Rüyada Nikah Görmek

Rüyada Nikah Görmek Ne Anlama Gelir?

Yemek Tarifleri

Rüyada nikah görmek, farz (Namaz, Hac ve oruç gibi farz görevleri) yerine getirmeye işaret eder. Rüyada nikah görmek, iyilik görmek, iştirak uygulamak, büyük memur olmak ve büyük bir görev alabilmek gibi şeylere işaretle deyim edilir.

Rüyada nikâha katılmak, rüya sahibinin gelecekte sahip olacağı güzel günlerin habercisi sayılır. Din alimlerince rüyasında nikah görmüş herkesin yaşamı, değişecektir. Bu değişim rüya sahiplerince genel anlamda olumlu sayılsa da, bazen olumsuzlukları da getirebilir. Özellikle son zamanlarda terfi almış veya büyük bir başarıya sahip olarak herkesçe tanınma fırsatına sahip olmuş kişiler, hane içlerinde yaşayacakları bazı sıkıntılar dolayısıyla kısa süreli de olsa üzüntüler yaşayabilirler.

Rüyada Nikah Görmek İhya

Farz olan ibadetleri yapmaya, hayatın düzene girmesine, mesuliyet ve her çeşitli kötülükten emniyete, Bilmediği bir kadınla nikahlandığını görmek dini emirlere sımsıkı sarılmaya delalet eder.

Rüyada Nikâh Kıymak

Rüyada nikah memuru olarak bir çiftin nikahını kıymak, bazı alimlerce evlenmeye, bazı rüya tabircilerince ise bir çifti evlendirmeye delalet sayılmıştır. Rüya sahiplerinin kısmetleri, girecekleri yeni iş veya okul ortamları sayesinde açılabilir. Özellikle bekar kişiler, kendilerine sunulacak bazı kısmetlerin değerini bilmelidir. Bazı yorumculara göre evli olmayan ancak hayatında biri olan kişiler, sevgililerinden ayrılarak kendilerini daha mutlu edecek birileri ile ilişki kurabilirler. Yeni tanıştıkları bu kişi ile evlenebilirler. Evli kimseler ise, yakınlarında olan ve sevip de kavuşamayan ya da evlilik için bir türlü yeterli parayı biriktiremeyen kişilere yardımcı olacak, bir yuva kurduğu için de çokça sevap kazanacaktır.

Rüyada Nikâh Tazelemek

Rüyada eşle yeniden evlenmenin görülmesi, tabirciler tarafından çeşitli şekillerde yorumlanmıştır:

  • Bazı rüya tabircileri, bu rüyayı görmüş kişilerin kendi yaptıkları bir hatanın olumsuz sonuçları nedeniyle başka biri yapmış gibi göstermesine yorumlanmıştır. Eğer rüya sahipleri, çok kalabalık bir çalışma kadrosu içinde yer alıyorsa, yakın zamanda böyle bir suç işleyebilir. Sonucundan çok pişman olacak ancak bu durum bir şey ifade etmeyecektir.
  • Bazı rüya alimleri ise bu rüyayı, kişilerin hayatlarına getirecek yeniliklere delalet eder. Bu değişimler bekarların evlenmesi, evlilerin boşanması gibi değişimlerden ibaret olacaktır. Rüya sahipleri olay anında üzüntü duysa da, ilerleyen zamanlarda yaşadıkları her şey için “iyi ki yaşanmış” diyebileceklerdir.

Rüyada Nikâh Şahidi Olmak

Rüyada birinin evlenmesine şahitlik etmek, rüya sahiplerinin bugüne kadar yaşadıkları tüm kötü olayları geride bırakmalarına ve hayatları ile ilgili sil baştan kararlar almalarına yorumlanmıştır. Özellikle yaşadıkları hayattan bunalan ve sıkılan rüya sahipleri, öncelikle işlerinden ayrılacak ve hiç tanımadıkları bir şehre taşınacaklardır. Daha sonraysa birikimlerini doğru kullanarak her daim hayallerini kurdukları hayata sahip olmak için çalışmalara başlayacaklardır.

Rüyada Nikâha Gitmek

Rüyada Nikâha Gitmek

Rüyada nikah törenine katılmak, üç farklı şekilde yorumlanmıştır:

  • Birçok rüya tabircisi, rüyasında bir nikahta bulunan kızların evlenmelerinin kısa bir süre içinde gerçekleşmesi yorumunda bulunmuşlardır.
  • Bazı din alimlerine göreyse bu rüya, kişilerin uzun zamandır gizli kalmış bir olayı çözmelerine ve bu olaydan olumsuz etkilenen kişileri bu durumdan kurtaracaklarına delalet etmiştir.
  • Bazı rüya tabircileriyse rüya sahiplerinin insanlara küçük iyiliklerde bulunacaklarını söylemiştir.

Rüyada Nikâhta Bulunmak

Kişilerin rüyalarında nikahta olmaları, rüya sahiplerinin haneleri içinde olan saygı, sevgi ve mutluluğun hiç bitmemesine yorumlanmıştır. Hane fertleri, aralarında ne geçmiş olursa olsun asla birbirlerinden kopmayacaklar ve daima yardıma ihtiyaç duyduklarında birbirlerine koşacaklardır. Rüya sahipleri, çok kalabalık bir aileye sahiplerse ve kendilerinden yaşça küçük kardeşleri varsa, onları evlendirebilmek için çabalayacaklar, onlara uygun bir eş adayı bulduktan sonra da hayırlısı ile düğünlerini yapacaklardır.

Rüyada Evli Birinin Nikâh Kıydığını Görmek 

Evli bir kimsenin rüyada bir çiftin nikahını kıyması, bugüne kadar yarım bıraktığı işleri tamamlama fırsatını elde edeceği şeklinde yorumlanmıştır. Bu yarım bırakılmış işler bazen vasiyet üzerine bırakılmış mirasların alınması, bazen de rüya sahiplerinin çalıştıkları eski iş yerlerine dönerek eksiklerini tamamlamaları olabileceği yorumu yapılmıştır.

Rüyada Başkasının Nikâhını Görmek

Rüyada tanınmayan birinin evlenmesi, rüya sahibinin bir yerdeki sorunları çözmesine, bu çözüm yöntemi sayesinde de insanlar tarafından tanınmasına yorumlanmıştır. Rüya sahipleri, çok ünlü bir şirket içinde doğmuş olan bir sorunu çözüme kavuşturabilirler. Bazı rüya tabircileri, rüya sahiplerinin bu sayede çok büyük bir üne sahip olmalarını da yorumlarına eklemişlerdir.

Rüyada Nikâh Kalabalığı Görmek

Rüyada nikah için toplanan insanların görülmesi, rüya sahiplerinin kendilerine geçmişte haksızlık yapmış biriyle karşılaşacağına yorumlanmıştır. Rüya sahipleri, içlerinde bulundukları durumdan bihaber olabilirler. Eski bir dostları sayesinde bunu öğrenecekler ve çok kızacaklardır. Ne kadar çok sinirlenirse sinirlensinler, konuştukları kişiye karşı üsluplarına dikkat etmeleri tavsiye edilmiştir.

Rüyada Nikâh Salonu Görmek

Rüyada Nikâh Salonu Görmek

Rüyada nikah salonunda bulunmanın görülmesi, özellikle bekar rüya sahiplerinin aşka, sevgiye ve sevilmeye duydukları özlemin bir işareti kabul edilmiştir. Kişiler uzun bir süredir doğru insanı bulamamaları nedeniyle bir ilişki yaşamıyor olabilirler. Bazı tabirciler, artık rüya sahiplerinin de biriyle hayatını birleştirme zamanının geldiğini, bu nedenle de bu rüyayı gördükleri yorumunu yapmışlardır. Eğer rüya sahiplerinin çevrelerinde eş adayı olarak gördükleri biri varsa, daha fazla zaman geçirmeden bu kişiyle iletişim kurmaları ve hayatlarını birleştirme isteklerini kendilerine bildirmeleri tavsiye edilmiştir.

Rüyada Nikâhlanmak

Rüya sahibinin nikahının kıyılması, rüya sahiplerinin durumlarına göre şöyle yorumlanmıştır:

  • Eğer rüya sahibi bekar bir kızsa, yakın zamanda görücü usulü ile biriyle tanışabilir ve evlenebilir.
  • Bekar erkeklerin rüyalarında nikahlarının kıyıldığını görmeleri, aileleri tarafından evlilik baskısı altında bırakılmaya yorulmuştur. Kişiler evlenmeye zorlanabilir.
  • Evli kadın ya da erkeklerin rüyalarında başka bir kimse ile nikahlarının kıyıldığını görmeleri, evliliklerinin yıkılmasına haberci sayılmıştır. Yakın zamanda ev içinde yaşanan bir tartışmadan sonra boşanabilirler.

Rüyada Nikahlandığını Görmek

Rüyada nikahlandığını görmek düş sahibinin ibadetlerini layıkı ile yapmasına, hacca girmesinin yakın olmasına delalet eder. Eğer nikahlandığınız kişi tanımadığınız biri eğer en büyük dileğiniz gerçek olacak demektir.

• Rüyasında bir düşmanı ile nikahlandığını gören kimse, düşmanını yener, düşmanına galip (üstün) gelir yahut geleceğine işarettir, diyerek yorumlanır.

Rüyada Nikah Bozduğunu Görmek

Rüyada nikah bozduğunu görmek genel anlamda düş sahibinin hayatında yaptığı işin çok çok hakim olacağını ve fazlası kez kez iş seyahati yapacağına delalet eder. Uzun süren gezi ve seyahatler düş sahibini bekliyor demektir.

Rüyada Nikah Memuru Görmek

Rüyasında nikah memuru görmek, rüyayı gören kimsenin, işlerinin yolunda gideceğine, gönül rahatlığına ereceğine ve ferahlık içerisinde mutluluğa, mutlu ve mutlu olacağına işaretle deyim olunur.

Bazı kez de, rüyada nikah (evlendirme) memuru görmek, bekar olan kimsenin, bu rüyayı görmesi evleneceğine işaretle deyim olunur.

• Nikah memuru görmek, gönül huzuruna ve işlerin yolunda gideceğine mutluluğa işarettir.

Rüyada Nikah Şekeri Görmek

Rüyada Nikah Şekeri Görmek

Rüyada nikah şekeri görmek genel olarak hayırlı şeylere yorulur. Özellikle yakın vakitte sevdiğiniz birinden çok iyi ve sevineceğiniz bir haber alacaksınız demektir. Veyahut düş sahibi iş dünyasında yeni bir atılımda bulunacak ve bu atılım sonucunda hoş neticeler alacak demektir. Rüya sahibi bu türlü bir rüyadan sonra önüne çıkan fırsatları değerlendirmelidir.

Nikah şekeri ile ilgili bir diğer yorum eğer düş sahibinin üzerinde uzun zamandan beri hakim olan tasa ve tasa uzaklaşacak yerine huzurlu ve memnun bir vaziyet alacaktır. Ayrıca gerçek anlamına yakın bir anlamı dahi vardır ki o dahi eğer düş sahibi bekar eğer yakında sürpriz bir şekilde evlenebilirsiniz.

Ayrıca dini anlamı dahi vardır. Bu rüyayı gören kişi ibadetlerini yerine tam anlamı ile yerine getirecektir. Allah yolunda güvenilen adımlarla mükemmel olarak ilerleyecek demektir. Bu rüyadan sonra düş sahibinin fazlası kez kez hayatında var olan belirsizlikten ve düzensizlikten yakınması sona erecek. Çünkü düzen hayatında yerini alacak.

Rüyada Nehir Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu