Rüyada Nehir Görmek

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Nehir Görmek, Rüyada durgun nehir görmek, genel anlamında rüya sahiplerinin başlarına gelecek hayırlı olayların habercisi olarak yorumlanmıştır. Rüya sahiplerinin yatırım yapma istekleri varsa, bu rüyada sonra yaptıkları yatırımların tümünden kar edebilirler. Ancak rüyasında bir nehir olduğunu gören kimseler, geçimlerini tarımla sağlıyor, hayvan bakıyor ve başka bir yerden para kazanmıyorlarsa, sonraki yılın hasadından kazanacakları paranın bereketsiz olacağı delalet edilmiştir. Bu durumda sene içindeki doğa olayları etkili olabilir. Rüya sahipleri maddi anlamda zor bir yıl geçirebilir ve borçlanabilirler.

Rüyada Büyük Bir Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

Çok geniş ve uzun nehrin rüyada görülmesi, rüya sahiplerinin kazanacakları saygınlığın habercisi sayılır. İşlerini yeni değiştirmiş veya kendi iş yerlerini açmış kişilerin başarıları ile bu saygınlığı kazanacakları söylenmiştir. Rüya sahipleri, mesleklerini icra etmeyi bıraktıklarında dahi saygınlıkları sürmeye devam edecektir.

Rüyada Nehir Görmek İhya

İhya’nın rüyada görülmüş nehir için yaptığı yorum, nehrin nasıl görüldüğüne göre şöyle sıralanmıştır:

  • Rüyasında bir nehirden su içtiğini gören kimselerin Allah tarafından sınandığı yorumu yapılmıştır. Eğer sınavı başarı ile geçebilirlerse ödüllendirileceklerdir. Sınavı veremeyenler ise yeniden sınava tabi tutulacaklar ve uzunca bir süre zorluklarla mücadele edeceklerdir.
  • Rüyada temiz suyu olan bir nehirde abdest alındığının görülmesi, rüya sahiplerinin bir yerde adalet sağlayacaklarına yorumlanmıştır.
  • Rüya sahiplerinin evlerinin içinden akan bir nehir görmesi, devletin üst makamlarında hizmet vermeye ve işini başarı ile yapmaya delalet sayılmıştır.

Rüyada Nehir Görmek Diyanet

Rüyada nehir görmenin farklı yorumları vardır. Nehir görmek hayra işaret eder. Rüyada görülen nedirler ün ve şerefinin yükseleceğine, kadri ulu iyi bir kimseye ve caiz mala işarettir.

Rüyasında nehrin bir sahilinden başka sahiline (bir kıyısından başka kıyısına) sıçrayıp atladığını gören kimsenin bu rüyası, düş sahibinin üzüntü ve kederden, sıkıntıdan kurtulacağına ve düşmanına galip (üstün) geleceğine ve hayra ereceğine işaretle deyim olunur.

Bazı yorumculara göre, Rüyasında nehrin içine girdiğini gören kimse, yolculuğa menfaat yahut çıkacağına işarettir yahut devlet hizmetine girer yahut gireceğine işarettir demişlerdir.

Rüyada Nehirde Yüzmek

Nehre girip yüzmeyi rüyada görmek, hayatından memnun olan ve değişim arzusu içinde olmayan rüya sahipleri için hayırlı kabul edilmiş bir rüyadır. Kişiler, kendi düzenlerini bozmadıkça, kendi rahat ve huzurlarını kaçıracak adımlar atmadıkça mevcut hayatlarını yaşamaya devam edeceklerdir. Bu yorum, rüyasında temiz bir nehirde yüzen kimseler için yapılmıştır. Eğer rüya sahipleri, bulanık bir suyu olan nehirde ya da içine çöpler atılmış ve kokusu pis bir nehirde yüzdüklerini rüyalarında görüyorlarsa, şansları bir anda tersine dönecek, uzun bir süre yapmak istedikleri hiçbir arzularını yerine getiremeyeceklerdir.

Rüyada Akan Nehir Görmek

Rüyada akmakta olan bir nehrin görülmesi, bazı din alimlerine göre rüya sahiplerinin sahip oldukları tüm dertlerin bir anda yok oluşuna delalet edilmiştir. Bu sorunlar çoğunlukla manevi sorunlardır ve rüya sahiplerinin müdahale edemezler. Kısa bir süre içinde, rüya sahiplerinin tüm sorunları birer birer çözülerek rüya sahibine rahat bir nefes aldıracaklardır. Bazı din âlimlerine göreyse bu rüya, rüya sahiplerinin çok saygın ve kudretli bir olmasına yorumlanmıştır. Çevresindeki herkes, derdi olunca rüya sahibine gelerek akıl danışacak, rüya sahibi de derdi olan herkese aynı şefkatle yaklaşarak yardım edecektir.

Rüyada Bulanık Nehir Görmek

Rüyada rengi bulanmış nehir görülmesi, rüya sahibinin uzunca bir süre yaptığı hiçbir şeyin karşılığını alamayacağına, bu nedenle de bir bunalıma gireceğine yorumlanmıştır. Özellikle rüyada görülen bulanık nehrin hareketsiz olması yani akmaması, kişilerin ailelerinden birinden kötü sözler duymasına ve aralarında çok uzun süre devam edecek bir kırgınlığın olmasına yorumlanmıştır.

Rüyada Yeşil Nehir Görmek

Rüyada Yeşil Nehir Görmek

Rüyada nehir suyunun yeşil olması, iki farklı şekilde yorumlanmıştır:

  • Rüya sahipleri, kendileri için çok büyük sayılacak bir risk alacaktır. Çevresindeki herkes rüya sahibinin bu riski almaması gerektiğini çünkü altından kalkamayacağını iddia edecekler ancak yanılacaklardır.
  • Rüya sahibinin hayatı, uzun zamandır iletişim kurmadığı kimselerin dokunuşlarıyla olumlu olarak değişecektir. Bu değişimler, rüya sahiplerinin hiç beklemedikleri anlarda gerçekleşecektir.

Rüyada Nehir Suyunun Yükselmesi

Rüyada yükselen nehir suyunun görülmesi, bazı din alimleri tarafından kişilerin büyük bir servete sahip olmasına delalet edilmiştir. Rüya sahiplerinin sahip olacakları bu servetin her kuruşunu kendileri kazanacak ve evlatlarının en azından maddi açıdan rahat yaşamalarını sağlayacaklardır. Bazı rüya tabircilerine göreyse, bu yorumun tam tersi olarak yaşanacak kayıplara yorumlanmıştır. Bu kayıplar hem maddi hem de manevi olacak, rüya sahiplerini çok derinden etkileyeceklerdir. Hatta birtakım din alimleri, bu rüyayı görmüş kimselerin ağlamaktan gözlerinin kör olacağını söylemişlerdir.

Rüyada Mavi Nehir Görmek

Rüyada bir nehri masmavi görmek, iki farklı biçimde yorumlanmıştır:

  • Bazı rüya alimleri, rüya sahiplerinin başarıları ve bugüne kadar sahip oldukları her şey ile konuşulacağı yorumunda bulunmuşlardır. Rüya sahipleri hakkında konuşulan her şey iyi olmayacaktır ve kişilerin haklarında söylenen kötü sözler, rüya sahiplerini olumsuz etkileyecektir.
  • Bazı din alimlerince bu rüya, yakın bir tanıdığın hastalık veya ölüm haberine yorumlanmıştır. Rüya sahibi aldığı haberden derinden etkilenecek ve kendine gelmesi uzun bir süre alacaktır.

Rüyada Nehirde Yürümek

Rüyada nehre girip yürümek, din alimlerine göre rüya sahibinin temiz kalpliliğini temsil eder. Özellikle rüya sahipleri, içinde yürüdükleri nehrin suyunun berrak ve temiz olduğunu görüyorlarsa, iyi niyetleri sayesinde helal kazançlar elde edebileceklerdir. Bazı rüya tabircilerine göre, rüya sahiplerinin çok imanlı bir insan olması sayesinde işleri yolunda gidiyordur. Bu nedenle de harama yaklaşmamaları öğütlenmiştir.

Rüyada Nehir Kenarında Oturmak

Nehrin kıyısında oturmanın rüyada görülmesi, bazı rüya sahipleri için umursamaz bir insan olmalarına yorumlanmıştır. Kişiler hayatlarında yaşanan kötü olayları kafalarına takmıyor, aileleri ile ilgilenmiyor veya borçları olmasına rağmen harcamalarına dikkat etmemeye devam ediyor olabilirler. Rüya sahipleri bu umursamazlıklarına ve sorumsuzluklarına devam ederlerse manevi olarak çöküşlerinin başlayacakları yorumu yapılmıştır.

Rüyada Dicle Nehrini Görmek

Rüyada Dicle Nehrini görmek, işlerinde çok çalışmaya, çaba ve itina göstermeye işaret eder. Rüyada görülen deniz, devlet başkanı ile deyim edilirse, Dicle Nehri de başbakan ile deyim edilir. Rüyasında Dicle nehrinden su içtiğini gören kimse, başkandan büyük bir mala kavuşur, şayet başbakanlığa lâyık ve erbap olacak bir düzeyde şayet, başbakan olur biçiminde deyim olunur.

Rüyada Nil Nehrini Görmek

Rüyasında Nil nehrini görmek, bir seyahate çıkacağınıza ve bu seyahatten çok kazançlı döneceğinize işarettir.

• Nil nehri gören kimse, nehrinin suyundan içtiğini de görse, şayet hasta bir kimse şayet, hastalığından kurtulup iyileşeceğine, rüyayı gören kimse, borçlu bir kimse şayet, borcunu ödeyip borçtan kurtulacağına, şayet tutuklu (hapis) olan bir kimse görse, hapisten kurtulacağına işaretle deyim olunur.

• Bazı kez de Nil nehrini rüyada görmek, devlet ve kuvvete erişmeye işarettir. Nil’in suyundan içtiğini görmek şayet, içtiği su miktarınca altına kavuşur ve mal elde eder, mutluluğa erer, biçiminde deyim olunur.

Rüyada Mutfak Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu