Rüyada Mum Görmek

Rüyada Mum Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada mum görmek, tüm rüya sahipleri için tanıdıkları ile iyi anlaşmasına yorumlanmıştır. Rüya sahiplerinin tanıdıkları arasında da iyi ve yardımsever bir insan olarak anılması, kişilerin kendilerini daha değerli hissetmesine yol açacaktır. Bazı din alimleri, rüyasında dizilmiş birçok mum gören kişilerin ibadet etme isteklerinin doğacağını da söylemiştir. Rüya sahipleri Müslüman olmak zorunda değildir. Farklı dinlere mensup olsalar da içlerindeki Allah sevgisi sayesinde iyi bir kul olacaklardır.

Rüyada Mum Görmek İhya

Rüyada görülen mum yahut mum yaktığını görmek, bekar erkekler için iyi bir hanımla evleneceğinin işareti olarak yorumlanır. Bekar kadınlar içerisinde tıpkı şekilde iyi bir erkekle evleneceğine, başı bağlı olan kadınlar için şayet, çocuk sahibi olacağına, fakirler için zenginleyeceklerine işaret eder.

• Mum, mutluluk simgesidir. Hastalar için de deva bulacaklarına işarettir. Herkes için mum hayra ve iyiye yorulan bir rüyadır.

Rüyada Mum Yakmak

Rüyada mum yakılması, tüm rüya sahipleri için 3 farklı şekilde yorumlanmıştır:

 • Bazı din adamları, rüyasında loş bir yerde mum yaktığını gören kimselerin çok yakın zamanda dualarının kabul olacağına ve dileklerinin kabul edileceğine yorumlamıştır.
 • Bazı tabirciler için bu rüya, kişilerin iş hayatlarında yakalayacakları bir başarının habercisi sayılır.
 • Bazı rüya alimleri ise, rüyasında bir mum aracılığı ile mum yaktığını gören kimselerin kısmetlerinin açılacağı ve istedikleri her şeyin gerçekleşeceği yorumunda bulunmuştur.

Rüyada Mum Üflemek

Rüyada yanan mumun söndürülmesi, hem din alimleri hem de rüya tabircileri tarafından olgunluk ve olgunlaşma olarak yorumlanmıştır. Rüya sahiplerinin yaşayacakları bu olgunlaşmalar, bazen bir olay yaşadıktan sonra bazen de kendilerinden yaşça büyük birinden tavsiyeler aldıktan sonra gerçekleşecektir. Kişilerde yaşanacak bu değişimler, hayata bakış açılarını da olumlu olarak değiştirebilir.

Rüyada Mum Erimesi

Rüyada eriyen mum görmek, rüya tabircileri tarafından iki farklı şekilde yorumlanmıştır:

 • Eğer rüya sahibi, yanmakta olan bir mumun eridiğini ve boyunun kısaldığını görüyorsa, kendini boş yere üzdüğü ve en ufak bir şeyi bile kendisine dert ettiği yorumu yapılmıştır. Rüya sahiplerinin bu tutumlarından bir an önce vazgeçmeleri kendileri için çok hayırlı sayılacaktır.
 • Rüyada eridiği görülen mum, eğer yanmıyorsa rüya sahibinin ruhi yorgunluğuna delalet edilir. Özellikle yanan mumun rüya sahibi tarafından söndürülmesi ve söndürüldükten sonra eridiğinin fark edilmesi, kişilerin iş hayatlarında çok yorulacaklarının işareti olarak kabul edilmiştir.

Rüyada Yanan Mum Görmek

Rüyada Yanan Mum Görmek

Yakışmış mumların rüyada görülmesi, rüya sahiplerinin çok bilgili insanlar olmalarına ve bu bilgi birikimleri sayesinde de insanlara yardımcı olmalarına yorumlanmıştır. Bazı rüya sahipleri için bu rüya, mesleklerini icra etmelerine yorumlanmıştır. Eğer rüya sahipleri doktorsa, avukatsa veya öğretmense, insanlara hizmetleriyle yol gösteriyorlar demektir.

Rüyada Yanan Mum Görmek İhya

İhya’ya göre mumun yandığını rüyada görmek, rüya sahiplerinin sahip olacakları evlatların çok hayırlı olması anlamını taşır. Bu rüya, çocuk sahibi olmak isteyen ancak hastalıkları veya kısır olmaları nedeniyle çocuk sahibi olamayan kimselerin bir mucize yaşamasına da yorulmuştur. Bu rüyadan sonra, kişiler kendilerinin veya eşlerinin hamile olduklarını öğrenebilir ve bu durumu kutlayabilirler. Ayrıca çocuklar büyüdükten sonra devlet başkanı ya da saygın bir bakan olabilirler.

Rüyada Başkasının Mum Yaktığını Görmek

Mum yakan birinin rüyada görülmesi, rüya sahiplerinin dileklerinin birileri aracılığı ile gerçekleştirilecek olmasına delalet sayılmıştır. Ancak rüya sahipleri bu durumdan haberdar olmayacaktır. Yani, rüya sahiplerinin istekleri, tanıdıkları birileri tarafından duyulmuş olabilir. Bu tanıdıkları, kişilerin dileklerini gerçekleştirebilmek ve onları mutlu edebilmek için çaba harcayacaklardır.

Rüyada Mum Satın Almak

Rüyada bir yerden mum almak, rüya sahibinin fakir insanlara yardım edeceği anlamında yorumlanmıştır. Rüya sahipleri eğer, çevrelerinde maddi yardıma ve desteğe ihtiyaç duyan birilerinin olduğunu öğrenirse, elinden gelen tüm imkanlarla onlara yardımcı olacaklardır. Kendilerinden daha yetkili kimselere de yardıma ihtiyacı olan kişileri bildirebilirler. Böylece yardımcı oldukları kişilerden hayır duaları alacaklar, bu hayır duaları sayesinde de tüm işleri rast gitmeye başlayacaktır.

Rüyada Sarı Mum Görmek

Sarı renkli mumları rüyada görmek, bazı din alimleri için rüya sahibinin hastalanmasına delalet edilmiştir. Özellikle yanan ve yandıkça azalmayan sarı mumların rüyada görülmesi, rüya sahibinin bünyesini çok yoracak bir tedavi sürecine yorumlanmıştır. Bu süreç ne kadar yorucu olsa da kişiler, hastalıklarını atlatmayı başaracaklardır. Eğer rüya sahipleri, önlerinde yanan sarı mumları görüyorlarsa ve bu mumları biri gelip söndürüyorsa, tabiri caizse biri dertlerine Hızır gibi yetişecek ve kendilerine yaşadıkları hastalıktan çıkmaları için destek olacaktır.

Rüyada Mum Sönmesi

Rüyada sönen mum görmek, rüya tabircileri tarafından çeşitli şekillerde yorumlanmıştır:

 • Yaşı genç olan rüya sahiplerinin bu rüyayı görmesi, hayallerini gerçekleştiremeyecekleri anlamında yorumlanmıştır. Bu olayın nedeni, rüya sahiplerinin maddi yetersizliği olacaktır.
 • Rüya sahipleri eğer belirli bir birikim sahibiyse, yakın zamanda zorunluluklar nedeniyle bu birikimini harcamak zorunda kalabilir. Özellikle rüya tabircileri, fazladan bir evi ya da arabası olan kişilerin paraya ihtiyaç duymaları nedeniyle bu mülklerini satabileceği yorumunu yapmışlardır.
 • Birtakım din alimlerine göreyse bu rüya, kişilerin başlarına gelebilecek kötü olaylardan son anda kurtulmalarını temsil eder. Özellikle uzun yola çıkma durumunda olan kişilerin bu planları son anda değişebilir.

Rüyada Mavi Mum Görmek

Rüyada mavi renkli mumların olması, birçok din alimi tarafından rüya sahiplerinin çok büyük paralar kazanmasına yorumlanmıştır. Rüya sahipleri, bu paraları kazanmaya bir tanıdıkları sayesinde başlayabilir. Bazı din alimlerine göreyse rüyada görülen mavi mumlar, rüya sahiplerinin bugüne kadar zarar gördükleri herkesi hayatlarından çıkarmasına, bu sayede de daha huzurlu bir yaşam sürmesine yorumlanmıştır. Bu rüyadan sonra, evli rüya sahiplerinin gündemine boşanma durumu gelebilir.

Rüyada Peygamber Efendimizi Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir Yorum

 1. Merhaba.Dun yeni nisanlanmis bir kizin nisan cikolatasini yastigimin altina koydum ve uyudum. Kismetimle ilgili.Kismetim kim ise onu goreyim diye.Ruyamda coklu yesil guzel elmalar godrum ve ne alaka derken,bir beyaz tepside coklu dilimlenmis yesil elma ve sanirim beyaz ( ya da kabugu soyulmus) elmalar gordum ve ayni tepsinin icerisnde henuz yanmamis taze beyaz dikili mumlar vardi.Bu tepsiyi bir erkek yollamis ve annem kendisi nerde diye sordugunda bilmiyorum dedim.Ve kim oldugunu bilmiyorum.
  Ayni ruyada bir tane kadin gordum,bekar bir oglu var ve 12 yaslarnda kiz torununu zorla getirtmis,bahce gibi yerdeyiz ve kiz cok usuyor ve ben kizi elbiseleriyle isitmaya calisyorum sonra kiz kuculuyor ve bebek oluyor ve yine usuyor ve ben cocugun kafasindaki bere ustundeki elbisleri duzebneyerek istimaya calisiyorum.Ama kiz basini masaya koymus uyuyor gibiydi.
  Bu ruyanin anlami nedir.Cok merak ettim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu