluk, çetinlik, zorla ele geçen mal ve zorlukla, zahmetle kazanılan rızka ve paraya işaretle tabir olunur.

Bazı yorumculara göre, rüyada taze nohut görmek, keder ve üzüntüye veya hastalığa işarettir. Kuru nohut görmek
ise, helal mal ve helal rızık ile tabir olunur.

• Rüyasında sıcak nohut (leblebi vesaire gibi) yediğini gören kimse, vakitsiz bir zamanda karısını öperek orucunu bozacağına işaretle tabir olunur.

Bu yorumla ilgili İbn-i Şirin’in bir tabiri vardır. Şöyle ki: Bir adam ibn-i Şirin’in yanma gelerek gördüğü rüyasının yorumlanmasını ister: “Efendim, rüyamda kavrulmuş sıcak nohut yediğimi gördüm.” der. ibn-i Şirin: “Oruçlu iken, oruçlu olduğun halde, ramazan gününde hanımını öptün mü?” diye sormuştur. Rüyayı gören adam: “Evet” cevabını vermiştir, ibn-i Şirin rüya sahibine: “İşte gördüğün rüyanın tabiri ve yorumu budur” demiştir.

Rüyada Çiğ Nohut Görmek

Rüyada çiğ nohut görmek, kişinin istediği mevkiye ve başarıya ulaşmak için çok çalışması gerektiğine işaret eder. Rüya sahibinin hedeflerine ulaşmak için sabırlı olmasına işaret eder.

Rüyada Kuru Nohut Görmek

Rüyada kuru nohut görmek, şansın dönmesi, rızkın artması, işlerde bereket ve başarı olması anlamına gelmektedir. Aynı zamanda meşakkat anlamına da gelmektedir. Rüya sahibi bereketini kazancını çok çalışarak ve çok yorularak görecektir. Yani rüyasında kuru nohut gören kişinin kolay para kazanma şansı olmayıp, bir o kadar da kısmeti açık demektir. Ancak bazen rüyada kuru nohut görmek hayırsız, rüya sahibinin boğazından geçmeyen ve ona yar olmayan kazanca delalet eder.

Rüyasında kuru nohut gören kimse, kedere ve sıkıntıya, kafa yorgunluğuna düşer şeklinde tabir edilir.

Rüyada Nohut Tarlası Görmek

Rüyada nohut tarlası görmek, rüya sahibinin eline birden fazla kısmetin geçmesi anlamına gelir. Eğer rüya sahibi bu fırsatları mantıklı bir biçimde değerlendirirse iyi bir kazanç elde edebileceğine yorumlanır.

Rüyada Nohut Toplamak

Rüyada nohut toplamak uzun süre bekledikten sonra rahata erileceği ve maddi sıkıntıların ortadan kalkacağına delalet eder.

Rüyada Nohut Almak

Rüyada nohut almak, nohut alan kişiye ailesinden büyük bir miras kalır ve bu mirası rüya sahibi servete dönüştürür. Bu şekilde de aklını, zekasını kullanarak hayat koşullarını çok ileri bir seviyeye taşır. Kısmetleri arka arkaya gelir. Evdeki bereket ve bolluk dolup taşar. Herhangi bir şekilde rızkını kazanmakta olup, hiç zorluk çekmez. Rüya sahibinin işlerinde de kolaylık elde edeceğine delalettir.

Rüyada Nohut Satmak

Rüyada nohut satmak, ticari işlerle ilgili merakı olan rüya sahibinin kendine destek olacak bir akrabası ile ortak iş kuracağına yorumlanır. Kısa zamanda işleri büyüteceğine ve sonrasında ortak olan akrabasından ayrılıp işin başına kendisinin geçeceğine işaret eder. İmâm-ı Cafer-i Sâdık (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Yine rüyada nohut görmek ve satma baht ve şans açıklığı demek olan bu rüya her türlü yatırımın doğru olacağını ve yatırım sonrası alınacak mallardan çok yüksek bir kar elde edileceğini bildirir. Kişinin cebine giren kazançtaki artış dikkat çeker. Kişinin zihinsel olarak yoğun günler geçireceğini ve bunun sonucunda da duygusal olayların gerisinde kalınacağını işaret eder.

Rüyada Nohut Pişirmek

Rüyada nohut pişirmek, rüya sahibi için toplu kazanç sağlaması anlamına gelir. Rüya sahibi kendisine faydası olacak çok büyük bir iş teklifi alacak demektir.

Rüyada Nohut Yemeği Görmek

Rüyada nohut yemeği görmek, rüya sahibi için alınacak toplu kazanç olarak tabir edilir. Nohut yemeği çok beklediği bir işten epeyce yüklü paralar eline geçmesi anlamında yorumlanır.

Rüyada nohut yemeği görmek , rüyayı gören kişinin her türlü nimete sahip olacağına işaret eder.

Bunların yanı sıra bu rüya her zaman iyiye ve hayra yorumlanır.

Hayatınızla ilgili hep olumlu şeyler yaşayacağınıza , güzel gelişmelerle karşılaşacağınıza , bolluk ve bereket içerisinde bir yaşam süreceğinize delalet eder.

Rüya sahibi eğer gerçek yaşam da bekarsa en kısa zaman içerisinde karşısına çıkacak olan birisi ile evleneceğine , evliyseniz bir çocuğunuzun olacağına alamet eder.

Bazı rüya yorumcularına göre , ev içinde bereketin olacağına , bereketin hiçbir zaman eksik olmayacağına ve her şeyin güllük gülistanlık olacağına yorulur.

Rüyada Nohut Yemeği Görmek İhya

Rüyada nohut yemeği yediğinizi gördüyseniz, evinizde mutluluğun hiç eksik olmayacağına , her zaman bolluk ve bereket içerisinde bir yaşam süreceğinize,

yakın zaman içerisinde bir düğün daveti alacağınıza , evlilik çağına gelmişseniz kısa sürede evleneceğinize işaret eder.

Rüyada Etli Nohut Yemeği Görmek

Rüyada etli nohut yemeği görmek , rüyayı gören kişi bekar bir genç kız ise karşınıza çıkacak olan hayırlı bir erkek ile evlenip dünya evine gireceğinize , güzel günler göreceğinize delalet eder.

 

Rüyada Bisiklet Görmek Ne Anlama Gelir?

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu