Rüyada Mor Çiçek Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada mor çiçek görmek sevgi, aşık, evlilik, güzel haberler, mutluluk duygusu gibi olumlu anlamlar taşırken, diğer yandan rüya içeriğine göre değişmekle birlikte olumsuz anlamlar da taşıyabilir. Mor çiçek saflığın ve temizliğin simgesi olarak senelerden beri açıklanmıştır.

Rüyada Mor Çiçek Görmek Ne Anlama Gelir?

Özellikle mor çiçeğin kendi ortamında olması ve hoş koku yayması rüya sahibi kişinin hayatında çok sayıda olumlu şeyler yaşanacağına işaret eder. Ancak çiçeğin doğadan koparılması ve kötü kotu yayması gibi özellikler son derece çirkin şeylerin yaşanacağı anlamına gelir. İslam alimlerine göre rüya yorumlaması yaparken mutlaka rüya detaylarının bilinmesi gerekir. Aksi halde rüyanın ne anlama geleceği sağlıklı bir şekilde yorumlanmamış olur. Mor çiçekler özellikle kadınlar tarafından sık görülen rüyalar arasında ilk sırada yer alır.

Rüyada Bahçede Mor Çiçek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bahçede mor çiçek görmek kişinin hayatında çok sayıda olumlu durumların yaşanması anlamına gelir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; her kim rüyasında mor çiçeği bahçede görürse bu durum kişinin önce çok zengin olacağı ve ardından sevdiği insan ile tanışıp onunla sonsuza kadar mutlu bir hayat yaşayacağı anlamına gelmektedir. Mor çiçek sayısı ne kadar fazla olursa o kadar güzel anlamların çoğalacağına dair bir inanış vardır. Tek bir tane mor çiçek görmek özellikle maddi anlamda kişinin rahat etmesi anlamına gelir. Kişi istediği gibi herhangi bir hesap yapmasına gerek kalmadan para harcar. Para harcarken lüks şeyler satın alabilir. Para konusunda içi rahat eder.

İki tane mor çiçek görülmesi kişinin maddi hayatında yakaladığı başarının aynı zamanda özel hayatta da yakalanması anlamına gelir. Kişi maddi hayatında mutluyken, özel hayatında da dengi birini bulur ve hemen evlenmek ister. Masal gibi bir gelecek yaşarlar. Birlikte olduklarında çok mutlu olacakları insan ile tanışırlar.

Rüyada Solmuş Mor Çiçek Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada solmus mor cicek gormek ne anlama gelir

Rüyada solmuş mor çiçek görmek rüya yorumcuları arasında insanları ikiye böler. Kimi alime göre bu durum yüksek para kaybı yaşanacağı anlamına gelir. Kişi birden para kaynağını kayıp edecektir. İş bulma sıkıntısı yaşanır. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; solmuş mor çiçek gören kişi para bulmak konusunda zorlanır. Borç bile alacak insan bulamaz. Borç almadan da yaşamak mümkün olmaz. Kişileri maddi anlamda büyük zorluklar bekler. Ne var ki bu kişilerin yanında hep sevdikleri insan olacaktır. Hayatı birlikte paylaştıkları kişiler onlara en kötü maddi durumda bile en büyük desteği sunacaktır. Kişiler solmuş mor çiçekle sadece maddi bir kayıp yaşar denir.

Kimi alimlere göre mor çiçek tam tersi kişinin elinin güçleneceği anlamına gelir. Kişi yeni bir yetenek sahibi olabilir. Yeni bir yatırım yapılabilir. İş projesinden güzel sonuçlar almak mümkün hale gelebilir. Çok sayıda farklı gelişmelere yakın olmak gerekir.

Rüyada Bir Demet Mor Çiçek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir demet mor çiçek görmek rüya sahibinin sevgilisi ile ilişkisinde aşama atlaması olarak tanımlanabilir. Sevgililer aile ile tanışma ve ilişkiyi resmiyete dökme işleri ile ilgileneceklerdir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; bir demek mor çiçek kişilerin işlerinde başarıları artaracak bir diğer yandan da ilişki anlamında huzura ereceklerdir. Mor çiçek içinde farklı renkler görülürse bu daha da güzel bir rüya olur. O zaman kişilerin bir yerden para çıkacağı anlamına gelir. Bu bir miras olabilir. Şans oyunlarında da beklenmedik miktarda paralar çıkabilir. Sonuç olarak kişiler maddi anlamda hiç beklemedikleri zaman büyük bir rahatlığa sahip olacaklardır. Kişiler bu rahatlığın verdiği güvenle birlikte iş hayatlarında cesur adımlar atabilirler.

Ayrıca rüyada kocasının aldattığını görmek ne anlama gelir? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Rüyada Vazoda Mor Çiçek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada vazoda mor çiçek görmek rüya sahibinin seyahate çıkması olarak yorumlanmaktadır. Bu yolculuklar Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; iş için değil tamamen keyfi olacaktır. Kişiler çok yeri gezecek ve göreceklerdir. Bu gezme eylemi onların hayatlarında adeta yeni bir pencere açılmasını sağlar. Kişilerin mor çiçeği vazonun içinde görmesi görgünün artması olarak da tanımlanır. Kişiler vazoda çiçek gördüklerinden sonra yeni yerler keşif etmekle kalmayacak aynı zamanda yeni tatlar da keşif etmeye başlayacaktır. Vazonun malzemesine göre bile yorum yapan bazı alimler vardır. Şeffaf renkli cam vazo kişinin özellikle ilişkiler anlamında yeni insanlar tanıması anlamına gelir. Ancak koyu renkli vazolar kişinin keşif yeteneklerini işte kullanmasını anlamına gelmektedir.

Rüyada Cansız Mor Çiçek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada cansız mor çiçek görmek sevilen uzaktan bir akrabanın hayatını kayıp etmesi olarak yorumlanmaktadır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; bu rüyayı gören kişinin hayatında, ölmesi beklenen kişinin ölümü gerçekleşecek şeklinde açıklama yapılmıştır. Zaten çok yaşlı ve hasta olan bir kişinin ölüm haberi gelecektir. Bu nedenle kişiler aslında aldıkları haber karşısında çok şaşırmayacaklardır. Kişinin ölümü hastalık yüzünden kişi adına iyi bir şey olarak yorumlanacaktır. Cansız mor çiçek sayının ne kadar fazla olduğu ölümün ne kadar kısa sürede gerçekleşeceğine dair bilgi verir. Çok sayıda çiçek görmek ölümün hemen gerçekleşmesi anlamına gelmektedir.

Rüyada Kötü Kokan Mor Çiçek Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada kotu kokan mor cicek gormek ne anlama gelir

Rüyada kötü kokan mor çiçek görmek yaşam enerjisinin azalması, bir şeyler yapmayı istememek ve depresyona girmek gibi farklı şekillerde tanımlanmaktadır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kötü kokan çiçeği gören kişilerin üzerinde bir atalet olacaktır. Bu kişiler sürekli yatmak ve uyumak isterler. Arkadaşları yoktur. Sosyal herhangi bir faaliyette bulunmazlar. Sadece yapmak zorunda oldukları şeyi yaparak hayatını devam ettirirler. Bu kişiler için hobi diye bir şey neredeyse yoktur. Kişiler çok keskin bir koku duyuyorlarsa bu durumda depresyonun ağır seyredeceği anlamı çıkar. Rüya tabirine göre kişilerin depresyondan çıkmasının seneler bulabileceği söylenir. Kötü kokan mor çiçekler kişinin önceden sevdiği şeyleri bile sevmemesine neden olur.

Rüyada 3 Tane Mor Çiçek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada 3 adet mor çiçek görmek rüya sahibinin şansının açılması anlamına gelir. Kişi yeni dostlar edinir. Bu kişiler ile sosyalleşir. Dertlerini paylaşacağı gibi bu kişiler ile hayatlarına yön vereceği konuşmalar da gerçekleşir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; 3 tane mor çiçek görmenin hayırları büyüktür. Kişi sonunda hayal ettiği yaşama kavuşur. Özellikle sosyal, ailesel ve maddi anlamlarda iyi gider. Hayatını düzene oturtur. Hayatın zorlukları ona rast gelmez. Hep mutlu bir hayat yaşar. Kimse onun elinden mutsuzluğu alamaz. 3 tane mor çiçek görmek bazı islam alimleri tarafından kişinin piyango oynaması ve paranın çıkması olarak da yorumlanmaktadır. Yani maddi anlamda rahatlık birden ve topluca gelecektir. Kişi lüks harcamalar yaparak tatile gider, bunu yaparken de yanında en sevdiği insanlar olacaktır. 3 tane mor çiçek bütün islam alimleri tarafından olumlu şekilde yorumlanan, hayırlara vesile ve harika bir rüya olarak bilinmektedir.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu